Šta je novo?

GeForce RTX 3000 Thread

Ja imam taj HX850i i prezadovoljan sam, furalo 2x1080ti sli overklokovane sa overklokovanim 6700k, dok sadasnju konfu ne vredi ni spominjati za potrosnju.
Verujem da ce mi i sa 3080/ti raditi super.
 
Ja ne razumem ovu tabelu... Ja imam rx 580 + ryzen 5 3600 i zanima me da li je veci potrosac ova grafika ili rtx 3070 napr? Posto kapiram po svim testovima, rtx 3070 je dosta efikasna karta , ali po ovim graficima meni moje napajanje od 600w ne bi izdrzalo...
Medjutim sa rx 580 najvise sto je povuklo je oko 430w (mereno)
 
pa mene je to nateralo, ta silna čitanja itd.. da porucim Corsair SF 750W a imam isto to savrseno malo napajanje ali 600W koje očigledno nece moći da izdrzi. Sto neko iznad reče i ja cu taj undervolting da uradim i da ne zeza napajanje da mu i tih 750w bude previse em da bude manja temp.

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
pa mene je to nateralo, ta silna čitanja itd.. da porucim Corsair SF 750W a imam isto to savrseno malo napajanje ali 600W koje očigledno nece moći da izdrzi. Sto neko iznad reče i ja cu taj undervolting da uradim i da ne zeza napajanje da mu i tih 750w bude previse em da bude manja temp.

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk

Normalno, undervolting na gigabyte gaming oc skine 50w minimum.
Mada po nekim reportima vecina sistema ne dostigne ni preko 600-650w.
Ja iskreno ne znam ni koje napajanje imam. Neko su mi zamijenili na servis totalno drugo sa vise W kad mi se staro pokvarilo
 
da li bi mogla priča o napajanjima da se nastavi negde ovde https://forum.benchmark.rs/forumdisplay.php?45-kućišta-napajanja-tastatura-miševa-i-kontrolera ?

ako se ne varam, bolje uzeti slabiji model (koji "manje struje troši") nego spuštati napon. valjda možete sačekati još malo, ionako je frka sa snabdevanjem tržišta

Undervolting se radi prilicno od pascala, ja na moju 2080 stric idem na 0.925v. Obalilo mi je to temperaturu na full load za 10C. I to je sa 50 vise clocka i 300 vise memory clocka
 
pa mene je to nateralo, ta silna čitanja itd.. da porucim Corsair SF 750W a imam isto to savrseno malo napajanje ali 600W koje očigledno nece moći da izdrzi. Sto neko iznad reče i ja cu taj undervolting da uradim i da ne zeza napajanje da mu i tih 750w bude previse em da bude manja temp.

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk

Isti problem, samo ne mogu da nadjem nigde SF750.
 
Evo sa iste masine testovi sto imam. Sve je isto testirano. Takođe su sve kartice Asus strix.
evo sa 1080ti
GTX 1080ti Superposition Deafault.png
sa 2080
RTX 2080 Superposition Default.png
i sa 3080
RTX 3080 Superposition Default.png
 
Poslednja izmena:
nece moci ni 3080 sve na max u novijim naslovima.
 
dobro, ponešto mogu da oborim nema veze... voleo bi da se pojavi neki tv/monitor 40-43" sa gsync ili free sync, VA panel. To mi je idealna dijagonala... sa nekih 120hz. A možda cu na kraju da odem na 32" VA, 2560x1440 sa 144hz to mi se cini kao ok varijanta... mada navikao sam na 40"

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
ja se ne vracam vise na 16:9, bez obzira na dijagonalu. 3080 za sada moze da se izbori sa 3440x1440p, u AAA naslovima do 60fps, u manje zahtevnim moze do 100-120 koliko hz mi ima monitor. za 4K igranje na 120Hz moje misljenje je da jos uvek ne postoji karta, niti ce uskoro.
 
^ karta za 4K 120fps se slažem da nema. Sve sam testove puštao u default pošto sam imao monitor 60hz pa nije bilo potrebe za OC bilo čega. Sad je već drugačije pošto sam uzeo monitor sa 165hz.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Ja se nadam da ce 3080 izdrzati dve-tri godine za 100+ FPS u 1440p i 60FPS za 4k (mozda uz malu pomoc DLSS). U poslednje vreme napreduju i monitori pa da vidimo da li ce biti nekih 32" 4k 120hz+ OLED varijanti za par godina.
 
Ja se nadam da ce 3080 izdrzati dve-tri godine za 100+ FPS u 1440p i 60FPS za 4k (mozda uz malu pomoc DLSS). U poslednje vreme napreduju i monitori pa da vidimo da li ce biti nekih 32" 4k 120hz+ OLED varijanti za par godina.
I ja se nadam mada sumnjam da će moći baš u svim naslovima koju budu dolazili. Ali da kažemo da će moći u većini, ako negde bude manje fps lagano se smanje neki detalji da se dobije na fluidnosti.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
^ sigurno će izgledati bolje nego na konzolama. Samo ispadne gledajući temu da je najveći problem sa napajanjima. Na svu sreću sam pre 1god uzeo V1000 od CM bez neke posebne potrebe, bila je akcija pa nisam mogao da odolim i na svu sreću za 3080 mi je ispalo super.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
^ ja sam gledao preko power supply calculator moju mašinu iz potpisa i potrošnja je 626w. Koliko je to realno ne mogu da kažem.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Ja se nadam da ce 3080 izdrzati dve-tri godine za 100+ FPS u 1440p i 60FPS za 4k (mozda uz malu pomoc DLSS). U poslednje vreme napreduju i monitori pa da vidimo da li ce biti nekih 32" 4k 120hz+ OLED varijanti za par godina.

4K OLED nikada nece kostati ispod 1000 evra nezavisno od dijagonale. Zato ih ne prave. Ima neki crowdfunding 15 incha OLED monitor i kosta oko 700 dolara early bird, redovna cena ce biti oko 1300.

Microled od 4k pixela je minimum 165 incha jer ne mogu da proizvedu manji trenutno, minimalni razmak izmedju dve diode ne dozvoljava manje ekrane.

PC monitori ce u najboljem slucaju biti miniled jednog dana ali svakako ostaju lcd. Nije atraktivna industrija za ulaganje, za razliku od displeja za smartfone.

Sto se grafickih tice, RTX 3070 kada se spusti napon trosi oko 175W a radi isto, mozda za nijansu brze.
 
Poslednja izmena:
Zdravo ljudi,

ja isto trazim neku 3080 ili 3090 da kupim, ne mogu kod madjara posto ima neki visak para u firmi da se potrosi pa mora od domace firme i to do nove godine... Vidim da se izbegava pominjanje firmi i sta gde ima da se kupi, jel to zabranjeno na forumu?

Ja inace nemam PC, moracu sve da kupim. Najvise planiram da "igram", tj simujem u MSFS 2020. Koliko vidim 3090 je svega 10-15% bolja od 3080 ali su kod 3080 stavili bezobrazno malo rama, da nakupuje ko mora odma a posle ce da dignu na 20gb pa novi krug...
 
^ ja sam gledao preko power supply calculator moju mašinu iz potpisa i potrošnja je 626w. Koliko je to realno ne mogu da kažem.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
kako ide natezanje OC sa Strix?
 
Ima li prognoza kada ce (i da li ce) cene da dodju na normalu po radnjama ili po KP? Jedina 3080 kod nas je Zotac Trinity za 120k sto je bar 50% vise nego i Evropska cena. KP je malo bolji sa 900e...
 
kako ide natezanje OC sa Strix?
Nisam stigao. Zadnje 3 nedelje radim od 7-18h pošto imam velik izvoz. Dođem kući umoran i dok uradim domaći i ostale stvari ne stignem. Prvom prilikom kad uradim javljam.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
4K OLED nikada nece kostati ispod 1000 evra nezavisno od dijagonale. Zato ih ne prave. Ima neki crowdfunding 15 incha OLED monitor i kosta oko 700 dolara early bird, redovna cena ce biti oko 1300.

Microled od 4k pixela je minimum 165 incha jer ne mogu da proizvedu manji trenutno, minimalni razmak izmedju dve diode ne dozvoljava manje ekrane.

PC monitori ce u najboljem slucaju biti miniled jednog dana ali svakako ostaju lcd. Nije atraktivna industrija za ulaganje, za razliku od displeja za smartfone.

Sto se grafickih tice, RTX 3070 kada se spusti napon trosi oko 175W a radi isto, mozda za nijansu brze.
3070 kada joj se spusti napon radi isto ili brže nego sa fabričkim naponom?
 
4K OLED nikada nece kostati ispod 1000 evra nezavisno od dijagonale. Zato ih ne prave. Ima neki crowdfunding 15 incha OLED monitor i kosta oko 700 dolara early bird, redovna cena ce biti oko 1300.

Microled od 4k pixela je minimum 165 incha jer ne mogu da proizvedu manji trenutno, minimalni razmak izmedju dve diode ne dozvoljava manje ekrane.

PC monitori ce u najboljem slucaju biti miniled jednog dana ali svakako ostaju lcd. Nije atraktivna industrija za ulaganje, za razliku od displeja za smartfone.

Sto se grafickih tice, RTX 3070 kada se spusti napon trosi oko 175W a radi isto, mozda za nijansu brze.

Ja planiram da kupim LG OLED55CX za simming MSFS2020. U USA ima i model od 48in za koji kazu da je odlican i kao monitor a da je 55 preveliki pa nece tekst lepo izgledati zbog prevelikih piksela. Na zalost kod nas nema za sad tog 48'' modela. Cena je daleko iznad 1k naravno...
 
Nazad
Vrh Dno