Šta je novo?

Preporuka za dobar polovan AV 4K receiver do 350eur

xalexas

Cenjen
Učlanjen(a)
27.07.2009
Poruke
345
Poena
180
Treba mi preporuka za polovan zvučno kvalitetan AV risiver koji bi mi zamenio vremešni Denon DRA335R na Audioanlyse model 3 kutijama. TV je priključen na Denona preko optičkog kabla i najveći problem mi predstavlja višak daljinskih upravljača. Denonov daljinski koristim samo za regulaciju zvuka, pored njega je tu i EON daljinski i AppleTV daljinski kao i sam daljinski od TV-a.

Hteo bi da sve priključim na risiver preko HDMI kablova i da bar regulaciju jačine zvuka rešim sa jednim daljinskim preko HDMI-CEC funkcije. Surround sistem mi nije toliko presudan jer nisam raspoložen za dodatno ulaganje u surround zvučnike tako da bi sigurno još neko vreme radio samo u stereo modu.

Šta mi je bitno:

  • Da ima podržane nove HDMI standarde za 4K HDR passthrough da ne moram opet za koju godinu da ga menjam kad kupim UHD TV. Bluray nemam (niti planiram da kupim), ali bi gledao 4K sa Netflixa i Apple TV.
  • Da ima lep zvuk u stereo modu za slušanje muzike. Da bude otprilike u nivou trenutnog Denon risivera.
  • Bilo bi lepo da ima pretpojačalo za gramofon ali ne mora. To mogu da kupim posebno.
 
Nazad
Vrh Dno