Šta je novo?

GeForce RTX 3000 Thread

Izgleda da ovaj 461.40 drajver radi. Nema blackout-a već drugi dan. Jel probao još neko ?
 
Ma Nvidia dize iz mrtvih :d
 
Cekajuci 'drugu isporuku' ^^ - je l' neko ugrabio primerak, neki ustici MSI vs Giga npr. me zanimaju (3-fan kartice)?
 
Ja kaparisao svoj primerak 3080 i jedva cekam da stigne. Javili mi da kasni isporuka, a prodao sam juce svoju 3060ti. Tako da sam sad bez kompa
 
Cekajuci 'drugu isporuku' ^^ - je l' neko ugrabio primerak, neki ustici MSI vs Giga npr. me zanimaju (3-fan kartice)?

Pa evo ja mogu da ti kažem za Gigabyte Aorus Master 3070. Kartica ima malo veću cenu od konkurencije, ali isto tako mnogo masivniji hladnjak i jako debeli aluminijumski backplate koji naleže na GPU sa zadnje strane, i zauzima 4 slota. Kartica je baš velika. Dugačka, debela, i teška. I fabrički je overklokovana. Ima 3x100mm ventilatore i svaki se kontroliše nezavisno. Nema coil whine kao neki jeftiniji modeli. Kartica je do 50C pasivna, a i kada pali ventilatore u idle, pali samo onaj prvi koji se nalazi iznad VRM dela. Pošto trenutno imam jako loše kućište sa očajnim air-flow-om, bočna stranica mi je skinuta. U full loadu pri ambijentalnoj temperaturi od 25C ventilatori se blago čuju. A temperatura ide do 72-73C. Sa zatvorenim kućištem, ventilatori su dosta glasni na 70%, i temperatura ide do 79C, da bi na 80 počela da obara takt. BIOS na kartici je podešen tako da se prioritet daje tišini uz nešto veće temperature. Kartica ima 3 display porta i 3 HDMI porta. Da bi display na kartici radio mora da se instlira RGB fusion koji ima background windows service koji mora biti stalno aktivan. Program je jako loš i osetljiv. Na sve to, kolje se sa ostalim programima za kontrolu kao što je Corsair iCUE. I kada jednom prestane da radi, jako se teško popravlja, tako da ti display ostane zaglavljen na poslednjoj stavki koju je prikazivao, a nakon gašenja sistema, vraća se default logo koji je neki animirani aorus logo. Display na kartici je beskoristan bez software-a i tu sam se malo razočarao. Kartica pamti samo RGB podešavanja. I kada se RGB pogasi, ostaje podešen i nakon power off-a. Kartica takođe ima dual BIOS. Selekcija se vrši malim prekidačem na kartici, a bira se između OC glasnog i silent profila sa default 3070 klokovima za GPU i memoriju. Drugar je pre neki dan kupio MSI 3070 Gaming Trio. Kad nahvatam vremena, uporediću ove dve pa se javljam opet sa utiscima.
 
Cekajuci 'drugu isporuku' ^^ - je l' neko ugrabio primerak, neki ustici MSI vs Giga npr. me zanimaju (3-fan kartice)?
Imao x trio i suprim dobre obe vrlo,za gigu ti je mozda bolje da preskocis jer imaju previse problema sa faulty power connectorima,bila je tema na uk overclockers i navodno samo 3080 do neke nedelje proizvodnje imaju problem,al je novina i da vrlo skoriji batchevi imaju opet probleme (osim aorus master/xtreme) one nemaju,a sto je jos novije pojavile su se i 3070 koje imaju isti problem,tako da lutrija,znaci gaming oc i Eagle,za Vision ne znam.
 
Poslednja izmena:
Hvala obojici. Sada imam Gigu 2070s i jako sam zadovoljan, ali to je ipak druga generacija skroz. Nisam gadljiv na MSI, ali bih 3X svakako. Nekako mi deluje da mi je izbor Giga, MSI i EVGA, ako ga uopšte budem imao. :)
 
Ne znam sto mi nije izasla cela poruka. Moja 3060ti je bila Gaming X Trio, i zaista je odlicna. Ne cuje se, ne greje (maks 62c u zatvorenom kucistu), ogromna je to treba uzeti u obzir. Ono sto me je razocaralo su performanse u 1440p, očekivao sam vise. Moj primerak se lepo overklokovao, pa sam postizao rezultate skoro kao sa 3070, ali opet mi je nekako manjkalo snage u AAA+ naslovima.
 
Ne znam sto mi nije izasla cela poruka. Moja 3060ti je bila Gaming X Trio, i zaista je odlicna. Ne cuje se, ne greje (maks 62c u zatvorenom kucistu), ogromna je to treba uzeti u obzir. Ono sto me je razocaralo su performanse u 1440p, očekivao sam vise. Moj primerak se lepo overklokovao, pa sam postizao rezultate skoro kao sa 3070, ali opet mi je nekako manjkalo snage u AAA+ naslovima.

3070 kartica je za 1080p rezoluciju i high refresh monitore. 144hz+
 
Tako sam i ja kapirao, medjutim AC Valhalla/Odyssey, Cyberpunk, RDR2, Metro nisu, barem meni, izbacivale zadovoljavajuci fps, ako uzmem u obzir da je hardver bas nov. Sve je igralo izmedju 50~70 fps kad krknem detalje na max i ne daj boze upalim RT. Zato sam resio da predjem na 3080. Ne igram nista takmicarski, ne treba mi 144fps+ nego gledam cisto kao zalog za buducnost. Ako se sad muci da izbaci 70+ fps sta ce biti za godinu dana
 
Meni cak i desktop sam lepse izgleda na nvidiji nego na amd-u ... Rez.je ista 1440p i tamo i vamo, full rgb boje..standard. Nije da umisljam jer i drugar kad je izvadio 5700xt i vratio na 1070, kaze mi kako mu lepse sve deluje na nvidiji.

Dal' si ti realan :d
 
Meni auto ide bolje kad ga operem.
 
Poznat je Nvidia color profile kao revolucija. :)

@alex303
3070 u 1440p ne bi trebalo da bude toliko 'iza' za neki 2k usage, ne baš na 144, ali nadam se igrivo za 100ak prosek... :trust:
 
@alex303

3070 u 1440p ne bi trebalo da bude toliko 'iza' za neki 2k usage, ne baš na 144, ali nadam se igrivo za 100ak prosek... :trust:

To zavisi samo od tebe i tvog monitora. Neko je zadovoljan sa 60fps-a na 60hz. Za mene to nije igranje, nego mučenje. Bez bolesne fluidnosti na 144+ Hz, meni nema uživanja. A za tako nešto, 3070 je dovoljan za 1080p u većini igara.

Zaboravih da napomenem za ostale. Izlgeda da je problem sa gašenjem monitora definitivno rešen. Od kad sam instalirao 461.40 driver, nije ni jednom došlo do prekida.
 
Probao sam Modern Warfare, Cyberpunk 2077 i Ring of Elysium jer to pikam non stop sa drustvom. U prve dve sam ukljucio Rt i bukvalno na prvi pogled sam rekao sebi ovo predrkano izgleda, boje su drugacije , osvetljenje sve je lepse nekako..Ceo prikaz slike generalno mi je daleko daleko lepsi na nvidiji. Meni cak i desktop sam lepse izgleda na nvidiji nego na amd-u ... Rez.je ista 1440p i tamo i vamo, full rgb boje..standard. Nije da umisljam jer i drugar kad je izvadio 5700xt i vratio na 1070, kaze mi kako mu lepse sve deluje na nvidiji.

I naigrao se CP2077 sa RT on na 1440p?
 
@whiplasher

Naravno, RT i Dlss na balanced, high podesavanja, 1440p, ide odlicno.. cak se i moze igrati sa ovim ray tracingom, nije da je samo gimmick opcija...
 
Krenuli pozivi! Hvala Zajebani! :)
 
^
Kao sto sam vec napisao, sto je do mene ja sam uradio... Steta sto je situacija tako losa sa cenama, al valjda vam je jasno da to jedna mala firma iz Srbije ne moze da promeni.
 
^ za tvoj trud što hoćeš da pomogneš kolegama sa foruma svaka čast, skidam kapu [emoji3].

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
@Lemaja
Upravo barim uvoznika ako ima mogucnosti da ostavi jos neku kartu za nas gamere, posto je njima kao sto sam vec pisao cilj da karte stignu u ruke gamera a ne miner i prepodavaca :D A po onome sto su mi javili ispostovali su sve sa spiska, samo nisu imali vise 3080 FTW3 ULTRA GAMING pa su dvoici kolega ponudili 3080 XC3 ULTRA GAMING, to je jedino sto nije moglo da se izvede prema spisku.
 
Neki cekamo jos uvek i drzimo fige. :)
 
Dobio poziv, hvala Zajebani
 
^ za tvoj trud što hoćeš da pomogneš kolegama sa foruma svaka čast, skidam kapu [emoji3].

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Kupite coveku pivo makar...

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
^ nije frka, neka se javi na pm i ostavi gde da se nađemo plaćam odmah sa klopom.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
I mene su zvali iz Monitora, trebala bi grafika stigne kod mene u ponedeljak.
Hvala kolega Zajebani!
 
Nazad
Vrh Dno