Šta je novo?

Perspektivni novcici za dugorocno ulaganje u 2020 godini

Pricate o chainlinku?
Potpuni noob sam, ne zamerite. Uronio sam u literaturu ozbiljno, tako da necu da vas davim pitanjima, al rekoh savet za portfolio je uvek dobrodosao.. trenutno gajim xrp, a planiram eth ako padne na 500€..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zasto bas 800$?

Sent from my SM-A505F using Tapatalk

link2.png

10 triliona sledeci mcap peak je skroz realan

Onda pogledas LINK.D chart na TradingView i da smo u avgustu skoro dosli do 2% market dominacije. Realno u njegovom peaku moze da ide i 6%.

6% na 10T ti daje >1500$ LINK

Uzmes u obzir da se LINK supply povecava, i uzmes u obzir da tacan peak ne mozes da odredis - lepo podelis to sa dva i dobijes 700-800 dolara po LINKu
 
Naivno je da investiciju planiras "ako padne". Sta ces ako ne padne sto su sve sanse da se ne desi.

Tapatalk from Poco loco
 
Samo da podijelim svoj slijedeci coin u koji sam ulozio 1% portfolia.
U martu sam usao u cel token na 0.19$ a trenutno je nesto iznad 4.00$.
Jos nisam prodao sve, pomalo uzimam profit na novim levelima, drzim jos oko 60%.

Sada sam uzeo YLD app token za 0.15$.
Projekat je sličan kao i prethodni, defi platforma.
Mislim da je ok projekat i da se moze lagano uzeti 10x ili i vise.
 
Najzad covek koji kapira... U pocetku novog bull runa se ne ulazi u novcice koji su u proslom bull runu napravili 1000x i onda bleed-ovali u odnosu na BTC naredne 3 godine.
Svi ovi navedeni su imali vec solidnu pumpu 2017. Ne kazem, sve ce da ode 10x pa i glupi Nano ali da li smo mi ovde zbog 10x?

Treba uci u nesto sveze, sto je izaslo ili 2018 ili neki DeFi od skoro. Takve price ce imati po 50x.

Pogledajte chart LINKBTC i videcete da od kad je izasao (kraj 2017) on samo raste u odnosu na BTC. Ko ima malo mozga shvatice sta znaci kada alt raste u bear marketu u odnosu na BTC... Znaci da se bez $800 po LINKu ne ustaje iz kreveta

Kako jedan trejder voli da kaže, postoje dva tipa altova, revolveri i devolveri. Revolveri su oni koji rastu i opadaju u odnosu na BTC, padaju i ponovo se dižu. Devolveri su novčići koji jednom zasijaju, padnu i nikad više ne ustanu. Većina altova su devolveri. Link za sad još nije uspeo da pokaže da je revolver.

T8ikQPp2
 
Kako jedan trejder voli da kaže, postoje dva tipa altova, revolveri i devolveri. Revolveri su oni koji rastu i opadaju u odnosu na BTC, padaju i ponovo se dižu. Devolveri su novčići koji jednom zasijaju, padnu i nikad više ne ustanu. Većina altova su devolveri. Link za sad još nije uspeo da pokaže da je revolver.

T8ikQPp2
Link je bio na 0.2$ kad je btc bio na 20k 2017, ovog proljeca link je bio na 10$, a btc na 10000...

Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 
Možemo da nastavimo niz, sledeće godine Link neće postojati, BTC će da bude na 40k.
 
Nit' ce btc biti 40k nit' ce link nestati :)

Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 
Krvavi novac(krvavo plaćenih 15% poreza)

Edit: Sad sam skontao da si napisao crveni a ne krvavi.

Kineski juan je crven a mislim i da će Kina prva odobriti digitalni juan
 
Poslednja izmena:
Samo da podijelim svoj slijedeci coin u koji sam ulozio 1% portfolia.
U martu sam usao u cel token na 0.19$ a trenutno je nesto iznad 4.00$.
Jos nisam prodao sve, pomalo uzimam profit na novim levelima, drzim jos oko 60%.

A jel stejkujes kod njih?

Ja par meseci vec stekujem ltc i eth kod njih i sve redovno ispacuju u cel tokenima koji lepo ide na gore.

Sve preporuke i samo da potraje [emoji4]

Ponedeljkom predvece uplacuju stake, i radi vec skoro tri meseca.

Ako nekome treba ref link, neka se javi na pm.
Dele 20$ trenutno kao nagradu ako se deponuje 200$ u kriptu - free money [emoji3]
 
Poslednja izmena:
CEL nije perspektivni novčić, on je već ustanovljen i prilično overbought. Zato sam i pominjao NEXO, sličan princip, ali još nije otišao toliko mnogo.

A STX koga sam ovde pomenuo je od tada otišao 2x, ali nisam uspeo da ga kupim, premalo menjačnica ga za sad ima. Nema pojma da se registrujem na Coinbase, ne prihvata moje verifikacione dokumente. Ništa, pokupiću airdrop kad mi padne i šta da se radi.
 
Mislim da cel može ze ici jos dosta.
Imaju dobar system, sto vise korisnika vise ljudi koji ce tražit yild u cel zbog vece zarade, i ovi moraju vise cel tokena kupiti sa tržišta i tako mu ide cijena.
Koliko ce jos novih korisnika biti za god ili dvije?

Drzim 30% portfolia kod njih, sad je mozda i više zbog rasta cel tokena.
Nikad nikakvih problema, redovna isplaćuju, stvarno dobra stvar.

E sad posto je defi i yield glavna tema na ETH, a yield farming i nije bas tako jednostavan, rekao bi da ovaj YLD app token ce kroz app to pojednostaviti za sire mase.
Tako da sam uletio sa 1%, ne kockam kucu ili auto, ako ponovi slicnu pricu kao cel, meni dosta.

Samo uniswap, odavno se nisam logovao ni na jednu mjenjacnicu.
Eventualno changely i sl. ako nije na ETH platformi.
 
Poslednja izmena:
Mislim da cel može ze ici jos dosta.
Imaju dobar system, sto vise korisnika vise ljudi koji ce tražit yild u cel zbog vece zarade, i ovi moraju vise cel tokena kupiti sa tržišta i tako mu ide cijena.
Koliko ce jos novih korisnika biti za god ili dvije?

Verovatno može još gore, ali bi valjalo sačekati makar standardnu korekciju na 20DMA, sadašnja parabola nije održiva. Ja ne razmišljam ništa za godinu ili dve, sledeća kripto zima će biti apsolutno brutalna, sadašnje ludilo će morati da se plati.

A i ja sam veliki ljubitelj kripto bankinga, daj bože da nas spasi od dosadnih rudara u ovom ciklusu.
 
Poslednja izmena:
Dobra:d

Morala je nekako da plati za skolovanje.
 
A STX koga sam ovde pomenuo je od tada otišao 2x, ali nisam uspeo da ga kupim, premalo menjačnica ga za sad ima. Nema pojma da se registrujem na Coinbase, ne prihvata moje verifikacione dokumente. Ništa, pokupiću airdrop kad mi padne i šta da se radi.

Imam 100 STX na Blockchain walletu, dobio kao airdrop, ali još uvek su "non-transferable"
 
Imam 100 STX na Blockchain walletu, dobio kao airdrop, ali još uvek su "non-transferable"

Ista situacija. Sreća što su ih tako sklonili od mene, inače bi ih davno zavalio. OKCoin će takođe da ima airdrop, pa ako većina ne pokupi STX i zbriše, već ostanu tu da stejkuju, biće i novi airdrop posle. Ali iz opisa mislim da mi iz Evrope nećemo dobiti. STX je jedan od onih second layer projekata za BTC, interesantno.
 
1. ANKR - perfektno nov coin iz 2019., sadašnja cena mu je oko 0.0085 dok je početna bila 0.0066, bukvalno podrum cena.
Oni verovatno mogu biti zamena onom što su sada Amazon AWS, Microsoft Azure, Google Cloud.

2. Algorand(ALGO)
Za 2021:
Block proposal time will remain 0.5 seconds. (Even though our block size will grow from 5,000 to 25,000 transactions.)
Block finalization time will shrink from 4.5 to 2.5 seconds.
Our finalized TPS will grow from 1,000 to 46,000. (Thanks to a truthful approach to block pipelining.)

Vaša mišljenja?
 
Imao Algorand, prodao ga. Ne zato što mislim da je projekat loš, naprotiv projekat je tehnički izvrstan, ali bojim se da Etherium konkurenti neće imati prilike da se pokažu u ovom bull marketu. Trebaće dugo vremena da se na njima razviju aplikacije koje Etherium već ima, a Grayscale će pumpati ETH, tako da konkurencija nema dovoljno ni mesta pod suncem, ni vremena.
 
Evo od mene još jedan: Ocean protocol $0,32
https://coinmarketcap.com/currencies/ocean-protocol/

Nastoje da decentralizuju big data i demokratizuju deljenje podataka na siguran i privatan način. Ovde u priču ulazi kombinacija veštačke inteligencije i samih podataka koji su kao što ste možda negde čuli novo zlato.
Postoji i način prodaje data setova na marketplace-u, vidim da postoje i cifre od 45.000 tokena po setu podataka. Bukvalno se može prodavati bilo koji set, na bilo koji način prikupljen, kreiran ili nađen.
Mislim da je i dalje na niskoj ceni i da može daleko dogurati, ne samo u bull run-u sledeće godine nego i long-term period.
Koga zanima neka istraži dalje.
 
Kako nesto moze da ima realnu vrednost ako nije otvoreno za trziste/trgovanje?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ni nema realnu vrednost trenutno, tako da je kockanje, a zato i jeste potencijalno visok profit... ;) Sto veci rizik, to je dobitak potencijalno veci, kao u svemu...
 
Ako je nekome palo na pamet da ulozi u ovaj lhc, nemojte, izgleda da je prevara, ja imam par novcica, ali izgleda da necu moci da podignem pare. :d
 
Ja par meseci vec stekujem ltc i eth kod njih i sve redovno ispacuju u cel tokenima koji lepo ide na gore.

Sve preporuke i samo da potraje [emoji4]

Ponedeljkom predvece uplacuju stake, i radi vec skoro tri meseca.

Ako nekome treba ref link, neka se javi na pm.
Dele 20$ trenutno kao nagradu ako se deponuje 200$ u kriptu - free money [emoji3]

S obzirom da se dosta ljudi interesuje za Cesius aplikaciju za stejkovanje, da objavim ovde ref link da ne moram svakom ponaosob da šaljem.

Join Celsius Network using my referral code 173666bee4 when signing up and earn $20 in BTC with your first transfer of $200 or more! #UnbankYourself

Link otvorite preko mobilnog browser-a jer je u pitanju mobilna aplikacija!

https://celsiusnetwork.app.link/173666bee4


Jedini uslov je da se deponuje neki od podržanih tokena na wallet u vrednosti od 200+ dolara i da se stejkuje minimum 30 dana, i posle toga će Vam celsius uplatiti na btc wallet u aplikaciji btc u vrednosti 20$.
- Na Vama je da sami odaberete da li ćete reward da primate u cel tokenima ili u drugom kriptu.
- Isplata je uvek ponedeljkom uveče, po našem vremenu.
- Za sad se sve radi preko mobilne aplikacije, a najavili su da će negde u februaru - martu biti dostupan i web sajt.
- Isto su najavili da su u pregovorima sa nekoliko velikih menjačnica "very soon", pa ćemo videti kako će se cena do tada ponašati, za sada ide lepo na gore.

Eto, toliko od mene za kripto hodlere - free money :)
Uzdravlje cheers
 
Poslednja izmena:
Celsius? To onaj projekat gde im je CEO ili sta vec ona iz Casting Couch? :) (kacio je neko pre par dana)
 
Nazad
Vrh Dno