Šta je novo?

Acer Aspire 3 A315-55KG Windows 10 problem sa instalacijom

Mulahmic

Slavan
Učlanjen(a)
12.01.2009
Poruke
172
Poena
320
Pozdrav svima. Radi se o novom laoptopu iz naslova i imam problem sa instalacijom Windows 10 operativnog sistema.
Iskljucen je Secure Boot, menjan sata mode ali uvek isti problem. No Bootable Device.
Pri instalaciji Windowsa, ja bootujem sa UEFI Windows instalacione fleske, cak vidim i sam NVME SSD, kreiram particije, krece windows sa instalacijom, dodje do nekih 70% i tu se prekine instalacija, odnosno vraca na pocetni ekran same instalacije.
U biosu ne postoji BOOT MODE, niti pomenuti NVME SSD vidim u Boot priority listi. A inace je u samom biosu prepoznat u HDD 1 slotu, dok je HDD 0 prazan.
Da li je neko imao slican problem?
 
Poslednja izmena:
Imas problem sa instalacijom windowsa.. ili sa ssdom

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Imas problem sa instalacijom windowsa.. ili sa ssdom

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Uspeo sam da resim problem na kraju. Instalirao sam stariju verziju Windowsa, odradio update BIOS-a, i posle vratio na zadnju verziju i sve je ok (odradjen sistem iznova sa istom verzijom sa kojom sam pokusavao na startu). Priblizno slican problem sam skoro imao i sa jednim desktop racunarom gde zadnja verzija Windowsa nije htela da radi kako treba, tj. pravila je probleme, restartovanje i slicno. Updejtovanjem BIOSa je isto tako sve bilo reseno. Interesantno da je verzija 1909 na tom desktopu radila bez problema, dok je verzija 2004 pravila probleme do BIOS update.
 
Da li si flash pravio sa MS alatom?

Ne. Instalirao Windows 10 stariju verziju, iz Windowsa odradio BIOS Update, i odradio opet sistem na 2004 verziju. Nisam pokusavao nikakve alate iz razloga sto sam hteo da vidim da li ce negde da izbaci gresku do finisha. Bez problema podigao sistem i usput odradio i BIOS update. Posle toga me interesovalo da li je do verzije Windowsa bio problem, ali je ispalo da je bilo do BIOS-a.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno