Šta je novo?

Maticna ploca ili nesto drugo? POMOC !!!

Stefan1989

Poštovan
Učlanjen(a)
11.07.2015
Poruke
118
Poena
70
Pozdrav momci! Pisem ovde na sekciji za ploce posto sam provalio da do napajanja nije problem. Problem je sledeci. Pre mesec dana sam video problem koji je krenuo da se javlja sve cesce i cesce. Kada igram GTA V na primer sa ortakom online posle sat, sat ipo dobijem error koji je prilozen na attachment-u. Sta bi moglo biti problem?

Ortak je kupio novi Corsair TX550M i danas sam stavio da probam na moj racunar pre nego sto on ubaci u njegov. Sve je ok islo nekih sat vremena dok se opet nije pojavio ovaj problem... Inace problem se pojavi bez BSOD!!! Samo neki loop neki sivo crni artifakti na ekranu i tako stoji sa uzasnim zvukom baga dok ne restartujem komp. To se desava samo na zahtevnijim igricama poput WWZ, GTA V i slicno. Temperature CPU i graficke su ok. Grafika ne prelazi 57 stepeni posto sam kulere stavio na 40% (treba uskoro da menjam pastu svakako) a CPU je 64-67 stepeni . Takodje treba i za njega da menjam pastu uskoro . Ne znam sta je problem posto sam zamenio napajanje sa bukvalno novim tek otpakovanim Corsair TX550M i isto se desava. Na primer juce sam igrao csgo i nije se to desilo. Samo u intezivnim naslovima pomenut problem se desava. Sad moguce da je i njegovo napajanje koje je novo kupljeno lose, ili je mozda do moje ploce problem ili ne znam??? Inace komp u windows-u na primer muzickom programu Ableton Live radi ekstra sve, google chrome i slicno radi normalno. To se desava samo na zahtevnim naslovima. Sad guglao sam o time i video da nekome je PSU problem nekom ploca, ali sam ja stavio novo bukvalno napajanje i isto se desilo.

Takodje sta se desava i sta se desavalo sa mojim starim napajanjem je da kada mi nestane struje napajanje se samo upali kada dodje struja!!! BIOS mi je apdejtovan , latest i opcija power off u BIOS-u je stavljena a on ne reaguje na tu opciju nego se upali posle dolaska struje. Takodje kada napajanje upalim na keca pozadi on se upali automatski bez power on dugmeta na racunaru!!! To mi se desavalo i na starom napajanu i sad na novom Corsair... Ja ne znam sta je problem. Sve mi deluje na plocu ne znam , posto se desava i na novom napajanju. Moram da pritegnem kabl iza na napajanju tako da kad kliknem keca pozadi da se ne upali automatski. Bas cudno. Uskoro sklapam za dva tri meseca novi PC pa bih ovaj osposobio do tada dok ne uzmem tako da pomagajte molim vas sta je !

PS: Temu sa postavio ovde ako sam pogresio prebacite je negde drugde! Hvala !
 

Prilozi

  • za benchamrk.png
    za benchamrk.png
    93.3 KB · Pregleda: 143
UPDATE: Ladno niko nije odgovorio! :D BTW problem se ne desava otkako sam ocistio kuler na CPU bilo je nesto prasine... Sad moguce da je ta razlika od dve tri stepena pravila taj restart/loop koji se desavao u zahtevnim naslovima. Praticu jos pa javljam kroz par dana.
 
Može i napon to da napravi.
 
Tesko da je do temperature...sve je to isuvise "hladno" za neke probleme.

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Jesi li isprobavao s istim naponskim kablom (onim što spaja napajanje i utičnicu u zidu)?
 
Jesi li isprobavao s istim naponskim kablom (onim što spaja napajanje i utičnicu u zidu)?

Pozdrav. Probao sam sa novim naponskim kablom koji je dosao bas uz taj Corsair TX550M i isto se desava da se automatski upali. Dao je bio taj restart kernel power error. Nesto je do mene u kompu ja mislim , jer ortakov komp sam prespojio kod mene kuci na istu tu uticnicu sa TX550M i istim naponskim kablom ubudzio i kad sam iza na keca pritisnuo prekidac njegov komp se nije ukljucio automatski. Samo je to kod mene slucaj. Cak sam namerno mrdao naponski kabl pozadi kod ulaza da vidim dal ce da se izgasi i nista. Kod njega sve full. Posumnjao sam da mozda nije do moje struje ili uticnice ili produznog ali sve ok cim njemu sljaka. Opet napominjem meni je u BIOS-u na last state POWER OFF. Ja da sam pritisnuo taj kabl on bi dobio taj static sound pozadi u mom slucaju.
Ali opet napominjem da se to desava samo kada stavim kod mene napajanje pa cak i sa tim novim TX550M se to desava kao i sa mojim starim. A kod mog ortaka se to ne desava. Komp mi za sada radi i ne izbacuje tu gresku od kako sam ga ocistio ne znam... Ali to automatsko paljenje i ostalo se i dalje desava. Zato sam pisao ovde da nije do ploce ne znam stvarno.
 
Poslednja izmena:
Dobro, znaci nije napajanje, to si probao.

Kad si cistio kuler, da li si ga skidao sa ploce ili si samo izduvao prasinu dok je bio montiran? Jednom sam video slucaj pretegnutog kulera gde ploca nije htela da butuje uopste, zaglavi u boot loopu. Nije problem kao tvoj, ali postovposle ciscenja nemas problem vredi proveriti...
 
Dobro, znaci nije napajanje, to si probao.

Kad si cistio kuler, da li si ga skidao sa ploce ili si samo izduvao prasinu dok je bio montiran? Jednom sam video slucaj pretegnutog kulera gde ploca nije htela da butuje uopste, zaglavi u boot loopu. Nije problem kao tvoj, ali postovposle ciscenja nemas problem vredi proveriti...

Pozdrav. Nisam ga skidao jer imam specijalan "usisivac" za ciscenje sa nekom cevcicom i samo skinem prasinu sa svega brzo i lako. Nije kompresor nego bas usisivac. :D Skidao sam ga pre ne znam 6 7 meseci da menjam pastu itd. ali je sve bilo okej prespojeno i radilo bez ikakvih bagova a sada ga nisam skidao tako da neverujem da je do toga. Bas neam pojma sta je.
 
grafička kartica miki.

očisti stare drajvere sa DDU iz sejf moda, pozajmi od drugara neku ispravnu, ubodi, instaliraj nove sveže drajvere. pa probaj opet pomenute igre.

grafički artefakti su u 99.9% slučajeva posledica loše grafičke karte
 
Ja sam pre 8 god na starom racunaru imao problem eror zamrzne mi se sve ukoci samo restart pomagao
nosio i u servis i gde ne i nisu mogli da nadju staje od muke plakao sve novo pod garancijom bilo
i slucajno lik sa neta programer mi pomogo reko zameni sata kablove mozda su presavijeni, i je su kad kablirao i sredjivao kablove ja i sata kablove utegnuo
ja to i uradim zamenim sata kablove na hdd i stavim nov ali prikljucio ga nezno da ne bude savijen i i od tad komp nije kocio nije bilo erora i tako resio problem posle tri meseca mucenja
kod mene je u pitanju bilo sata kabli
mozda ovo pomogne
 
grafička kartica miki.

očisti stare drajvere sa DDU iz sejf moda, pozajmi od drugara neku ispravnu, ubodi, instaliraj nove sveže drajvere. pa probaj opet pomenute igre.

grafički artefakti su u 99.9% slučajeva posledica loše grafičke karte

Da ali ponekad su mi se javljali ti artifakti i kad mi je hard disk bio na 40% helta secam se. Zabaguje na nekom sektoru i prsne i slika neka cudna i kad sam zamenio bilo sve cool. Znam da dosta znas ali iskreno sada mislim da nije do karte. Odradio sam nove drajvere BTW. Evo od kako sam odradio ono ciscenje ne desava se vise. Sta sam jos uradio kad sam to sve prespajao je reset CMOS i jumper i kad sam sve prespojio ne desava se kernel power shut down ovih dana. Ali pitanje za napajanje sta mislis? To sam isto napomenuo sta mislis zasto se to desava? Ja sam mislio da je do ploce ili slicno jer mi se to desava da kada kliknem na keca iza napajanje se automatski pali iako mi je u bios-u na last state - power state off opcija. Zato sam mislio da je do ploce pa sam pisao ovde.
 
Poslednja izmena:
Ja sam pre 8 god na starom racunaru imao problem eror zamrzne mi se sve ukoci samo restart pomagao
nosio i u servis i gde ne i nisu mogli da nadju staje od muke plakao sve novo pod garancijom bilo
i slucajno lik sa neta programer mi pomogo reko zameni sata kablove mozda su presavijeni, i je su kad kablirao i sredjivao kablove ja i sata kablove utegnuo
ja to i uradim zamenim sata kablove na hdd i stavim nov ali prikljucio ga nezno da ne bude savijen i i od tad komp nije kocio nije bilo erora i tako resio problem posle tri meseca mucenja
kod mene je u pitanju bilo sata kabli
mozda ovo pomogne


Vrlo moguce. Kao sto sam rekao i Kokanu od kako sam prespojio sve i ocistio ne desava se vise. Vrlo moguce je da to resetovanje CMOS-a i opet prespajanje kablova resilo problem. Svakako to sa napajanjem se i dalje desava.
 
Evo posle 12 dana se opet desilo taj kernel power 41 igrajuci division. Od prvog septembra do sada nisam imao taj error i evo opet se javio. Samo sto ovog puta posle restarta sam dobio i error microsoft net framework stop responding i neki microsoft center not responding kad je pokusao kao da posalje neki info microsoft-u. Nisam screenshoot uradio ne znam ni ja zasto ali u prilozenim slikama cete videti.
 

Prilozi

  • 16e94d95-6d01-4893-bd25-9b6700e5e031.png
    16e94d95-6d01-4893-bd25-9b6700e5e031.png
    27.3 KB · Pregleda: 45
Poslednja izmena:
Opet igrao i nije se desilo. To nesto bas random izgleda...
 
Ja bih reinstalirao WIndows i drajvere, da sam na tvom mestu. Kernel i NET Framework mi više mirišu na softverski problem nego hardver...
 
Uf uzecu to u obzir mada sam presao sa sedmice na desetku bukvalno pre dve nedelje i preneo sve aplikacije i programe nema sta, sve je sveze instalirano. Videcu sta dalje mada jedva cekam taj novi PC vise da sklopim, , vreme je. Hvala svima na odgovorima nadam se da se nece desavati ovo vise. Reinstalirao sam net framework za sada pa cemo videti. :)
 
Poslednja izmena:
"Preneo"? Jesi li odradio direktni apgrejd sa 7 na 10 sa sve programima ili svežu intalaciju 10-ke, od nule, pa onda reinstalirao programe i drajvere?
 
"Preneo"? Jesi li odradio direktni apgrejd sa 7 na 10 sa sve programima ili svežu intalaciju 10-ke, od nule, pa onda reinstalirao programe i drajvere?

Da, direktan upgrade sa sedmice originala, pa instalirao drajvere itd.
 
Osećam da je tu problem, prilikom takvog apgrejda se dešava da nešto nije kako treba. Uvek idi na punu instalaciju od nule, uz brisanje sistemskog diska prilikom instalacije kad menjaš verzije sistema. Uz prethodni backup, naravno.

Ja bih ti rekao da lepo reinstaliraš Windows, od nule. Imam osećaj da će to pomoći...
 
Nazad
Vrh Dno