Šta je novo?

Xiaomi ili Samsung

SIMUKA

Poštovan
Učlanjen(a)
14.09.2018
Poruke
680
Poena
95
Moja oprema  
Mobilni telefon
Nord 2
Pristup internetu
  1. Mobilni internet
Još uvek tragam i vagam..koji telefon uzeti. Blizu sam odluke ali..
Treba mi pomoć, savet..
Da li se isplati uzeti sada Xiaomi Mi 9 lite ili je bolja kupovina RN9 PRO..mada u uži krug je ušao i Samsung A51.
Šta uzeti od ponuđenog, šta mislite da je trenutno najbolja kupovina za narednih 3-4 godine korišćenja ?
Nisam preterano zahtevan korisnik, internet, neki klipovi na YT, fejs, serijice..neka igra kao Top Eleven i sl.
Kamera da bude dobra i baterija solidna.
Dolazi u obzir i preporuka za neki tel do 40.000 din u zvaničnoj radnji.
Ako imate neku preporuku za pouzdanog KP prodavca, dobro došla je.
 
Imaš danas u firmi na G a71 za 40k. Popust traje od 12h do 17h. Ako odgovara veličina telefona mislim da je skroz ok ponuda.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Baci pogled na Mi 10 lite, on je po onim radnjama u Balkanskoj ulici oko 34-35k. Možda i Nova 5T ili Mi 9T Pro, ali to su modeli od prošle godine, tako da će im softverska nadogradnja biti kraća.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Imaš danas u firmi na G a71 za 40k. Popust traje od 12h do 17h. Ako odgovara veličina telefona mislim da je skroz ok ponuda.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk

Razmišljao sam i o tome ali mi je možda malo glomazniji telefon. To me jedino i odbija trenutno od RN9 PRO.
Gledao sam Mi 10 lite i Realme X50 mi deluje privlačno..
Ali Samsung za sada svakako vodi :)
 
Ćeri sam uzeo RN9P i svaka preporuka za taj fon. Sije moj P20 pro u svakom segmentu. Moja sefica ima A51, mene zaduzila da joj izaberem fon. Posto godinama ima Samsung, uzeo sam joj A51. Prezadovoljna je. Ja nisam hteo da rizikujem sa Redmi pa da joj se ne svidi Xiaomi os. Čačkao oba. Podesio obema sve. RN9P je bolji u svim oblastima sem u ekranu.
 
Još uvek nisam ništa uzeo, niti sam odlučii..
Koliko drži baterija na A51, da li znaš ?
 
Dan do dan i po. Zavisno od korišćenja. Generalno, od noćnog punjenja izdrži do večeri sledećeg dana. Znači nekih 36 sati. Ne može se porediti sa RN9P po trajanju baterije.
 
Ali jedna velika razlika između Note 9 Pro i A51 je Exynos vs SD cipset. Ako si na 4g, ima da ti samsung sisa bateriju dok si reko keks.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Da li vredi kupovine Samsung A41, vidim da on ima neki MTK procesor ili da definitivno odustajem od Samsunga ??
 
Odustani od Samsunga:)
 
Da ne otvaram novu temu, u zsdnje vreme mi se otvorilo, sto meni sto nekim prijateljima, par telefona sam pazario i trazio savete. Sada je na redu sestra, hoce telefon sa dobrom kamerom, uzece u MTS-u sa zmaj tarifom, ja sam joj predlozio nova 5t jer nema bas neki veliki budzet, oko 1000 bi placala uz ugovor. Da li sam joj dao dobar predlog, ja imam mi9t i svidja joj se kamera na mom telefonu, koliko je nova 5t uporediva sa njim sto se tice kamere?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Trenutno koristim 5T i po meni kamera je dosta bolja nego stock kamera na 9T. Međutim sa dobrim gcam portom, 9T pravi bolje fotografije, naročito noću.
Sa 5T svakako ne možeš da omašiš, best buy je u toj kategoriji, a aplikacija kamere ima i odličan Pro mode, pa ako se malo igraš sa njim, mogu da se izvuku još bolje fotografije.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Pogledaj slike sa mi note 10 lite x5 zoom
b3197bca7d543fb8b12323204674fa9e.jpg
357412e9babe4626486e5072ca92442e.jpg


Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Ili je photoshop ili je neka druga kamera. Ni najjače kamere ovo ne mogu da izvuku i to još u pokretu. Zoom je odradio samo na ptici, ne i na ostatak pozadine na prvoj fotki (lično zapažanje).
 
Da li je Realme X50 dobra kupovina ?
Vidim da ga ima samo na KP, a ne i u zvaničnim radnjama..pa me to malo buni.
Da li je taj telefon predviđen za naše tržište ??
 
Nazad
Vrh Dno