Šta je novo?

puno fajlova u jedan dir ili podeliti

dragutin

Slavan
Učlanjen(a)
17.11.2007
Poruke
30
Poena
304
Imam pitanje u vezi stotine hiljada slika.

Da li je za disk bolje da ih držim u jednom diru ( meni je lakše zbog prikazivanja na TV ) ili da ih podelim u više direktorijuma.

Ima ih nekoliko stotina hiljda sa rastućom tendencijom ( kako dolaze unučad tako se to primiče milionskom broju) :guitar:

ili je za HD svejedno?
 
To sam i mislio

ali baka se boji da nešto ne cvrcne pa da ne ostane bez slika a onda će da nastrada deka :) :)

Hvala i cepam dok može
 
Meni licno je najprakticnije po folderima sa godinama i eventualno u tom folderu jos par foldera ako je bio neki veci dogadjaj. Prilicno je brze ocitavanje ako ima manje fajlova u folderu. A sto se harda tice nece mu nista faliti. I naravno jos jedan externi za svaki slucaj. Oni su bar danas jeftini.

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
 
I usput bekap na google photos, besplatno je...
 
Pa i imam jedan od 2 TB u kome su manje više sređeni po mesecima i po telefonima sa kojih je skidano ali imam jedan od 500 GB pa sve u jedan dir i to mi je super za smaranje drugara kad dođu na kafu a ponosni deda raspali sa izabranim slikama :) tako da imam i backup i mogu ovaj da filujem i prikazujem.

Hvala svima na rešenju nedoumice.
 
Nemas ti backup ako nemas sve slike u drugom hdd (u istom rasporedu kao na prvom) i na drugom mestu.
To sto imas na tom od 500GB ako ne sadrzi sve slike sa onog od 2TB i AKO NIJE U DRUGOM kompu, odvojeno od kompa u kome je 2TB hdd onda nemas valjan backup.
Crkne napajanje i spali elektroniku na oba hdd i sta onda?
Koliko deka treba plata ili penzija da odvoji da bi spasio slike?
 
Nazad
Vrh Dno