Šta je novo?

GeForce RTX 3000 Thread

Videcemo :whip:

Salim se, hvala i svaka cast na trudu
 
Super je sto ce biti i 3060ti i 3070.
Jos da cene budu korektne (koliko toliko) i eto veselja po forumu
 
Aj hvala Bogu da bar jos neko kupi ove nove karte pa da imamo bar 5 clanova sa RTX kartama :)
 
Ja sam inace prilicno iznenadjen sa brojem clanova koji poseduju rtx 3080, nisam ocekivao ovaj broj cak i da je bilo sve u redu sa kolicinama.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Pa uopste nije iskljuceno da bi broj bio manji da nije bilo nestasice i majning ludila. Ja prvi sam pricao da u ludilu necu dati lovu koja se trazi za 3080, ali kada je po oglasima pocelo da se trazi 600+ eur za 5700xt (a sada su na 700+), ~1000 za 3080 ispadne OK kupovina za nekog ko hoce da se igra.
 
Bacite kosku i bratu ako imate neki info. I ja se razmisljam da uzmem 3080. Nadam se da ce biti dovoljan focus 750w nov (?)
 
verovatno neće biti, već je bilo reči o tome. ima i posebna tema u vezi napajanja za 3080. ukratko, treba napajanje koje može da izdrži nagle velike skokove u potrošnji, da se tako izrazim
 
Pratiti Monitor stoji pretprodaja evga karti tu su i cene samo jos da stignu karte.
 
verovatno neće biti, već je bilo reči o tome. ima i posebna tema u vezi napajanja za 3080. ukratko, treba napajanje koje može da izdrži nagle velike skokove u potrošnji, da se tako izrazim

Kod mene radi bez ikakvih problema sa Corsair SF750 (a pretpostavljam da i ostali koji su kartu "strpali" u SFF kuciste imaju to ili neko slicno napajanje, jer napajanja vece snage u SFX formatu realno nema). Uz undervolt i podesavanje krive potrosnja se zauzda i ispeglaju ti pikovi. Prilicno sam siguran da bi uz takvo podesavanje radila i na mom starom napajanju (Seasonic Prime Ultra Titanium 650w).
 
Pratiti Monitor stoji pretprodaja evga karti tu su i cene samo jos da stignu karte.
To su samo okvirno cene, te cene ce se korigovati kada stignu svi troskovi na obracun, valjda ce tokom ove nedelje sve da se zna... Ja nisam nigde pomenuo ni ko je uvoznik ni koja je maloprodaja, to cu javiti kolegama koje su su se javile za kartice.
Moja uloga je da kartice stignu do gamera, a ne da bilo koga reklamiram jer to nije ni dozvoljeno, a vi ako ste zadovoljni niko vam ne brani, svakako bi bilo lepo da se u temi jave svi koji su dosli do karte na ovaj nacin.
Logika je prosta, bench je forum sa 100k clanova, bez obzira sto je nestasica i moze se uvozniciam i prodavcima moze se malo i nama ako se na neki nacin ujedinimo, a gledano na duze staze gazde smo mi korisnici jer i ovo ce da prodje, ponovo ce se nesto kupovati, pa sad ko ima obzira u ovm slucaju evga i uvoznik evge, imacemo i mi obzira prema njima kroz pozitivne komentare i preporuke... Jasno je svima da mesto 20~30 karti za benc da su sve to mogli da prodaju nekom mineru sa jacom cenom i skracenom garancijom kao sto rade ostali uvoznici, al eto ljudi ne razmisljaju kao da sutra ne postoji nego im je cilj da hardver stigne u ruke korisnika koji ga koriste za ono sto mu je namena, a ne za mining i preprodaju :)
 
Kako mislis jacom cenom i skracenom garancijom, kakve su to fore sad? Sta njih briga ako s majner i sta cu raditi sa njom, ako je garancija 2 god na grafiku tolika treba i da bude bez obzira za sta je koristio.
A pusti me te price da stignu "gejmerima" , stici ce im za garant za 1200e 3080 :)
Ja ne znam samo koji to likovi kupuju te kartice i za sta ih koriste, juce u oglasu 3080 za 1400e i ode za isti dan. Ccc nemam reci
 
^ to su ljudi koji imaju para a mrzi da se cimaju 10 dana i kupa po 400€ manje. Za ostatak para može se lepo nadograditi ostatak PC

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
@Snake1989
To su muljaze u sivoj zoni izmedju vecih minera i uvoznika... Za ostale karte se po maloprodajama otimaju manji mineri, preprodavci, i gameri... Ovako ce sigurno zavrisiti u ruke kolega sa foruma po aktuelnim cenam u tom trenutku, jos uvek ne znam kave su cene, pa kome odgovara neka kupuje niko nikoga ne bije po usima nesto da radi ako mu ne odgovara... Svakako je bolje nego da karte zavrse kod minera i preprodavaca pa onda na KP za 1400e.
 
Poslednja izmena:
Ta karta koja je otišla za 1400€ to jest MSI suprime X je bila u Comtrade pre neki dan za 122.000, ako je neko spreman da to pretplati toliko odlično, svi zadovoljni[emoji3]

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Ovce su za šišanje, vazda bilo ;)
 
Kod mene radi bez ikakvih problema sa Corsair SF750 (a pretpostavljam da i ostali koji su kartu "strpali" u SFF kuciste imaju to ili neko slicno napajanje, jer napajanja vece snage u SFX formatu realno nema). Uz undervolt i podesavanje krive potrosnja se zauzda i ispeglaju ti pikovi. Prilicno sam siguran da bi uz takvo podesavanje radila i na mom starom napajanju (Seasonic Prime Ultra Titanium 650w).

SFX800 i 1000w imas od Silverstona,izbacili su ih prosle godine, zaboravih ko je OEM za doticne PSU-ove...
 
Stigla danas Gigabyte Aorus Master 3070. Kartica ima 100kg :D i zauzima 4 slota. Odmah da prijavim da nema coil whine, tiha je, ali su temperature nešto veće. Verovatno zato što je već overklokovana. Previše RGB-a ali hvala bogu sve je moguće pogasiti sa RGB fusion.
 
Stigla danas Gigabyte Aorus Master 3070. Kartica ima 100kg :D i zauzima 4 slota. Odmah da prijavim da nema coil whine, tiha je, ali su temperature nešto veće. Verovatno zato što je već overklokovana. Previše RGB-a ali hvala bogu sve je moguće pogasiti sa RGB fusion.


Nije cudno da nema coil whine jer 3070 vuce skoro duplo manje struje.
Sa RGB Fusion takodje mozes da ugasis i glavnu windows particiju hahahaha
Ja sam ga obrisao brze bolje cim sam video to na redditu.
 
meni je na GTX 1080 Ti bio coil whine, a npr na ovoj RTX 3080 nemam, mozda jedva da je primetno npr. u istim situacijama.
oduševljen sam brzinom ove karte, konacno sam se preporodio u odnosu na gore pomenutu... za 4K tv/monitor prava stvar.


Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
Coil Whine ce vremenom nestati kako bude grafika radila, ne brinite. :D
 
Bacite kosku i bratu ako imate neki info. I ja se razmisljam da uzmem 3080. Nadam se da ce biti dovoljan focus 750w nov (?)

Prijatelj je stavio 3090 na Silverstone Strider 750w i šljaka... Doduše, procesor mu je i5 4570 tako da mu ostatak ne troši ništa :)
 
Eh mene dodatno moze ubiti 9900k na 5ghz. Ako zajebani pripomogne testiracemo 750wati :))
 
@Snake1989
To su muljaze u sivoj zoni izmedju vecih minera i uvoznika... Za ostale karte se po maloprodajama otimaju manji mineri, preprodavci, i gameri... Ovako ce sigurno zavrisiti u ruke kolega sa foruma po aktuelnim cenam u tom trenutku, jos uvek ne znam kave su cene, pa kome odgovara neka kupuje niko nikoga ne bije po usima nesto da radi ako mu ne odgovara... Svakako je bolje nego da karte zavrse kod minera i preprodavaca pa onda na KP za 1400e.
Blago si vama ovde u CH vec skoro Mesec dana nema nigde na stanju
Jedino da porucis i cekas:d
 
Ili iz Holandije, svake nedelje dobijaju određenu količinu i bude ih par dana na lageru. Gigabyte prvi plane, bukvalno za 10 minuta, Asus se zadrži jedan dan, EVGA bude par dana, a ukoliko hoćeš inno3D, Zotak, Paliti ostale kineze, toga u principu uglavnom ima na stanju.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno