Šta je novo?

note 9pro ili mi 8?

joojant200

Čuven
Učlanjen(a)
23.12.2001
Poruke
1,956
Poena
755
Moja oprema  
Tablet
Lenovo t something
Mobilni telefon
Huawei P40
Pametni uređaji
Fenix 7s ss, Xbox series X
Da li redmi note 9pro 64gb novi ili mi 8 128gb polovan?

-note 9 pro ima bolju bateriju, ima ir, fm radio, 3.5mm jack.
-mi8 ima oled, i ois na kameri?

Da li je toliko bolja kamera na mi8 da je bolje uzeti njega?
koji phone ima bolji zvuk na zvucnike?
da li je dovoljna baterija na mi8 za dan?
 
Imao sam mi8, moje misljenje je da je on vec prevazidjen.
Ja bih uzeo nov redmi note 9 pro.
jest da mi8 ima amoled i OIS za fotografije.
ali redmi note 9 pro ima najbolji ips displej u klasi.
OIS jedino je bitan u low light fotografiji. uporedjivao sam fotografije sa mi8 koji ima ois i mi9t /pro koji nema ois, i nema neke preterane razlike.
Bez obzira na kameru, uvek postoji gCam i za jedan i za drugi.
oba telefona imaju mon zvucnike.

pored toga mi8 polako zavrsava svoju podrsku sto se tice samog xiaomi.
barem na xeu sajtu kazu da je ovo zadnji weekly rom za mi8.
 
RN9P. Ćerka ga ima. Sa Mi8 nisam bio u dodiru ali imam P20 Pro sa kojim je Mi8 bio konkurent te godine. RN9P bije P20 Pro u svim segmentima sem u low light fotkama i to ne svuda. Strasno koliko je bolji fon. I prosto je neverovatno koliko se dobija za nekih 200eu.
 
Ja sam se baš iznenadio kada sam poredio stock kamere na Mi 8 i Redmi Note 8 Pro... 8 Pro svaka slika osetno bolja, oštrija. Mi 8 sa Gcam izvlači dobre slike, bukvalno maksimum iz tog senzora ali i uz Gcam na Mi 8 nekad stock kamera na 8 Pro pravi bolje slike.
Ja bih bez dileme išao ovde na 9 Pro, u svemu je bolji od Mi 8. Jedino što nema Amoled ekran. Ako je to presudno onda Mi Note 10 Lite.
 
Da ne otvaram novu temu. Zeni bih uzeo neki telefon u mts-u.
Dilema je redmi note 8t pro ili redmi note 9 pro. Sta mislite, meni slicni telefoni, cini mi se da je najveca razlika u procesoru?
Dosta slicna cena, uzeo bih uz omoriku 2, nece da daje nista osim ugovora, tako ds je to neki cenovni rang, nesto sto moze da se uzme za din ili 100-200 din uz ugovor.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
RN9P.
 
RN9P mislim da je otkljucan u vipu?

Da li neko zna da li je Ruza P40 Pro otkljucana u vipu ili zakljucana?
 
Poslednja izmena:
Uzeli smo na kraju note 8 pro. Nije supruga mogla da ceka, imali su rn8 na stanju u poslovnici. Bio je izlozen rn9 pro, dosta je to slicno, za ono sto ona koristi nema neke razlike, surf, instagram, video pozivi...

Cackali smo oba, zaista minorne razlike, cak bi rekao ds rn8 pro malo brze radi, ali to je mozda moj subjektivni utisak,nw znam da li ja tripujem ili je i ekran kod rn8 malo bolji.

Baterija i proc su sigurno na strani rn9.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Niste pogresili. Mizerne su razlike. Sirova snaga je za nijansu na strani RN8P a baterija isto za nijansu na strani RN9P. Ostalo je sve egal.
 
mi8 2 klase iznad u svemu osim baterije.
Dalje, rn8p je fluidniji u radu od rn9p, *mjau**mjau**mjau* cpu mu je jaci. Ali gpu bzvz. + trotluje pri punom opterecenju. Stock camera trenutno bolje ispeglana na rn8p. Na strani rn9p - makro kamera. Ekran dosta bolji na rn8p.
Preporuke za rn8p - stock kamera u auto modu na 64mp danju (kad je dobro osvetljenje) za osnovnu kameru, u prostorijama ili uvece moze gcam (ili geliosoftcamera ako bas umete da slikate/podesavate), za ultrawide gcam se najbolje pokazao.
Za video - mcpro24fps - nema nista bolje.
 
mi8 2 klase iznad u svemu osim baterije.
Dalje, rn8p je fluidniji u radu od rn9p, *mjau**mjau**mjau* cpu mu je jaci. Ali gpu bzvz. + trotluje pri punom opterecenju. Stock camera trenutno bolje ispeglana na rn8p. Na strani rn9p - makro kamera. Ekran dosta bolji na rn8p.
Preporuke za rn8p - stock kamera u auto modu na 64mp danju (kad je dobro osvetljenje) za osnovnu kameru, u prostorijama ili uvece moze gcam (ili geliosoftcamera ako bas umete da slikate/podesavate), za ultrawide gcam se najbolje pokazao.
Za video - mcpro24fps - nema nista bolje.
Znaci nisam tripovao da je ekran bolji kod rn8. Gpu mi nije bitan jer ne igra zena igrice, za njene potrebe ovo je i vise nego dovoljno. Ima li g am za rn8 pro?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
@veljkoka, ima ih dosta, pocev od 6.1. I gomila gotovih config'a za svaku verziju. Samo sto ja ne pratim xda, vec Ruski 4pda forum.
jos jedan lifehack trik: stock kamera u auto na 16mp - uraditi zoom x1.1 prilikom slikanja, dosta bolja obrada slike ce biti od x1
 
Istek'o mi ugovor sa operaterom, pa mogu uzeti telefon da produzim.

Realme 6 Pro, Redmi Note 9 Pro i sl. kakvi su u odnosu na Mi8. Vrijedi li mijenjati...

Svidja mi se ovaj Realme 6 Pro vise nego Xiaomi-i, cini mi se bolji softver.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ja u zadnje vreme pazario dva Realme telefona. Realme 3 Pro i Realme 5. Ovaj prvi predobar u trenutku pojave. Plus cena top. Par kolega uzelu u Vipu Realme 6s. Xtra telefon. Jedini žal za kamerom i samo 4GB mem. Da je imao bolju kameru, uzeo bih ga radije nego RN9P. Prežalio bih 2GB mem.
 
I mene vise vuce Realme cisto zbog promjene softvera. Ne svidja mi se MiUI, dosta ih govori da je RealmiUI bolji.

Sacekacemo jos misljenja.

Cisto sumnjam da je i jedan od tih iz srednje klase bolji od Mi8, ali eto, svrbi promjena, malo je mi8 dizajnerski zastario.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
A i notch mu je za medalju.
 
Xiaomi Poco X3 NFC bi trebalo da je sad bolji izbor?
 
Mislim da vredi tu razliku u novcu.
 
Vidim da svi komentarisu kako mu se trese poledjina kad pusta muziku jace?! (Xiaomi Poco X3 NFC)
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, drugar je uzeo RN9pro i ima problem sa kamerom, pogotovu u noćnim uslovima. Bluruje mnogo, pogotovu ako se slika osoba...
Čitao sam na netu da ima problem sa zoom-om. Možda je samo njegov primerak. Kakva su vaša iskustva?
 
Na kraju sam uzeo Poco X3 6/128.
Solidan telefon. Malo je potezak, baterija drzi koliko hoćes, ali ruka neće, kao kad drzis motornu testeru :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno