Šta je novo?

Koja zastita za zakrivljeni ekran

Zorkos

Cenjen
Učlanjen(a)
15.01.2012
Poruke
123
Poena
170
Postovanje,

Kupio sam Xiaomi Note 10, prvi malo skuplji telefon i prvi amoled.
Do sada nisam koristio nikakve zastite, vise puta sam razbio ekran, ali sa IPS ekranima to nije bilo problem, za nekih 20 eur se nadju na ebayu.
Kapiram da je sam ekran i zamena Oleda skuplja.

Tako da se izbor zastite prednjeg stakla poprilicno iskomplikovala, ne samo sto je oled vec i sto je ekran jako zakrivljen. Jedan prodavac mi je rekao da da zbog zakrivljenosti zastitna stakla ne mogu dobro da se zalepe. Opet, folije mi ne deluju kao dovoljno dobra zastita.

Da li neko moze da predlozi sta da se kupi, a da radi posao?
I gde da se to kod nas kupi...

Pozdrav
 
Na žalost sve što sam probao na Samsung s8 plus kada sam ga koristio raspalo se posle najvise mesec dana i prednja kamera je stalno bila mutna. Mozda neko ima neku preporuku ali vrlo tesko se nalaze dobra stakla za zakrivljene ekrane.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@zorkos
Zamena amoled ekrana na mi9t je 120e i to ne radi vise senzor za otisak prsta. Tako da dobro pazis da ti ne ispada.
Moja preporuka je da stavis foliju + odlicnu masku. Neces naci perfektno staklo, koje inace nije garant da ce sacuvati ekran od pada + uz staklo je teze naci masku koja ga nece dizati, tj. koja ce dobro pasovati.
 
hvala svima na odgovoru...

da li mislite da li ima smisla platiti za foliju 2200 din koliko su mi trazili u Uscu (moutfitters.rs), rade specijalne folije koje se oblazu ukoliko se ne varam preko citavog telefona, ova cena je za obicnu foliju, za mat je 2900...
 
hvala svima na odgovoru...

da li mislite da li ima smisla platiti za foliju 2200 din koliko su mi trazili u Uscu (moutfitters.rs), rade specijalne folije koje se oblazu ukoliko se ne varam preko citavog telefona, ova cena je za obicnu foliju, za mat je 2900...
Te folije su kao da telefon drzis u vakumiranoj kesi.

Štiti od ogrebotina ali nije baš najbolja zaštita od padanja na telefon ili neki kamen tu se već može probiti folija i oštetiti

Meni lično se ne sviđa više volim gumenu futrola koja je i najbolja zastita

Staklo na zakrivljene ekrane nemoj stavljati jer ili ne pokriva ivice, ili ako pokriva ivice daju neko ulje koje šatro sakriva šupljine...u suštini glupost.
Uz sve to staklo se razbije prilikom pada ali ekran ostaje čitav staklo se zameni.

Folija isto ne pokriva zaobljene ivice zaštita je odlicna
Mana folije je što se ona grebe ali je jeftina i lako se menja.

I zadnje hidrogel.
To je u stvari vrsta meke folije (te što ti nude za 2200din)
Ona je odlična za zakrivljeni ekran jer može preko ivice, ne grebe se ali takodje može da se ošteti ako zakacis za oštar predmet kao što je neki kamen, rajsferšlus i sl ostetices je, ali telefon će biti neoštećen.

Tako da bi ja tebi preporučio hidrogel i neku futrolu i nema šanse da se ošteti.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Hydrogel na Aliju do 1.5$ da biraš...
Ja ga koristim i zadovoljan sam (nije zakrivljen ekran). Jedina mana po meni je što pod određenim uglom kad je ekran isključen vidi se narandžina kora. Meni ne smeta, radi posao.
 
Na kraju ne kapiram: da li ovi u Mobile Outfitters koriste hidrogel ili je hidrogel nesto sasvim drugo, sta od toga je bolje i da li je hidrogel dovoljno dobar... (ps cena je 4000 din za ceo ekran, 2400 je samo za prednju stranu, preeevise)
 
Hidro gel ima puno naziva i ako je reč o istoj stvari i način stavljanja može biti drugačiji.
Oni stavljaju hidro gel tj jednu vrstu.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno