Šta je novo?

GeForce RTX 3000 Thread

Uzeh pre desetak dana Gigabyte Gaming OC RTX 3080. Karta na defaultu boostuje 1900-1995mhz, a stabilna je i sa +120mhz za gpu. Sa te strane sam skroz zadovoljan, izgleda da je ok primerak. Dakle sa OC-om bustuje 95% vremena na 2000-2100mhz sa padovima do 1965mhz u zahtevnim scenama.

Karta je iznenađujuće tiha i hladna, u igricama ne prelazi 65-67c sa ventovima na auto koji max idu do 1900RPM i na tim obrtajima su bukvalno bešumni, što je, po meni, impresivno za 350w kartu. Napominjem da igram na 3K / 120hz monitoru, dakle karta je maltene non stop max opterećena.

Sve u svemu, prezadovoljan sam i prijatno iznenađen Gigabyte-om, čije karte sam u prošlosti mahom izbegavao. O performansama ne vredi pričati, sve je rečeno u review-ima. Primera radi The Division 2 je na 3K rezoluciji zakucan na 120fps sa gotovo svim detaljima na max.
 
Uzeh pre desetak dana Gigabyte Gaming OC RTX 3080. Karta na defaultu boostuje 1900-1995mhz, a stabilna je i sa +120mhz za gpu. Sa te strane sam skroz zadovoljan, izgleda da je ok primerak. Dakle sa OC-om bustuje 95% vremena na 2000-2100mhz sa padovima do 1965mhz u zahtevnim scenama.

Karta je iznenađujuće tiha i hladna, u igricama ne prelazi 65-67c sa ventovima na auto koji max idu do 1900RPM i na tim obrtajima su bukvalno bešumni, što je, po meni, impresivno za 350w kartu. Napominjem da igram na 3K / 120hz monitoru, dakle karta je maltene non stop max opterećena.

Sve u svemu, prezadovoljan sam i prijatno iznenađen Gigabyte-om, čije karte sam u prošlosti mahom izbegavao. O performansama ne vredi pričati, sve je rečeno u review-ima. Primera radi The Division 2 je na 3K rezoluciji zakucan na 120fps sa gotovo svim detaljima na max.

Super, ja sam je narucio taman za 2 nedelje
 
3440 x 1440

Послато са SM-N985F помоћу Тапатока
 
Stigla zver juče. Sinoć testirao u Control sa svim RTX efektima i radi bez greške. Temperatura ne prelazi 70c sa automatskim profilom. Karta je minijaturna u odnosu na prethodnu (2080).

Što se napajanja tiče, prebacio sam ga u Single Rail mode za svaki slučaj i radi bez problema.
ICUE pokazuje da je potrošnja cele mašine u toku igranja bila preko 500w. Prvi put da sam ga pošteno upregao jer se ventilator upalio.

Mislim da neću dizati power limit dok je u ovoj mašini.
18284887b29fa928dbcc6f4e3a9bad09.jpg
210e9c2da45701e3e7f1c720f637052c.jpg


Sent from my OP 7t Pro using Tapatalk
 
To je Ultra Wide QHD ili UWQHD. 3K bi bilo 3072x1728 i nije u standardnoj upotrebi. Ne izmišljajte termine za rezolucije.

Isto tako 2560x1440 nije "2K" već QHD...
 
Stigla zver juče. Sinoć testirao u Control sa svim RTX efektima i radi bez greške. Temperatura ne prelazi 70c sa automatskim profilom. Karta je minijaturna u odnosu na prethodnu (2080).

Što se napajanja tiče, prebacio sam ga u Single Rail mode za svaki slučaj i radi bez problema.
ICUE pokazuje da je potrošnja cele mašine u toku igranja bila preko 500w. Prvi put da sam ga pošteno upregao jer se ventilator upalio.

Mislim da neću dizati power limit dok je u ovoj mašini.
18284887b29fa928dbcc6f4e3a9bad09.jpg
210e9c2da45701e3e7f1c720f637052c.jpg


Sent from my OP 7t Pro using Tapatalk
Čestitam. Baš je mala u poređenju sa 2080. Na koliko ti boostuje?

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Čestitam. Baš je mala u poređenju sa 2080. Na koliko ti boostuje?

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
Hvala :)

Iz sećanja mislim da sam viđao klokove od 1850 - 1905 ali moram da testiram ozbiljnije ovih dana.

Sent from my OP 7t Pro using Tapatalk
 
^ jel bučna pri opterećenju? Pošto ima dva ventilatora u poređenju sa AIB koje imaju po tri.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Hvala :)

Iz sećanja mislim da sam viđao klokove od 1850 - 1905 ali moram da testiram ozbiljnije ovih dana.

Sent from my OP 7t Pro using Tapatalk

Čestitam!
Kako si došao do referentne ?
 
^ jel bučna pri opterećenju? Pošto ima dva ventilatora u poređenju sa AIB koje imaju po tri.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Nisam primetio nikakvu buku, mislim da su bili na 2000 obrtaja u toku igranja, sto je meni bilo necujno. Oko 3800 je maksimum, cisto sam testirao par sekundi preko afterburnera ali tada se cuje kao usisivac.

Čestitam!
Kako si došao do referentne ?

Rekao bih pukom srecom. Pratio sam twitter nalog koji izbacuje post kada se pojavi trenutno popularan hardver sirom EU: https://twitter.com/partalert. Igrom slucaja sam bio blizu telefona kad je iskocilo par notifikacija za sve tri founders edition verzije na https://www.notebooksbilliger.de/. Kasnio sam par minuta ali sam na svu srecu nesto gledao tog dana preko amazon.de pa sam ostao ulogovan. To je pomoglo pri checkout jer odabirom amazonPay automatski se kupi adresa za dostavu i vrsi placanje. Citao sam posle na redditu da su otkazivali porudzbine za sve zemlje sem AT i DE, pa pretpostavljam da je i to pomoglo jer su ih vracali na sajt u talasima nakon svakog otkazivanja.
 
Stigla zver juče. Sinoć testirao u Control sa svim RTX efektima i radi bez greške. Temperatura ne prelazi 70c sa automatskim profilom. Karta je minijaturna u odnosu na prethodnu (2080).

Što se napajanja tiče, prebacio sam ga u Single Rail mode za svaki slučaj i radi bez problema.
ICUE pokazuje da je potrošnja cele mašine u toku igranja bila preko 500w. Prvi put da sam ga pošteno upregao jer se ventilator upalio.

Mislim da neću dizati power limit dok je u ovoj mašini.
18284887b29fa928dbcc6f4e3a9bad09.jpg
210e9c2da45701e3e7f1c720f637052c.jpg


Sent from my OP 7t Pro using Tapatalk

Kartica izgleda ko milion dolara, znam da se nece ni videti pa opet :)
 
Gejmerska kartica...izgleda gejmerski, fuj :D
Funkcija nad formom momci, bitno je da je 'ladna k'o spricer i da vrti 2k+ klok :)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Po meni strix 3080 mnogo bolje izgleda, a iz kutije baca 2k+ na default. Ali opet o ukusima se ne raspravlja.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Otkazao distributer gaming oc, ima u ponudi samo eagle OC za 900e. Da uzimam sad to, ako budem cekao nece doci za cyberpunk
 
Uzmi oma! ( Kada vec pitas foeum sta da radis...)

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
xepoj87@
hahahaha nemas ti pojma o dizajnu, hvala bogu da nas ima raznih... govorim o vishku koje-kakvih kerefeka u dizajnu. Ako vec pricas o hladjenju, lepo stavis bakarni vodeni blok i opet ce biti lepse i ELEGANTNIJE ;)

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
xepoj87@
hahahaha nemas ti pojma o dizajnu, hvala bogu da nas ima raznih... govorim o vishku koje-kakvih kerefeka u dizajnu. Ako vec pricas o hladjenju, lepo stavis bakarni vodeni blok i opet ce biti lepse i ELEGANTNIJE ;)

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
Sva sreca pa nas ima i pismenih, slazem se :)

Uvek bih pre odabrao ruzniju bolju komponentu, nego obratno.

A i o dizajnu je jako tesko diskutovati, vizuelno je dosta do ukusa, a nije ni sve oko dizajna vezano za izgled, cak je ti i najnebitniji deo dizajna kod graficke karte.

Moze se reci da Strix ima bolji dizajn od FE, a da li je lepsa je subjektivna stvar.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@core.graphics @Erik011 SF600 radi sa 3080 kartama

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Zdravo ljudi,

ja isto trazim neku 3080 ili 3090 da kupim, ne mogu kod madjara posto ima neki visak para u firmi da se potrosi pa mora od domace firme i to do nove godine... Vidim da se izbegava pominjanje firmi i sta gde ima da se kupi, jel to zabranjeno na forumu?

Ja inace nemam PC, moracu sve da kupim. Najvise planiram da "igram", tj simujem u MSFS 2020. Koliko vidim 3090 je svega 10-15% bolja od 3080 ali su kod 3080 stavili bezobrazno malo rama, da nakupuje ko mora odma a posle ce da dignu na 20gb pa novi krug...

Mene je vreme pregazilo, bio sam gejmer i pratio do pre jedno 15ak godina. Za Zotac i EVGA nisam nikad cuo, jel su to okej firme ili treba izbegavati?

Meni je ASUS najdrazi ali vidim da nece moci da se bira...
 
@core.graphics @Erik011 SF600 radi sa 3080 kartama

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Znam, testirao je Optimum tech odavno. Ali mi opet nije sve jedno da drzim na 600W napajanju sve to :)
Core.graphics jel sa ful garancijom? Ako je neces ti, slobodno prosledi :p
 
uzeh ovu eagle oc, kad vec nema nijedne, a mjesec ipo sjedim u onaj stock drops discord, svaki put nestane graficka prije nego porucim
 
Znaci eagle oc dobar?
Sigurno nije los, u poređenju sa modelima koji su skuplji i imaju bolje hlađenja i veći fabrički OC biće razlike u nekoliko fps ali to se plaća dodatno. Evo poređenje koju si naručio i Asus tuf verzije.
d250a766184311eb1b0c4822bb5b2a95.jpg
4904a5b236cd37717476b11c093a75a2.jpg


Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Hvala. TUF sam ganjao odavno ali nema trika da sam je mogao naci.
3-5 fps razlike nije nista pogotovo jer cu uraditi undervolting. Ocekivano
 
^ još zavisi koji monitor koristiš? Koja rezolucija i hz?

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno