Šta je novo?

Deljenje interneta među ruterima, bežično, pa žično

maddog74

Slavan
Učlanjen(a)
19.08.2006
Poruke
425
Poena
320
Moja oprema  
Laptop
Samsung np350e5c-a02hs 01.2015.
Tablet
/
Mobilni telefon
XIAOMI Redmi-Note 8 Pro
Pametni uređaji
XIAOMI Smart Band 4
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Nisam baš vičan mrežama. Uspeo sam nešto da odradim, ali to nije ono što sam želeo. Naime imam SBB-ov ruter cisco epc3926 u dnevnoj sobi i tp link Archer C 6 ver 2.0 u mojoj sobi. Moja ideja je bila da bežično povežem ova dva rutera, a da se onda žično povežem sa tp linka na kompjuter u mojoj sobi, da ne bi kupovao i wifi adapter ili karticu.
Uz pomoć ovog uputstva : https://www.tp-link.com/en/support/faq/1555/
uspeo sam da povežem ova dva rutera i dobijem izlaz na internet preko wifija sa tp linka. Problem je što kada povežem tp link i računar u mojoj sobi kablom, nema izlaza na internet. Da li postoji neki način da se to omogući i kako.
Kao što rekoh, nisam vičan mrežama, po neki termin znam šta znači, ali mi odgovarajte kao totalnom amateru.
SBB-ov Cisco ruter u ovom setovanju nije pipan, sve je odrađeno po uputstvu, preko tp linka.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Da li desktop uopšte dobije neku IP adresu?

U koji port na tom TP-LINKu si probao lan konekciju ka računaru?

Da li si siguran da je kabl ispravan?
 
Hej, nesto cudno se dogodilo. Sinoc kad sam cackao ta setovanja, nisam uspeo da dobijem izlaz na net sa kablom, ali jutros, zahvaljujuci Borisovom odgovoru, promenim kabl i najpre je pokazivao da nema izlaz na net da bi sada, posle minut, uspostavio vezu i sad vam pisem sa rutera/kabl. Mozda cu ponovo probati stari kabl, da budem siguran da je do njega. Hvala, kad mozak zabaguje benchmark pogoduje, pozdrav.
 

Prilozi

  • Mrezna kartica.JPG
    Mrezna kartica.JPG
    55.1 KB · Pregleda: 46
Super.

Generalni savet. Skloni kućnu mrežu sa uobičajenih /24 subnet maski 192.168.x.0
Kao što su 0, 1, 10, 100, 8, 88 za ovo x.

Najbolje stavi nešto preko 100, ali krajnje obično nor 157 ili tako nešto.

Desiće se da priključuješ uređaj sa predefinisanim IP adresama pa da izbegdneš moguće konflikte i duple IP adrese.
 
Ok, hvala

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Radi i drugi kabl, jedina razlika od sinoć je, kad sam uradio setovanja restartovao sam ruter iz browsera i računar takođe. Kad nisam uspeo isključio sam ruter iz utičnice da mi ne greje sobu i jutros kad sam uključio, dobijem net.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno