Šta je novo?

Žig na fotografijama

HAD~

Slavan
Učlanjen(a)
20.03.2011
Poruke
1,441
Poena
245
Primetio sam kod huaveija i šaomija da kad neki slikaju novijim telefonima, u uglu slike stoji kao žig gde piše čime je slikano i koliko kamera taj telefon ima. Meni se čini da je to jedan od najjadnijih poteza u mobilnoj industriji. Verovatno može da se isključi, ali nije i tome poenta.

To mogu da uporedim kao da kupite audija i po defaultu na zadnjem staklu vam piše “Ja vozim audija i on ima motor sa 4 cilindra”. Baš glupo i sami sebi ruše reputaciju.


Eto moj komentar, a voleo bih da čujem i šta drugi milse.
 
Slažem se, očajan potez. Kvari fotografije, a verujem da bi svi to isključili da znaju da može i kako to da urade. (valjda može?)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Besplatna reklama.

Čak i mnogi upućeniji ne isključuju.

Naravno da može da se isključi, to je prvo što uradim nakon reseta telefona.
 
Isto kao i standardni potpis koji Tapatalk ubacuje: "Sent from my..."
Tek to ne razumem: jel' post bolji/važniji/korisniji ako je sa uredjaja X a ne uredjaja Y?
Pozdrav
 
Kod mene je to bilo ugaseno po defaultu na Mi Max 3 koliko se secam.

Ne treba mi besmisleni logo na uspomenama, ako me bas zanima cime je fotkano imam EXIF za to
 
Hajede da su genijalci napisali kojim fonom je slikano, nego stavili koliko kamera ima (triple camera).

Neko reče da je marketing. Pa jeste, ali ispod svakog nivoa. Hajde da to radi neki trećerazredni proizvođač, ali giganti kao xiaomi i huawei nikako ne bi smeli.
 
Hajede da su genijalci napisali kojim fonom je slikano, nego stavili koliko kamera ima (triple camera).

Neko reče da je marketing. Pa jeste, ali ispod svakog nivoa. Hajde da to radi neki trećerazredni proizvođač, ali giganti kao xiaomi i huawei nikako ne bi smeli.

Pa upravo takvi potezi su jedna od osnovnih karakteristika kineskih kompanija koje preko noći postaju ''giganti''. Efikasno u marketinške svrhe, korisnici/laici vole takve detalje (iz ko zna kojih sve razloga), win-win za takve kompanije.
 
Jadnije bi bilo da je ugašeno po defaultu pa da korisnici sami pale...

Ovako neke mrzi da mijenjaju, nekima nije bitno, a neki i ne znaju da može...

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Ja lično sam protiv i ne koristim, kao ni potpis na Tapatalku. Ali sam viđao i sasvim suprotnu priču, spomenem da se može isključiti a korisnik ne želi.
Ima nas raznih, kompanije žele da se reklamiraju na sve načine a ima i korisnika kojima prija da učestvuju u tome.
 
Iskreno se naježim kad vidim da neko to nije isključio.
 
Otprilike to ne ostavljaju oni sa Redmi 5-icom, već oni sa Note i Mi kombinacijama. Ovi sa jeftinim ulaznicama neće da se "blamiraju", a ovi sa skupljim hoće da znaju drugi ljudi koji telefon imaju. Meni je to ništa drugo do isticanje statusnog simbola (jer ybga, kako god da je, ovih dana je tako da je većina skupih telefona postala statusni simbol).
 
Ni Oneplus ni Xiaomi nemaju ovo podrazumevano uključeno.
 
Au, kako tako vidite stvari? Meni je (verovatno svima) taj potpis ukjucen po difoltu. Vise mi sluzi kao izvinjenje za nepovezane misli ili lose recenice jer se kuca u nekoj pauzi, negde tamo, sa mobilnog...
 
Meni to skroz nebitno. Kao i potpis u TT.

Sent from my SM-J610FN using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno