Šta je novo?

GeForce RTX 3000 Thread

STo da pise EVGA? ako je uzeo u zemlji onda se obrati prodavnici za reklamaciju? a ne da se drnda sa tehnikom podrskom za ceo svet od EVGA.... to jedino ima smisla ako je grafika iz madjarske i sl sa nekom ne bas regularnom garancijom?


Ne kazem da ti je savet los, ali je jedan od sporijih.. I dobar je ako nema bolju opciju
 
Kod nas se prodavala evga ali bez garancije , ako je kupio takvu onda jedino moze da se nada u evga direktno.
 
STo da pise EVGA? ako je uzeo u zemlji onda se obrati prodavnici za reklamaciju? a ne da se drnda sa tehnikom podrskom za ceo svet od EVGA.... to jedino ima smisla ako je grafika iz madjarske i sl sa nekom ne bas regularnom garancijom?


Ne kazem da ti je savet los, ali je jedan od sporijih.. I dobar je ako nema bolju opciju

Zato sto mu EVGA nece zakoplikovati zivot sa cekanjem i resavanjem garancije nego ce mu o svom trosku poslati novu dok ako je uzeta kod nas i ima nasu garanciju i sam znas kako to nazalost ide. Sam proces je takav da se oduzi i onda natezanje sa njima, i ne mozes im nista jer dok su u zakonskom roku moras da cekas a da se obrati EVGA podrsci mislim da moze daleko brze da zavrsi.

Ali kako nazalost sve mora da prodje zakonski kod nas onda mu negine prvo cimanje sa prodavnicom gde je kupio.

Jednostavno smetnuo sam sa uma da mora da ide redom a ja bih da preskocim sve to i odmah na veliku zverku da sa njome pricam i resavam problem, a ovi nasi ko nasi uvek sve odugovlace pa se tako oduzi proces kao da daju karticu iz svog dzepa a ne da se vraca uvozniku a oni im salju novu ispravnu ali naravno tu prodavnica onda ne moze da se ucari u nista.
 
 
Mislim da neće biti razlike noctua i strix verzije
 
@Lemaja naravno da ce biti, dokle god pricamo o poredjenjima sa adekvatnom metodologijom (uzastopno ponavljano merljiv isti napon, ista frekvencija, ista brzina ventilatora, ista buka, sa iste razdaljine (blizu grafickih, dzabe ambijentalna sa termostata za celu sobu) iste performanse u sintetickom test-u i igri/pravilnijim test-u, i idealno i provereno naleganje kulera na chip, da nisu outlier pojedinacne karte u pitanju). Nikako softverski, sta god moze hardverskim meracima, iskljucivo njima.

(Gamers's Nexus, Igor's Lab, Der8auer, HardwareUnboxed).

Sto je manje ovih ispunjeno sa adekvatnom tacnoscu, to je veca sansa da su rezultati takvi, kakvi jesu, zbog necog levog, ili jos gore upadnu u marginu greske mernog instrumenta. Bukvalno igra na srecu, mozda je dovoljno, mozda nije, mozda se poklopilo, mozda nije, niko ne zna, a svi porede sa svim ostalima xD Takodje, ne kazem da svako treba uradi sve, ali barem sto vise ovih laksih, sto ne trose "toliko" vremena, i najbitnije, reci, staviti negde detalje sta je uradjeno po pitanju metodologije, da ne mora da se nagadja, i da moze lakse da se uporedi sa drugim test-ovima.

Opet kao sto napisah, ne isplati se svakom sve da uradi, ni po pitanju demografije svoje + na ostalo, ali da se procita minimalno o njemu, i primene osnovna nacela Overton-ovog prozora za predstavljanje (Overton Window) iz politicke teorije, ne moze nikako da skodi. (Nista nesto posebno fensi, sto vec ne radimo podsvesno/po neko i svesno u nekim trenucima, ali svejedno proci/procitati razmisliti koristi svejedno).
 
Poslednja izmena:
^ to što si naveo je ekstremno testiranje, nisam siguran da će ga mnogo ljudi uraditi da bi se videla tačna razlika, uglavnom će ih testirati na isti način kao i ostale kartice. Ali ajde da sačekamo pa da vidimo kakvi će biti rezultati.
 
Opet da se ogradim, posto imam osecaj, da ce ljudi pogresno da me razumeju, da ako (hipoteticki govoreci, posto nisam toliko detaljno ispratio razlike u dizajnu Dual modela, Strix i Tuf modela za 3070), je kod ove dovoljno inferiorno odradjeno sve osim ventilatora u poredjenju sa jacim modelom, velika je verovatnoca da ce razlike biti prilicno male ako se ne uzme buka u obzir. Da moze da se uleti u marginu greske 4-5 stepeni ukupno razlike.

Ali sta je sigurno je da ce po pitanju buke, i specificno testiranjem sa normalizovanom bukom, ova Noctua Kompletno Razbubecati sve klasicne 3070 izrade, u svakom pogledu, i nacinu poredjenja.

Jos jedna bitna stvar koja nije toliko ocigledna na prvi pogled, je da posto je ovde u start-u u dizajn fazi prag za buku nizi, skoro sigurno je da ce se utrositi vise novca/vremena da se osigura sto manja sansa za coil-whine, jer je minimalni prag buke (i bitnije tip frekvencija i generalni tip buke) pri tipicnom visokom opterecenju drasticno manji od onog sa grafickama sa tankim ventilatorima.

Kod drugih grafickih, bi bile stavljenje jeftinije komponente, ne bi se toliko pazilo na kombinaciju komponenti na samoj grafickoj, i interakciju njih zajedno sa napajanjima, niti toliko dugo testiralo i kasnilo sa izlaskom samog modela graficke, jer bi jednostavno bucni double-ball bearing ventilatori pokrili to, pa nema svrhe smanjivati marginu zarade/povecavati MSRP.
 
Poslednja izmena:
^ kod Asusa strix je po meni odlično odrađen, to se videlo na samom početku gde su stavljali svih 6 kondenzatora dok su ostali po jedan i imali probleme. Oko strix verzije Asus ne zali na kvalitetu i zato ne verujem da će ovo sa noctua ventilatorima biti neko svetsko čudo. Osim još jedan vid dodatne zarade.
 
"Ova tehnologija je već debitovala na RTX 30 seriji grafičkih karti."
Znači klasičan LHR. Ništa što bi omelo rudare.
 
nove glasine o 3050 (Ti) desktop izdanjima. nisu predviđene za rudarenje

Vala nece biti ni za igranje, posto je 3060 Ti u rangu 1080 Ti , 3050 moze biti eventualno kao 1070.

Ali mi se svidja kuda sve ovo ide. Mozda developeri konacno od*ebu od forsiranja dobre grafike (zbog opste nestasice) pa se pozabave malo i drevnim aspektom... kako se ono bese zove...
da - gameplay! :p
 
Ovo je ludnica sa kartama, ide zima extra igre dolaze a nemam dobru kartu a gejmer ceo zivot. Kao ima kartica u radnjama preko neta a kada ih nazoves nema nista. Jedva sam nasao jednu jedinu u celom Bg 3070 Msi Gamin Trio LHR (naravno pisana garancija 3 godine) bez toga nema kupovine jer sam digo kredit da bi kupio kartu.
 
Opet idu cene gore ,vidim novi uvoz 3070 oko 170k ce biti prosek,nema kraja
 
Ovo je ludnica sa kartama, ide zima extra igre dolaze a nemam dobru kartu a gejmer ceo zivot. Kao ima kartica u radnjama preko neta a kada ih nazoves nema nista. Jedva sam nasao jednu jedinu u celom Bg 3070 Msi Gamin Trio LHR (naravno pisana garancija 3 godine) bez toga nema kupovine jer sam digo kredit da bi kupio kartu.

Dizanje kredita za grafičku ti nije bila nimalo pametna odluka sem u slučaju profesionalnog CUDA i OpenCL programiranja ili 3D dizajna.

@Markomaniax
Kad se sjetim ljeta prošle godine kad sam razmišljao da li da si kupim RTX 2060 ili GTX 1660 Ti pa onda prelomio da će mi za HoMM III, NWN EE, NWN2, CSGO, TF2 i većinu igara u backlogu na Steamu ubogi GTX 750 biti i više nego dovoljan pa sam odustao. I onda se pokajao zbog toga šest mjeseci kasnije zbog povećanja cijena. Sada da kupujem RTX 30 karte (i ostale) po ovim cijenama neću iz inata, a ne zbog manjka novca kao i jedan moj drug koji se profesionalno bavi CUDA i OpenCL programiranjem. Jedini razlozi zbog kojeg ću da odriješim kesu jeste crkavanje postojeće grafičke ili kupovina 4K monitora sljedeće godine ako bude rodna.
 
Dizanje kredita za grafičku ti nije bila nimalo pametna odluka sem u slučaju profesionalnog CUDA i OpenCL programiranja ili 3D dizajna.

@Markomaniax
Kad se sjetim ljeta prošle godine kad sam razmišljao da li da si kupim RTX 2060 ili GTX 1660 Ti pa onda prelomio da će mi za HoMM III, NWN EE, NWN2, CSGO, TF2 i većinu igara u backlogu na Steamu ubogi GTX 750 biti i više nego dovoljan pa sam odustao. I onda se pokajao zbog toga šest mjeseci kasnije zbog povećanja cijena. Sada da kupujem RTX 30 karte (i ostale) po ovim cijenama neću iz inata, a ne zbog manjka novca kao i jedan moj drug koji se profesionalno bavi CUDA i OpenCL programiranjem. Jedini razlozi zbog kojeg ću da odriješim kesu jeste crkavanje postojeće grafičke ili kupovina 4K monitora sljedeće godine ako bude rodna.
To mi je najpametnija stvar koju sam ikada uradio :) Zivim u Srbiji plata mi je 60 000 jedva da prezivim mesec. Nemam para da izlazim, putujem, nizasta, zivim kao smrdibuba. U tim bednim uslovima jedina sreca su mi igrice. Ide zima svi zabodeni kuci, smor svuda, svako u svom svetu i problemima, sta da radim da gledam tv na kome nema nista sa 40 godina i kazem sebi krastavac skupe su karte. Ovako naredne 3 godine totalni psihicki mir i sreca u glavi sa igricama :) Imao sam 5700XT platio 450 e pocetkom godine i onda je bit coin poludeo i prodam je za 1000 e. Ali krastavac pare potrosio i sad morao kartu da kupim :)
 
Dizanje kredita za grafičku ti nije bila nimalo pametna odluka sem u slučaju profesionalnog CUDA i OpenCL programiranja ili 3D dizajna.

@Markomaniax
.... Sada da kupujem RTX 30 karte (i ostale) po ovim cijenama neću iz inata, a ne zbog manjka novca kao i jedan moj drug koji se profesionalno bavi CUDA i OpenCL programiranjem. Jedini razlozi zbog kojeg ću da odriješim kesu jeste crkavanje postojeće grafičke ili kupovina 4K monitora sljedeće godine ako bude rodna.

Odlicni razlozi, nista na to ne bih dodao. Ja sa ovom mojom 1080Ti uzivam iskreno, dovoljno je dobra za 3d modeliranje (do duse ne mozes ne znam kakve bahanailje u unrealu da pravis) , a igre sve "pice" oko 100 fps u 1440p sa ponekim spustenim slajderom.
U principu prave sad ove cene nekom buducom normalom. Pre 7-8 godina ti je za flagship trebalo oko 400~500 evra.
Sad bez 2500 nista, i to da je odma rasturis kad dodjes kuci, stavis ljudsku term. pastu i nadas se da ne zateknes deo gumene rukavice umesto heatsinka na vram-u.
 
Da se i ja upisem.

IMG20211112113218.jpg

IMG20211112213049.jpg

IMG20211112213744.jpg

IMG20211112213810.jpg

Probao sam Assetto Corsa sa svim podesavanjima na max:

ac.jpg

I 3DMark:


Coil whine nisam cuo cak i kada je FPS preko 6000 ali je ventilator pomalo bucan za moj ukus. Maksimalna temperatura koju sam video je 74 stepena a fan speed je 52% (oko 2030 RPM). Not great, not terrible.
 
Poslednja izmena:
Ima li gde koja 3080ti EVGA :)
 
Imao sam 5700XT platio 450 e pocetkom godine i onda je bit coin poludeo i prodam je za 1000 e. Ali krastavac pare potrosio i sad morao kartu da kupim :)
Ista situacija, brate po muci. S tom razlikom što sam, kad je počeo pad cena, prodao moj 5700XT za 75.000, uzeo beskamatnu pozajmicu na 50.000 i uzeo Radeon 6800. Aj da sam se tu zaustavio nego se zaglibih i za novo kućište i sad novi monitor, kako ću sve to poplaćati mesečno uz silne račune, pitaj Boga...
 
Kopaj kad je jeftina struja 😁
 
Odlicni razlozi, nista na to ne bih dodao. Ja sa ovom mojom 1080Ti uzivam iskreno, dovoljno je dobra za 3d modeliranje (do duse ne mozes ne znam kakve bahanailje u unrealu da pravis) , a igre sve "pice" oko 100 fps u 1440p sa ponekim spustenim slajderom.
U principu prave sad ove cene nekom buducom normalom. Pre 7-8 godina ti je za flagship trebalo oko 400~500 evra.
Sad bez 2500 nista, i to da je odma rasturis kad dodjes kuci, stavis ljudsku term. pastu i nadas se da ne zateknes deo gumene rukavice umesto heatsinka na vram-u.
Pa da, cene rastu zadnjih par generacija kao nenormalne a sve je pocelo sa Titanima i tim glupostima. Videli da ima raje koja se prima na to i danas smo tu gde jesmo. Jos na sve to ako stvarno izbace 2060 sa 12GB... pa tek ce to da bude test inteligencije.
 
Da premotam film (cene su okvirne, koliko se secam):
  • NV 8800GTS 320, 300+ EUR,
  • ATI HD5850, 200+ EUR
  • ATI HD5870 300+ EUR,
  • NV GTX570, 300+ EUR,
  • GTX GTX770, 300+ EUR
  • GTX 1070, 470EUR
  • RTX 3070, 12750 EUR

Progress is cool!
 
Pojavila se 3060 za 85k u najboljoj domacoj radnji na pocetno slovo M cije je ime isto kao i ekran u koji gledamo svakodnevno.
Sta mislite, da li ce za crni petak da bude nekih boljih ponuda, tipa 3060 za 70-75k ili nesto tome slicno ?
 
Da premotam film (cene su okvirne, koliko se secam):
  • NV 8800GTS 320, 300+ EUR,
  • ATI HD5850, 200+ EUR
  • ATI HD5870 300+ EUR,
  • NV GTX570, 300+ EUR,
  • GTX GTX770, 300+ EUR
  • GTX 1070, 470EUR
  • RTX 3070, 12750 EUR

Progress is cool!
1275 EUR :)
 
Nazad
Vrh Dno