Šta je novo?

prelazak sa b450 na x570

oogabooga

Čuven
Učlanjen(a)
20.10.2003
Poruke
2,883
Poena
690
imam neku opciju da prilicno bezbolno(na to mislim finansijski), bolniji deo je prepakivanje i verovatno reinstalacija win10, predjem sa asrock b450m-pro4 na asus prime x570-P.

sta mislite, ko ima iskustva, jel da se cimam i prepakujem ovo sto sad imam, hocu li dobiti primetno sta u performansama, ili da mozda razmisljam o nekom buducem apgrejdu koji ce moci da ide na tu plocu?
sa trenutnom konfom sam i vise nego zadovoljan.
i da, da li je obavezno instaliranje svezeg win10 u slucaju prelaska na novu plocu?

hvala
 
x570-P ima vrlo dobru naponsku jedinicu, znacice ti za kasniji upgrade, imaces pci 4.0, za novije ssd i graficke karte. Performanse ce ostati iste, eventualno ako budes klokovao. Sistem ne bi morao da reinstaliras, meni deluje kao ok ponuda.
 
vec i sad imam jedan ssd m2 i graficku 5700xt koja i jeste psie 4.0.
nego mi jedan drugar rece da cu morati zbog pcie4.0 da reinstaliram win10.... pa zato pitam
 
Pa u sustinin je preporucljivo da reinstaliras.
Nije obavezno, ali eto probaj, pa ako bude problema onda ipak uradi fresh win10
 
evo, stigla mi ploca. e sad, ili sam ja slep, ili lud, ali nigde u biosu ne vidim opciju da ucitam xmp profil za memoriju, bios ver je 1405..... zna li neko gde se nalazi ta opcija?
 
ploca ladno ima 8+4 pinove za CPU. jel potrebno to za ryzen 2600? na napajanju svakako imam izlaza i previse, nije mi problem povezati i tih dodatnih 4pin.....
 
Ja mislim da nisam povezao ta dodatna 4 kod mene..
 
Ja mislim da nisam povezao ta dodatna 4 kod mene..

a jesi povezivao nesto od RGB stvari na plocu? gledam sad konektore, ima addressable rgb konektor koji je isti kao i na asrock ploci, i ima aura konektor. neznam na koji treba da povezem ventove i pumpu od vodenog hladjenja, da bi imao kontrolu osvetljenja iz windowsa, kao sto na asrocku imam sa nekim asrock programom..... znas li mozda?
 
vec i sad imam jedan ssd m2 i graficku 5700xt koja i jeste psie 4.0.
nego mi jedan drugar rece da cu morati zbog pcie4.0 da reinstaliram win10.... pa zato pitam

Ne, ja sam sa X99 presao na X570 bez reinstalacije. 0 problema.
 
a jesi povezivao nesto od RGB stvari na plocu? gledam sad konektore, ima addressable rgb konektor koji je isti kao i na asrock ploci, i ima aura konektor. neznam na koji treba da povezem ventove i pumpu od vodenog hladjenja, da bi imao kontrolu osvetljenja iz windowsa, kao sto na asrocku imam sa nekim asrock programom..... znas li mozda?

a ovo za RGB, zna li ko mozda?
 
premontirao sam juce, sve je proslo ok, win10 se podigao, odradio sam onaj amd chipset driver program, skinuo je neke drajvere i instalirao. posto mi je kuciste ogromno (TT level 20 GT) i ima mesta za kablove koliko hoces, bocnuo sam i taj dodatni 4pin za cpu, da ne razmisljam.
jedino mi je bios sad malo konfuzan, na asrock ploci mi je cpu bio klokovan na 4GHZ i 1.35V, a ovde kad udjem u te opcije sto cuda nekih, pa nisam ni cackao jer iskreno nemam pojma sta treba, samo sam ucitao XMP od memorije, a ostavio sam Core Performance Boost, pa u igrama dize CPU na 3.8GHz, posle ga spusta na 2 i nesto GHz.
win10 mi je licenciran, ali mislim da je Key vezan za proslu Asrock plocu, ako nazovem microsoft podrsku, ima li sanse da mi ga preregistruju na ovu novu plocu sad, sta mislite?
 
Poslednja izmena:
premontirao sam juce, sve je proslo ok, win10 se podigao, odradio sam onaj amd chipset driver program, skinuo je neke drajvere i instalirao. posto mi je kuciste ogromno (TT level 20 GT) i ima mesta za kablove koliko hoces, bocnuo sam i taj dodatni 4pin za cpu, da ne razmisljam.
jedino mi je bios sad malo konfuzan, na asrock ploci mi je cpu bio klokovan na 4GHZ i 1.35V, a ovde kad udjem u te opcije sto cuda nekih, pa nisam ni cackao jer iskreno nemam pojma sta treba, samo sam ucitao XMP od memorije, a ostavio sam Core Performance Boost, pa u igrama dize CPU na 3.8GHz, posle ga spusta na 2 i nesto GHz.
win10 mi je licenciran, ali mislim da je Key vezan za proslu Asrock plocu, ako nazovem microsoft podrsku, ima li sanse da mi ga preregistruju na ovu novu plocu sad, sta mislite?
Bolje kupi novi ključ na ebay-u za $2 nego da se cimaš.

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
a jesi povezivao nesto od RGB stvari na plocu? gledam sad konektore, ima addressable rgb konektor koji je isti kao i na asrock ploci, i ima aura konektor. neznam na koji treba da povezem ventove i pumpu od vodenog hladjenja, da bi imao kontrolu osvetljenja iz windowsa, kao sto na asrocku imam sa nekim asrock programom..... znas li mozda?

Nisam povezivao RGB..iskreno, ne treba mi :D
 
Nazad
Vrh Dno