Šta je novo?

Tastatura i miš za igre na PlayStation 4?

Dexter013

Cenjen
Učlanjen(a)
24.05.2011
Poruke
382
Poena
195
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 7600x 5ghz + Aorus800
Matična ploča
AM5 MSI tomahawk B650
RAM
32gb DDR5, 2x16GB 6400MHz kingston fury
GPU
RTX 4070ti Gianward OC
Storage
Crusial ssd 500 gb + 500 gb Samsung HDD + Samsung 1TB ssd 970 evo
Zvuk
default
PSU
Corsair CX 850w M
Kućište
Coller Master MASTERCASE H500 RGB window
Monitor
Philips 32 inca / 1440p / 2k / 75 herCa
Miš & tastatura
Logitech Hyperion + Natec RX22
Mobilni telefon
Xiaomi
Steam
63849097
Pristup internetu
  1. Optički internet
Nemam nista protiv dzojpeda za platforme, sportske igre, tuce, voznje itd.
Ali gde god ima nisanjenje/gledanje gore dole i slicno, jezivo mi je iritantno da cinjam desnim palcem/analogno...
Ipak su mis i tastatura majka za te stvari.

Znam da mis i tastatura rade ok na konzoli u meniju za surf, ali u samim igrama ne rade.
Vidim po netu raznih tih adaptera i igre stvarno rade na misu i tastaturi. Recimo Last of us 2.





Razne vrste adaptera za konzole: https://www.amazon.com/ps4-keyboard-mouse-adapter/s?k=ps4+keyboard+and+mouse+adapter



E sad ono sto me zanima da li ima neka osoba ovde da je ovo probala ili da ima i koristi tako nesto?

Koliko je precizan mis?
Da li ima laga?
Ako ga ima koliko laguje?
Da li moze da se podesi sensitivity na bilo koji nacin?
Da li mogu da se binduju drugacije kontrole od defaultnih (ako sama igra podrzava keymaping)?
 
Poslednja izmena:
jedno je sigurno - nikada nije 1:1 kao mis i tastatura na racunaru. sve je to tu negde priblizno
 
Priblizno mi je ok, znam da je to emulacija misa i tastature,
ali ako je bar 90% slicno to mi je ok, ne bih da uzmem to za 150e, i da bude isti djavo, slugish kao i analogni dzojped...

Jedan od moderatora mi rece da zna da ima jedan lik na benchu jos odavno ovde koji to koristi i da okacim temu,
pa sad nadam se da je i dalje aktivan i da cita :)
 
Poslednja izmena:
Imaš da kupiš eris redragon oko 3000din je, imam ga ja ali ne pamtim kad sam ga zadnji put koristio. Imaš i na youtube recenciju od Vladimira za taj adapter.

Imaš i xim apex itd itd.

Meni je mana ovoga redragona sto za svaku igru moraš da ga podesiš. Mada sada na warzone ne treba ti adapter i odlično miš i tastatura funkcionišu i očekujem u budućnosti da ce skoro sve FPS igre imati podršku za mis i tastaturu.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Cod radi regularno sa misom i tastaturom
Bez dodataka


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@dekiman

Da, neke igre imaju podrzsku i sve radi ko sat regularno bez adaptera ili bilo sta slicno.
Ali meni je u interesu za igre koje zvanicno ne rade na misu i tastaturi.

Zar nije zabranjeno u multiplejeru na konzolama da se koristi mis i tastatura?
Nisam mozda u toku ali sam cuo tako nesto, da ne dozvoljavaju jer pada silovanje i kao nije fer.
 
Logicno mi je za warzone, jer je vec full crossplay dozvoljen, pa ono, sto da ne
 
Nek ide zivot porucio sam ovo

https://youtu.be/QqeBjZhIDtU

pa sta bude, bar nije 150e kao drugi adapteri/konvertori.
Javljam kad stigne.
 
Javljaj obavezno.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Kazu ponedeljak utorak stize.
 
Ipak utorak :(
 
Prvi utisci nakon brzinske probe:

Recimo ghost of thuchima radi relativno ok
God of war onako, srednje igrivo
Dok Last of us 2 (zbog koga sam i uzeo ovo shajze) radi najlosije ubedljivo

Sa tastaturom nemam nikakvih zamerki, prikopca se adapter na PC skine softver za njega,
i mogu da se binduju dugmici po zelji i sve lepo radi.

Koji su problemi:
1 Mis u zavisnosti od igre ima lag (negde vise, negde manje)
2 Seckanje misa (daleko od glatkog)
3 Na brzo mrdanje radi relativno ok, ali kad treba da se nisani na sitno radi katastrofalno, stoji sekundu i onda skoci 2-3cm+- po ekranu.
4 i najgore od svega ako mis nije 100% apsolutno nepomican non stop se mrda nisan po ekranu ali neki osecaj ako da morate kontru da udarate da bi se zaustavio,
tako nekako mogu najbolje da objasnim, dok se ne sedne i ne proba tesko da moze bolje od ovoga da se prenese osecaj.

Ako se iko bude baktao sa ovime, kabal od dzojpeda mora da je od ps4, neki random kablovi mogu da prave probleme i da adapte ne radi kako treba.

Takodje mx518 mis radi sve ok sem sto ne radi gore dole uopste,
zamenio za drugi mis i sve proradilo samo od sebe, dakle neki misevi nece da rade kako treba.

Za sada ne bas tako dobar utisak...
 
A jel imas neke opcije u samoj igri tipa aim assist? Mozda da to probas da iskljucis ako postoji?
 
Pa predlazes li mi da uzimam tastaturu i mish za ps4? I na sam ljubitelj igranja pucacina pogotovo na tastaturi i misu, pa sam kupio ps 4 jer mi je jeftinije nego komp da budzim.
Uzeo sam call of duty black ops 4 i Uncharted 4 , dali oni mogu tako da se igraju bez problema ili steka na tast... I misu, sta mi savjetujes?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Pa predlazes li mi da uzimam tastaturu i mish za ps4? I na sam ljubitelj igranja pucacina pogotovo na tastaturi i misu, pa sam kupio ps 4 jer mi je jeftinije nego komp da budzim.
Uzeo sam call of duty black ops 4 i Uncharted 4 , dali oni mogu tako da se igraju bez problema ili steka na tast... I misu, sta mi savjetujes?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

Neces se mnogo naigrati nativno tast+mis na ps4. Modern warfare nativno podrzava, blops4 ne. Za blops4 ti treba adapter i opet je pitanje koliko ce biti priblizno pc iskustvu. Uncharted 4 je ps ekskluziva, njih nijedan sony developer ne pravi za tast+mis kombinaciju.

Kao sto je gore napisao kolega, last of us radi lose sa adapterom. Zacudio bih se da je drugacije sa u4

Guglaj za svaku igru koja te zanima i brzo ces sam da procenis sta mozes i kako da igras
 
Pa predlazes li mi da uzimam tastaturu i mish za ps4? I na sam ljubitelj igranja pucacina pogotovo na tastaturi i misu, pa sam kupio ps 4 jer mi je jeftinije nego komp da budzim.
Uzeo sam call of duty black ops 4 i Uncharted 4 , dali oni mogu tako da se igraju bez problema ili steka na tast... I misu, sta mi savjetujes?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

Za Uncharted i TLOU2 ti sigurno ne treba tastatura-miš kombo, prijatnije je igranje na džojpedu...

Za strategije i FPS potpuno druga priča, bar meni...
 
E ne znam , vidjecu, veoma brzo cu da postanem vlasnik njega pa se raspitujem, ja bih volio da naucim na dzojstiku da ih igram ali me strah da necu moci se naviknuti na njega a volio bih pravo da vam kazem jer bih da se prebacim na ps 4 da igram igrice a ne na komp. Kako ce to ici sa dzojstikom vidjecemo.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
U pocetku biće ti užasno.. Ali vremenom naučiš. Nece to biti nikad kao na misu ali moces da igraš sasvim ok.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Emulirani mis u 30fps.
Zvuci kao pakao.
 
Uf kad se samo setim kupovine ps4. Zakleti pc gamer kupuje prvu konzolu u životu. :D
Prvo iskustvo sa ds4, katastrofa. Danas 90% svega što igram, na pc-ju upravo igram na ds4. Igre se u današnje vreme prave da maksimalno budu prilagođene džojsticima. Razmišljao sam i ja u početku o varijanti m+k na ps4, mislim da se uređaj zvao chronus max, al sad kontam da bih uzaludno bacio novac.
 
Ja sam pazario skoro DS4 i igram evo skoro sve igre osim multiplayer shooter-a na njemu. Prebacim sliku na TV, zavalim se, uzmem dzoj u ruke i cepaj. :D
 
A sta je ds4 za nas neiskusne [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
E svasta, evo ste me razbili oko kupovine misa i tastature, vjerujem vas sve ali nisam znao da je ljepsi dozivljaj na ds4 nego na tastaturi i misu.
Nema sto nego treniracu na dzjostiku pa vremenom i naporom savladacemo ga [emoji23][emoji23][emoji123]

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Nikad nećeš imati preciznost i sigurnost kao na misu ali ćeš vremenom moći da igraš sasvim ok.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Posle dosta vremena ne bih ovo preporucio nikome, ako sama igra podrzava mis i sastaturu, sto je realno 1% igara na konzolama, ne radi kako treba.
Ovo je ipak emulacija, mis simulira desnu analognu pecurku...
Radi, ali to radi jako lose, krzavo, neprecizno, laguje, secka, ja iskreno ovo nikome ne preporucujem.
 
Rešenje za bolje kontrole na konzolama nije u m i t nego u onom što već postoji u padovima, doduše ne svim, a to je žiroskop.

Overite ovaj sajt: http://gyrowiki.jibbsmart.com

Developers, Sony and Nintendo's current-gen controllers have gyros in them that are precise and responsiveness enough to be used as a mouse. This is especially true of the DualShock 4, and it's remarkable that this feature has been almost completely ignored as a pointing device for so long.

Some games, like Splatoon, Zelda, and Fortnite (the Switch version only, weirdly), have embraced gyro controls, but leave the player with the impression that gyro controls are somehow inherently sloppy, imprecise, and thus awkward to learn. But these are problems not with gyro controls, but their implementation in those games.

Building on the innovations of games like these along with my experience making JoyShockMapper, I present a three-part guide to adding excellent gyro controls to your game, from a simple patch to a game-defining integration:

  1. The Gyro is a Mouse - Any game that is better on PC because of the mouse can be made better for consoles with good gyro controls. This includes already popular genres (shooters and action-adventures) as well as games that really cannot function without a mouse (most real-time strategy games, dota-likes). My aim is to establish really good conventions for simple, transferable, responsive gyro controls.
  2. The Flick Stick - For 3D games, we can layer gyro aiming on top of traditional thumbstick aiming for those who are used to it, but what if we could do something else that could put the controller on much better footing against mouse players?
  3. Unlocking the Aimer (Coming Soon) - For 3D games. With one precise input for aiming (gyro) and one imprecise input for the camera (thumbstick), why lock the aimer to the centre of the screen? What problems with traditional mouse aiming does this overcome?
My goal is for game developers and players to embrace gyro controls. Done right, they are easier for new players to learn, have more room for skilled players to master, and elevate the controller to (at least almost) the level of a mouse without losing its advantages of comfort and mobility.

Like many advances in gaming technology across a variety of disciplines, these better practices seem obvious once you're familiar with them. I hope they will serve as a springboard for future innovations that'll also seem so simple in retrospect. Good ideas are only proven in their implementation, so a tool like JoyShockMapper is invaluable for testing out these ideas in your favourite games or games you've made.


Čak sam pisao i mejl nekim Sonijevim timovima u vezi ovoga kao predlog da ubace u postojeće i buduće igre, al su me isklulirali i nisu odgovorili. :)
 
Nazad
Vrh Dno