Šta je novo?

GeForce RTX 3000 Thread

Mali update nakon podizanja power i temp limit na max (116% i 90C). Ovo bi teoretski trebalo da dozvoli karti da povuce 430W umesto 370. Boost clock podize na 1950Mhz do nekih 60C, sa 70C je 90% vremena clock stabilan na 1920Mhz, a na momente 1935Mhz. Za 70C je u mom kucistu potrebno ventilator staviti na 75%, tada zna da bude bucniji, ali uz slusalice nista strasno. Ako je verovati iCUE softveru potrosnja cele masine skace preko 510W. Iskreno, ne bih naprezao ovu kartu, a narocito custom 3x8 pin verzije, ukoliko napajanje nije bar 750W.
 
Hvala. TUF sam ganjao odavno ali nema trika da sam je mogao naci.
3-5 fps razlike nije nista pogotovo jer cu uraditi undervolting. Ocekivano
Imaćeš fps od 70-100+ zavisno od naslova sa tom rezolucijom. Jel undervolting radiš zbog temperature ili potrošnje. Koliko sam video temperature su do 66c a potrošnja 350w.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Imaćeš fps od 70-100+ zavisno od naslova sa tom rezolucijom. Jel undervolting radiš zbog temperature ili potrošnje. Koliko sam video temperature su do 66c a potrošnja 350w.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Zbog jednog i drugog. Prevashodno zbog temperature. Nisu bas do 66 C, mislim da idu i do 71.

Kad sam odradio na 2080 strix, nisam nista izgubio od performansi a skinuo sam sigurno 12C. Prakticno mi se ne cuje graficka vise. Jer kad sam se prebacio na ultrawide 1440p, graficka mi je cesto radila na full load.

Tako da ocekujem da me sad 3080 izvuce na iznad 80 fps plus da mi dozvoli RTX da igram preko 60fps pogotovo u Cyberpunk
 
^ kad budeš stigao postavi kako je fabrički potrošnja i temperature a onda isto kad undervolting uradiš.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
ovo je pravi haos sa karticama, bar u slovackoj... kada sam porucio rok je bio 15 dana, onda su produzili na 30, a pre par dana na 99 hahahahha
bas me zanima dal se odnosi na tu "moju turu" ili generalno... po Ceskoj i Slovackoj maxom prodaju ove modele za ~950e.... verovatno su se naklepali po ovim cenama 720 eur, dobili, i udri....
https://www.ingram.sk/rtx-3080/evga...gaming-10gb-gddr6x-pci-e-3x-dp-hdmi-argb-led/
 
Da je istina Ethereum mreža bi primetno skočila po snazi. Kompletan tekst je *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ština, pogotovo poslednji pasus.
 
Da li je istina ne znam, postavio sam pošto se radi o 3000 seriji a vidi se da ih nema na tržištu.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Kako je ovo odletelo, par sekundi. [emoji2960]
a8c816b5453d4ce396a815d131029fb8.jpg
e8c21c84064f508f3283374e5e3c0020.jpg
 
Navali narode 3060ti po MSRP ceni od 400$uskoro u vasim prodavnicama sirom Evrope za samo 599EUR :)
 
Poslednja izmena:
nvidia, the way its meant to be paid!

edit:
Add More Dollars
 
Poslednja izmena:
Moja odluka da ostanem na 1080p mi se sve više sviđa :d
 
Ja hteo da prodam 1070 jos malo pre nego sto je nv predstavila ampere, alal bi se z :smash: ...
 
ma ta RTX 3060TI nece moci da se kupi nigdje to ce mineri sve da pokupuju karta baca 60mhs+ uz nisku potrosnju bice predobra za mining tako da ce se otimati za nju....
 
valjda to ne važi i za 3050 :D
 
Gde to ima 3060Ti vec 7 dana na stanju? Jos za 70k, to neki nasi saljivdzije ili sta?

Cime pratite frekvencije kartice? Jel ima neki app koji pravi grafik frekvencije/temperature/rpm za graficku i procesor, i po mogucstvu da ga cuva u fajl?
Kako vam se ispostavilo da se dobijali veci boostovi, sa sto vecim power limitom i vecim klokom ili mozda nije to dobitna kombinacija?
 
Radnja kod arene,zvao imali su bilo i meni cudno pa nazvao,sad vidim i da je na slici dva ime firme nisam ni provalio,cak su ludaci i slikali kutiju sa njihovom nalepnicom
 
Poslednja izmena:
Odakle mogu da je imaju kad još nije ni izašla na tržište...k'o da ste pali s Marsa...
 
Spremna je 3060 Ti, 02.12. se pusta u prodaju, a prve isporuke su isporucene uvoznicima jos prosle sedmice.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Pozdrav raja,

gledam malo cijene kartica, vidim da su 3070 trenutno ove neke malo bolje oko 770 evra, dok su RTX 3080 1000 evra - najjeftinija EVGA XC3 ULTRA.

Pitanje je sljedeće. Da li neko zna da li će se ovo stanje kartica normalizovati, da ne bude da odvalim 1000 evra i da se za 3 mjeseca cijena tih kartica prepolovi, a ja ispadnem *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*? Vidim da je cijena 2070 i 2080 još uvijek izuzetno visoka i slično.

Našao sam neki polovan Zootac 3070 GAMING, malu karticu sa 2 kulera i ona je 520 evra. Ne znam da li da je uzmem, jer na papiru ima bolje performanse od 2080 TI, ali pretpostavljam da će se grijati i biti bučna.

Vlado
 
to je pitanje koje muči ceo svet i niko ne zna odgovor
 
Poslednja izmena:
Pozdrav raja,

gledam malo cijene kartica, vidim da su 3070 trenutno ove neke malo bolje oko 770 evra, dok su RTX 3080 1000 evra - najjeftinija EVGA XC3 ULTRA.

Pitanje je sljedeće. Da li neko zna da li će se ovo stanje kartica normalizovati, da ne bude da odvalim 1000 evra i da se za 3 mjeseca cijena tih kartica prepolovi, a ja ispadnem *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*? Vidim da je cijena 2070 i 2080 još uvijek izuzetno visoka i slično.

Našao sam neki polovan Zootac 3070 GAMING, malu karticu sa 2 kulera i ona je 520 evra. Ne znam da li da je uzmem, jer na papiru ima bolje performanse od 2080 TI, ali pretpostavljam da će se grijati i biti bučna.

Vlado

Taj Zotac je OK, ne greje se previse, lepo radi. pogadjam da si nasao ovo https://www.zotac.com/us/product/graphics_card/zotac-gaming-geforce-rtx-3070-twin-edge

Tak karta je za 520EUR odlicna kupovina.
 
Taj ZotaC sam video za 700e na KP, da mogu da je nadjem za 520e kupio bih je stog sekunda:S:
 
Pozdrav raja,

gledam malo cijene kartica, vidim da su 3070 trenutno ove neke malo bolje oko 770 evra, dok su RTX 3080 1000 evra - najjeftinija EVGA XC3 ULTRA.

Pitanje je sljedeće. Da li neko zna da li će se ovo stanje kartica normalizovati, da ne bude da odvalim 1000 evra i da se za 3 mjeseca cijena tih kartica prepolovi, a ja ispadnem *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*? Vidim da je cijena 2070 i 2080 još uvijek izuzetno visoka i slično.

Našao sam neki polovan Zootac 3070 GAMING, malu karticu sa 2 kulera i ona je 520 evra. Ne znam da li da je uzmem, jer na papiru ima bolje performanse od 2080 TI, ali pretpostavljam da će se grijati i biti bučna.

Vlado

Kupi pa ako ti ne odgovara prodaj meni za iste pare.
 
Nazad
Vrh Dno