Šta je novo?

Kvalitetni SATA III (6GB/s) kablovi?

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
Pozdrav kolege, možda nisam postovao u pravoj temi (ali problematika ima veze sa matičnim pločama)...

Naime trebaju mi kvalitetni SATA III (6GB/s) kablovi ne duži od 15cm, jedan kraj ravan, drugi pod 90 stepeni, metalne žabice na krajevima, crne boje.

Ne bih imao ništa protiv da nađem i fabrički sleev-ovane ali može i ona standardna pljosnata guma-plastika.
Ove kablove sleevovane u kućnoj radinosti, materijalom sa Alija, rađene po youtube tutorijalima, bez ikakve kontrole kvaliteta i garancije ispravnosti, bih zaobišao.

Imam kvalitetne kablove dobijene uz matičnu ploču ali su dugi 50cm i samo mi prave haos u kućištu, lomim ih na više mesta i pod različitim uglovima, pa jednostavno nije to to.

Gledam da uzmem što kvalitetnije pošto mi ovi kineski sa Alija (iako ih ima u svim dužinama i bojama) ne ulivaju poverenje, a i ko će čekati pola godine da stignu, ako uopšte stignu...


Svaki savet bi mi dobro došao, uz napomenu da sam već bio u dva servisa u NS i da niko neće/nema da proda te kabliće (verovatno ih mrzi da traže, a uglavnom su to sve no name proizvodi i niko ne može da garantuje kvalitet, pa neće da se bakću)...
 
Nećeš naći to šta tražiš, moraćeš da praviš kompromise.

Prvo, nisam čuo za "firmirane" SATA kablove, svi koriste ono što ima po radnjama i po netu, i rade posao. Nisam čuo ni za kablove kraće od 15cm a da nisu custom.

To te ostavlja sa dve alternative.
Jedna je da naručiš od nekog pouzdanog da ti napravi custom kablove. Moraćeš da znaš i model napajanja, verovatno...Kod nas ih pravi lik po imenu PC Mixer, bavi se time dugo, izguglaj.
Druga ti je da prosto potražiš normalne kablove kraće od pola metra, je li. Ili ih prosto podveži i pomiri se s tim da kompjuter neće baš da bude za slikanje za časopise...

Oh, i treća ti je da sam naručiš materijal odnekud gde misliš da je kvalitetno, i napraviš kablove svojeručno.
 
Hvala.

Kad sam napisao "firmirane" mislio sam na kablovi poznatih proizvođača računarskih komponenti, a ne nekih mjau-mjau kineza. Firma "firmiranih" proizvođača stoji utisnuta na glavi sata kabla, a kod nas u prodaji sam našao npr. Chiftec SATA kablove (ali ne deluju mi nešto preterano dobro izraženi (npr. nemaju metalne žabice-osigurače), a i nemaju dužinu koja meni treba)... Naravno gomila "firmiranih" proizvođača svoje kablove daje kao propratni materijal matičnih ploča i sl. jedino što ih ne prodaje odvojeno, pa ih možeš nabaviti jedino ako nekome ne trebaju i reši da ih proda...

Nismo se razumeli, ne trebaju meni kablovi kraći od 15cm, 15cm će biti optimalno, a to je regularna fabrička dužina (15, 20, 30 i 50 cm) jedino što je najčešće da se uz matičnu dobiju kablovi dužine 50cm, a ove kraće i duže je teže naći.

Što se tiče Mixera čuo sam za njega, ali koliko sam mogao pročitati na ovom i drugim sajtovima on više ne radi...

Videću da okačim na šta tražim na KP, sigurno neko ima kvalitetne kratke kablove koji mu ne trebaju...

Naravno ako neko zna gde u radnji ima da se kupi, neka predloži,nisam gadljiv...
 
U vreme kada sam imao, želju da naučim da pravim kablove sam video da za sata kablove ti ne treba nikakav alat.
Kupiš na Aliexpress-u kabl i žabice koje su iz dva dela gde se samo pritisnu jedan uz drugi sa kablom u sredini (jedan deo je kao češalj sa šiljcima).

Za kvalitet ne znam, nisam probao, a ne znam ni šta ima na AE što se izgleda tiče. Na molding sajtovima svakako možeš da uzmeš kvalitetno i sa velikim izborom, ali košta više.
 
Nazad
Vrh Dno