Šta je novo?

GeForce RTX 3000 Thread

@jurodivi
Hehe tnx :)
 
Uzimam za koji dan 3070, uspeo prodati 5700xt skoro za duplo pa za malu doplatu uzimam ovu kartu koja je nebo i zemlja u odnosu na 5700xt i verujem da ce se osetiti upgrade pogotovo jer idem na 4k TV varijantu. Moje pitanje dal bi ovaj 2700 obican, Ryzen bio bottleneck u 4k rezoluciji, u 1440p i 1080p bi sigurno bio a kako vidim na yt snimcima u 4k grafika ide tu oko 94-95% sto je super.. sad ne znam koliko je tacno to sve
Ako može na PM za koliko si prodao 5700xt i za koliko si kupio 3070 i gde, razmisljam se da uradim isto...
Hvala

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Slobodno gledajte i 3060 Ti, lakše je do njih doći. Razlike u performansama su male. Praktično overklokom dostižete brzinu referentne 3070 u većini naslova, a kartice su bar 150-200 evra jeftinije. Kartica je hladna, mala potrošnja, dovoljno brza da ne razmišljate bar godinu dana, dok se cijene ne normalizuju i dok ne izađu 3070 Ti i 3080 Ti ili možda kartice iz 4xxx serije koje su već u razvoju.
 
Palo mi je na pamet i sviđa mi se što su 3060Ti kompaktne...
Ali meni sa 1080Ti se nešto ne isplati. Jeste, 3060Ti bi mi dala 20-ak fps više (10 u 4K) i manju potrošnju ali bih morao da doplatim bar 250€ (pod uslovom da izvučem 400€ za moju). Dosta para za malo fps...bolje mi je da čekam, heh.
 
Primenio sam ovaj "temp" fix pa ćemo videti.

Sent from my OP 7t Pro using Tapatalk

Kod mene je od tog "fixa" nije bilo problema, samo komp Grafika ne ide ispod 100w, između 100-105w non-stop.
Ovo ima veze sa skokovima voltaže tako da bi čačkanje Voltage Curve u Afteburneru trebalo da reši problem i bez drajvera. Nisam probao ali drugar jeste i njemu to radi ok.
Radi lepo ali čeka se drajver.
 
Palo mi je na pamet i sviđa mi se što su 3060Ti kompaktne...
Ali meni sa 1080Ti se nešto ne isplati. Jeste, 3060Ti bi mi dala 20-ak fps više (10 u 4K) i manju potrošnju ali bih morao da doplatim bar 250€ (pod uslovom da izvučem 400€ za moju). Dosta para za malo fps...bolje mi je da čekam, heh.

U nekim starim igrama sam vidio i da je 1080 Ti bila brža od 3060 Ti, ali u Cyberpunku sa DLSS-om je 3060 Ti minimum duplo brža kartica. Ja sam spičio Cyberpunk na ultra sa 70+ fps u 4K sa DLSS na auto. Mislim da je 1080 Ti, kada je izašla bila oko 600+ evra i mislim da je to bila najbolja kupovina ikada. Da sam znao da će se tako držati, uzeo bih je bez razmišljanja. I danas je to jako dobra kartica koja jede i 5700XT. Naravno, polovna ne bi trebalo danas da košta više od 200 evra, kao što 3060 Ti, ne bi trebalo da košta više od 400 evra. Danas za 600 evra ne možeš kupiti karticu iz višeg srednjeg segmenta kao što je 3070 RTX, a kamo li 3080 Ti, koja će kada izađe vjerovatno biti preko 1500 evra. Mislim da je bolje ići na 3060 Ti ili 3070, pa uraditi upgrade na 4060 Ti/70, koje bi mogle biti brže od 3080 RTX, naročito u RayTracing naslovima. Meni je budžet za PC bio praktično neograničen, ali ja nisam htio da dajem velike pare za 3080/90, kada to nisu 4K kartice i kada tu ima jako puno prostora da RT tehnologija napreduje i da već u narednoj seriji imamo kartice dostojne next generation igara.
 
Kod mene je od tog "fixa" nije bilo problema, samo komp Grafika ne ide ispod 100w, između 100-105w non-stop.
Ovo ima veze sa skokovima voltaže tako da bi čačkanje Voltage Curve u Afteburneru trebalo da reši problem i bez drajvera. Nisam probao ali drugar jeste i njemu to radi ok.
Radi lepo ali čeka se drajver.
Za sada je stabilno. Ugašena su međustanja i klok čipa je na 1710Mhz čak i na desktopu.

Pretpostavljam da je rešio dizanjem voltaže u AB. Ali onda će u full load da se greje više i brže će udariti u power limit. Nije primetio kraći ili manji boost clock?

Sent from my OP 7t Pro using Tapatalk
 
Na temi je trenutno "zatisje pred buru" :-devil-:
 
Mislis '12 velicanstvenih'? :D
 
Roba malo kasni, visa sila, i sve je prodato pre nego sto je stiglo... Sto znaci spisak sa bencha i musterije iz njihove radnje koje su se javile, to znaci sve je prodato... Uskoro stize nova tura... Mozete da se interesujete, a svakako vas zovu prema spisku kada stignu karte... Nova tura je vec porucena i na putu tako da bice jos evgi za relativno kratko vreme, a uletece do tad i poneka MSI, Gigagbite, ASUS, tako da cak i oni koji sa spiska ne dodju na red u ovoj turi bice ispostvani u narednoj ako se do tad ne snadju posto je spisak poduzi a maloprodaja ima dobru volju da ispostuje sve sa spiska koji sam poslao.
Svakako ja sam svoje obavio u skladu sa obavezom koju sam preuzeo na sebe, i ne samo to nego sam se zauzeo maksimlno da ispostuju sto vise kupaca sa bencha :)
 
Poslednja izmena:
^
Skoro nece ni da bude po normalnoj ceni, a kako se globalno razvija situacija nece nikad, na zalost...
 
Ne vidim nigde da je rešavan problem sa crnim ekranom, u ChangeLog-u novog drajvera. Ako je neko imao problem pa instalirao 461.40 neka javi kako je sada.
 
^
Skoro nece ni da bude po normalnoj ceni, a kako se globalno razvija situacija nece nikad, na zalost...

Šta je sada uopšte ta "normalna cena" ? Ispada da je normalna cena tu negde oko 1000 pa do 1500 evara... :(
 
^
Normalna cena je 400~600e za 3080 kao sto su nekada kostale karte tog kalibra... Objaktivnih razloga nema da kostaju vise semo sto iz godine u godinu ima sve vise gamera sa dubljim dezepom koji su spremni da plate 800~1200, ispitivanje trzista dosli su do toga podatak i polako poceli da podizu cene grafickih karti, mining je dodatno ubrzao proces, a sutra da pukne mining mozda bi se cena normalizovala na 800~1000e medjutim sada je 1000~1200e u slobodnoj prodaji kada ih ima... Kada je kod nas ovom prilikom za ovih ~12 karti bilo 30 zainteresovanjih za 3080 a vec je gomila njih kupila tu kartu od kad se pojavila, mozes misliti kako je negde na zapadu i kakva je tamo kupovna moc.
Mnogo se daje na znacaju miningu i da je to glavni razlog svake godine za nestasicu karti, a da je zaista tako sada bi oglasi bili preplaveljeni ponudama polovnih karti predhodne generacije sa dosta povoljnom cenom zato sto je velika ponuda, medjutim situacija nije takva... Nema u oglasima na hilajede polovnih karti koje su zamenjene novim produktivnijim modelima, to je samo jedan pokazatelje da mining nije razlog nego kupovna moc i globalno velika potraznja na koju utice i mining ali ne toliko da bi karte kostale 1200e.
Problem sa cenama je volja i mogucnost kupaca da plate 3080 1200e, i pre svega monopol 2 velika igraca koji su se lako dogovorili i nista drugo sem toga.
 
Poslednja izmena:
Za 2080ti normalna cena je bila 1200 plus evra jer je karta tolko kostala. 3080 bi trebalo da kosta 700 do 800 evra ali su tajvanski prevaranti razradili semu.

Sve bi bilo okej da je onaj u kuhinji rekao 1200 dolara kao i 2080 Ti, niko se ne bi bunio.

Sto se majnnga tice, ima oglasa na KP traze 400 vra za RX580..
 
Poslednja izmena:
Ali Ti vs non-Ti model nije baš jednako poređenje. Koliko li će tek koštati 3080Ti...
 
999 necega, realno 1500 do 2000 evra.
 
Sve bi bilo okej da je onaj u kuhinji rekao 1200 dolara kao i 2080 Ti, niko se ne bi bunio
To je psihologija, besplatna reklama, konstantni hajp... Obrati paznju o cemu se najvise govori u ovoj temi, o tome koliko kostaju karte i kako ih nema, i konstantno se o tome price do naredne generacije... Gameri su se kroz godine pretvorili u lovce na hardver... Napravili su atmosferu u kojoj se svako ko je zainteresovan za gaming konstatno bavi grafickom kartom. Tek po negde moze da se vidi reklama neke graficke karte i to je vise reklama brenda nego same grafike, a proizvod preskup i trazen kao da zivot zavisi od grafike. Kilo gvozdja za 1200e bez reklame, de to ima :d
3080 bi trebalo da kosta 700 do 800 evra ali su tajvanski prevaranti razradili semu.
Tajvanci su najmanje krivi za bilo sta, kinezi i tajvacni su samo radna snaga, zna se ko drzi kompletno IT trziste, poslovno i tehnoloski, ameri i njihove okupirane teritorije Juzna Koreja i Japan.
Sto se majnnga tice, ima oglasa na KP traze 400 vra za RX580..
Da ali to je toliko malo da se prosto pitam de su sve te karte koje su koriscene za mining do sada ??? Sta se desilo ? Zasto oglasi nisu preplavljeni tim kartama, ako kazu da su ih mineri toliko kupovali sada bi trebalo kada ih menjaju da budu puni oglasi a ne da kostaju 400 evra za RX580... To je suplja prica kao i sve moguce gluposti koje smisljaju kako bi navodno opravdali cenu, a zapravo nista ne pravadaju, to su izjave koje medi besplatno prenose, mi ih komentarisemo i tako nas dreze konstatno u stanju pozornosti sa 0$ za relamiranje proizvoda. Komplet ovo sto se desava dobro je osmisljeno i lagano sprovedeno u delo da se izvuce maksimum koji je kupac spreman da da za neki proizvoda a da to ne utice previse na masovnost proizvodnje.
 
Poslednja izmena:
Ne vidim nigde da je rešavan problem sa crnim ekranom, u ChangeLog-u novog drajvera. Ako je neko imao problem pa instalirao 461.40 neka javi kako je sada.

Instalirao sam. Vratio default power profile, pa ćemo videti. Meni se problem nekada javi i 3 puta u toku dana.

Da ali to je toliko malo da se prosto pitam de su sve te karte koje su koriscene za mining do sada ??? Sta se desilo ?

Otišle su novopečenim rudarima koji su juče saznali za kriptovalute, ili onima koji su do sada oklevali da se upuste u takvu avanturu. Ja sam juče prodao RX580 za 200€ liku koji ima farmu. Lik kupuje sve što stigne. A vidim da je i na benchu sve više ljudi koji kupuju polovne high end kartice za male pare, pa uz pitanje zašto im se dešava neki problem, ide i pitanje, "da nije možda zbog toga što je rudarila". KP je pun ljudi koji kupuju ispravne i neispravne kartice i nude sulude cifre.
 
Poslednja izmena:
Ne vidim nigde da je rešavan problem sa crnim ekranom, u ChangeLog-u novog drajvera. Ako je neko imao problem pa instalirao 461.40 neka javi kako je sada.

Doduše kažu da su rešili TDR problem.
"[Ampere] Chrome/Edge may experienece random TDR while browsing [3195894]"

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/game-ready-drivers/13/429825/geforce-46140-game-ready-driver-feedback-thread-re/

Sudeći po komentarima, rekao bih da su još više usrali motku.
 
Poslednja izmena:
Doduše kažu da su rešili TDR problem.
"[Ampere] Chrome/Edge may experienece random TDR while browsing [3195894]"

https://www.nvidia.com/en-us/geforc...e-46140-game-ready-driver-feedback-thread-re/

Sudeći po komentarima, rekao bih da su još više usrali motku.

To stoji pod Open Issues, tako da još uvek nisu rešili.

Toplo savetujem da se stavi max performance ili srede podešavanja za voltažu u AfterBurner/u jer to rešenje jeste pouzdano i radi. Drajver će se još čekati, a ima svašta da se pegla od bagova.
 
To stoji pod Open Issues, tako da još uvek nisu rešili.

Toplo savetujem da se stavi max performance ili srede podešavanja za voltažu u AfterBurner/u jer to rešenje jeste pouzdano i radi. Drajver će se još čekati, a ima svašta da se pegla od bagova.

Meni je to pocelo da se javlja od proslih drajvera sa pocetka Januara, par puta dnevno pre toga nisam imao crni ekran.
Stavio sam Operu na max performance i za sada nema problema dan dva, potrosnja oko 30w , kada skrolujem skoci klok na max a potrosnja 50w ali ne preko.
Bez veze.
 
Poslednja izmena:
Uzeo Vision OC 3070 pa da vidim bas taj RT na delu malo :)

Edit: ludacka razlika u kvalitetu slike u odnosu na 5700 koju sam imao pre ove.. Igre ne da rade dobro nego razvaljuje kartacka :D
 
Poslednja izmena:
Kvalitet slike? Rezolucija or what?
 
ma konacno je sad, kad je menjao grafiku, izduvao komp od prasine, a i obrisao konacno prasinu sa monitora, pa mu se sad cini da je bolja slika......
 
Probao sam Modern Warfare, Cyberpunk 2077 i Ring of Elysium jer to pikam non stop sa drustvom. U prve dve sam ukljucio Rt i bukvalno na prvi pogled sam rekao sebi ovo predrkano izgleda, boje su drugacije , osvetljenje sve je lepse nekako..Ceo prikaz slike generalno mi je daleko daleko lepsi na nvidiji. Meni cak i desktop sam lepse izgleda na nvidiji nego na amd-u ... Rez.je ista 1440p i tamo i vamo, full rgb boje..standard. Nije da umisljam jer i drugar kad je izvadio 5700xt i vratio na 1070, kaze mi kako mu lepse sve deluje na nvidiji.
 
@ooga

Ispustaj vodu toj tvojoj 5700xt i pridruzi se pravom taboru :p
 
Nazad
Vrh Dno