Šta je novo?

Google drive menja ime fajlova

Bad Habbit

Slavan
Učlanjen(a)
23.07.2005
Poruke
2,415
Poena
390
Kada prebacim sa windows-a veći broj fajlova, pretežno .doc (ne .docx) svi fajlovi imaju promenjeno prvo slovo sa nekim levim simbolom, uglavnom $. Ima li neko ideju zašto se to dešava i kako to da izbegnem? Promenjena su sva slova, ne samo "naša".
 
To su temp word fajlovi koliko ja znam..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ne, hocu da kazem da su to temp fajlovi koje je word napravio na tvom kompu.. Mada je cudno da ostanu takvi nakon zatvaranja fajla

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Na kompu su svi normalni, gledao sam to i zatvoreni su. Ima ih više stotina. Na google drive-u su svi sa izmenjenim prvim slovom. Mislio sam da su neki temp fajlovi koji se pripremaju za google drive, ali to traje više od 24h.
 
Ma jok, cim ih uploadujes oni su spremni. Kako izgledaju kad ih skines nazad?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Moram da probam. To mi je kod jednog druga. Fora je sto mi ti fajlovi trebaju u normalnom obliku na gd, da mogu da ih pretražujem, editujem...
 
Pa uvek mozes ako nista drugo da ga otvoris kroz gdrive i sacuvas kao google doc umesto obicnog worda

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Provalio sam u čemu je problem. Word je snimao fajlove u .doc formatu. Kada sam snimio u .docx nije više menjao ime. Pošto su svi, a ima ih mnogo, bili u .doc formatu, svi su ostali sa promenjenim imenom. Dakle u tome je bio problem. Sad razmišljam kako da sve te fajlove odjednom promenim u .docx. Ne znam da li bi bilo dovoljno da samo promenim sve ekstenzije u .docx ili mora nekako kroz word?
 
Nazad
Vrh Dno