Šta je novo?

Decentralizovane finansije - DeFi

Mogao si nesto napist o njima kad vec otvori temu.

Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk
 
2. septembra prihod rudara Ethereumz (ETH) dostigao je najviši nivo od 51.541 ETH. Iako je ovo možda dobro za rudare, popularne DeFi projekte moglo bi pretvoriti u mišolovku
U ukupnoj zaradi minera , 70% jr cinila zarada od DeFi transakcija .

caaa69f9-2cde-4dba-b648-cdee2058ca47.png


Kada su prikaze u američkim dolarima, ovi brojevi su i dalje ispod rekorda postavljenog 10. januara 2018. godine - kada su rudari zaradili 32 miliona dolara naspram 23 miliona dolara 2. septembra. Cena ETH u to vreme bila je približno tri puta veća od trenutne cene. Međutim, ono što je značajnije je da je u 2018. godini samo 12% prihoda dolazilo od naknada za transakcije - juče je ovaj pokazatelj iznosio 74%.

d03f2b34-f5b8-449a-bc7e-7b40f19a9e52.png
 
Poslednja izmena:
Moraju nekad i majneri nesto da zarade :)
 
Samo neka potraje [emoji56]
 
Da će neko da napravi decentralizovani exchange na nekoj efikasnoj mreži, da se rešimo bede.
 
Bio je StellarX projekat koji je pokašao tako nešto da izvede na Stellar mreži, ali ostali su bez para i digli ruke. Trenutno OIN Finance pokušava na Ontology mreži. Ne znam da li ima još nešto.
 
Ma i ovo je neki exit scam bio treba se paziti.
 
13 000 korisnika je vec u posedu novog novcica UNI koji je nocas lansiran od strane Uniswap .

Binance je momentalno izlistao Uniswap novi token . :) A i jos neke menjacnice

Cena se vrtoglavo menjala danas od 1 do 4 dolara i sada je oko 2,8 dolara :)

to je u nebesa podiglo zagusenje ETH mrece i cenu transakcije , a samim tim i nagradu minerima

Preuzet je tron od Sushi :)

150 miliona UNI, ili 15% ponude tokena, sada je dostupno svima koji su koristili platformu. Osnivač Synthetix Kain Warwick nazvao je taj potez „potezom mozga galaksije“ “galaxy brain move,”, dodajući da će ovo biti „najbolja distribucija tokena koju smo ikada videli“.

Kako su vesti postale viralne, 13.000 korisnika Unisvap-a već je zatražilo svojih 400 besplatnih tokena u prva tri sata - što nije iznenađujuće s obzirom na to da se vrednost tokena procenjuje na 1.344 USD po korisniku po trenutnoj ceni. Mahnita žurba za tokenima dovela je do toga da je mreža Ethereum polako puzala, a naknade su skočile u visinu sa samo 650.000 dolara potrošenih na Unisvap i UNI takse za gas za samo tri sata.
 
Poslednja izmena:
Imam običaj ujutru da pogledam nove novčiće. Jutros sam se iznenadio za brojke koje su stajale pored Uniswapa (UNI). Prvo sam pomislio da je neka greška.
 
Uslov da se besplatno dobiju UNI token je bio da se ucestvovalo u obezbedjivanju likvidnosti na Uniswap pre 1 septembra . :)

providing liquidity before sep 1 on uniswap, EVEN if it is a failed transaction
 
ma doslovno podjelili ljudi pare da se jos vise ojaca pozicija Uniswapa tj podjelili su token koji zaista dosta vrijedi, sa druge strane zagusenje ETH mreze diglo rewrad po bloku pa su i mineri omrsili brkove ;) sve u svemu dobro ispalo.
 
Ja sam uzeo 1200 uni tokena i prodao 1000 za 3.8k, ostavio 200 ako bude Moon.
Hvala uniswap.
 
ma doslovno podjelili ljudi pare da se jos vise ojaca pozicija Uniswapa tj podjelili su token koji zaista dosta vrijedi, sa druge strane zagusenje ETH mreze diglo rewrad po bloku pa su i mineri omrsili brkove ;) sve u svemu dobro ispalo.

Gde ti vidiš da taj token ičemu vredi? Jedino što on vlasniku donosi je pravo glasa u projektu. Pošto Uniswap ne pruža diveloperima nikakav način da zarade, oni su izbacili taj token koji nema svrhu.

Ali to je generalno kripto priča, najbolje se zarađuje u presipanju iz šupljeg u prazno.
 
Decko umesto sto hejtujes jer nisi dobio,procitaj malo,edukuj se...pa onda pisi ovakve gluposti,zbunices ostale ljude koji citaju!!!
Upravo Claim-ovano 400UNI.....Gas stavio 211...sve proslo za par sekundi!
Prebacio 400uni ma Kucoin,postavio ordere od 7$ pa na gore po 50uni,tako da ako u dzepu kroz par sekundi imam preko 2700$ i totalno su otkljucani i slobodni da radim sa njima sta hocu,prebacim u bilo koji coin i saljem na Mars ako hocu.....TO JE I TE KAKO VREDNOST NECEGA!
 
Decko umesto sto hejtujes jer nisi dobio,procitaj malo,edukuj se...pa onda pisi ovakve gluposti,zbunices ostale ljude koji citaju!!!
Upravo Claim-ovano 400UNI.....Gas stavio 211...sve proslo za par sekundi!
Prebacio 400uni ma Kucoin,postavio ordere od 7$ pa na gore po 50uni,tako da ako u dzepu kroz par sekundi imam preko 2700$ i totalno su otkljucani i slobodni da radim sa njima sta hocu,prebacim u bilo koji coin i saljem na Mars ako hocu.....TO JE I TE KAKO VREDNOST NECEGA!

Edukuj se ti malo, "dečko". UNI je običan governance token, ne može da se koristi kao gas ili nešto drugo korisno, kao što recimo Binance radi sa BNB. Ideja je da UNI holderi dobijaju mali procenat od swap-a, ali to će biti tek kad stigne Uniswap v2 koji je tek u razvoju i verovatno još vrlo daleko, nikakav zvaničan roadmap ne postoji, a prvi pominjani rokovi su već probijeni. I uz to da se nadamo da ostanu pošteni i ne naprave Charlie Lee izlaz sa UNI dok ti ložiš masu.

Iznesi činjenice ako ih imaš, batali loženje.
 
DEXTER je DEX na Tezos platformi i krenuo je da radi. Na žalost, za sad samo nudi wrapped Bitcoin, dollar stable coin i sam XTZ. Moralo bi to da se integrise sa drugim mrežama da bi imalo pravog smisla.
 
Jel koristite Uniswap ili Bancor, ili neku drugu platformu čak, za liquidity providing? Sve više se zanimam za LP, ali me plaši pomisao od nepovratnog gubitka...
 
Koristim ja uniswap.

U principu mi se ne svidjaju te third party opcije za staking, kada je neko drugi odgovoran za security mojih coin-a. Zato i ne stake-ujem sve nego samo deo.

Eth 2.0 staking je po meni mnogo bolja stvar jer stake-ujes na svojoj adresi i sam si odgovoran.

S druge strane, isplativost stake-ovanja na uniswapu varira izmedju 6-10% na godisnjem nivou, sto je vrh.

Probaj pa vidi... ja sam na eth-usdt paru. Mislim, toliko ljudi stake-uje, tako da verujem da se male sanse da se kompromituje ta adresa...
 
Koristim ja uniswap.

U principu mi se ne svidjaju te third party opcije za staking, kada je neko drugi odgovoran za security mojih coin-a. Zato i ne stake-ujem sve nego samo deo.

Eth 2.0 staking je po meni mnogo bolja stvar jer stake-ujes na svojoj adresi i sam si odgovoran.

S druge strane, isplativost stake-ovanja na uniswapu varira izmedju 6-10% na godisnjem nivou, sto je vrh.

Probaj pa vidi... ja sam na eth-usdt paru. Mislim, toliko ljudi stake-uje, tako da verujem da se male sanse da se kompromituje ta adresa...

Ja sam hteo u stvari da probam Bancor platformu, sa OCEAN staking.

Bancor je imao upgrade, i nova verzija onemogućava impermanent loss, i možeš da stejkuješ samo jedan token, ne ceo par, što mi se sviđa.

Hvala na infu ;)
 
Nazad
Vrh Dno