Šta je novo?

Produzenje RCA kablova dodatnim RCA kablovima (Microlab FC330)

Lanikor

Slavan
Učlanjen(a)
08.05.2016
Poruke
5,037
Poena
405
Imam Microlab FC-330 i hteo bih da "dodam" malo duzine kablovima koji idu do satelita.

Kablovi su relativno kratki a hteo bih subwoofer da spustim blize podu, pa me interesuje mogu li da se provucem sa nekim random muski/zenski RCA kablom ili treba na jos nesto da obratim paznju?

image5d5a669d9729c.png

Valjda je jos neko radio ovaj "komplikovani" zahvat pa da cujem jos neko iskustvo
 
Poslednja izmena:
Kupiš duže kablove u Kanibalu ili Mitrosmusic u. Kosnsultuješ se sa njima za neke malo bolje. Zvučaće ti mnogo bolje od tih. Kanibal može i da ti napravi dobre kablove po dimenziji. Ja nikako ne bih išao na nastavljanje kablova.
 
može i ručno da ih nalemi, kanibal uvredljivo mnogo naplaćuje dva tri pipkanja lemilicom.

lanikore, slobodno ih nastavi po ličnom ubeđenju/uverenju.
u toj klasi audio opreme (konfekcije) razlika u kvalitetu kabla je apsolutno neprimetna i analitičkom, robotskom uhu.
 
Poslednja izmena:
Ma produži slobodno kako ti je najlakše. Kupi muško-ženski produžetak (kao sa slike što si okačio), ili zameni ceo kabl, svejedno. Teško da ćeš na tim zvučnicima primetiti pad kvaliteta zvuka zbog malo dužeg kabla ili "lošeg" kontakta.
Pozdrav
 
Hvala momci, zivi bili, probacu sa musko zenskim resenjem za sad pa javljam da li mi je zavrsilo posao.
 
Da azuriram...

Nabavio sam gorepomenuti kabl duzine 5m kao i adapter sa slike koji moze da se iskoristi ako neko ima visak kablova koje moze da iskombinuje.

coupler-jointer-adaptor-250x250.jpg

Zatim sam spustio subwoofer ispod stola na drveni element u blizini poda ali nazalost inicijalno nisam primetio neku drasticnu razliku, moracu da se igram sa pozicijama (konkretno da mu nadjem mesto negde na patosu) kada budem imao vise vremena.

Sve se ionako cuje jako dobro ali eto, steluje mi se do kraja.

Sve u svemu cela akrobacija sa 5m kabla i ovim adapterom me je iskostala ~320 dinara, kabl oko 260-270din a adapter oko 50ak din.
 
Nazad
Vrh Dno