Šta je novo?

GeForce RTX 3000 Thread

Kod nas u CG dostupna Gigabyte nVidia GeForce RTX 3070 EAGLE OC 8G, GV-N3070EAGLE OC-8GD po cijeni od 695 EUR

Aorus Master 753e EUR

Ima i 3080 Eagle OC za 925

3 godine garancije

Sent from my Mi 10T PRO using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ovaj GeForce 3060 Ti ni po ceni ni po performansama ne spada u srednju klasu, apsolutno nikakvog razloga nema da ovakva kartica nosi to ime.
 
Tesko da ce se moci uzeti RTX 3060Ti, mineri ce se otimati za nju i u takvoj situaciji cijene uopste nece biti ni blizu preporuceni...
 
koliko se sečam, LE je bio kod ATi-ja. sad izguglah nVidia 7300 LE i 7500 LE :D šta je ovo? :D
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Pogledajte cene serije 2xxx kartica u domaćim radnjama, nisu se promenile ni cent u odnosu na dan kad su se pojavile u prodaji, zašto mislite da će padati cene serije 3xxx? Inostranstvo je priča za sebe, pričam za domaće radnje.
 
Kod nas su obarali cene jedno kod stvari kojih bi da se otarase...

A 2000 seriji neće ni da obore jer će radije da crknu nego da rasprodaju ispod nabavne cene. Možda računaju i na to da ljudima trebaju grafike a 3000 serije nema pa kome treba moraće da plati, plus ljudi koji nisu upućeni u tržište i ne znaju gde drugde i šta da traže (i ne žele polovno).

A i tih nekoliko kartica što imaju po magacinima im ne jede prostor, zabole ih...
 
Da, gledao sam na recenziji da se malo više grije nego ona nvidijina referentna i da je 1-2 fps slabija, a skuplja nekih 20-30$. Izgleda da je nvidia odradila odlične referentne kartice.

Zanimljivo je sto ovo zapravo nisu referentne karte. Prvi put da je nvidia napravila svoj "custom" PCB.

 
Kod nas su obarali cene jedno kod stvari kojih bi da se otarase...

A 2000 seriji neće ni da obore jer će radije da crknu nego da rasprodaju ispod nabavne cene. Možda računaju i na to da ljudima trebaju grafike a 3000 serije nema pa kome treba moraće da plati, plus ljudi koji nisu upućeni u tržište i ne znaju gde drugde i šta da traže (i ne žele polovno).

A i tih nekoliko kartica što imaju po magacinima im ne jede prostor, zabole ih...
Otprilike isto hteo da kazem
 
Ne moze, meni je 6700k na 4.6Ghz ozbiljno bottleneckovao 2080s.
Do te mere, da mi je Odyssey bio neigriv na 4k, kao gif da gledam.
Graficka radila vise na 65-80% nego na 99%.
Sada sabija sve na Ultra, osim neba koje je na high, a ne pada ispod 60 skoro nigde, jedino po gradovima ode malo ispod zbog senki na ultra, ipak je 4k u pitanju, a gou zakucan na 99%.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jesi li gledao koliki ti je bottleneck na tom i6700k. Ja sam planirao RTX 3070 isto na taj procesor.
Nisam stigao da redovno sve testitam. Imao sam bukvalno dve sesije igranja uglavnom "Control" od po par sati. Mislim da je u 1440p gubitak oko 10fps u Control jer se sećam da mi je FPS oko 100. Vidim da je GamersNexus izvukao prosek 111. Naravno, ovo uzeti sa rezervom jer nisam ništa konkretno merio.

Svakako planiram upgrade na zen 3, tako da je ovo privremeno.

Mislim da nećeš imati problema ako ga budeš overklock-ovao.

Sent from my OP 7t Pro using Tapatalk
 
Držim ga na 4.5 GHz i nije mi prioritet 4K gejming. Fokusirao sam se na mart i čekam pad cijena 5xxx generacije Ryzena, jer tad Intel izbacuje novu generaciju, a pretpostavljam i da će se tržište procesora malo konsolidovati, dok za grafičke kartice mislim da neće nikad :D
 
Ne moze, meni je 6700k na 4.6Ghz ozbiljno bottleneckovao 2080s.
Do te mere, da mi je Odyssey bio neigriv na 4k, kao gif da gledam.
Graficka radila vise na 65-80% nego na 99%.
Sada sabija sve na Ultra, osim neba koje je na high, a ne pada ispod 60 skoro nigde, jedino po gradovima ode malo ispod zbog senki na ultra, ipak je 4k u pitanju, a gou zakucan na 99%.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Ovaj kalkulator prikazuje da je na FHD bottleneck na 3070 oko 13%, dok je na 2080S oko 12%, dok ga na 2K i 4K ne bi trebalo biti :trust:
 
Ja ti kazem kako je zaista :)
Dodatno, dlss dosta jede cpu, tek ce biti problem.

Ni 1080p nije radio lepo, u vecini igara je gpu usage nizak.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Vjerujem, mislim da je višezezgarna optimizacija igara glavni faktor, došlo je da je 4/8 ništa.
 
Kod nas su obarali cene jedno kod stvari kojih bi da se otarase...

A 2000 seriji neće ni da obore jer će radije da crknu nego da rasprodaju ispod nabavne cene. Možda računaju i na to da ljudima trebaju grafike a 3000 serije nema pa kome treba moraće da plati, plus ljudi koji nisu upućeni u tržište i ne znaju gde drugde i šta da traže (i ne žele polovno).

A i tih nekoliko kartica što imaju po magacinima im ne jede prostor, zabole ih...
Šta da obore kad nemaju te kartice na stanju? Maloprodaje povlače te kartice od uvoznika, a kladim se da taj isti uvoznik nema više od par rtx 2070/80 kartica na stanju.

Drugo su npr. MediaMarkt ili Mindfactory, koji imaju desetine takvih kartica na stanju, pa im se svakako isplati da spuštaju cene i prazne lagere.

Послато са SM-N985F помоћу Тапатока
 
Čovek zvani youtube link :d
 
Pa jel sutra izlazi RTX 3060 Ti ? Kako to na Nvidia sajtu nema nista o tome a ni na bestbuy nema da pise ono coming soon. Koliko se secam za 3070 je unapred pisalo bar dan pre izlaska
 


 
Poslednja izmena:
Ova 3060-Ti je odlična kartica. Slično je nVidia uradila i sa 660-Ti, koji je imao GF104 čip takođe. Samo što je 660-Ti koštao $299 a ne $399 i, naravno, mogao je da se kupi.
 
Ja pokusavam da ugrabim da mi brat u americi kupi. Nego cekam da izadje mislio sam da 2 decembra izlazi a sada ne vidim nikakvo obavestenje na nvidia sajtu.
I ajde dao bih 400$ za nju, ali 60000 din da dam u Srbiju za graficku srednje klase vala ne bih

Evo ga najnoviji review od Linusa:

 
Poslednja izmena:
Narucena jedna inno 3d za 425 EUR, rekose da ce poslati u petak. Lokacija, Bugarska. Mislim da je za te pare vise nego ok kupovina.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno