Šta je novo?

LG 29WN600-W

Milos88

Cenjen
Učlanjen(a)
15.11.2010
Poruke
125
Poena
180
Kako što naslov kaže dilema oko monitora LG 29WN600-W. Dugo već pokušavam da pronađem nekakvu recenziju realnijeg tipa i ništa. Prošli model 29WK600 je 50-50 nekima odličan nekima užasan zbog mnogočega kao i preteranog ips glow-a. Uglavnom tražim iskrena i objektivna mišljenja jer znam da ovde ima ljudi koji su mi mnogo puta pomogli pri kupovini i u rešavanju dilema..

Svrha monitora je malo šira ali glavnina je grafički dizajn ,web developing i poneka multimedija (Affter Effects , Premiere, Animate). Odustao sam od LG 34 inča zbog cene i nižeg DPI-a na 1080p rezoluciji. Potreban dobar IPS panel, da su boje dobre i jasne kao i taj sRGB (naravno sve do limita ove klase budžet monitora).Dileme su sledeće:

1) Veličina je diskutabilna (21:9) ,gledao sam mere samog monitora i opis radnog prostora - neki se žale da je previše uzan tj nabijen u donosu na 24 ili 27 inca 16:9 - Tako da ne redi širina ako stvarno izgubiš na prostoru po visini displeja. Trenutno radim na dva 22inca dell monitora sa TN panelom..stariji modeli.

2)Kapiram da nije stvarno HDR10 (bespotrebno), dilema oko panela.. neki pišu da je 6bit +FRC neki pišu 8bita+FRC ..negde 10bita što iskreno sumnjam.Utisak oko boja i kontrasta niko nije opisao.. strahujem da boje nisu onako "isprane" i lošeg kontrasta.

3)Taj famozni IPS GLOW postoji na svim panelima kapiram.. ali neke fotografije koje sam nalazio su zastrašujuće..mada nisam siguran da li je za WK600 ili WN600 ...

4)Refresh rate 75hz realni ili ne..

Ako neko ima preglog, sugestiju, svoje mišljenje na temu ovog modela ili neki bolji predlog, samo pišite :) Hvala ljudi !

https://www.lg.com/us/monitors/lg-29wn600-w-ultrawide-monitor#
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno