Šta je novo?

Problem sa racunarom

dragancce

Slavan
Učlanjen(a)
03.05.2005
Poruke
307
Poena
330
Drugari,
pojavio se problem kod drugarice na racunaru. Asus je ploca neka od pre 6-7 godina sa integrisanom grafikom. Advokatica je, koristi racunar taj samo za kucanje , nista nije opterecivan.
Imao je win 7 na sebi i krenuo je da javlja pri pokretanju da ne vidi operaticni sistem na crnom ekranu. Palo mi je na pamet da je nesto hard disk, doneo sam drugi, probao sam instalaciju win 10, imao sam butabilnu flesku kod sebe, odradi celu instalaciju, doduse sporije, i pri restartu nakon 100 % pojavi se plavi ekran javljao je nesto kernal error. Onda sam probao da menjam memoriju, isto se desavalo, onda sam uzeo butabilan win 7 disk, instalirao je, trajalo je dugo, opet pri restartu zaglavi na windos znaku, probao sam iz safe mode, zaglavi u nekom delu. Ne znam sta bi mogao da bude problem, izgleda mi kao nesto oko ploce, ali nisam siguran. Ako neko ima ideju neku neka kaze.
Unapred zahvalan.
 
Skini "živi" windows (sergei strelec), napravi instalacionu flešku sa Rufusom. Butuješ sa fleške i ako uspešno učita sistem sa fleške odatle probaš osnovne stvari da bi proverio da li je računar iole stabilan. Pustiš youtube, malo browsinga i slično.
Odradi i reset biosa ako nisi. Možeš probati i prebrisati ram slotove iznutra sa čačkalicom, malo vate i alkohola.
Ako neće ni posle toga tad je najverovatnije ploča ili napajanje.
 
Hvala na odgovoru, podseti me jos jednu stvar, probao sam hirens da butujem da bih mogao malo da procackam, zaglavio mi je i hirens, pokrenuo ga i samo je izbio plavi ekran.
 
Onda će još verovatnije i ovde ali probaj. Ploča je tad najverovatnije ali nemoj isključivati ni napajanje dok ne isprobate sa nekim drugim, poluispravno napajanje može da prouzrokuje sve vrste problema.
p.s. Sergei ti je Hirens na steroidima, probaj ga u svakom slučaju i kod sebe.
 
Probaj drugi sata kabel, drugi sata konektor(bolje ako ima druge generacije sata2/sata3), proveri kuler od procesora i temperature, promeni napajanje, očisti slot od memorije i probaj drugi slot.
 
Poslednja izmena:
reset biosa mooozda resi problem, jer ovo deluje kao da je sata kontroler opizditis...
 
Nazad
Vrh Dno