Šta je novo?

Mts optika ili sbb giga mreža.

djovani cvarkov

Poštovan
Učlanjen(a)
28.09.2016
Poruke
90
Poena
60
Pozdrav narode, imam te dve mogućnosti. U suštini jedini mi je net važan , TV skoro i ne gledam, ali koliko sam video mora i TV uz oba. Isao bih na najjeftinije pakete, vidim da kao MTS daje malo više za malo manje. Bitna mi je stabilnost neta pre svega.
Koliko sam video nema u mts-u samo optika ( plus telefon nažalost )..?
Da napomenem da su instalacije nove, nova zgrada ajde u pitanju.
Hvala svima
 
Pozdrav narode, imam te dve mogućnosti. U suštini jedini mi je net važan , TV skoro i ne gledam, ali koliko sam video mora i TV uz oba. Isao bih na najjeftinije pakete, vidim da kao MTS daje malo više za malo manje. Bitna mi je stabilnost neta pre svega.
Koliko sam video nema u mts-u samo optika ( plus telefon nažalost )..?
Da napomenem da su instalacije nove, nova zgrada ajde u pitanju.
Hvala svima
Kod MTS ne mora TV

Sent from my LEX720 using Tapatalk
 
Greškom pišem i brišem poruke, ne radi mi editor kako treba na telefonu. Video sam to , ali sma mislio da je to ADSL ili vdsl. Bukvalno ako hoću od 100 Mb ispadne ista cena kao i box paket jer uz net moram i telefon da plaćam.
 
Greškom pišem i brišem poruke, ne radi mi editor kako treba na telefonu. Video sam to , ali sma mislio da je to ADSL ili vdsl. Bukvalno ako hoću od 100 Mb ispadne ista cena kao i box paket jer uz net moram i telefon da plaćam.
To je druga stvar da ti u paketu izađe jeftinije za veću brzinu.

Sent from my LEX720 using Tapatalk
 
Ako ti je samo internet važan, onda MTS optika nema pravu konkurenciju. Napr Box 3 ima 400/160, što je po meni upotrebljivije od SBB-ovih 500/50.
Pozdrav
 
Znam da su malo brzi, ali kakav je kvalitet neta, opreme? Džabe brz net ako svaki treći dan nestaje. Zanimaju me iskustva ljudi koji ga imaju jel sve ok.
 
Pa on ti je i rekao da MTS optika nema konkurenciju i da je MTS 400/160 bolje nego SBB 500/50.
+1 od mene za MTS optiku kad je kvalitet u pitanju, za kombinaciju cene i paketa ne znam.
 
Koristim MTS optiku 100/20 već 4meseca i bez greške do sada, zakucava baš te brzine. Ni jedan prekid.

Poslato sa YAL-L41 pomoću Tapatoka
 
Pa nema.tu mnogo matematike....Ako uzimas prevashodno zkog neta (da ne kazem iskljicivo) onda mts.
Ako je u putanju i i tv onda.....he tu sbb bez premca y Srbiji...iskreno najmanje deset godina...je ispres mts-a
S'druge strane skoro pa duplo manje cene glavni su adut mts-a
Pozz

Sent from my SM-A815FN using Tapatalk
 
Opet ista priča
Po čemu je do sbb deset godina ispred mts-a da mi je znati?
 
Subjektivni stav. Kao i sve ostalo. Meni je sbb bolji zbog celokupnog nacina na kojem funkcionise (preko eon - pokretljivost i dobar rad na svim platformama ukljucujuci i google chromecast , unifon,). Mali broj kanala koje gledam - gledam upravo iz njihove produkcije. Internet mi je dovoljan-koji mi nude (za sad mi je stabilan). Optika je naravno bolja ali meni to nije presudno. Naravno taj komoditet se skuplje placa sto mi, za sada, takodje nije problem. Ono sto me, generalno, odbija od mts jeste sto nisu, jos uvek, napravili ljudsku platformu za online gledanje programa gde god se nalazis (mts go je krš) i sto nemaju u ponudi ave kanale (united grupe npr.) ali to je vec dublji problem.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Pa u televiziji u svemu. Kao skorasnji korisnik i jednih i drugih SBB je svetlosnim godinama ispred MTS sto se tice korisnickog iskustva sa televizijom.
Sam spisak kanala ne mogu da komentarisem jer slabo gledam TV ali sama (ne)mogucnost korisnika u MTS da se informise nekim drugim pogledom na stvarnost u SRB je zabrinjavajuca.
MTS nema neku platformu kao EON kod SBB. Korisnik SBB dobija na koriscenje opremu na koju je moguce kastovati bez problema bilo sa telefona ili racunara. Tako nesto ne postoji u MTS-u. Po meni velika prednost jer tu opciju prilicno koristim. Aplikacije EON za gledanje TV-a na drugim uredjajima RADE! za razliku od MTS-a cija aplikacija je neupotrebliva. EON jednostavno radi i na telefonima i na racunaru. EON TV aplikacija isto nema u MTS-u. HGTV i SK kanali takodje nemaju u MTS ali ovo je specificno za svakog korisnika, mogu da razumem da je nekome vaznija AS(posto ja fudbal ne gledam)
 
Pa nema.tu mnogo matematike....Ako uzimas prevashodno zkog neta (da ne kazem iskljicivo) onda mts.
Ako je u putanju i i tv onda.....he tu sbb bez premca y Srbiji...iskreno najmanje deset godina...je ispres mts-a
S'druge strane skoro pa duplo manje cene glavni su adut mts-a
Pozz

Sent from my SM-A815FN using Tapatalk

Pretera ga brate. Eon app jeste savrsenija u odnosu na mts ali da su oni 10g ispred svih tesko. Renne mislim da ima usluge od svih mogucih provajdera pa je po meni relevantan, a,, znam,, ga sa foruma jos kad sam onomad 2005-6 uvodio Total Tv i visio po raznim forumima da se informisem i naucim nesto. Kvalitet tv kanala na obe mreze je slican, nema drasticne razlike. Cak je i izbor kanala gotovo identican osim AS i UG kanala. Eon na Lg televizoru sa 3.5 sistemom tako sporo radi da ga je nemoguce gledati. Na Hisense Android tv-u leti. Opet Supernova na istim tim televizorima daje po meni identicnu sliku a ne 10 godina unazadjenu :) . Iz tog razloga je moj kum odjavio Eon i presao na Supernovu tj Mts. Tako da kolega Dusane pretera ga malo :).
 
@Gileb: druze moj dragi, sto se tice mts-a i njohove "iptv platforme", na tome koliko im je losa necu da trošim vremena.
Reći ću samo da je "NEUPOTREBLJIVA" na računarima, skoro pa ne gledljiva na telefonima, a o smart tv aplikaciji koju nisu dostojni da izbace neću ni da pričam.
Nasuprot takvom "mts-u" imamo SBB-ov "eon" koji podrzava svaki pametni uredjaj (ako ima neki uredjaj koji ne podrzava "eon" evo napisi).

Drugo ha nisam rekao da je lista kanala bolja na eon-u ili mts-u....to je na pojedincu da odluči.

Nije pitanje.koji se kanali gledaju nego je pitanje gde.je bolji kvalitet slike.
Ja.mislim da je tu "eon" platforma stvarno 10 godina ispred onog krsa od."mts-iptv"

Za LG neznam, ali kod mene na Samsungu eon leti, a kvalitet slike je neuporedivo bolji, naročito "hd" kanali.
Imam i "mts iptv" a i "eon" na pomenutom Samsungu, o samom dizivljaju mislim da stvarno nema smisla raspravljati.

E sada dolazimo i do cene...eon je skoro pa duplo.skuplji od "mts-a" i ako bih morao da navedem jednu dobru stranu mts-a to je cena.

Ostalo.......pa iskreno brate....onaj "eon" moći će i na šporetu da se instalira....mislim pričamo iskreno...nema šta....





Sent from my SM-A815FN using Tapatalk
 
@DUSANSUNI:
Neće moći na šporetu, ne može već i na Apple TV uređajima. Plus na gomili "baziran na Linuxu" SmartTV operativnih sistema... a za nepodržavanje istih apsolutno ne postoji objektivo opravdanje zašto nema Eon aplikacije jer svaki operativnim sistem podržava HTML5 i JavaScript a to je 90% koda Eon aplikacije.

MTS krš app tu barem ima izgovor da ne koristi moderniju tehnologiju i da je limitirajući faktor šta mogu da podrže to za šta postoji ili ne postoji Verimatrix plugin.

I nemoj da si tooooliko isključiv i da odbijaš mogućnost da drugi ljudi imaju drugačije prioritete od tebe pa samim tim da ima ljudi kojima je normalno da komp ne služi za gledanje TV programa, kojima ne treba Video Klub, koji nisu još uvek stekli naviku da gledaju na odloženo i ostale moderne i "multiscreen" upotrebe TV platforme.

Ja sam naravno da nisam iz te grupe (i uvek kad se povede ova "šta da uzmem?" debata uvek preporučujem ljudima da kombinuju optički Box3 [bez TV usluge] + Eon, eventualno ko finansijski nije limititan da uzme Box4 + neki od mini paketa na Eon kao dopuna kanala; i da ja prvi iako sam prethodnih 10 godina bio Telekom korisnik nikad nisam hteo njihov IPTV... ) ali razumem i one koji ne dele moje mišljenje i kojima je preča niža cena nego više bonus funkionalnosti uređaja ili platforme / aplikacije.... kojima je prilično nebitna TV usluga u celini.

I nije Eon tj SBB baš 10 godina ispred jer su pre 3 godine bili maltene u istoj situaciji kao sad MTS u smislu podrške za sve popularne operativne sisteme i u smislu da su koristili retro tehnologiju za "izradu" aplikacije i takođe zavisili od Verimatrix plugin-a. Iako jeste i D3Go bio 2 koplja iznad MTS TV Go (ne toliko zbog UI i UX klijent aplikacije već zbog samih sadržaja koji je nudila i zbog toga da SBB ima oduvek servere koji izdržavaju veću navalu korisnika)...
 
Poslednja izmena:
@shamanNS: e majke.mi podsecas me malo na onog "Nebojšu Krstića" što dolazi na "pink".
On je "stručnjak" i za koronu, i za spoljnu politiku, i za unutrašnju politiku i za sport (tu je expert) i za "it tehnologiju" ( e ty već mora da se konsultuje sa tobom)....

Daj molim te....stvarno...ko namece mišljenje....kazem samo da je "mts iptv" platforma KRŠ y odnosu na "eon".

Nemoj molim te samo da mi kazes da bas nije rako jer...linux...windows...kodovi....enkripcija itd....ovo-ono...
Imaš i sam "eon" van mreze, imao si mts...poenta je da je sbb-odnosno "eon" neuporedivo bolji od "mts iptv" + ona jadna "MtsTV go" app.
I sta je tu nametanje mišljenja. To nije mišljenje to je činjenica....




Sent from my SM-A815FN using Tapatalk
 
Opusti se malo rodjace

Taj bulshit iptv koji toliko dizes u nebesa imas za 2$ mesecno na eBay i radi kao zmaj ?

Imas zilion kanala koje na tom preskupom sbb shitu mozes samo da sanjas

Malo si naporan,95% korisnika zanima samo dobar opticki net,sta se tebi svidja je licna stvar

Neko zeli samo Caribrod tv,ukusi su razliciti
 
Poslednja izmena:
@DUSANSUNI: Diskusiju možemo nastaviti jedino kad se malo opismeniš. Ajd što si nepismen (ili ti "ne pismen" kad ti pišeš) nego što još i ne pročitaš lepo komentare na koje odgovaraš: ja sam lepo napisao da ja NISAM nikad u mojoj kući koristio & plaćao MTS TV uslugu, čak ni u vreme kad drugih alternativa nisam imao (ok, uvek je imao TotalTV ali tek to nikad ne bih plaćao). Ćale u firmi ima taj krš i većina rodbine po selu tako da ipak imam lično iskustvo kako radi i primarna TV usluga i sekundarne "multiscreen" aplikacije.
I pre Eon sam koristio D3i sa D3Go kao "multiscreen" uslugom. Tako da sam u dobroj poziciji da pišem i pored sve te usluge.

A za razliku od tebe sam em objektivan em tehnički potkovaniji. A ovo je još uvek pre svega IT orijentisan forum i zbog toga treba kad neko poput tebe nabaca gomilu poluinformacija i hiperbola da dođe neko kao ja da ispravi zablude i da celovitiju sliku.

Zgodno i zanimljivo baš kako kad udariš u hvalospeve o Eon i kreneš da "guraš" nekog da uzme tu uslugu (uz prozivku kako je MTS IPTV krš) izostaviš bitne činjenice poput one da za MTS IPTV postoji odvojen protok i prioritet u odnosu na torrent, YouTube, Acestream, Elementum... a da za Eon van mreže toga nema i to onda postaje nešto o čemu korisnik treba sam da misli i sam da osigura.
Nekom je to "da li će da secka program na TV dok klinci jaše na kompu" 15x bitnija stvar od toga da li ima multiscreen aplikacije za Tizen i da li ima premotavanje na kanalu klase RTS Drama i Pink Soap.
 
@DUSANSUNI: Diskusiju možemo nastaviti jedino kad se malo opismeniš. Ajd što si nepismen (ili ti "ne pismen" kad ti pišeš) nego što još i ne pročitaš lepo komentare na koje odgovaraš: ja sam lepo napisao da ja NISAM nikad u mojoj kući koristio & plaćao MTS TV uslugu, čak ni u vreme kad drugih alternativa nisam imao (ok, uvek je imao TotalTV ali tek to nikad ne bih plaćao). Ćale u firmi ima taj krš i većina rodbine po selu tako da ipak imam lično iskustvo kako radi i primarna TV usluga i sekundarne "multiscreen" aplikacije.
I pre Eon sam koristio D3i sa D3Go kao "multiscreen" uslugom. Tako da sam u dobroj poziciji da pišem i pored sve te usluge.

A za razliku od tebe sam em objektivan em tehnički potkovaniji. A ovo je još uvek pre svega IT orijentisan forum i zbog toga treba kad neko poput tebe nabaca gomilu poluinformacija i hiperbola da dođe neko kao ja da ispravi zablude i da celovitiju sliku.

Zgodno i zanimljivo baš kako kad udariš u hvalospeve o Eon i kreneš da "guraš" nekog da uzme tu uslugu (uz prozivku kako je MTS IPTV krš) izostaviš bitne činjenice poput one da za MTS IPTV postoji odvojen protok i prioritet u odnosu na torrent, YouTube, Acestream, Elementum... a da za Eon van mreže toga nema i to onda postaje nešto o čemu korisnik treba sam da misli i sam da osigura.
Nekom je to "da li će da secka program na TV dok klinci jaše na kompu" 15x bitnija stvar od toga da li ima multiscreen aplikacije za Tizen i da li ima premotavanje na kanalu klase RTS Drama i Pink Soap.
G-dine Krstiću Nebojša alias @shamanNS-predobni-presveti ispravljaču neukih-nepismenih (ne pismenih) kao ja.

Hvala vam što postojite...i treba da ima što više kao vas takvih, () da bi nas nepismene i neuke naučili, da vidimo ono što nepostoji i da ono što vidimo ustvari je samo protok enkrpicije za torrent i youtube....
I da je "eon" kpija kopije koja u sebi nema automatski codec na jpg4.

Presveti.i prepodobni @shamanNS niti ću da čitam.postove iznad (jer zbog ti postojis) ali cu još jednom da kažem da je "mts iptv" platforma krš u odnosy na "eon"




Sent from my SM-A815FN using Tapatalk
 
Polako bre druze, nisu nemci u Lapovu :). Mozda je mts Go shit, ne znam jer ga nisam nikad koristio, koristim d3i i sad Eon,i verujem da je tako. Mts iptv box je inferiorniji na Eon box i to stoji. Mts sad ima u Supernovi neki ott android(zakljucan) box koji sasvim pristojno radi za ono sto treba da radi ali opet nema sto eon ima. Ali da je 10 godina ispred to nije. Eon je dostigao neki max a ovi drugi imaju sanse da razvijaju svoje platforme i dalje. Elem, spusti loptu, kolega ShamaNS od kako ja pratim ovaj forum nikad nije odmogao nekome na ovom forumu. A ukusi, oni su razliciti.
 
Covek je napisao da mu je jedino internet vazan. Kako ste uopste stigli do mts tv go usluge :D
 
@Mare: Sledeći topic za diskusiju je kako je HBO Go svetlosnu godinu ispred Netflix i Amazon Prime Video :D
 
@Mare: Sledeći topic za diskusiju je kako je HBO Go svetlosnu godinu ispred Netflix i Amazon Prime Video :D
Kako li si tako pametan završio ovde sa nama nepismenima (ne pismenima)...

Možda još nisu čuli za prepodobnog, hronično nezaposlenog, sveznajućeg @shamanN alias Nebojša Krstić.



Sent from my SM-A815FN using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno