Šta je novo?

Laptop iz biznis segmenta sa Ryzen 4000

miltan

Cenjen
Učlanjen(a)
04.02.2011
Poruke
160
Poena
180
Gledao sam malo ponudu biznis laptopova ali mi se cini dase i dalje uglavnom gura intel. Zadnja dva laptopa su mi bila HP ProBook i generalno sam bio zadovoljan njima ali trenutno ih kod nas nema sa Ryzen procesorima.

Ono sto trazim je:
- ekran: FullHD IPS mat 15'6
- cpu: Ryzen 4000
- grafika: integrisana
- RAM 16GB (ili 8gb ali prosirivo)
- sto bolja tastatura

Nije mi od velikog znacaja portabilnost i trajanje baterije.

Budzet 1200e (fleksibilno).

Primena: programiranje, intenzivan surf (mnogo tabova), i cesto veliki broj aplikacija pokrenutih u isto vreme. Igrice i graficke programe ne koristim.

Ono sto mi je nedoumica je koji tacno Ryzen 4000 da trazim. Vidim da Ryzen 5 4500U ima 6/6 (core/threads) umesto 6/12 sto mi je malo cudno jer se vec godinama procesori prave sa 2 threada po jezgru. Onda bih verovatno isao na 4600u koji je 6/12 ili nesto jace (Ryzen 7 4800U sa 8/16) ako budzet dozvoli.

Takodje me zanima da li se ocekuje veca ponuda Ryzen 4000 laptop-ova do kraja godine pa da cekam jos, ili u principu to je sto je s obzirom da je vec septembar?
 
Nemas tu mnogo sto sta da biras. Jedino sto ce da te kosta :)
Imas Lenovo Thinkpad T14s i imas Lenovo Thinkpad X13 sa ryzenom ako ti treba nesto kompaktnije.
To ti je ono, definicija biznis laptopa, top topova sto se tice cisto biznis upotrebu.

Ako hoces malo jeftinije nesto meni lepo deluje ovaj IdeaPad Flex5 14 za tu 1200evra cenu.
Timario sam ga u Gigatronu lep je osecaj nije kao thinkpad ali moze da prodje. Flex ti je kao jeftinija joga touchscreen ima i 360 sarke.

Ja bi iskreno isao na 4700U. 8/8.
Sasvim dovoljno.

PS samo zapamti najveci spoiler sa AMDom je sto nemas thunderbolt *mjau**mjau**mjau*.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno