Šta je novo?

Monitor 100-200e

mihailo998

Poštovan
Učlanjen(a)
09.08.2014
Poruke
570
Poena
70
Zdravo svima opet ja, trazim monitor u nekom cenovnom rangu do 200e.
Pomogli ste mi da sklopim novu konfu iz opisa sad mi treba pomoc i oko monitora.

Pretezno radim CAD, PS, Rhino, 3D modelovanje, i naravno povremeno igre. Trenutni monitor mi zadovoljava potrebe ali u planu je sa starim kompm da ide burazeru.

Ni sam ne znam siguran sta mogu da uzmem za ove pare. Bitno mi je da je IPS, da je veci od trenutnog i ako moze da se rotira u vertikalan polozaj (ne toliko bitno ali bih voleo), mozda i 2k zbog vece povrsine radnog prostora ako je izvodljivo u tom cenovnom rangu.
Za 200e posotoje i 2k monitori koji ispunjavaju ove uslove kao npr AOC, ali opet posotoje i 2-3 puta skuplji koji su meni jako slicni... Ovaj AOC ima 1440p 24incha 75Hz rotira se za 90
Svestan sam da moja graficka ne moze da gura igre u 2k tako da cu svakako igrati u 1080p.

Ne mora da se uzima preko ako u Srbiji postoji ono sto mi odgovara a nije velika razlika u ceni.
 
Poslednja izmena:
1660 Super je sposobna za 1440p na 60/75 Hz, praktično je ista kao GTX 1070 (sem manje VRAM-a). Naravno, zavisi od igre koja se igra.

Kod nas ćeš ipak morati da dodaš 40+ evra za 1440p monitor u poređenju sa DE...preporučio bih ti 27" kao idealnu veličinu za tu rezoluciju i ono šta radiš. Flat panel, naravno.
 
Pogledaj šta igraš pa odluči: https://www.techpowerup.com/review/msi-geforce-gtx-1660-super-gaming-x/7.html

Polovinu može da potera 1440p 60hz, polovinu ne. Minimalni FPS je manji od onog sa testa, pa i to treba uzeti u obzir.

I meni deluje da je 27" odlična dijagonala za 1440p.
1440p na 24" ima istu gustinu piksela kao 1080p na 24". Ako se već kupuje, ja bih gledao da bude bolje od dosadašnjeg standarda.
 
Nazad
Vrh Dno