Šta je novo?

GeForce RTX 3000 Thread

Graficke od 2000 evra nisu dovoljno jake za rtx efekte. Konzole mogu rejtrejs samo u 30 fps sto malo njih hoce u 2021. godini. Graficke su preskupe a i ne mogu da se kupe. Stotine miliona sa Steama nema potreban hardver niti moze da ga nabavi. Zbog toga i korone igre za 2021. se odlazu za neka bolja vremena. RTX u ovom momentu ima istu perspektivu kao i VR i game streaming servisi. Luksuz koji se devovima ne isplati. DLSS je sa druge strane neophodan, bez apskejla rtx nema nikakvu sansu.

Spisak prioriteta:
1. fps,
2. rezolucija,
3. teksture,
4. lepo na oko osvetljenje,
5. broj poligona,
6. fizika,
7. AI,
8. specijalni efekti,
9. AA,
10. lepe senke,
...
15. fizicki precizno osvetljenje i senke

Sve dok broj 15. ne kosta do 10% performansi nema nista od rejtrejsinga kao defaulta u igrama.

Ako nvidia plati bice implementirano. Konzole su dodale rejtrejs kao i 120 fps, da pise na kutiji da podrzavaju. Svi ce da upale rtx on uz 30 fps, promuvaju se po nivou, pogledaju odsjaj u izlogu ili u ogledalu, nazad u opcije, 4K60 i pici.
 
Mislim da smo to gradivo utvrdili jos na prezentaciji, da smo jos koju generaciju udaljeni od mainstream rtx/dlss implementacije koji bi opravdala kupovinu (koja nije luksuz)

Sto se tice cena za 5000 seriju u najboljem slucaju do kraja godine moze doci do pada od ~10-20% za 5600x/5800x (trenutno u EU su ~330/450e), 5900x/5950x su 800+ evra...
Ne verujem da ce biti veceg pada do AMD 6xxx i Intel 12th gen dogodine i zbog jeftinije 3000 i 10xxx serije koji popunjavaju rupe u cenovnoj klasi ispod, kao i nenormalne cene grafickih kojih i nema na trzistu...

Recimo u cetvrtak na AMD-ov zvanicnom shopu za EU bilo je mozda celih 1-2 min dostupan 5900x kao i 6900xt/6700xt po "msrp ceni" - sto dovoljno koliko oba tabora snabdevaju trziste cipovima i kakva ce situacija biti dok traje ovo ludilo.
 
Nadam se da ce 11400F da pepolovi cenu 5600x ako ne i 5800x.
Prepoloviti teško ali smanjiti svakako moguće. Brzo će i obični 5600 a njegova cena bi mogla biti izuzetno primamljiva ako je postave na ispod 200$. Sad treba uzeti u obzir da i5 11400 ide sa bržom ram memorijom, da ima 4.2 GHz na sva jezgra, i da je svega 160$. To se nikako ne može staviti sa strane, tako da bih ja i kod običnog 5600 očekivao sličnu cenu.
 
Da se upisem u gej klub :) amd fanboy ali igrom slucaja lepo utopih moju 5700xt i uzeh ovo
 

Prilozi

  • IMG_20210321_105948.jpg
    IMG_20210321_105948.jpg
    243.1 KB · Pregleda: 324
Jeste. Usrao sam se da nesto nije u redu sa njom posto ventovi se ne pale uopste, tek kad sam usao u igru i prosao loading screen onda je pocela da okrece. Melem za usi u odnosu na stock 5700xt
 
Jeste. Usrao sam se da nesto nije u redu sa njom posto ventovi se ne pale uopste, tek kad sam usao u igru i prosao loading screen onda je pocela da okrece. Melem za usi u odnosu na stock 5700xt
To je kod nVidie tako :) Istestiraj je malo ovih dana pa podeli utiske. Meni se čini kao dobar izbor u nekoj srednjoj klasi, nadam se samo da će njena cena za nekoliko meseci biti normalna, tj valjda će biti nekih 300 evra, što bi bilo baš dobro.
 
Da se upisem u gej klub :) amd fanboy ali igrom slucaja lepo utopih moju 5700xt i uzeh ovo
Koja je poenta menjanja grafickih istih performansi? Ako si profitirao u celoj kupoprodaji, u smislu zaradio novac ok.
 
dlss, rt ....
 
Ma kakav raytracing, to mi je vise gimmick :)

Prodao sam dve godine staru stock 5700xt u rudnik za 800eur (placena tada 350). Uzeo novu 3060 za 750eur. Garancija, iste performanse, tisa, hladnija, manje trosi. Ostalo mi 50eur u dzepu :)

Fali mi neverovatno amd overlay i njihov control panel. Ovaj nvidia control panel i gf experience zaostaje godinama za amd-om. Moze ko sta hoce da prica za amd ali je tako.
 
Da li neko ima problema sa 3070 i warzone-om?

Nedavno sam uzeo gotovu konfiguraciju sa 5600x i MSI rtx 3070 gaming x trio (u ovoj situaciji to je bila skoro jedina opcija). U poceku je radilo OK (1440p na ~120 FPS), medjutim u poslednjoj sezonu ima dosta FPS dropova i stutter-a - nekad se zapuca i na dve-tri sekunde. Vidim na netu da dosta ljudi ima slicnih problema i sa 3080/3090. Probao sam nekoliko predlozenih fix-eva, ali nista ne pomaze zapravo. Jedino skaliranje memorije (na 0.55) donekle poboljsava situaciju, ali problem i dalje postoji. Vidim na nvidia-om forumu da je problem zapravo star nekoliko meseci i da su tek sada u novim drajverima poboljsali logging za Warzone, tako da je sam fix verovatno daleko. Da li neko ima slicnih problema?

Dugo se nisam bavio PC-ijevima, pa mi je bilo cudno da promena rezolucije ili podesavanja skoro uopste ne utice na FPS, ali prateci ovu temu vidim da to nije neobicno za nove kartice...
Iako nisam nasao objasnjenje za to. :D Takodje, u ostalim igrama (Cyberpunk, Rally 2.0) racunar radi veoma stabilno bez ikakvih FPS dropova, tako da je ovo izgleda problem samo sa Warzone-om (koji inace i igram samo :D).
 
Da li neko ima problema sa 3070 i warzone-om?

Nedavno sam uzeo gotovu konfiguraciju sa 5600x i MSI rtx 3070 gaming x trio (u ovoj situaciji to je bila skoro jedina opcija). U poceku je radilo OK (1440p na ~120 FPS), medjutim u poslednjoj sezonu ima dosta FPS dropova i stutter-a - nekad se zapuca i na dve-tri sekunde. Vidim na netu da dosta ljudi ima slicnih problema i sa 3080/3090. Probao sam nekoliko predlozenih fix-eva, ali nista ne pomaze zapravo. Jedino skaliranje memorije (na 0.55) donekle poboljsava situaciju, ali problem i dalje postoji. Vidim na nvidia-om forumu da je problem zapravo star nekoliko meseci i da su tek sada u novim drajverima poboljsali logging za Warzone, tako da je sam fix verovatno daleko. Da li neko ima slicnih problema?

Dugo se nisam bavio PC-ijevima, pa mi je bilo cudno da promena rezolucije ili podesavanja skoro uopste ne utice na FPS, ali prateci ovu temu vidim da to nije neobicno za nove kartice...
Iako nisam nasao objasnjenje za to. :D Takodje, u ostalim igrama (Cyberpunk, Rally 2.0) racunar radi veoma stabilno bez ikakvih FPS dropova, tako da je ovo izgleda problem samo sa Warzone-om (koji inace i igram samo :D).
Ja sam instalirao warzone pre dva dana , radi na oko 144fps ali je na 1080p i nema nikakvog stucanja. Probacu na 1440p i 4k pa ako ima stucanja javljam.
Prilicno je lose optimizovana igra , drug se bas muci sa 5700 xt .

Zaboravio sam da napisem spec : ryzen 5 3600 stock i rtx 3070.
 
prelaskom sa 580 na 5700xt mi je warzone postao neigirv, iz neznam kog razloga.....
posle vise meseci, nadjoh na YT nesto sto mi je sredilo to, u my docs u fajlu adv_options.ini


// generated by Infinity Ward
version = 1
VideoMemoryScale = 0.85
RendererWorkerCount = 6
ConfigCloudStorageEnabled = 1


pod rendererworkercount mi je stajalo 4 iako je cpu sa 6cores. promenih to na 6, i od onda ni najmanji problem sa WZ nemam, igra je bukvalno poletela

probaj i to, mozda pomogne
 
Sada sam se zapitao dali je meni usko grlo i5 8600k klokovan na 5.0 za rtx 3080.
 
Sada sam se zapitao dali je meni usko grlo i5 8600k klokovan na 5.0 za rtx 3080.
U igrama koje ne traze preko 4 thread-a sigurno ne. U igrama koje ne traze preko 6 thread-a verovatno ne. Sve preko...
 


I šta je lik uradio da smanji temp...



It’s not pretty... but that’s a 3mm pad I put in there. I also put paste on the aluminum shim.

I used Iceberg DRIFTIce 1mm pads in the memory itself and 3mm gelid pads on the memory portion of the backplate. I also used hydronaut paste because it’s thicker and less likely to pump out.

I just checked on the temps and it’s INSANELY better. With 60% PL, 0 core, 0 mem and fans at 80%... I went from 108-110c thermal throttling at 84MH/s stock to 96-98c with same settings and 86MH/s initially when doing just pads.

Once I tore it apart again and did the shim paste and pad on the gap, I’m now at 64c using those same settings. I can now get 93MH/s with 100% PL, 0 core, 1000 mem, 50% fan and only 72c on memory within GPU-Z.

My aluminum backplate from EKWB will be here Saturday or Sunday, I am hoping it will drop temps another 2-4c. I’ll report back with results.

It seems I am now only limited by the bios which reportedly has power issues. I am not risking flashing the suprim bios, personally. But I couldn’t be happier with my temps now. Shame on MSI for such poor design or quality control, whichever it is.
 
 

EEC listing potvrđuje glasine koje su se do sada pojavljivale o Nvidia RTX 3080 Ti video karti, a koje su sugerisale da će GPU imati 12GB GDDR6X VRAM-a, uz 384-bitnu magistralu. Takođe, GPU će imati 256 CUDA jezgara manje u odnosu na RTX 3090.


RTX 3050 ispod $250 u najavi 🤔
 
U radnjama ce biti 500e, i nece je biti nigde
 
ja tipujem na €400
 
to je malo nezgodno prognozirati jer je u igri i 3050 Ti koji je po poslednjim glasinama pravi Ti tj nabudženi ne-Ti model. što se cene tiče, da su normalni uslovi, ista ne bi trebalo da je preko €150, max €200 i to za neki ultra paket opreme
 
Ne znam koji ce mi, nemam vremena za igranje (posebno novijih igara), ali eto, radi :)

3080.jpg
 


 
Nazad
Vrh Dno