Šta je novo?

GeForce RTX 3000 Thread

A gigabyte?

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
RTX 3090 skocila na 330k.

Moze da se nabavi za 280k. Ako je nekom potrebna, mogu dve da odvojim, jedna je na rezervaciji za danas, druga ce biti slobodna.
Kontaktirajte me na p.m.
 
Lol
Zar se u tom slucaju ne isplati da se naruci 3090 iz EU i uveze u Srbiju? I jos da ostane love?
 
To je novi uvoz sto ukazuje na ono o cemu sam pricao, cene polako rastu...
 
Novi uvoz od citave dve graficke jel :d
 
Gledam oc net i kako na koji rez naletin svaki put je nesto jaci sa MSI suprim X nego sa drugim kartama, zasto kako nemam pojam, pa i ovde kod nas najbolji Superposition rez ima kolega @Arki sa 3080 MSI suprim X, ostali kaskaju za po 3~4fps-a... Cisto da pomenem kad se vec pominje MSI dal je dobar ili los :p

https://forum.benchmark.rs/showthre...tvorena-tema&p=6261119&viewfull=1#post6261119

ove Msi sto sam koristio/m nisam imao nikakvih problema
GTX 1080 Ti LIGHTNING X / Rtx 2080 Trio/Rtx 3080 Suprim X
secam se ovde na Forumu da su dosta zalili na MSI
 
^^ Po cemu je FE na vrhu, iznad Strixa?! Jesam propustio nesto? Cost/benefit?

Ja sam pisao o kvalitetu PCB-a, tj. komponenti na njoj. Nisam hladjenje uzimao u obzir.

Gledam oc net i kako na koji rez naletin svaki put je nesto jaci sa MSI suprim X nego sa drugim kartama, zasto kako nemam pojam, pa i ovde kod nas najbolji Superposition rez ima kolega @Arki sa 3080 MSI suprim X, ostali kaskaju za po 3~4fps-a... Cisto da pomenem kad se vec pominje MSI dal je dobar ili los :p

https://forum.benchmark.rs/showthre...tvorena-tema&p=6261119&viewfull=1#post6261119


Ja bih rekao da je u pitanju ono u sta ne verujes, binning :D
 
Poslednja izmena:
Novi uvoz od citave dve graficke jel :d
Tako su u mogucnosti :d
Cesto zadrze u magacinu odredjenu kolicinu robo pa ponude u narednoj nedelji, zavisno od uvoznika neke i ne dodju na stanje, jasno vam je gde zavrse.

ove Msi sto sam koristio/m nisam imao nikakvih problema
GTX 1080 Ti LIGHTNING X / Rtx 2080 Trio/Rtx 3080 Suprim X
secam se ovde na Forumu da su dosta zalili na MSI
Isto, nikad nikava problem mada to nista ne znaci...

Ja sam pisao o kvalitetu PCB-a, tj. komponenti na njoj. Nisam hladjenje uzimao u obzir.
To je ono zasto mislim da ne treba previse oko toga da se zamaramo... Kakve god da su komponente sve ce to dosta dugo raditi sa istim performansama kao i najkvalitetnije karte... Nece ni jedan od proizvodjaca ugradjivati komponente koje ce prouzrokovati kvar karte makar u tih 3god koliko traje garancija, ne ide im u prilog tako nesto... Ne znam ja o tome nista al onako od oka gledajuci PCB cini se da je MSI koristi iste komponente kao i FE samo drugacije rasporedjene uz odredjene dodatke za karte koje su van okvira FE specifikacija kao sto je MSI suprim X 450w.

Ja bih rekao da je u pitanju ono u sta ne verujes, binning :D
Nema logike, ne radi se o veri :p
Ko, na koji nacin, i kojom dovoljno brzom metodom moze da utvrdi da je neki cip bolji za oc u odnos na prosek ??? Kada bi se tako radilo ne bio svi hrlili u Kinu tamo da otvaraju fabrike zbog jeftine radne snage i masovne proizvodnje... Tako nesto moralo bi vise da kosta... Intel je imao ogranicenu seriju procesora sa garancijom na OC koji su u skladu sa tim ako se dobro seca kostali mnogoooo vise nego procesori u redovnoj ponud.
Pricao sam sa covekom koji radi za evgu, po njegovim recima Nvidi-a je evgi dala probrane cipove za 3080 FTW3 Ultra, ne znam zasto valjde ne rade AMD karte, nemam pojma, imao sam ih 2 na probi ni jedna od te 2 nije uspela da prebaci +80~100mhz za 24/7, i sta je tu binovano, ko koga tu laze ??? Pre bi reko na osnovu ove 2 3080 koje sam probao da Asus dobija tekve cipove za tuf koja i ako je kvalitetna ipak je osnovni 3080 model sto nema logike... Nema tu binovanja iz mnogo logicnih razloga sem ako se odredjena serija ne ponudi kao takva, jer taj proces mora da prati i veca cena.
 
Nema logike, ne radi se o veri :p
Ko, na koji nacin, i kojom dovoljno brzom metodom moze da utvrdi da je neki cip bolji za oc u odnos na prosek ??? Kada bi se tako radilo ne bio svi hrlili u Kinu tamo da otvaraju fabrike zbog jeftine radne snage i masovne proizvodnje... Tako nesto moralo bi vise da kosta... Intel je imao ogranicenu seriju procesora sa garancijom na OC koji su u skladu sa tim ako se dobro seca kostali mnogoooo vise nego procesori u redovnoj ponud.
Pricao sam sa covekom koji radi za evgu, po njegovim recima Nvidi-a je evgi dala probrane cipove za 3080 FTW3 Ultra, ne znam zasto valjde ne rade AMD karte, nemam pojma, imao sam ih 2 na probi ni jedna od te 2 nije uspela da prebaci +80~100mhz za 24/7, i sta je tu binovano, ko koga tu laze ??? Pre bi reko na osnovu ove 2 3080 koje sam probao da Asus dobija tekve cipove za tuf koja i ako je kvalitetna ipak je osnovni 3080 model sto nema logike... Nema tu binovanja iz mnogo logicnih razloga sem ako se odredjena serija ne ponudi kao takva, jer taj proces mora da prati i veca cena.

Imaju masine za to. Kako mislis da se ram binuje u kitove? Sve isti cip a imas od 3000 do 4600 na istom cipu, iz iste fabrike.
A ram je daleko jeftinije, pa im je isplativo da binuju.
 
^
Pa dobro onda neka poprave masini, tu sa kojim binuju cipove za evgu :d
Ja sam gotovo siguran da je to notorna glupost kada je u pitanju CPU i GPU prica sem ako nije navedeno i dobro naplaceno to binovanje, a bilo je, i grafika, i cpu u ogranicenim serijama sa vecim klokovima i garancijom na to sto nude... Ovo sto je u rednovnoj ponudu sanse nema da neko nesto binuje, ili ne znam sta, niko nista ne radi za dzabaka, kad binuju onda i naplacuju... Za memorijiu razilika u ceni je ogromna 3000mhz vs 4600mhz pa to samim tim mozda i ima nekog smisla... Mada cesto ti isti cipovi ne rade na tim najvisim frekfencijama cak ni na plocama koje su navedene u specifikacijama, vade se na bios ovo ono.
 
Poslednja izmena:
^
Pa dobro onda neka poprave masini, tu sa kojim binuju cipove za evgu :d
Ja sam gotovo siguran da je to notorna glupost kada je u pitanju CPU i GPU prica sem ako nije navedeno i dobro naplaceno to binovanje, a bilo je, i grafika, i cpu u ogranicenim serijama sa vecim klokovima i garancijom na to sto nude... Ovo sto je u rednovnoj ponudu sanse nema da neko nesto binuje, ili ne znam sta, niko nista ne radi za dzabaka, kad binuju onda i naplacuju... Za memorijiu razilika u ceni je ogromna 3000mhz vs 4600mhz pa to samim tim mozda i ima nekog smisla... Mada cesto ti isti cipovi ne rade na tim najvisim frekfencijama cak ni na plocama koje su navedene u specifikacijama, vade se na bios ovo ono.

Ja bih rekao da izmedju vas dvojce niste precizirali o kakvom binningu se radi.

Da, niko ne radi binning koji obezbedjuje i poslednjih 5 Mhz iz chipa, to bi vec zaista bilo skupo, ali da neka vrsta binninga postoji ja bih rekao da je to nepobitno (i neminovno). E sad koliko su te binning procedure pouzdane, i to treba utvrditi (ne znam kako tho :D). Secamo se svi da smo kroz GPU-Z trazili ASIC quality ranije i po tome "binnovali" kartice, jel bilo pouzdano? Not really, ali kartice sa visim ASIC skorom su imale tendenciju da se ponasaju nesto bolje.
 
RTX 3090 skocila na 330k.

Moze da se nabavi za 280k. Ako je nekom potrebna, mogu dve da odvojim, jedna je na rezervaciji za danas, druga ce biti slobodna.
Kontaktirajte me na p.m.

Zaboravio si da napises - DZabe nov nov nov !!! :D :p
 
EsA6I9JXMAYfZOs.png


Gigabyte opet napada:

EsBMiFkWMBEJLUv.jpg
 
^
Ta sto je imas je jedina koja iskoristava pun potencijal +450w na vazduhu, mala razlika u odnosu na vodu.
 
Ta slika je za obican 3060, a ne za 3060ti
 
Drugari jedno pitanje,sigurno nije mesto ove ali ipak...
Posto imam RTX 2080 karticu i za 2 dana cu dobiti 55 inca LG CX Oled tv.Posto necu skoro uzimati RTX30 seriju koja ima HDMI 2.1 izlaz,a 2080 ima HDMI 2.0b,koji kabl da pazarim bi izvukao maximum iz tv-a.Kapiram da ne moze 4k 120Hz sa HDR-om,nego razmislja da postavil 2k rezoluciju da bih dobio 120Hz.
Pa me interesuje koji HDMI kabl da pazarim.
 
Kupi realno bilo koji HDMI. Ja imam RTX 3060 Ti koja ima 2.1 HDMI a moj monitor ima 1.4 HDMI, radi sve najnormalnije, ne znam ni koji HDMI sam "ubo" posto ih imam par po stanu.
Ja bih iskoristio onaj koji ti je dosao uz TV, pod uslovom da si dobio.
 
Stize EVGA za nedelju dve, sve od 3060ti pa do 3090... Svako ko je zainteresovan neka mi se javi na PM da ga uputim kako da dodje do karte, ovo vazi samo za ljude koji ce je koristiti za gaming, ne za preprodaju i slicno... Znam vas sve :) tako da preprodavci i clanovi koji su od juce na forumu sa 2 ostavljene poruke neka me zaobidju.
Da se razmemo ja nista ne prodajem samo zelim da pomognem da karte dodju do krajnjeg korisnika, a ne do nekoga ko ce da ih preprodaje... Ovo je zelje evga vendora, a ovu poruku sam napisao uz blagoslov evga kancelarije za Srbiju i ovaj deo evrope :)

Katice stizu sredinom naredne nedelje... Svima koji su se javili pre nego sto karte stignu saljem cene, i dalje instrukcije uz cene :) Dobio sam potvrdu da ce imati za sve, mad iskreno sumnjam al to cemo tek videti :p
 
Kolega, uzdam se u tebe [emoji6]

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
odlicno. i svaka cast za EVGA za ovakav potez da se potrudili da stigne do gejmera po jedan komad. to je za pohvalu zaista. inaravno za @zajebani koji trosi svoje vreme ovde
 
+1
Odlican potez EVGA, i hvala @zajebani na pomoci da dodjemo do karti.

Kao neko ko godinama prati PC hardware, i ranije sam imao zelju da uzmem neku od EVGA grafickih karti ali ih nije bilo na trzistu kod nas. Nadam se da cu sada imati priliku da imam jednu njihovu kartu, taman poklon sebi za rodjendan :D
 
Za sad je ovako kako sam napisao, sta mi je potvrdjeno to sam prosledio, ako evga ispali nemoj mene da bijeta :-devil-:
 
Nazad
Vrh Dno