Šta je novo?

GeForce RTX 3000 Thread

@Soljoslave

Pogledaj malo teardown testove i analize za Zotac i EVGA...
Zotac je zakidao ovog puta i poprilicno kritikovan, dok su kod EVGA "it gets the job done" modeli u pitanju - za FTW3 kazu da je izrada cak jeftinija, kao i solucija za hladjenje nego sto je to bio slucaj kao kod 1080/2080 serije...
Pritom je i EVGA imao onaj famozni update biosa/fw-a kako bi preventivno kontrolisao "pucanja",koja znas i sam da nisu softverske prirode bili prirode i da je jedino Asus fercerao.
U njihovim cenovnim klasama su uvek bile bolje solucije od GB-a/MSI-a pa i Asusa, jedino sto im ide u prilog su duze garancije i bolja podrska kod EVGA. Realno ispod Zotaca i EVGA-a (XC3) modela imas samo Gainward i Palit... Ne znam kakav je Manli i KFA ali verujem da su tu negde u rangu Zotaca... A gde je tu klasa grafickih u STRIX kategoriji koja je dve klase iznad realno...

Ako bih bas morao da biram izmedju recimo Trinity i FTW3 uzeo bih pre EVGA ftw3 - zbog nesto boljeg resenja za hladjenje (masivnijeg zbog OC-a) i customer service-a....
Realno obe karte ne vrede 850e pored jednog TUF-a, ali situacija je takva da su nas stavili u poziciju kupi po nenormalnim cenama ili "play the waiting game".

Videcu da se iscimam za EVGA FTW3 ako moze da se upeca u EU za ~850e u suprotnom vrlo moguce da Zotac ne gine oko Uskrsa...
 
Poslednja izmena:
@Soljoslave

Pogledaj malo teardown testove i analize za Zotac i EVGA...
Zotac je zakidao ovog puta i poprilicno kritikovan, dok su kod EVGA "it gets the job done" modeli u pitanju - za FTW3 kazu da je izrada cak jeftinija, kao i solucija za hladjenje nego kod 1080/2080 serije...
Pritom je i EVGA imao onaj famozni update biosa/fw-a kako bi preventivno kontrolisao pucanja,koja znas i sam da nisu hardverske prirode.
U njihovim cenovnim klasama su uvek bile bolje solucije, jedino sto im ide u prilog su duze garancije i bolja podrska kod EVGA.

Ako bih bas morao da biram izmedju recimo Trinity i FTW3 uzeo bih pre EVGA ftw3 - zbog nesto boljeg resenja za hladjenje i customer service-a.... Realno obe karte ne vrede 850e pored jednog TUF-a, ali situacija je takva da su nas stavili u poziciju kupi po nenormalnim cenama ili "play the waiting game".

Videcu da se iscimam za EVGA FTW3 ako moze da se upeca u EU za ~850e u suprotnom vrlo moguce da Zotac ne gine oko Uskrsa...

Ova Zotac-ova prica sa 5 godina garancije je bas top, iako im je karta efektivno djubre. Ali se ja ipak odlucih za EVGA zbog toga sto nemaju stikere na srafovima i mogu staviti vodeni blok bez da gubim garanciju.
 
^
Pa normalno da su odlozili, treba 3080 da dogura do 1200e :p
 
@Erik011
Pa videli su na neto, sto mora bas svako da otvara kertu :d
Treba onaj ko testira da bude neki elktro inzinjer ili da ima neko strucno znanje kojim moze svaku komponentu na pcb-u da prostudira zasebno i kaze sta treba... Kvalitetna je kompletna izrada koliko je kvlitetna najlosija komponenta na pcb-u, a malo je njih koji to zaista znaju da ocene... Ironija cele proce je sto vecina njih koji testiraju karte o tome zaprava nema pojam niti ima dovoljno strucnog znanja, a svi pisu nesto o kvlitetu izrade... To je tema kojom vecina ne treba previse da se baviti, duze od 3~4god malo njih ce koristiti bilo koju graficku kartu namenjenu gamingu... Bitno je pravilno istestirati koliko se karta greje u razlicitim radnim okruzenjima, temepraturu ispratiti sofverom i eksternim merenjem, performanse, i to je to.
Kvalitet izrade eventualno treba da zanima one koji planiraju da kupuju polovne recimo 2080 jer karta tip TUF koja meni deluje kao profi rad verovatno ce raditi korektno daleko duze od 3god koliko traje garancija.
Najftiniji Ventus najslabija karta, jedna od retkih koja je 320w, maksimum 10% moze da bude sporija od +470w GIGABYTE AORUS Xtreme 3080 koja ima ubedljivo najbolje vazdusno hladjenje koja radi perfektno u bilo kom radnom okruzenju nategnuta do maksimum ovekrlokom i PL na maksimum + modovani bios ne prelazi 75c, sa vodom se dobija jos nekih 3~5% performansi.
 
@Erik011
Pa videli su na neto, sto mora bas svako da otvara kertu :d
Treba onaj ko testira da bude neki elktro inzinjer ili da ima neko strucno znanje kojim moze svaku komponentu na pcb-u da prostudira zasebno i kaze sta treba... Kvalitetna je kompletna izrada koliko je kvlitetna najlosija komponenta na pcb-u, a malo je njih koji to zaista znaju da ocene... Ironija cele proce je sto vecina njih koji testiraju karte o tome zaprava nema pojam niti ima dovoljno strucnog znanja, a svi pisu nesto o kvlitetu izrade... To je tema kojom vecina ne treba previse da se baviti, duze od 3~4god malo njih ce koristiti bilo koju graficku kartu namenjenu gamingu... Bitno je pravilno istestirati koliko se karta greje u razlicitim radnim okruzenjima, temepraturu ispratiti sofverom i eksternim merenjem, performanse, i to je to.
Kvalitet izrade eventualno treba da zanima one koji planiraju da kupuju polovne recimo 2080 jer karta tip TUF koja meni deluje kao profi rad verovatno ce raditi korektno daleko duze od 3god koliko traje garancija.
Najftiniji Ventus najslabija karta, jedna od retkih koja je 320w, maksimum 10% moze da bude sporija od +470w GIGABYTE AORUS Xtreme 3080 koja ima ubedljivo najbolje vazdusno hladjenje koja radi perfektno u bilo kom radnom okruzenju nategnuta do maksimum ovekrlokom i PL na maksimum + modovani bios ne prelazi 75c, sa vodom se dobija jos nekih 3~5% performansi.

Meni to nije ok za recenziju. Sta da nije bilo na netu?

Treba samo osnovno znanje da zna kakva je koja komponenta, da. Nemas tu puno komponenti, sta moze biti lose - PWM kontroler, power stage-evi i slabi kondenzatori sa visokim otporom. Induktori/zavojnice su manje vise sve ok, bitno je samo koji tip ima vecu tendenciju da proizvodi coil whine. Posebno te ovo zanima ako ces raditi OC, cak i onaj svakodnevni.
Ja recimo uzimam karte na 3-4 godine. Jer obicno preskocim jednu generaciju. A recimo 10 serija je trajala 3 godine dok nije izasla 20 serija.
 
^
Odakel ti ovo znas da prepoznas sta valja a sta ne, sta je kvalitetno a sta nije, koji je vek trajanja odredjenih delova, koji im je vek trajanja, gde si procitao spcifikacije koje to definisu, gde si pokupio to znanje ???
Ovo te pitam ne zato sto nesto osporava, nego me cisto zanima...
 
^
Odakel ti ovo znas da prepoznas sta valja a sta ne, sta je kvalitetno a sta nije, koji je vek trajanja odredjenih delova, koji im je vek trajanja, gde si procitao spcifikacije koje to definisu, gde si pokupio to znanje ???
Ovo te pitam ne zato sto nesto osporava, nego me cisto zanima...

Ucio od ljudi koji znaju vise od mene. Tu sam naucio da citam datasheet i da znam sta je bitno gde, i to je sve sto ti treba. Da znas da procitas datasheet komponente i recimo za powerpackove (ili mosfet komponente) sracunas koliko ce toplote da generisu u zavisnosti od kolicine struje koja prolazi kroz njih. Iz iskustva naucis koje su bolje u odvodjenju toplote i tako neke finese. Sto se tice koji je rok trajanja, datasheet uvek ima tu specifikaciju i samo je sracunas u odnosu na prosecnu temperaturu komponente. Kako raste temp, tako se skracuje vek trajanja.
 
^
Pa lepo da znam koga da smaram ako mi nesto tako zatreba :d
Al ne vezano za to sto cu da te smaram :p Verovatno si u potrazi za ovim novom grafikam bacio pogled na taj segment, pa jel ima tu nekih modela koje treba izbegavati i zasto ?
 
^
Pa lepo da znam koga da smaram ako mi nesto tako zatreba :d
Al ne vezano za to sto cu da te smaram :p Verovatno si u potrazi za ovim novom grafikam bacio pogled na taj segment, pa jel ima tu nekih modela koje treba izbegavati i zasto ?

Mogu pogledam bilo koji PCB pa da vidim ako te zanima neka specificno. Za sada se Zotac izdvaja kao najverovatnije najgora izvedba po pitanju kvaliteta komponenti na PCB-u. Mada daju 5 god garancije, pa se time vade.
FTW3 bas i nije premium, ocekivao sam bolje. XC3 nisam nasao fotku PCB-a. Palit je recimo odlican, najbolji od referentnih izdanja.
Strix standardno veoma odlican, TUF je vise nego ok. Cak bih ga rangirao prvog posle Strixa od karti koje sam gledao. MSI nisam nesto bacao oko jer ih ne gotivim, pa me nije zanimalo.
 
MSI nisam nesto bacao oko jer ih ne gotivim, pa me nije zanimalo.
:d
Pa sta ima da ga gotivis i ne gotivs :p Evo ja mogu da kazem da ga ne gotivim zato sto mi je trebalo jedno 30min da ovu 3090 nekako iniciram u sistemu da baci sliku, zasto kako nema pojma, pored toga vent nikako nece da se iskljuci na 0 kada karta nije pod opterecenjem, tu misterij tek trebam da resim :p Inace karta melje sve pred sobom, nema nikavih problem u mom radnom okruzenju sa temperaturom kao recimo sa tufkom koji je radio sa ~10 vecim temeperaturama nego kod drugih... Nabavio sam Gaming PCI-E 3.0 X16 Riser Cable i postavio kartu tako da ima slobodan prostor sa obe stane da izbucuje topa vazduh pa je sada jos hladnija nego sto testovi pokazju. Sve u svemu doskocio sam svim "problemima" koje si se javili u koriscenju 3xxx karti :p

Evo moje misljenje a nisam te bez razloga sve ovo pitao... Zotac najgore izveden a 5god garancije, nema sanse u 15 zivota da proizvodjac nudi garanciju od 5god za neki proizvod sa ugradjenim komponentama koje ne mogu 24/7 da rada tih 5 god, sto znaci da ako zotac koji je najlosije izvede moze da radi 5god, sve ostale radice i duze ne vezano za garanciju... To je ono sto sam napisao, malo je suvisno bavi ti se kvalitetom izrade i tom temom jer sve to radice i daleko duze nego sto je u garanciji kako god da se koristi, pa ni 24/7 oc nije problem kakve god da su komponente... Nekada kada sam se bavio ovim poslom, radio je neki Pedja seriviser u eve, covek je sada negde u EU radi taj isti poso, covek je bukvlano genije koji je skolovan za to sto radi + kroz praksu i dodatnu samoedukaciji dosao je do maksimuma, za ovu nasu pricu modovao je ploce, grafike... On mi je jednom prilikom pricao da ja sva ta prica i guranje kvalitetnih komponenti cisto proseravanje i marketing u pokusaju proizvodjaca da se kroz taj marketing na neki nacin izdvoje od ostalij kroz potenciranje na tome, pricao mi je i pojedinacno bas za grafike i ploce koliko preteruju u kom segmentu samo sto je meni sve to nepoznata terminologija pa nisam ni upamtio o cemu je pricao, al jasna je poenta... Ni do tada se nisam nesto posebno zamara tim segmentom, kvalitet izrade, a od tada ni najmenje se time ne bavim.
Evo hvaljeni tufko je pucao sa bost klokom preko 2100mhz u Assassin's Creed - Odyssey, i ventus, i EVGA FTW3 Ultra, ali zato MSI Suprim X 3090 melje, klok koji je stabilan stabilan je u svim igrama, i ne mislim da je to tako zato sto je top kvalitet nego zato sto je dobar spoj komponenti na pcb-u.
Inace EVGA FTW3 Ultra hoda po tankoj loniji da se previse greje u odredjenom radnom okruzenju sa manjim protokom vazduha, malo vecom ambijntalnom temepraturom itd. To je 450w karta, +evga nudi biose koji idi preko 450w + modovani biosi, al od toga na vazduhu nema leba, za razliku od GIGABYTE AORUS Xtreme koja i na vazduhu dobro radi sa biosima +450w ne vezano za radno okruzenje.

Evo kod Boze u testu EVGA FTW3 Ultra 3080 karta pokazala je 76c temperaturu, a ako gledamo strane testove ne bi trebalo nikako da dodje do 76c, Lara Croft u tim testovima trckara po mapi a temeprature 60~65c sa ventilatorima na ~70% a slicna je situacija i pri overkloku, pa kako to da u Bench testu nije tako ??? Placaju na globalu da sve bude super, a tamo gde ne placaju tako puno testeri sami sebe cenzurisu i sve sto testiraju manje vise prikazu u dobrom svetlu jer treba ponovo da se uzme lova ze neku drugu kartu na testu... Surova objektivnost po svim pitanjima gotovo nigde ne moze da se vidi.
 
:d
Pa sta ima da ga gotivis i ne gotivs :p Evo ja mogu da kazem da ga ne gotivim zato sto mi je trebalo jedno 30min da ovu 3090 nekako iniciram u sistemu da baci sliku, zasto kako nema pojma, pored toga vent nikako nece da se iskljuci na 0 kada karta nije pod opterecenjem, tu misterij tek trebam da resim :p Inace karta melje sve pred sobom, nema nikavih problem u mom radnom okruzenju sa temperaturom kao recimo sa tufkom koji je radio sa ~10 vecim temeperaturama nego kod drugih... Nabavio sam Gaming PCI-E 3.0 X16 Riser Cable i postavio kartu tako da ima slobodan prostor sa obe stane da izbucuje topa vazduh pa je sada jos hladnija nego sto testovi pokazju. Sve u svemu doskocio sam svim "problemima" koje si se javili u koriscenju 3xxx karti :p

Evo moje misljenje a nisam te bez razloga sve ovo pitao... Zotac najgore izveden a 5god garancije, nema sanse u 15 zivota da proizvodjac nudi garanciju od 5god za neki proizvod sa ugradjenim komponentama koje ne mogu 24/7 da rada tih 5 god, sto znaci da ako zotac koji je najlosije izvede moze da radi 5god, sve ostale radice i duze ne vezano za garanciju... To je ono sto sam napisao, malo je suvisno bavi ti se kvalitetom izrade i tom temom jer sve to radice i daleko duze nego sto je u garanciji kako god da se koristi, pa ni 24/7 oc nije problem kakve god da su komponente... Nekada kada sam se bavio ovim poslom, radio je neki Pedja seriviser u eve, covek je sada negde u EU radi taj isti poso, covek je bukvlano genije koji je skolovan za to sto radi + kroz praksu i dodatnu samoedukaciji dosao je do maksimuma, za ovu nasu pricu modovao je ploce, grafike... On mi je jednom prilikom pricao da ja sva ta prica i guranje kvalitetnih komponenti cisto proseravanje i marketing u pokusaju proizvodjaca da se kroz taj marketing na neki nacin izdvoje od ostalij kroz potenciranje na tome, pricao mi je i pojedinacno bas za grafike i ploce koliko preteruju u kom segmentu samo sto je meni sve to nepoznata terminologija pa nisam ni upamtio o cemu je pricao, al jasna je poenta... Ni do tada se nisam nesto posebno zamara tim segmentom, kvalitet izrade, a od tada ni najmenje se time ne bavim.
Evo hvaljeni tufko je pucao sa bost klokom preko 2100mhz u Assassin's Creed - Odyssey, i ventus, i EVGA FTW3 Ultra, ali zato MSI Suprim X 3090 melje, klok koji je stabilan stabilan je u svim igrama, i ne mislim da je to tako zato sto je top kvalitet nego zato sto je dobar spoj komponenti na pcb-u.
Inace EVGA FTW3 Ultra hoda po tankoj loniji da se previse greje u odredjenom radnom okruzenju sa manjim protokom vazduha, malo vecom ambijntalnom temepraturom itd. To je 450w karta, +evga nudi biose koji idi preko 450w + modovani biosi, al od toga na vazduhu nema leba, za razliku od GIGABYTE AORUS Xtreme koja i na vazduhu dobro radi sa biosima +450w ne vezano za radno okruzenje.

Evo kod Boze u testu EVGA FTW3 Ultra 3080 karta pokazala je 76c temperaturu, a ako gledamo strane testove ne bi trebalo nikako da dodje do 76c, Lara Croft u tim testovima trckara po mapi a temeprature 60~65c sa ventilatorima na ~70% a slicna je situacija i pri overkloku, pa kako to da u Bench testu nije tako ??? Placaju na globalu da sve bude super, a tamo gde ne placaju tako puno testeri sami sebe cenzurisu i sve sto testiraju manje vise prikazu u dobrom svetlu jer treba ponovo da se uzme lova ze neku drugu kartu na testu... Surova objektivnost po svim pitanjima gotovo nigde ne moze da se vidi.

Probaj za Ventove sa ovim zutim coveculjkom:)Zajebani.PNG
X Trio/Suprim Slika.PNG
 
^
E radio ovo al onda su ventilatori na default, nemam kontrolu nad ventilatorima...

Ovaj pcb izgleda tragi komicno, a u praksi karta radi perfektno u svakom segmentu... Konkretno tvoja krata ima najbolji Superposition rez sa 24/7 OC u odnosu na sve munje ovde na forumu koje su navodno prekvalitetno izradjene al ne mogu da dostignu taj rezultat :p
 
Poslednja izmena:
@zajebani Koliko ti je spala temp sa riser kablom i postavljanjem karte uspravno? Par testova po netu sto sam gledao, svi kazu da im je temp skocila. Mada pretpostavljam da zavisi od kucista, sto je vece kuciste, to bi temp trebalo da su nize, pogtovo za taj polozaj bi trebalo da je izrazeno to.
Kako taj polozaj utice na ventilatore, tj da li uopste utice?

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Tempatura je uvek oko 70c, samo sto je ventilator mesto na 85% spao na 75%... Ne moze karta vise da se greje kada se odvoji od ploce to nema sanse, ali ako se odvoji od ploce onda treba da se postavi tako da se zagrejan vazduh koji izbacuje ne vraca u karticu kao sto se to desav kada je karta u ploci, nego da izlazi van kucista, da se na naki nacin izbaci iz radnog okruzenja.
 
Da mislio sam na uspravni mount, vadzuh ide vani kao i kad kartica stoji regularno. Znaci nije to losa opcija... Da imam neku lijepu sljastecu kartu, mozda bi finansirao taj projekat :) :)

Doduse, ko zna gdje taj vazduh i ide. Vjerovatno zavisi od karte do karte. Dio vjerovatno se rasprsuje kroz rebra na bocne strane.

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
https://m.imgur.com/gallery/uINnH9d

evo xc3 pcb.
nadjoh ovako preko telefona posto sam u startu planirao ovu kartu...

Nazalost potrebna je fotka visoke rezolucije maximalno fokusirana, jer moraju da se citaju obelezja na delovima. Ono sto mogu reci da mi upada u oci odmah jeste da ima ceo red surface-mounted kondenzatora na naponskoj, koji je generalno dosta bolji nego klasicni through-hole kondenzator, i skuplji. I ove zavojnice redje imaju jak coil whine u odnosu na recimo ASUS visoke zavojnice.

:d
Pa sta ima da ga gotivis i ne gotivs :p Evo ja mogu da kazem da ga ne gotivim zato sto mi je trebalo jedno 30min da ovu 3090 nekako iniciram u sistemu da baci sliku, zasto kako nema pojma, pored toga vent nikako nece da se iskljuci na 0 kada karta nije pod opterecenjem, tu misterij tek trebam da resim :p Inace karta melje sve pred sobom, nema nikavih problem u mom radnom okruzenju sa temperaturom kao recimo sa tufkom koji je radio sa ~10 vecim temeperaturama nego kod drugih... Nabavio sam Gaming PCI-E 3.0 X16 Riser Cable i postavio kartu tako da ima slobodan prostor sa obe stane da izbucuje topa vazduh pa je sada jos hladnija nego sto testovi pokazju. Sve u svemu doskocio sam svim "problemima" koje si se javili u koriscenju 3xxx karti :p

Evo moje misljenje a nisam te bez razloga sve ovo pitao... Zotac najgore izveden a 5god garancije, nema sanse u 15 zivota da proizvodjac nudi garanciju od 5god za neki proizvod sa ugradjenim komponentama koje ne mogu 24/7 da rada tih 5 god, sto znaci da ako zotac koji je najlosije izvede moze da radi 5god, sve ostale radice i duze ne vezano za garanciju... To je ono sto sam napisao, malo je suvisno bavi ti se kvalitetom izrade i tom temom jer sve to radice i daleko duze nego sto je u garanciji kako god da se koristi, pa ni 24/7 oc nije problem kakve god da su komponente... Nekada kada sam se bavio ovim poslom, radio je neki Pedja seriviser u eve, covek je sada negde u EU radi taj isti poso, covek je bukvlano genije koji je skolovan za to sto radi + kroz praksu i dodatnu samoedukaciji dosao je do maksimuma, za ovu nasu pricu modovao je ploce, grafike... On mi je jednom prilikom pricao da ja sva ta prica i guranje kvalitetnih komponenti cisto proseravanje i marketing u pokusaju proizvodjaca da se kroz taj marketing na neki nacin izdvoje od ostalij kroz potenciranje na tome, pricao mi je i pojedinacno bas za grafike i ploce koliko preteruju u kom segmentu samo sto je meni sve to nepoznata terminologija pa nisam ni upamtio o cemu je pricao, al jasna je poenta... Ni do tada se nisam nesto posebno zamara tim segmentom, kvalitet izrade, a od tada ni najmenje se time ne bavim.
Evo hvaljeni tufko je pucao sa bost klokom preko 2100mhz u Assassin's Creed - Odyssey, i ventus, i EVGA FTW3 Ultra, ali zato MSI Suprim X 3090 melje, klok koji je stabilan stabilan je u svim igrama, i ne mislim da je to tako zato sto je top kvalitet nego zato sto je dobar spoj komponenti na pcb-u.
Inace EVGA FTW3 Ultra hoda po tankoj loniji da se previse greje u odredjenom radnom okruzenju sa manjim protokom vazduha, malo vecom ambijntalnom temepraturom itd. To je 450w karta, +evga nudi biose koji idi preko 450w + modovani biosi, al od toga na vazduhu nema leba, za razliku od GIGABYTE AORUS Xtreme koja i na vazduhu dobro radi sa biosima +450w ne vezano za radno okruzenje.

Evo kod Boze u testu EVGA FTW3 Ultra 3080 karta pokazala je 76c temperaturu, a ako gledamo strane testove ne bi trebalo nikako da dodje do 76c, Lara Croft u tim testovima trckara po mapi a temeprature 60~65c sa ventilatorima na ~70% a slicna je situacija i pri overkloku, pa kako to da u Bench testu nije tako ??? Placaju na globalu da sve bude super, a tamo gde ne placaju tako puno testeri sami sebe cenzurisu i sve sto testiraju manje vise prikazu u dobrom svetlu jer treba ponovo da se uzme lova ze neku drugu kartu na testu... Surova objektivnost po svim pitanjima gotovo nigde ne moze da se vidi.

Jednostavno iskustvo sa MSi proizvodima me tera da ih zaobilazim u sirokom luku. Cak i kad naprave nesto kako treba, ja imam tu odbojnost prema njima :D
Nece crci, verovatno. Ali, ipak volim da uzmem nesto kvalitetnije. U principu ja volim hardver da teram na max kolko je moguce 24/7, dok 99% ljudi radi to stock. U tim uslovima je verovatno Zotac bio u fazonu pa ono rma % ocekujemo 1%, mozemo ziveti sa time. Isplati se kad na X miliona kartica ustedimo, za tih par hiljada koje ce crci. Sve je to matematika. Ali, to je svakako jako mali %. Ja licno ne volim da kupim nesto sto je losije, i radije cu dati vise novca za kvalitetnije, cak i kad nije neophodno kao u ovom slucaju.

Boza mi nije reper, covek je za bukvalno najveci krs od naponske sekcije za plocu napisao kako ima "modernu naponsku sekciju". Ono, nakon toga njegove textove ne shvatam ozbiljno.
Varira mnogo faktora, ambientalna temperatura, kuciste u kom se testira i jos mnogo toga. Samim time ja uzmem neki pouzdan portal tipa gamersnexus ili hardware unboxed i uporedim koliko je koja karta kod njih imala. I poredim samo karte testirane kod jednih ili kod drugih jer su samo tu uslovi isti, nikad ne poredim sa drugim portalima. Mislim, uzmem bacim oko i vidim sta su drugi pisali, samo kao potvrdu. Surovu objektivnost veoma lako mozes videti kod GN-a i HWunboxeda, jer su svaki takav pokusaj da se nesto cenzurise javno izneli. I tu je MSI kralj cenzure :D

Tempatura je uvek oko 70c, samo sto je ventilator mesto na 85% spao na 75%... Ne moze karta vise da se greje kada se odvoji od ploce to nema sanse, ali ako se odvoji od ploce onda treba da se postavi tako da se zagrejan vazduh koji izbacuje ne vraca u karticu kao sto se to desav kada je karta u ploci, nego da izlazi van kucista, da se na naki nacin izbaci iz radnog okruzenja.

Racunaj da gubis neki % performansi zbog 3.0 risera.
 
takodje ne volim msi :)
imao 1660 Ti Gaming X koja je crkla posle mesec dana.
2080 duke oc nije bila toliko losa ali su joj odmah u startu prozujali fanovi. nije strasno api ipak ne sme da se desi na karti od 800e.
tako da od msi-ja vise nista makar bili jedini.
 
I da, Dota 2 radi i na kompu iz 2008, ali nije isto igrati je u 60fps vs 240fps kako igraju ozbiljniji igrači. Za to i treba 3080

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
U kripto-valute i "kopanje" treba da ulazi samo onaj ko je spreman da ostane bez onoga što je uložio...
Ne nasedajte tek tako na priče o lakoj zaradi bez muke, postoji odgovarajuća tema na forumu pa se tamo svi koji su zainteresovani mogu lako informisati - tamo je riznica višegodišnjih pozitivnih i negativnih iskustava, cela diskusija ovde je offtopic i treba je obrisati. U suprotnom, hajde da otpočnemo diskusiju i o ostalih 1000 načina na koje se može otplatiti kartica ;)
 
Poslednja izmena:
U kripto-valute i "kopanje" treba da ulazi samo onaj ko je spreman da ostane bez onoga što je uložio...
Ne nasedajte tek tako na priče o lakoj zaradi bez muke, postoji odgovarajuća tema na forumu pa se tamo svi koji su zainteresovani mogu lako informisati - tamo je riznica višegodišnjih pozitivnih i negativnih iskustava, cela diskusija ovde je offtopic i treba je obrisati. U suprotnom, hajde da otpočnemo diskusiju i o ostalih 1000 načina na koje se može otplatiti kartica ;)
+1
 
Posto se jako puno pisalo o tome koja je karta bolja od koje, jel moze neko da poslozi redom, krenuvsi od tipa 1. strix, 2....3 ... Da obuhvati sve ove karte koje su kod nas na trzisu. OD tuf, strix pa da Palit game rock, zotac itd... Ko sad kupuje, znacilo bi mu to.
 
1. Asus ROG Strix 3080
2. EVGA FTW3 Ultra 3080
3. MSI SUPRIM X 3080

Nesto od ova 3 modela planiram da uzmem, nadamo se ove ili sledece nedelje da bude :D
 
Offopic pociscen - svaka dalja diskusija o miningu u ovoj temi ce biti obrisana.
 
Posto se jako puno pisalo o tome koja je karta bolja od koje, jel moze neko da poslozi redom, krenuvsi od tipa 1. strix, 2....3 ... Da obuhvati sve ove karte koje su kod nas na trzisu. OD tuf, strix pa da Palit game rock, zotac itd... Ko sad kupuje, znacilo bi mu to.

0) FE
1) ROG Strix (minus cest coil whine)
2) Aorus Master/Xtreme
3) ASUS TUF
4) EVGA FTW3
5) MSI Trio
6) Palit/Gainward/KFA2/Galax/PNY (sve referentni PCB te pretpostavljam da je i XC3 tu)
7) Zotac Trinity
8) MSI Ventus

Suprim ne znam kakav je.
 
^^ Po cemu je FE na vrhu, iznad Strixa?! Jesam propustio nesto? Cost/benefit?
 
Nazad
Vrh Dno