Šta je novo?

GeForce RTX 3000 Thread

Nije, normalna radna temperatura mu je u idle oko 30-32C sa podešavanjima na SILENT, a rekao sam da ako podesim ventilatore na MAX mogu da mu spustim temperaturu na 21-22C.

Aha, sad dodjosmo od "normalnog rada" do idle. Nego reci ti meni, koga boli patka za idle temperature, zasto je to relevantno u bilo kom univerzumu. Poredis idle temp procesora sa load temperaturom graficke? top.
 
Idle temp toliko nebitna informacija igde. :)

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Aha, sad dodjosmo od "normalnog rada" do idle.
Jel ovde neko uopšte čita postove ili sam konstruiše ono šta sam napisao onako kako se njemu sviđa?

Ajmo od početka
Ne znam kako svi imate tolike temperature, ali ja nisam primetio da mi Gigabyte RTX3070 Vision prelazi 60 C u bilo kom (pa i najzahtevnijem) režimu. U Cyberpunk 2077, čim temperatura dođe do 60, ventilatori obaraju na 55 i oko te temperature se drži (par stepeni gore/dole). U idle na 41-45. Standardno korišćenje računara ne prelazi 49-50 C. Možda na to utiču ventilatori od kućišta i prostor oko grafičke karte.
Jel se ovo odnosilo na idle?

Poredis idle temp procesora sa load temperaturom graficke? top.
Ovo je TOP. Ko poredi temperature CPU i grafičke?
Uopšte ne poredim temperature, nego hlađenje. Od samog početka, akcenat je bačen na hlađenje.
Sa dobro rešenim hlađenjem, temperature su niže. Tako i iste grafičke karte različitih proizvođača imaju različite radne temperature. Šta je ovde nejasno?
CPU sam spomenuo u kontekstu da bolji kuleri daju niže temperature, čak se gleda i koja pasta se stavlja, da li se kuler pretegne ili ne i sve to iz jednog jedinog razloga, a to je da bi se temperatura smanjila za koji stepen. Jel i to nenormalno?
 
Pokrenuo prime95 - 30.4 b8 i max je bila 80C i tu se zakucala. Posle završenog testa odmah se spustila na 34C.

Nema zavrsenog testa, stres test traje dok ga ne prekines a 30~40min je dovoljno da CPU dodje do maksimalne radne temperature... Trebao si da ispratis na kom kloku radi cpu tokom testa, koliko bostuju jezgro i kako rade ostala da bi znao da li je sve uredu, da li cpu radi kako bi trebalo pod maksimalnim opterecenjem.
 
Znam. Logično da sam ga prekinuo, doduše posle 15-ak minuta jer se temperatura vrtela oko 80C poslednjih 5 minuta.
Ovo ti ovako pisem jer sam skontao da nemas mnogo iskustva u radu sa hardverom na osnovu tvojih predhodnih poruka, inace vec sam se namunjo ozbiljno da te resetam :-devil-:
Pogrešio si. Tačno je da nisam u priči poslednjih 15-ak godina, ali 90-ih sam bio suvlasnik jedne u to vreme, poznate beogradske kompjuterske firme za koju si sigurno čuo ukoliko imaš približno godina koliko i ja.
Iz tog posla sam izašao i otplivao u druge unosnije poslove, tako da se vratim u priču samo zbog klinaca.
Naravno, tehnika mi je ostala u srcu i dan danas čitam, pratim i kupujem sve što mi se svidi od video, audio, kompjuterske, kućne i ostale high end tehnike, što si pretpostavljam takođe mogao da zaključiš iz mojih postova.;)
 
Poslednja izmena:
Nego kad ce graficke? :p
Raspisali ste se samo tako u offtopicu.
 
E to je pitanje svih pitanja.
Nisu u problemu samo grafičke, već i sva ostala tehnika. Korona je napravila haos na tržištu. Proizvođači ne rade u punom kapacitetu, transport prepolovljen, granice se sve više zatvaraju... Ljudi rade od kuće i iz dosade troše pare (polazim od sebe)...
Dakle, prosto je... sve to dovodi do dodatnih troškova što diže cenu proizvodu, ponuda desetkovana, a potražnja velika. Idealna prilika za trgovce da cene dignu u nebesa - skroz opravdano. Jedini način da prežive.
Tako da je ovo vreme kada se nikako ne isplati kupovati bilo šta. Nikada nije bilo skuplje, a prodaje se ko alva. I što je najgore... potrajaće!
 
Poslednja izmena:
E nece da potraje :D, posle skoka ide pad ;)....
 
A kog proizvodjaca odabrati u slucaju pada cene? Malo sam citao sad konkretno za 3080, mozda MSI Gamin X Trio?
 
^^ Sledeće dve nedelje su ključne...

Mene i dalje jako nervira 10Gb na 3080, voleo bih Ti verzije i 70 i 80 sa više ram-a, lakše bi svario napumpane cene. :)
 
Ili pad ili raspad :d....


Samo amd bas ga ukakio, rekose pocetkom novembra 4-8 nedelja da se pojave aib modeli po msrp :d....
 
Poslednja izmena:
Idle temp toliko nebitna informacija igde. :)

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk

Meni je bitna. :D Imam Corsair Commander Pro. I kad su sve temperature u idle jako niske, napravim desktop profil u kojem mu kazem da pogasi apsolutno sve ventilatore koji postoje u kućištu osim jedne 12ice na zadnjem delu kućišta koja se vrti na 400RPM i izbacuje to malo nagomilanog toplog vazduha koji je posledica pasivnog hlađenja. Moja Aorus 3070 sama gasi sve ventove kada je temp ispod 50C, a isto je i sa napajanjem. Silence is golden, pogotovo sto ja spavam u prostoriji u kojoj je kućište. Ali slažem se. U 99.99% slučajeva, idle temperatura je apsolutno nebitna.

A ovo što je Shomi22 pisao je skroz nerealno i tu nema šta da se priča. Ovakvo je stanje kod mene kada je full load na CPU i GPU sa zatvorenim Corsair Graphite 600T kućištem. Ambijentalna temperatura 20C.

Grafička: Gigabyte Aorus Master 3070 sa uključenim OC profilom = 78C max.
Procesor 10600K: Hlađen Noctua NH-D15 Chromax Black coolerom na 1000RPM (push-pull konfiguracija) = 66C

220mm intake fan na 600RPM
220mm top exhaust fan na 600RPM
120mm rear exhaust fan na 1500 RPM

Temperature procesora su veće jer sa grafičke kartice backplate zrači ogromnom količinom toplote koja zagreva cooler i sve ostale komponente.

Kada skinem bočnu stranu na kućištu dolazi do drastične promene:

GPU: 68C Max
CPU: 54C Max

Kada je mašina idle sa zatvorenim kućištem, temperature su sledeće:

GPU: 42C (pasivno)
CPU: 40C (pasivno)

Kada je mašina idle sa otvorenim kućištem, nema neke prevelike razlike.

GPU: 39-40C (Pasivno)
CPU: 36-38C (Pasivno)

Biće tu problema kada dođe leto, ali do tada ću uzeti drugo, mnogo veće, kućište. Vreme je odavno pregazilo ovaj Corsair Graphite 600T, jer je dizajniran u doba kada je TDP za CPU i GPU bio max 95 i 100W respektivno.

i9 10900K na max 45C u full loadu može da bude samo pogrešno očitavanje, pogrešno testiranje, ili laž. Budimo realni. A vodeno hlađenje može dobro da hladi dok se ukupan sadržaj vode i sam hladnjak ne ugreju. Onda efikasnost opada drastično. Merodavno je samo Intel XTU ili OCCT + Furmark 24h test i HWMonitor koji će ulogovati max temps.
 
Nisam radio stres test, jer ne vidim potrebu za tim. Temperature koje sam naveo dosegle su taj maximum pri korišćenju Photoshop-a, Premiera, rednderovanja filmova od 30GB iz x265 u x264,i kao što rekoh igranja Cyberpunk-a.
Ne kažem da u nekom momentu ne dosegne i 55C, ali vrlo brzo spadne, pošto hlađenje odradi svoj deo posla, tako da to ne mogu da podvedem pod konstantnu prosečnu radnu temperaturu, već kao peak.

Zaista nema sanse da Z63 u Premieru i CP odrzava temp 10900K ispod 50 stepeni.
Ili okaci screenshot-e sa otvorenih hwinfo, cpu-z, prilikom rada/igranja od bar 30-40min, pa da vidimo gdje mi ostali grijesimo.



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Vodeno hladjenje ce postici ekvilibrijum za ~30min. Sat-dva je i vise nego dovoljno, 24h je bas gubljenje vremena.
 
Zaista nema sanse da Z63 u Premieru i CP odrzava temp 10900K ispod 50 stepeni.
Ili okaci screenshot-e sa otvorenih hwinfo, cpu-z, prilikom rada/igranja od bar 30-40min, pa da vidimo gdje mi ostali grijesimo.
Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Zaista mi je trulo da se više sa nekim ubeđujem i da dokazujem nešto.
Svi znate od kojih komponenti je sastavljena moja konfiguracija i sve što sam napisao stojim iza toga. To su jednostavno moja iskustva sa mojom konfiguracijom.
Dakle, kao što sam napisao ja nisam primetio, ponovo napominjem u onome za šta ja koristim kompjuter, a mislim da ga dovoljno opterećujem, da temperatura procesora skače preko 60C, odnosno tu je negde gore/dole 55. I ako skoči u nekom trenutku pojačava se brzina ventilatora, tako da se vrlo brzo temperatura spusti ispod 50C.
Ovo je poslednji put da kačim sliku gde se sve vidi. Znači Premier u radu - clip od 500MB, Photoshop u radu, a istovremeno se konvertuje muzka u FLAC.

https://imgur.com/CydtD6j

Ja i da hoću ne znam kako bih ga više opteretio. Jedino Stres Testom koji mi je preporučio @zajebani što sam takođe odradio i naterao procesor u ful loadu do 80C, što su po meni extremne i nerealne svakodnevne situacije, odnosno da ću do toga ikako doći najzahtevnom upotrebom.
Ukoliko vi nemate ove temperature CPU-a sa loadom od oko 40% ne znam u čemu je problem, a ne da me ovde prozivate i kao neki nazivate lažovom.
Toliko od mene, neću više da idem u off i ovde završavam priču na temu temperature procesora.

Šteta što ovde imamo ovoliko sujetnih genijalaca i stručnjaka, koji ko hijene odmah napadnu nekoga ko ima drugačije mišljenje i iskustva. Ali nažalost, to je slika i prilika Srbije.
 
Poslednja izmena:
Sva sreća što imamo ovoliko genijalaca i stručnjaka, koji ko hijene odmah napadnu nekoga ko ima drugačije mišljenje i iskustva.
Tako ti je to na Benchu kolega, nisu svi kao ja revnosni da pogledaju predhodne poruke da malo razmisle i napisu odmeren komentar :) ako vide da nesto ne stima u tome sto bi komentarisali, nego odam za vrat hehe... Inace ja sam cuven po tome sto sam miroljubiv i suzdrzan :d
Skontao sam da ili nisi upucen, ili kao sto kazes nisi se bavio hardverom neko duze vreme, zato sam ti napisao par smernica kako to sto imas da proveris da li sve radi kako treba, secam se da smo diskutovali o tome da li ti karta radi u pci-e x8 ili x16 itd. Po onome sto si napisao vezano za temeprature u prime95 mogu da zakljucim da je sa te strane sve ok, ne znam kako je po defaultu podesen cpu u biosu sto se tice AVX instrukcija, posto prime95 ako se ne podesi zasebno testira stabilnost sa AVX instrukcijama koje maksimalno zagrevaju cpu tako da tih 80c verujem da nikad neces videti sta god da radis, to je znaci neka gornja granica za taj cpu bez overkloka.

Pogrešio si. Tačno je da nisam u priči poslednjih 15-ak godina, ali 90-ih sam bio suvlasnik jedne u to vreme, poznate beogradske kompjuterske firme za koju si sigurno čuo ukoliko imaš približno godina koliko i ja.
90-ih se svercovalo gorivo i cigare, tad sam bio klinac, vrlo zajeban klinac :-devil-: Ali sta god da sam radio uvek su me interesovale igrice i platforme na kojima mogu da se igraju, bilo da je kozola, ili PC... Jedna od firmi iza tog vremena koju pamtim, koja vise ne postoji, a koja je bila dosta popularna za nas iz unutrasnjosti je ACZ comp.
 
Čudi me da niko od vas nije pomenuo problem sa povremenim crnim ekranom. Na Evga forumu, ( i na mnogim drugim forumima) o tome se piše prošla 2 meseca, pa je i nVidia dodala crni ekran na spisak bagova:

[Ampere] Chrome/Edge may experience random TDR while browsing [3195894]

Problem se ogleda u tome da za vreme poptuno random surfovanja (uglavnom dok čitate neki forum, dakle gde nema nikakvog naprezanja grafike) ekran zacrni signal se izgubi na par sekund i ponovo može da se nastavi. Dakle nema reseta, niti zamrzavanja sistema, samo se signal prekine na 5-10sek i nastavljate gde ste stali. Problem je učestaliji ako koristite 2 monitora (nekim sa jednim ekranom se uopšte ne dešava ili ako se koristi neki drugi brauzer). Takođe je pogođen MPC ali se njegov problem izgleda odnosi na postojanje drugog monitora, sa njim sam imao 0 problema pre nego što sam nakačio još jedan monitor.

Zanimljivo problemi ne postoje prilikom igranja, benchmarkovanja,rendera odnosno naprezanja (ne utiče na produktivnost). Konačno, problem se može "lako" rešiti ako u nvidia drajveru uključite "Prefer maximum performance". Meni ovo stoji uključeno samo za Chrome i koristiću to rešenje do ne stigne drajver. Grafika troši (zbog tog podešavanja) 38w u proseku, sa povremenim (vrlo kratkotrajnim spajkovima na 90-100w). Ali se crni ekran više ne pojavljuje.
 
Poslednja izmena:
Čudi me da niko od vas nije pomenuo problem sa povremenim crnim ekranom. Na Evga forumu, ( i na mnogim drugim forumima) o tome se piše prošla 2 meseca, pa je i nVidia dodala crni ekran na spisak bagova:



Problem se ogleda u tome da za vreme poptuno random surfovanja (uglavnom dok čitate neki forum, dakle gde nema nikakvog naprezanja grafike) ekran zacrni signal se izgubi na par sekund i ponovo može da se nastavi. Dakle nema reseta, niti zamrzavanja sistema, samo se signal prekine na 5-10sek i nastavljate gde ste stali. Problem je učestaliji ako koristite 2 monitora (nekim sa jednim ekranom se uopšte ne dešava ili ako se koristi neki drugi brauzer). Takođe je pogođen MPC ali se njegov problem izgleda odnosi na postojanje drugog monitora, sa njim sam imao 0 problema pre nego što sam nakačio još jedan monitor.

Zanimljivo problemi ne postoje prilikom igranja, benchmarkovanja,rendera odnosno naprezanja (ne utiče na produktivnost). Konačno, problem se može "lako" rešiti ako u nvidia drajveru uključite "Prefer maximum performance". Meni ovo stoji uključeno samo za Chrome i koristiću to rešenje do ne stigne drajver. Grafika troši (zbog tog podešavanja) 38w u proseku, sa povremenim (vrlo kratkotrajnim spajkovima na 90-100w). Ali se crni ekran više ne pojavljuje.

Au. Ja već danima lupam glavu zašto se to dešava. Sad ću da probam ovo sa driverom da vidimo jel pomaže. Drago mi je da nisam jedini. Jel to problem do drajvera ili je problem sa karticomo pa će morati BIOS, ili šta ?
 
Nego kad ce graficke? :p
Raspisali ste se samo tako u offtopicu.

pa, u ovoj temi malo-malo pa žešći off-topic baš zbog toga što praktično nema grafičkih :D

no, kad se ono očekuje najava sledećeg modela? u februaru?
 
Spomenuo sam ja kada sam i započeo da pišem kako Nvidia nije rešila sve dečje bolesti, počev od hlađenja, pa na dalje, ali stručnjaci navalili da mi objašnjavaju kako je to sve perfektno!

Poenta je, da je mnogo toga nedovršeno... hlađenje, Black Screen Issue, driveri (još uvek ne ispeglani)...
i za to treba dati 1000-3000e.

Ja sam imao sreće sa GIGABYTE RTX3070 VISION OC, i odgovorno tvrdim da ima jedno od najboljih hlađenja, i zato su temperature takve kakve sam naveo.
 
Poslednja izmena:
Au. Ja već danima lupam glavu zašto se to dešava. Sad ću da probam ovo sa driverom da vidimo jel pomaže. Drago mi je da nisam jedini. Jel to problem do drajvera ili je problem sa karticomo pa će morati BIOS, ili šta ?

Drajver, i Nvidia je ovo zvanično ubacila na listu bagova. Treba pogledati sledeći Driver ChangeLog, pa da vidimo da li je popravljeno. Nemoj da čačkaš vBIOS bez potrebe.

Kao što rekoh probem se rešava "Prefer maximum performance", možeš globalno da ga podesiš (za ceo sistem) ili po pojedinačnom programu, vrlo je lako iz Nvidia drajvera. Samo prati potrošnju nekim monitoring programom (i račun za struju dok ne stigne dobar drajver :))

Zanimljivo izbacili su iz drajvera "Adaptive" režim koji sam pre koristio ima samo Normal i Maximum.
 
Poslednja izmena:
Au. Ja već danima lupam glavu zašto se to dešava. Sad ću da probam ovo sa driverom da vidimo jel pomaže. Drago mi je da nisam jedini. Jel to problem do drajvera ili je problem sa karticomo pa će morati BIOS, ili šta ?

Da, to je problem samo sa driver-ima i još ga nisu rešili, evo preko 3 meseca i ne zna se kad će i da li će.

Kao što reće @vatrogasac53
Idi u Nvidia control panel, pa u 3D settings i podesi Power Managment Mode u Prefer Maximum Performance,

ali ako ti to ne reši problem, a možda neće, moraš u Edit Power Plan-u da isključiš Turn Off the Display ili da podesiš da ti se monitor gasi bar posle 2 sata.

Toliko o vrhunskim karticama od preko 1000 eura na kojima možeš da kuvaš kafu.
 
Poslednja izmena:
Da, to je problem sa driver-ima i još ga nisu rešili.

Kao što reće @vatrogasac53
Idi u Nvidia control panel, pa u 3D settings i podesi Power Managment Mode u Prefer Maximum Performance,

ali ako ti to ne reši problem, a verovatno neće, moraš u Edit Power Plan-u da isključiš Turn Off the Display ili da podesiš da ti se monitor gasi bar posle 2 sata.

Toliko o vrhunskim karticama od preko 1000 eura na kojima možeš da kuvaš kafu.

Meni je ovo po defaultu na Never zadnjih 10god računam da svi tako koriste pogotovo sa novim monitorima koji su smešni potrošači:)
 
Zato si i rešio problem iz prve.:)
Mnogi se još uvek muče mesecima i ne postoji neko univerzalno rešenje, nažalost.
Ne postoji neko pravo objašnjenje, jednostavno nekome radi sve kako treba, a nekome ne. Ljudi su menjali grafičke za druge, menjali brendove, menjali modele 3070 za 3080 i obrnuto i imali isti problem.
Verovatno ima uticaja matična ili ostale komponente od kojih se sastoji njihov računar, pa neko nema sreće, ali generalno problem je do drivera, koji nisu usaglašeni sa svim vrstama MB-a i čipsetova.

Nvidia se dugo muči i nikako da konačno pronađe BUG.

Tako ti je to na Benchu kolega, nisu svi kao ja revnosni da pogledaju predhodne poruke da malo razmisle i napisu odmeren komentar :) ako vide da nesto ne stima u tome sto bi komentarisali, nego odam za vrat hehe... Inace ja sam cuven po tome sto sam miroljubiv i suzdrzan :d
Skontao sam da ili nisi upucen, ili kao sto kazes nisi se bavio hardverom neko duze vreme, zato sam ti napisao par smernica kako to sto imas da proveris da li sve radi kako treba, secam se da smo diskutovali o tome da li ti karta radi u pci-e x8 ili x16 itd..

Ma znam, i ja prvo dva puta merim, a jednom sečem. Ali mi ide na živce da te neko proziva ničim izazvan i indirektno etiketira kao lažova u nameri da te diskredituje u samom startu, a pri tome ne zna s kim uopšte polemiše.
Tačno, dugo nisam u hardware-u, ali sam nekada, dok se mnogi sa ovog foruma nisu ni ispileli sklopio toliko mašina da im se ne zna broj i iskustvo mi je golemo. Vrlo dobro znam šta je dobar i stabilan računar, šta je kvalitetno a šta nije, šta vredi a šta ne vredi, a sad se svi biju za 2 frejma više i to plaćaju papreno. Kuda ide ovaj svet?
Izgleda da su me pregazile godine.;)
 
Poslednja izmena:
Kod mene je uvek sve na high performance, always on. Prvo sto uradim nakon instalacije nekog OS-a, je gasenje svih power management glupsti, screensavera i ostalih gluposti. Kad ne zelim da monitor ne radi, ugasim ga na prekidac. Inace, kod mene se problem manifestuje kada pustim muziku iz foobar-a. Nista web browsing. Znaci samo upaljen foobar. Samo nestane zvuk, crna slika 3 sec, vrati se slika, ali onda moram opet da otvorim foobar settings da bi selektovao sound output. Masina je trenutno zakazena na LG 4K TV preko HDMI kabla, pa sam mislio da je mozda neslaganje izmedju TV-a i kartice. Taman sam se naostrio da vratim mog sprtskog Asus-a na 165hz preko display porta, ali koliko vidim, nebitno je sta se koristi kao output, problem je i dalje tu. Cekamo drajver, nema druge.

P.S. : prestani da namerno pises vulgarne reci, nece biti vise tolerisano
 
Poslednja izmena od urednika:
Tako je, jedino driveri to mogu rešiti 100%.

Do tad, kako ti se zalomi. Daš soma eura i dobiješ Black Screen Issue, bug, ringlu...

Ako već dam toliki novac hoću da sve bude kako treba, a ne da ubeđujem sebe kako je to normalno i da se podrazumeva.
E pa, ne podrazumeva se. Ispade da se svi kockamo sa 1000 i više eura. Dovršite proizvod do kraja kako treba, pa naplatite.
Najbolje da živim u strahu da ću napraviti požar u stanu, jer Bože moj, to je normalno i tako treba.

Za one koji još uvek ne razumeju, to je bila poenta svih mojih nekoliko prethodnih postova, a ne da se pravim pametan jer to ne moram pogotovo na Bench-u, mozak mi, hvala Bogu, još uvek nije izvađen.
 
Poslednja izmena:
Zaista mi je trulo da se više sa nekim ubeđujem i da dokazujem nešto.
Svi znate od kojih komponenti je sastavljena moja konfiguracija i sve što sam napisao stojim iza toga. To su jednostavno moja iskustva sa mojom konfiguracijom.
Dakle, kao što sam napisao ja nisam primetio, ponovo napominjem u onome za šta ja koristim kompjuter, a mislim da ga dovoljno opterećujem, da temperatura procesora skače preko 60C, odnosno tu je negde gore/dole 55. I ako skoči u nekom trenutku pojačava se brzina ventilatora, tako da se vrlo brzo temperatura spusti ispod 50C.
Ovo je poslednji put da kačim sliku gde se sve vidi. Znači Premier u radu - clip od 500MB, Photoshop u radu, a istovremeno se konvertuje muzka u FLAC.

https://imgur.com/CydtD6j

Ja i da hoću ne znam kako bih ga više opteretio. Jedino Stres Testom koji mi je preporučio @zajebani što sam takođe odradio i naterao procesor u ful loadu do 80C, što su po meni extremne i nerealne svakodnevne situacije, odnosno da ću do toga ikako doći najzahtevnom upotrebom.
Ukoliko vi nemate ove temperature CPU-a sa loadom od oko 40% ne znam u čemu je problem, a ne da me ovde prozivate i kao neki nazivate lažovom.
Toliko od mene, neću više da idem u off i ovde završavam priču na temu temperature procesora.

Šteta što ovde imamo ovoliko sujetnih genijalaca i stručnjaka, koji ko hijene odmah napadnu nekoga ko ima drugačije mišljenje i iskustva. Ali nažalost, to je slika i prilika Srbije.

Niko te ne napada, nego ispravlja tvoje krive navode, zarad mnogih hiljada citalaca i posjetilaca ovog foruma. Dakle, da sumiramo: nijedna high end graficka kartica sa potrosnjom 300+ W, te nijedan high end procesor (poput 10900K, hladjen bilo kojim AIO sistemom), u full load real world opterecenju ne moze imati sub 60 stepeni temperature.
Citava polemika je nastala jer si naveo da ti 10900K radi na 45-50 stepeni, a 3070 Vision na 55-60 stepeni, i onda ce ostali korisnici pomisliti da sa njihovim komponentama nesto nije u redu, jer imaju dosta vise temperature - sto je i normalno.
I generalno, propagiranje tih sub 60 temperatura za high end komponente, u sadasnjem momentu niti je realno, niti moguce, niti ima ikakve poente.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
^ posebno 3080 koja vuče 400w kod mene u full load. U zatvorenom kućištu iz potpisa ide do 70c ali uvek je opterećenje 100% iz razloga monitora 165hz. Možda je kod njega 60hz pa grafička radi na 50% snage pa bih i razumeo temperature 60c.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Niko te ne napada, nego ispravlja tvoje krive navode, zarad mnogih hiljada citalaca i posjetilaca ovog foruma. Dakle, da sumiramo: nijedna high end graficka kartica sa potrosnjom 300+ W, te nijedan high end procesor (poput 10900K, hladjen bilo kojim AIO sistemom), u full load real world opterecenju ne moze imati sub 60 stepeni temperature.
Citava polemika je nastala jer si naveo da ti 10900K radi na 45-50 stepeni, a 3070 Vision na 55-60 stepeni, i onda ce ostali korisnici pomisliti da sa njihovim komponentama nesto nije u redu, jer imaju dosta vise temperature - sto je i normalno.
I generalno, propagiranje tih sub 60 temperatura za high end komponente, u sadasnjem momentu niti je realno, niti moguce, niti ima ikakve poente.

Pa dobro, šta sad ti kažeš na osnovu ove slike koju si tražio da postavim?
Jesu li navodi “krivi”? U prošlom postu si rekao da nema šanse da bude ispod 50C sa Premierom, PS i...? Pa kolika je temperatura procesora na 40% loada? Nemamo svi iste konfiguracije, pa da imamo iste temperature. A to nipošto ne znači da nešto kod drugih nije u redu. A što se tiče ful loada tu sam ga namako na 80C i to je to, ali samo sa stres testom, a u realnosti tu temperaturu nikada neću videti. Dakle, kao što sam na samom početku rekao ja nisam uspeo šta god da sam radio i igranjem da vidim da mi je temperatura CPU preko 60C.
^ posebno 3080 koja vuče 400w kod mene u full load. U zatvorenom kućištu iz potpisa ide do 70c ali uvek je opterećenje 100% iz razloga monitora 165hz. Možda je kod njega 60hz pa grafička radi na 50% snage pa bih i razumeo temperature 60c.
Monitor je 60HZ.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno