Šta je novo?

SAVET ZA HLAĐENJE

aleksandar.i

Poštovan
Učlanjen(a)
23.11.2016
Poruke
25
Poena
55
Nedavno sam sklopio konfiguraciju: ryzen 7 3800x, tuf b450 gaming plus, rtx 2070 super.

Upakovao sam to u kućište Mid tower Cooler Master e500l koje ima napred opcije za 2x120mm/140mm ventilatore, ili 240/280mm radijator od AIO vodenog hlađenja, pozadi ventilator 120mm , gore 2x120mm ventilatore.

Napred sam postavio 2x120mm intake ventilatore , pozade imam 120mm exhaust, kao i gore 2x120mm koji izduvavaju.

CPU mi je sa Wraith prism stock coolerom, automatski je OC na 4.2ghz, u CPU zahtevnim aplikacijama i u nekom igrama na 100% upotrebe temp ide do 85c, kratko so 90c što se prbližava Maks. tolerantnoj temp od 95% za Ovaj CPU.

Vidi da hvale ovog nemačkog proizvođača aio pumpi

Arctic liquid freezer ii verzija sa 280 ili 240mm ventilatorima.

Da li je pametno da uzmem verziju sa 280 ili 240mm radijatorima i da ih postavim napred a ventilatori da rade uduvavanje vazduha (intake). Znam da će time da se topao vazduh razdvavatinl i po GPU i da će ići gore što bi trebalo zadnji i dva gornja vent da izbace napolje.

Je li imate neki bolji savet? Hvala
 
Može tako, samo vidi prvo da li će stati i koji, pošto Arctic ima debele radijatore. Proveri dobro prostor koji ti je dostupan napred i dimenzije samog kulera...
 
Ovo su slike kucista
 

Prilozi

  • Screenshot_20200903_112859_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20200903_112859_com.android.chrome.jpg
    547.7 KB · Pregleda: 62
Hvala na savetu, radijator ce se uklopiti u pristor izmedju prednjeg panela i bay-a za 3.5 HDD koji ne koristim.
280mm radijator ima 2x 140mm ventilatore oni bi trebali da rade na manjem broju obrtaja nego 2x120mm i trebalo bi da budu tisi. Iz vaseg iskustva da li balansirate intake ekhaust ventlatore u smislu da u kucistu bude blago pozitivan ili neutralan pritisak onda moram da sracunam da li zadnji 120mm ventilator treba da bude malo jaci recimo na 2500rpm umesto sadasnjih 1300rpm.

Neki drugi AIO kuler? Ovaj Arctic bas hvale, ima recenzija na Nexus gejmeru sa merenjima svima. NZXT daje 5 godina garancije, a Corsair su skoro duplo skuplji.
 
Neko je skoro kacio video sa gamer nexus-a oko pravilne montaže aio u kućište. Kako treba montirati da ne bi bilo problema. Pogledaj to pre odluke sta uzeti i kako montirati.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Moja preporuka bi bila za Noctua U12A, umesto AIO resenje. Veoma dobre temperature se dobijaju vec sa U12S, koji ima dosta slabije (ali ne lose) ventilatore, ali U12A je vec ubica. Dosta se ustedi i mesta umesto ogroman radijator, ajde razumem kada je ogromno prostrano kuciste, ali u ovom slucaju, mislim da ne bi bilo zgodno.
 
Koliko sam shvatio creva iz radijatora bi trebalo da bude ispod nivoa pumpe da bi gravitacija asistirala u cirkulaciji tečnosti i da bi se sprecilo gomilanje mehurića vazduha u pumpi u zatvorenom sistemu?

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Gledaj samo da pumpa ne bude najviša tačka i da mehur ne bude u njoj.
 
Uf, onda je pitanje da li da ga stavim napred jer je gornja trećina prednjeg panela 5.25 bay gde mi je dvd-rw, a po ovom GamerNexus YouTube klipu trebalo bi staviti gornju ivicu radijatora negde u liniji pumpe sa crevima pumpe koji ulaze u radijator postavljenim dole. To je neizvodljivo sa ovakvim kućištem, idealno bi bilo da kućište ima prednji panel bez bay -a sa tri 120/140mm ventilatora.
Mogu da ga postavim na vrh alternativno.

Hvala puno.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Gledaj samo da pumpa ne bude najviša tačka i da mehur ne bude u njoj.
Hvala , može da se desi da pumpa ne bude najviše tačka , premeriću. U tom slučaju, postavljam napred 280mm radijator, u suprotnom na vrh stavljam 240mm radijator.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
240 radiator je sasvim dosta a što se tiče toka tečnosti, gore je najpovoljnije.
 
Nazad
Vrh Dno