Šta je novo?

Reality check - da li mi treba DAC/sound card za FC530U

doggy

Slavan
Učlanjen(a)
06.10.2004
Poruke
870
Poena
330
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 3800x + MSI Frozr XL
Matična ploča
Gigabyte x570 Aorus Elite
RAM
2x32GB Kingston DDR4 3200
GPU
Asus RTX 3070 Dual 8GB
Storage
256GB Samsung 850 EVO, 1TB Samsung 860 EVO, 1TB Kingston SA2000, 2x2TB i 4TB HDD
Zvuk
Integrisana
PSU
Seasonic Focus Plus 750 Platinum
Kućište
Cooler Master Cosmos Anniversary
Monitor
MSI MAG274QRF-QD, Dell Ultrasharp 24
Miš & tastatura
Microsoft Natural 4000 + Redragon M908
Laptop
Dell XPS 15 9500
Mobilni telefon
Huawei P30 + Samsung S22
Pametni uređaji
Mi band 4
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Kolege,

Imam FC530U od skora i povezani su na Gigabyte X570 Aorus Elite preko 3,5mm kabla koji je stigao uz zvucnike. Kada pustim radio na primer (zvucnici imaju ugradjen tuner) zvuk na jacini 20 se cuje otprilike kao zvuk na jacini 30 preko racunara. Pustam Deezer i Youtube na primer.

Da li bi neki jeftiniji DAC ili PCI-e sound card pomogli (do 50ak EUR, Fanta included) da dobijem jaci/bolji zvuk? Nisam 100% siguran ni da li je do kartice, vec je mozda do izvora - Youtube i Deezer (podesen na 320kbs).

Pozdrav,
Igor
 
Imaš i mogućnost da je jednostavno tako podešen interni radio od zvučnika, to jest da je "odvrnut" fabrički.
Jesu li ti u podešavanjima od audio drajvera isključena sva "šminkanja" zvuka. Ako jesu sve ostalo zavisi od izvora zvuka, niti je isto glasna svaka pesma niti je isto glasna puštena sa različitih izvora.
Po mome ne treba ti DAC ali sa druge strane ako želiš da se poigraš samo napred, nije preveliko ulaganje i uvek ga lako možeš poslati na oglase u slučaju da odlučiš tako.
 
Imam CM MH 752 i zvuk sa zvučnike je tu negde i kada ih priključim na USB od slušalica. Ali, pošto nikad nisam imao bolji izvor od zvučne na matičnoj (sem nekada davno kada zvučne nisu bile integrisane) nisam siguran da li mi treba ili ne. A da kupujem pa preprodajem mi je cimanje :) Zato pitam.

Što se podešavanja tiče, ništa nisam dirao u Realtek panelu.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Kolege,

Imam FC530U od skora i povezani su na Gigabyte X570 Aorus Elite preko 3,5mm kabla koji je stigao uz zvucnike. Kada pustim radio na primer (zvucnici imaju ugradjen tuner) zvuk na jacini 20 se cuje otprilike kao zvuk na jacini 30 preko racunara. Pustam Deezer i Youtube na primer.

Da li bi neki jeftiniji DAC ili PCI-e sound card pomogli (do 50ak EUR, Fanta included) da dobijem jaci/bolji zvuk? Nisam 100% siguran ni da li je do kartice, vec je mozda do izvora - Youtube i Deezer (podesen na 320kbs).

Pozdrav,
Igor

Kod Fante ima samo IFI. Ja predlažem Topping e30 Premašuje dosta tu cifru, ali bolje klupi kvalitetno.
 
Kolege,

Imam FC530U od skora i povezani su na Gigabyte X570 Aorus Elite preko 3,5mm kabla koji je stigao uz zvucnike. Kada pustim radio na primer (zvucnici imaju ugradjen tuner) zvuk na jacini 20 se cuje otprilike kao zvuk na jacini 30 preko racunara. Pustam Deezer i Youtube na primer.

Da li bi neki jeftiniji DAC ili PCI-e sound card pomogli (do 50ak EUR, Fanta included) da dobijem jaci/bolji zvuk? Nisam 100% siguran ni da li je do kartice, vec je mozda do izvora - Youtube i Deezer (podesen na 320kbs).

Pozdrav,
Igor

Imas na KP Lusya Fever Dac USB(ESS Sabre 9018K2M).Odlican dac,a nije ni preskup.Ja sam moj nakacio na Microlab Solo 6C,a testirao sam i na Genius SP-S110 i razlika je neverovatna u odnosu na integrisanu zvucnu.Nekih 50% je snaznija,daje cistiji i utegnutiji zvuk,a mozes da je nosis gde hoces.
 
Hvala, pogledacu.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Imam CM MH 752 i zvuk sa zvučnike je tu negde i kada ih priključim na USB od slušalica. Ali, pošto nikad nisam imao bolji izvor od zvučne na matičnoj (sem nekada davno kada zvučne nisu bile integrisane) nisam siguran da li mi treba ili ne. A da kupujem pa preprodajem mi je cimanje :) Zato pitam.

Što se podešavanja tiče, ništa nisam dirao u Realtek panelu.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Da znas samo, kad se zvucnici ili slusalice koriste USB vezom bez kabla u 3.5mm input portu onda se uopste ne koristi zvucna kartica tog racunara, vec zvucna kartica koja je ugradjena u zvucnike/slusalice.
 
Nazad
Vrh Dno