Šta je novo?

Telefon za makro fotografije

PENDULA

Slavan
Učlanjen(a)
28.11.2004
Poruke
190
Poena
319
U stvari nisam baš siguran da li se to može nazvati makro. Zapravo korisnik će biti stomatolog-specijalizant, koja često fotografiše... zube :d ...što mu dođe rastojanje od 2-3, pa do 10-tak centimetara. Pošto joj svakako treba novi telefon, inače joj je pri odabiru najvažniji kvalitet kamere, a ima i ovu specifičnu potrebu, treba nam pomoć pri odabiru modela. Budžet nije veliki - između 200 i 350 €.
 
Moje neko misljenje je bolje uzeti neki stari dslr i neki makro objektiv. Ovo na mobilnim telefonima, nije to to.
Za te pare stvarno ne znam sta bi moglo da se kupi a da ima valjani macro. Mozda xiaomi redmi note 8 pro?
Bila je neka opcija da se uz GCam koristi ultrawide i zoom, pa tako onda slikati macro uz pomoc gcam.
Onda gledaj Xiaomi mi9t/pro
 
I običan N8 ima istu makro kameru kao i pro. Tu je negde i Moto One Macro.
Redmi N9Pro je kao najbolji izbor u toj "jeftinjoj" kategoriji, ili ako želi da potroši malo više Mi 9T/Pro

DSLR su mnogo džombasti za takvu namenu, pre neki kompakt boljih karakteristika, ali i oni su osteno skuplji.
P.S. Moj bratanac radi takav posao :)
 
Poslednja izmena:
I moj prvi predlog je bio foto-aparat sa makro objektivom, ali je predlog glatko odbijen :)

Redmi N9Pro je kao najbolji izbor u toj "jeftinjoj" kategoriji, ili ako želi da potroši malo više Mi 9T/Pro

A, generalno, koja je razlika između ta tri modela?
Poredeći specifikacije na netu, rekao bih da je Mi 9T nešto sporijeg procesora od Mi 9T Pro, ovaj skuplji ima super amoled ekran, jeftiniji (samo)amoled (mada mi rez. i ppi izgledaju isto - da li je to isti ekran?), kamera mi takođe deluje isto...?
Gde je tu Redmi Note 9 Pro? Kakva je njegova kamera u odnosu na druga dva? Ako su razlike u nijansama u pogledu performansi, prednost bih dao kvalitetnijoj kameri i ekranu?
Dalje, samo za Redmi vidim u specifikacijama da ima macro kameru 5MP, za razliku od pomenuta dva Mi modela, za koje stoji da imaju 8 MP telephoto. Da li je ovo prednost u korist Redmi, ako govorimo o fotografisanju sa rastojanja od svega nekoliko cm?
Razlike u cenama u radnjama su: Redmi Note 9 Pro 33k-35k din; Mi 9T ~40k; i Mi 9T Pro ~54k (ovaj nam definitivno probija planirani budžet).
 
Poslednja izmena:
Ti pomenu "najvažniji kvalitet kamere". Briga nju (napisao si (n)joj) za sve ostalo. Osim izgleda :d
Nisi ni pomenuo gde hoćete da ga kupite, na KP ima Mi 9T Pro kupljen u Ušću pre tri meseca, za 300€

Što se tiče makroa, pre nekog vremena sam se interesovao za sličnu namenu za druga (bratanac me nije pitao). Iščitao silne review-e, zaključak sam ti napisao. Možeš i sam da guglaš.
Redmi N9Pro - mislio sam na Redmi Note 9 Pro. 5 MP, f/2.4, (macro), ostali jeftiniji su sa 2MP.
 
Ma samo nisam bio načisto da li je tvoj drugi predlog (pored Redmi Note 9 Pro) bio samo Mi 9T Pro, ili pored njega i Mi 9T? Isto tako me zbunilo što u specifikacijama ova 2 Mi modela nisam video da stoji macro objektiv, a kod Redmi ima. I isplati li se doplata za Mi 9T, u odnosu na Redmi (sviđa joj se pop-up kamera, više nego "rupica" na displeju ;) )?
P.S. Hvala na savetu, kao i za oglas - pronašao sam ga :wave:
 
Redmi Note 9 Pro verovatno ima najbolju makro kameru u tom cenovnom rangu. Ali nek razmisli o opciji stari Dslr + Makro objektiv kao sto je neko iznad mene vec spomenuo. Do 350e moze da se nadje npr. polovan Nikon D3200 + Nikon 40mm f/2.8 Micro DX, kombinacija koja ce davati 100 puta bolje slike nego bilo koji telefon na trzistu
 
Uopšte nije potreban toliki kvalitet, uvećanje ni detaljnost. I ima uređaj samo za tu namenu.
 
Nazad
Vrh Dno