Šta je novo?

Samsung laptop i BSOD

Fleška napravljena preko rufusa i sa nje podignut sistem koji je bio na laptopu i stabilno radio. Sa tom istom fleškom je drugar pre par dana podigao 2 sistema i reče mi da mu je sve prošlo kako treba.


Edit: kada pokušam da podignem sistem dobijem ovakav ekran odmah nakon par sekundi

3e20a7729959f732b3fb55d7bb429ceb.jpg



Edit2: dok sam kucao prethodni edit, ostao mi ekran zamrznut i nakon pola minuta slika je zatreperila i prebacio me na ekran za podizanje sistema.

5d905e24aa859d140d85248db23e0d85.jpg

s10e on Tapatalk pro
 
Poslednja izmena:
Imao sam edit posta pa možda nisi video. Pokušaću posle da pregazim windows sa postojećom fleškom.

s10e on Tapatalk pro
 
Pokušaću kasnije večeras i javljam rezultat.

s10e on Tapatalk pro
 
Izgleda je otišla druga grafika.
Podigao sam svež sistem i preko windows update povukao sve drivere, međutim za amd grafiku nije povukao i trenutno je rezolucija 1024x768 umesto 1600x900 koja treba da bude.
Kada skinem sa sajta amd-a catalyst i pokušam ručno da instaliram softver odmah na početku izgubi se slika i počne da zuji iz laptopa. Jel to znak da je ta druga grafika otkazala?

s10e on Tapatalk pro
 
Nema.

s10e on Tapatalk pro
 
Pa ide na oglase, ne mogu ovako sakatog da ga koristim.

s10e on Tapatalk pro
 
Ništa mu ja ne zameram, super je služio sve ove godine :)

Da li bih možda na linuxu mogao da imam bolju rezoluciju ili to nema veze sa OS?

s10e on Tapatalk pro
 
Probaj, ne košta ništa osim da uložiš malo vremena.
Sutra onda vadim ssd, vraćam mu stari hdd pa ću da probam. Ako uspem biće super backup varijanta a juriću drugi win laptop pošto mi treba zbog Auto CAD-a.

Ranije sam nešto malo koristio ubuntu, da se držim njega ili neki drugi da probam?

s10e on Tapatalk pro
 
Jel mozes u device manageru da iskljucis drugu grafiku (ako vidi dve)?
 
Vide se obe, ova problematična je isključena. Pokušao sam da je deinstaliram i tada se rezolucija unormali i to traje pola minuta-minut i onda zamrzne sliku i nakon reseta opet se vidi druga grafika u device manager.

s10e on Tapatalk pro
 
Da li si pokušao da ostaviš laptop da se malo ohladi i da posle nekog vremena odmora probaš instalirati Windows ili da ga uopšte koristiš. Ako ne počinje odmah da ti izbacuje te linije ili ti radi neko kratko vreme bez problema postoji mogućnost da kada se ugreje počne da sere,onda bi trebao probati da ga rastaviš i proveriš kulere i pastu na čipovima. Znalo da se desi da čip nema redovno hlađenje i čim se zagreje počne da izbacuje istu grešku tj da se ponaša kao što si ti opisao.
 
Podigao sam nov windows ali ako pokušam da uključim amd radeon u device manageru ili da instaliram amd catalyst laptop zabode.

s10e on Tapatalk pro
 
Već sam se pomirio sa tim i našao sam mu zamenu. Ako i sledeći potraje 8 godina kao i ovaj biću prezadovoljan.

s10e on Tapatalk pro
 
Klasican kvar, zamor materijala usled ekspanzije i skupljanja kalaja ispod grafickog cipa, kalaj puca i nema dobar kontakt. Reflow pomaze ali nema pravila koliko dugo, ne isplati se to raditi, samo pravi reballing to jest zamena kalaja ispod GPU-a.
Probaj Linux Mint, mozda ce ti biti laksi za snalazenje od Ubuntu-a a koristi isto jezgro Debian.
Na zalost, na njemu je izvedeno da sliku daje preko integrisane ocigledno a nema power mogucnosti da kompletno gasi diskretnu grafiku za vecu rezoluciju, kod nekih modela moze da se koristi normalno sve uz iskljucenu diskretnu grafiku.
 
nema pravila koliko dugo, ne isplati se to raditi, samo pravi reballing to jest zamena kalaja ispod GPU-a.
Znaš li koliko bi koštala zamena kalaja? Ako to nije previše možda bih i odradio i onda da laptop dam roditeljima.
To rade ovi što servisiraju matiče (čika Pera i ostala ekipa)?

Edit: ne treba, našao sam otprilike kako se kreću cene.


s10e on Tapatalk pro
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Pa googlanjem videh na par mesta da traže 5-8000 za grafičku.

s10e on Tapatalk pro
 
Previse je to para a i postoji rizik da se kvar ponovi jer problem moze da bude i izmedju samog pakovanja i cipa, tada samo zamena celog cipa sa pakovanjem resava stvar a to kosta jos vise.
 
Nazad
Vrh Dno