Šta je novo?

Perspektivni novcici za dugorocno ulaganje u 2020 godini

techno

Cenjen
Učlanjen(a)
24.07.2010
Poruke
446
Poena
170
Tema u kojoj mozemo iznositi koji su to kvalitetni novcici koji imaju dobar razvojni tim , upotrebljivost i potencijal za veliki skok u sledecim godinama .

dakle svi znamo da je to nekada bio BTC kao i ETH . ali oni danas imaju veliku kapitalizaciju i visoku cenu .

dakle u ovoj temi pricamo o novcicima koji su sada jos uvek " jeftini " i kojima se po vasem misljenju sprema velik skok pa samim tim dobri su za dugorocno ulaganje ili investiciju .

Evo ja cu navesti jedan neke za koji mislim da su interesantni .

1. TRON ili TRX trenutna cena 0.04 usd $
2. OMG Network (OMG) trenutna cena 3.55 usd $
3. Cardano (ADA) 0.101762 USD $
4. Ontology (ONT) 0.649959 USD
 
Poslednja izmena:
Uh, ovo će biti vesela tema [emoji3]...
Dzaba spisak bez NEO...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
5. Neo (NEO) $19.17 USD

Nisam ga stavio jer je trenutno malo " skup" ali jeste perspektivan i ko ga je uzeo u zoni 5-6 usa$ imao je priliku vise puta u ovoj godini da dobro uzleti :)

Neka svako doda svoj novcic a ako moze i neka napise zasto misli da je perspektivan . Po meni NEO koji je pre par dana bio na 22 nije sada za kupovinu , ali na cenama ispod 10 $ jeste
 
Trace Token (TRAC), kompanije OriginTrail.

https://coinmarketcap.com/currencies/origintrail/

80% trenutnog kapitala sam zaradio na ovom tokenu. Zanimljiva stvar je što projekat vode naši ljudi, Srbin i dva Slovenca. Kompanija, u skladu sa 'kripto filozofijom', ima dva predstavništva, u Ljubljani i u Beogradu, dakle ful decentralizacija na snazi

Jedina (bukvalno jedina) loša stvar u celoj priči je likvidnost, jer se token nalazi na KuCoinu i Bittrexu (ostale menjačnice su zanemarljive), ali s vremena na vreme šušne neki Binance rumor pa ćemo videti uskoro da li su glasine ili leti, leti pesmo moja mila
 
59c87497162ad2610d8d10f880780ba0.jpg


Pazarilo se malo i altova noćas, a u temi o cenama sam napisao šta još planiram da uzmem ako bude još koje sniženje :)
Sent from my iPhone 11 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
IOTA mi je već odavno intreresantna. Dobar projekat, od početka vrlo pošteno zamišljen, bez mnogo drame (do skora), dobri partneri, brze transakcije, beskrajno skalabilno, samo jedan veliki nedostatak - centralizovano. Ako konačno uspeju da se reše cenrtralnog koordinatora bez daljih odlaganja, ovo će biti najbolji novčić što postoji i cena bi trebalo da mu to reflektuje. Ako ne uspeju, bačen novac.

Stellar često pominjem zato što je to novčić od starta pravljen za plaćanje, bukvalno sve finansijske transakcije cele planete Zemlje možeš da staviš na njegovu mrežu i ona će to nositi bez problema. Po meni, za sada najozbiljniji kandidat za sredstvo plaćanja kada inflacija stegne. Ali sa druge strane, do tada je još daleko, svašta može da se izdogađa, a nema nekog posebnog razloga da mu cena raste u skorije vreme.
 
Kako čitam tako mi prolazi kroz glavu misao kako bi dobro bilo da neko ko, za razliku od mene, nije lenj i otvori temu i napiše ovako u kratkim crtama, suma sumarum, opis i svrhu top ~50 novčića/tokena sa CMC-a. Mislim da to nikada nismo imali na forumu.
 
Ja ću obratiti pažnju na $Sun. Nakon gubitka od $300 miliona tethera krajem juna ove godine, kada je Binance prebacio svoju sumu na ETH blockchain sa Tron blockchaina, Justin Sun pokušava da konsoliduje svoj projekat. $Sun će biti DeFi novčić koji će za razliku od većine sadašnjih, raditi na Tron mreži, umesto ETH. Hajpa će sigurno biti u nekom trenutku, pumpanja takođe.
Drugi novčić na koji sam fokusiran je Raven. Simke ga je već pomenuo. Dosta se priča o njemu, ali on i dalje nikako da krene. Neke prognoze za njega su $0.3 do kraja godine. Optimisti najavljuju i $1, ali to su više puste želje nego realnost. Doduše, XRP je 2017 imao nenormalan pump, tako da su sve mogućnosti otvorene.

P.S. Ja sam mahom holder. Kupujem povremeno BTC, ETH, LTC, dok sa ostalim altovima retko rizikujem. Sadašnja situacija mi se čini za dobru šansu za neku zaradu na manje poznatim altovima, pa sam rešio malo da ih ispratim. Mišljenje baziram uglavnom na internet člancima i ponekom istraživanju o novčiću. Tehničku analizu ne radim. Čitao sam prethodnih godina dosta ovaj deo foruma, dobio mnoštvo korisnih informacija, pa ću pokušati da i ja doprinesem malo svojim razmišljanjem.
 
Da li je neko zna nesto vise o gram-u, da li je neko uopšte isplaćen? Ja skupio 23 usd za 15 minuta posla, videćemo kasnije da li će uopšte da daju pare :D

Našao sam ovaj tekst, pa da prenesem:

Nova kriptovaluta koja se zove Gramfree.

Zanimljiva platforma za sakupljanje novca.
Ukratko, postoji više načina skupljanja grama odnosno novca.

Prvi je takozvani Roll odnosno zavrtite točak i može se dobiti od 0,1 gram (najčešće) i najviše 1000 grama. Roll se može koristiti na svakih sat vremena 5-6 puta dnevno.

Drugi način je sakupljanja grama je po pogledanom videu (svi videi su kratki 1 min i svi govore o gramu), tako da uz sakupljanje novčića shvatite i kako ovo funkcioniše. Na dnevnom nivou treba pogledati 3-4 videa.

Takođe grame sakupljate i po referalima . . što više ljudi pozovete više grama dobijete. Poželjno je da ti ljudi budu i stvarno aktivni. . . jer ako se samo registruju a ne rade ništa nikakva korist od njih.

Četvrti način je takozvani Smart Contract koji podrazumeva da se obavezno jednom dnevno ulogujete i aktivirate Smart Contract. . . poenta je da se ne propusti nijedan dan i da se kontinuirano aktiviraju Contracti. . . jer se naravno za svakodnevnu aktivnost može uzeti dosta grama. Obično bude 3-4 Contracta koji traju po par dana, pa se onda pojavljuju novi i tako ukrug. Stisne se dugmence za aktivaciju i to je to.

Peti način je lutrija (Lottery) kupite tiket obično za 1 gram i čekate izvlačenje može se dobiti od 20-5000 grama. . . iskreno retko ko dobije. . . kao loto.

VEOMA BITNO: povlačenje novca ide tek nakon što se sakupi minimalno 500 grama. Uglavnom cena 1 grama iznosi oko 2$. Što znači da bi se zaradilo 500 grama treba sigurno 5-6 meseci rada. Povlačenje novca je jednostavno. . . možete prebaciti novac putem pay pala, master carda, Vise, BTC.
Bitno je da se pridržavate pravila, da nemate više otvorenih naloga na svoje ime, kao i sa iste Ip adrese, da obavljate redovno dnevne zadatke, koji oduzmu otprilike 10-tak minuta vremena i da kada dodjete do isplate imate bar 4 referala (prijatelja) koji su se registrovali preko Vas i koji su presli drugi nivo. . . da bi do isplate uopšte došlo.

Bitno je da se ne uplaćuje ni žuta banka, niti daju bilo kakvi podaci(niti oduzima više od 5, 6 minuta dnevno), ako se zaradi nešto, super, ako ne, lepo smo se igrali i ćao zdravo. Drugo, ako se neko prijavi preko mene, neka mi se javi u inbox sa svojim id, ako uspem da podignem keš odavde, prva 4 referala (koja su na drugom nivou, kao što se zahteva za isplatu) će dobiti po 50 evra :) .

Ukoliko želite da budete moj referal registrujte se ovde, ili bez mog referala ovde
 
Poslednja izmena:
Da li je neko zna nesto vise o gram-u, da li je neko uopšte isplaćen? Ja skupio 23 usd za 15 minuta posla, videćemo kasnije da li će uopšte da daju pare :D

Našao sam ovaj tekst, pa da prenesem:

Nova kriptovaluta koja se zove Gramfree.

Zanimljiva platforma za sakupljanje novca.
Ukratko, postoji više načina skupljanja grama odnosno novca.

Prvi je takozvani Roll odnosno zavrtite točak i može se dobiti od 0,1 gram (najčešće) i najviše 1000 grama. Roll se može koristiti na svakih sat vremena 5-6 puta dnevno.

Drugi način je sakupljanja grama je po pogledanom videu (svi videi su kratki 1 min i svi govore o gramu), tako da uz sakupljanje novčića shvatite i kako ovo funkcioniše. Na dnevnom nivou treba pogledati 3-4 videa.

Takođe grame sakupljate i po referalima . . što više ljudi pozovete više grama dobijete. Poželjno je da ti ljudi budu i stvarno aktivni. . . jer ako se samo registruju a ne rade ništa nikakva korist od njih.

Četvrti način je takozvani Smart Contract koji podrazumeva da se obavezno jednom dnevno ulogujete i aktivirate Smart Contract. . . poenta je da se ne propusti nijedan dan i da se kontinuirano aktiviraju Contracti. . . jer se naravno za svakodnevnu aktivnost može uzeti dosta grama. Obično bude 3-4 Contracta koji traju po par dana, pa se onda pojavljuju novi i tako ukrug. Stisne se dugmence za aktivaciju i to je to.

Peti način je lutrija (Lottery) kupite tiket obično za 1 gram i čekate izvlačenje može se dobiti od 20-5000 grama. . . iskreno retko ko dobije. . . kao loto.

VEOMA BITNO: povlačenje novca ide tek nakon što se sakupi minimalno 500 grama. Uglavnom cena 1 grama iznosi oko 2$. Što znači da bi se zaradilo 500 grama treba sigurno 5-6 meseci rada. Povlačenje novca je jednostavno. . . možete prebaciti novac putem pay pala, master carda, Vise, BTC.
Bitno je da se pridržavate pravila, da nemate više otvorenih naloga na svoje ime, kao i sa iste Ip adrese, da obavljate redovno dnevne zadatke, koji oduzmu otprilike 10-tak minuta vremena i da kada dodjete do isplate imate bar 4 referala (prijatelja) koji su se registrovali preko Vas i koji su presli drugi nivo. . . da bi do isplate uopšte došlo.

Bitno je da se ne uplaćuje ni žuta banka, niti daju bilo kakvi podaci(niti oduzima više od 5, 6 minuta dnevno), ako se zaradi nešto, super, ako ne, lepo smo se igrali i ćao zdravo. Drugo, ako se neko prijavi preko mene, neka mi se javi u inbox sa svojim id, ako uspem da podignem keš odavde, prva 4 referala (koja su na drugom nivou, kao što se zahteva za isplatu) će dobiti po 50 evra :) .

Ukoliko želite da budete moj referal registrujte se ovde, ili bez mog referala ovde

pogledaj ovaj video i sve ce ti biti jasno...
 
Danas XTZ oko 2 $ :)
OMG oko 2.5 usd $
 
Poslednja izmena:
Da li misliš da je ovo dobra cena za ulazak?
 
Nemojte o cenama ovde, imamo temu.
 
Svi navedeni coini su stari i previse je bagholdera koji su u debelom minusu i samo cekaju da cijena skoci da bi se konacno istresli.

Ja jedino drzim cel token, pored BTC i ETH, ludi imaju hodl community i business koji dokazano radi.

Evo i sad dok sve krvati i pada on drzi cijenu i samo raste.
 
Neko prati Ocean?
Po meni jedan od boljih u 2020, veoma su aktivni sa svojom platformom i novim stvarima. ver3 donosi staking, svi znamo koliko je to postalo popularno...

Takođe se probijaju i u DeFi oblast sa ver3, više detalja ovde.

Planiraju da započnu IDO (Initial Data Offering) uskoro uz pomoć BalancerLabs.

Mercedes, BMW, RollsRoyce, Roche, Unilever već koriste njihovu platformu za data economy, i AI trening.
 
UTK takođe.

Danas listovan na Binance, i još jedna velika vest će biti objavljena uskoro.

Imaju odličan tim i tehnologiju koja je prihvaćena svuda u svetu, čak je moguće i platiti pomoću UTK na Booking, ili kupiti karte za utakmice Benfike.

Više detalja na https://utrust.com/
 
Nisam ispratio pricu oko Dash-a dal se nesto izdesavalo, al taj novcic su pustili da iscuri. Nijednom nije dao znak zivota jos od balona tako da bi ovde svasta moglo da se desi ako btc ostane na ovom nivou. Ako btc krene na dole zajedno sa stock marketom kao sto bi trebalo, onda tek dashu sledi cedjenje.
 
Poslednja izmena:
Mislim da je pravo vreme nastaviti temu , sta je to sto bi moglo da posle ovog skoka BTC ima neki dugorocan rast .

Koji coin kupiti u ovom momentu ?

OMG 3.2376 USDT
NEO 17.73
ADA 0.165
LINK 13.63
XTZ 2.319
TRX 0.03093
UTK 0.1318
 
Poslednja izmena:
Ja sam se prilično ohladio od ubica Etherium-a, pre će Etherium sve njih da pobije.

DeFi će opet krenuti u nekom trenutku kada se ništa ne dešava. NEXO sam bio provalio da će planuti, al dok sam uspeo da ga nabavim, cena već bila otišla. U principu platforma mu nije drugačija od drugih sličnih, ali je daleko više ispolirana za korisnika, a ako profit od pružanja likvidnosti uzimaš u njihovom tokenu, dobiješ poveliki bonus.

Blockstack mi je interesantan sa njihovim proof-of-transfer protokolom. OKCoin menjačnica priprema airdrop, ali nije jasno hoće li biti i za nas iz Evrope.
 
Rvn je još uvek jeftin. Trebalo bi i on u jednom trenutku da eksplodira.

Poslato sa STK-LX1 pomoću Tapatoka
 
Svi navedeni coini su stari i previse je bagholdera koji su u debelom minusu i samo cekaju da cijena skoci da bi se konacno istresli.

Ja jedino drzim cel token, pored BTC i ETH, ludi imaju hodl community i business koji dokazano radi.

Evo i sad dok sve krvati i pada on drzi cijenu i samo raste.

Najzad covek koji kapira... U pocetku novog bull runa se ne ulazi u novcice koji su u proslom bull runu napravili 1000x i onda bleed-ovali u odnosu na BTC naredne 3 godine.
Svi ovi navedeni su imali vec solidnu pumpu 2017. Ne kazem, sve ce da ode 10x pa i glupi Nano ali da li smo mi ovde zbog 10x?

Treba uci u nesto sveze, sto je izaslo ili 2018 ili neki DeFi od skoro. Takve price ce imati po 50x.

Pogledajte chart LINKBTC i videcete da od kad je izasao (kraj 2017) on samo raste u odnosu na BTC. Ko ima malo mozga shvatice sta znaci kada alt raste u bear marketu u odnosu na BTC... Znaci da se bez $800 po LINKu ne ustaje iz kreveta
 
Ja drzim uglavnom LINK. 70% mog malog portfolija, i imam DOT. LINK nemam nameru da diram do ozbiljnije cifre.

"Kopa" li ko Pi na telefonu?
 
Najzad covek koji kapira... U pocetku novog bull runa se ne ulazi u novcice koji su u proslom bull runu napravili 1000x i onda bleed-ovali u odnosu na BTC naredne 3 godine.
Svi ovi navedeni su imali vec solidnu pumpu 2017. Ne kazem, sve ce da ode 10x pa i glupi Nano ali da li smo mi ovde zbog 10x?

Treba uci u nesto sveze, sto je izaslo ili 2018 ili neki DeFi od skoro. Takve price ce imati po 50x.

Pogledajte chart LINKBTC i videcete da od kad je izasao (kraj 2017) on samo raste u odnosu na BTC. Ko ima malo mozga shvatice sta znaci kada alt raste u bear marketu u odnosu na BTC... Znaci da se bez $800 po LINKu ne ustaje iz kreveta
Zasto bas 800$?

Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 
Nije lose da se VeChain ubaci malo u portfolio[emoji3]

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno