Šta je novo?

Bežični miš

nidzesi

Slavan
Učlanjen(a)
10.09.2012
Poruke
1,404
Poena
265
Drugari, ima li šta kod nas da vredi od bežičnih miševa? Imao sam Rapoo MT750, ali neće više da puni bateriju. Ima li nešto slično do 4000 din da se nađe kod nas?
Ono što mi je bitno: da ima back i forward dugme, da je optički (da nema ono crveno svetlo dole), da dobro radi skrol i da drži bateriju bar mesec dana. Odgovara mi i neki u koji ide AA baterija, ne mora da ima svoju punjivu. Bluetooth i wireless mi nisu bitni, iako ih je rapoo imao.

Hvala.
 
Poslednja izmena:
I mene interesuje nesto slicno pa da ne otvaram novu temu.
Sestra hoce da kupi neki bezicni mis i gledali smo Rapoo MT550.Uzela bi tu nesto do 3-3,5 soma.
nidzesi @ sad si me malo uplasio sa onim da nece da puni bateriju?Jel mt750 ima u sebi neku bateriju koja se ne menja ili ide neka alkalna koja se vadi i puni?
Koliko vidim mt550 koristi alkalne baterije koje se napune i stave u mis.
Njoj treba mis za ono uopsteno koriscenje,igrice ne igra.Znaci klasicno surfovanje i da baterija drzi onako solidno,barem par meseci.
Gledala je ova dva modela
https://www.ctshop.rs/logitech-pebble-m350-910-005718-bezicni-opticki-mis-1000dpi-crni.html
https://www.ctshop.rs/rapoo-mt550-bezicni-opticki-mis-1600dpi-crni.html

Pa sad nije sigurna sta uzeti.Cena je tu da kazemo u rasponu koji joj odgovara pa ako moze neka preporuka za provereno dobar bezicni mis u ceni da kazemo do plafon 3500 dinara ,znaci nekih 30 eura maksimalno?
 
Hvala pogledace?Jos neka preporuka?
Inace kakva su vasa iskustva sa rapoo m550 modelom?
 
MT750 ima svoju bateriju, tip 403040. Pomislio sam da je crkla baterija pa sam sa Alija poručio novu. Dok je imala struje u sebi radio je miš, kad se ispraznila - ne mogu da je napunim. Miš stoji na punjaču po 20 sati i kad ga skinem s punjača i počnem da radim, blinka svetlo da je baterija pri kraju i posle sat-dva se ugasi. Možda ni taj MT550 nije loš izbor, s obzirom na to da kad nestane "struje" zameniš bateriju i rešiš problem. Ako neko ima još neki predlog nek javi.

Hvala.
 
Cuo sam se sa drugarom koji ima dosta iskustva sa periferijama.Njegova preporuka samo logitech.Kaze da ne rizikujem sa rapoo mt550 modelom nego da idem na neki logitech.
Pa cemo nesto izabrati.
poolmaker@hvala za preporuku.Po ovoj temi otvorenoj ovde na benchu covek sa tim modelom ima nekih problema
https://forum.benchmark.rs/showthread.php?466491-Koji-mis-do-40e
sad mozda je to samo izdvojen slucaj ali cemo videti.
U svakom slucaju jos malo cemo pogledati i onda kupiti neki model.
I dalje moze neka preporuka za logitech do 30 eura plafon.
 
Ja sam ga uzeo kao deo MK270 kompleta.
OK je, ali previše sitan, a ja nemam nešto naročito velike šake.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Slažem se, miš je minijatura i dobar je samo za laptop, za kraće korišćenje ili kao trenutno bekap rešenje. Klikovi su bučni, skrol jedva prosečan i skrol-klik nije baš najbolje odrađen. Ne mogu tačno da se setim (prošlo je 10 godina od kupovine) ali čini mi se da nije imao baš neku sjajnu autonomiju baterije, kao MK320 (K330) tastatura (dve AAA baterije traju možda i preko 2 godine).

M185 može da posluži ako očekivanja nisu prevelika ali objektivno Bloody R7/R70 je drastično bolji miš u svakom smislu, jedino što mora da se puni na maksimalno 6-7 dana, u zavisnosti od podešavanja i jačine osvetljenja (može da se koristi i puni u isto vreme) a verovatno ni kontrola kvaliteta nije sjajna pa ima i primeraka gde skrol od početka ''zapinje''. Mada, koliko sam video, većina korisnika je ipak zadovoljna, a ko naleti na problematičan primerak, treba odmah i da reklamira.
 
Poslednja izmena:
poolmaker@hvala za preporuku.Po ovoj temi otvorenoj ovde na benchu covek sa tim modelom ima nekih problema
Ako joj ne treba nešto specifično od miša uvek je bolje najjeftiniji za koji proceni da joj odgovara. Danas se sve pravi daleko manje kvalitetno nego ranije. Logitech je nekad bio pojam dugovečnosti a sad se modernizovao..
 
ja imam rapoo m500, odličan je mis, ide na obične alkalne baterije.
nema Logitech za te pare da je za prineti.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Ja se odlučih za MT550, pošto sam bio prezadovoljan sa MT750. Mislim da će i ovaj odrađivati posao. Javljam utiske za par dana kako radi.

Ako si uspeo malo da istestiras mis daj neke utiske o njemu.Rekao si mi da ti je stigao.Kakva mu je zavrsna obrada i kako ti deluje ovako na prvu ruku mis.Jos nisam uzeo sestri nista a gledao sam ovaj mt550 pa ako si zadovoljan kvalitetom i radom misa onda nema sta da razmisljam dalje.
Imam ga za nekih 25 eura sto mislim da je ok cena za ovaj mis.
 
Koristim vec neko vreme Logitech M190 na kucnom PCu mahom za surf, nista ozb. Mis pristojno radi. Velicina je ok, mogao bi biti mozda za nijansu veci/visi. Nema nikakve dodatne tastere, malo je glasniji i cini mi se da je osetljiviji domet na prepreke ali za moje potrebe pristojan....sem jedne stvari - oblik misa mi nikako ne odgovara. Kad spustim saku na mis sve deluje korektno ali posle sat/dva koriscenja saka mi se prirodno prilagodjava i kosi u odnosu na mis kako bi mi levi klik i skrol bili pristupacniji kaziprstu. Zbog takvog (ne)prirodnog polozaja (kao da srednji prst pada sa misa) nekad mi se desi da slucajno pritisnem desni klik srednjim prstom a sam polozaj je nelagodan za saku. Ranije sam koristio Prestigio PMSG3R kojim sam bio zadovoljan, promenio sam ga samo zato sto je Logi wifi koji sam dobio na poklon pa ajde. On mi je bio dosta udobniji i ergonomski mi je vise odgovarao od M190. Pre njega A4tech X7 jedan period, mislim da je bio bolji mis od Prestigio-a ali za nijansu manje udoban.

Uglavnom, razmisljam da promenim M190 nekim novim wifi ali kojim? Ima li neko savet za neku budzet varijantu, ne mora nesto posebno ali bitno je da je funkcionalan i trajan kao M190 (bar se za sad lepo pokazao) a udobniji od njega...? Vidim da je Rapoo mT550 na popustu za 2600din mada mi on deluje kraci nego sto bi zeleo.....Redragon M690 (2500din) ? Rapoo mT750s deluje dobar ali meni verovatno nepotreban a skuplji od pomenutih i ima "nestandardnu" bateriju (tj nisu obicne AA baterije) . Otvoren za svaki predlog.
 

Prilozi

  • IMG_20230323_125756.jpg
    IMG_20230323_125756.jpg
    97.2 KB · Pregleda: 35
  • IMG_20230323_125820.jpg
    IMG_20230323_125820.jpg
    197.3 KB · Pregleda: 9
  • IMG_20230323_125938.jpg
    IMG_20230323_125938.jpg
    94.8 KB · Pregleda: 8
  • IMG_20230323_125959.jpg
    IMG_20230323_125959.jpg
    185.9 KB · Pregleda: 12
  • IMG_20230323_130123.jpg
    IMG_20230323_130123.jpg
    258.5 KB · Pregleda: 38
Koristim ja i imam M190.
Imam i HP 250, ergonomski možda bolji ali loša izrada. Poklopac baterije koji "klapara" rješio sam podmetanjem papira između baterije i poklopca. Scroll škripi i ima blagi hod lijevo desno od prvog dana. Koristim ga ali M190 je daleko komforniji i kvalitetniji.
Nisam ti dao preporuku šta uzeti ali zato nemoj HP 250 😃
 
Nidzo hvala sto si se javio.....M190 radi i nemam nekih problema. Voleo bih da je silent i da ima bocne tastere no iako nema preko toga mogu da predjem nego sto je neudoban, to me muci. Neki ergonomskog asimetricnog oblika namenjen za desnu saku bi mi verovatno zavrsio posao....probao juce u radnji marathon 705 (koliko je moguce onako zapakovan) i deluje korektan ali mi ne deluje da vredi koliko kosta. Pogledah i mT550 i on nije los, jedino deluje kratak. Mada je najjeftiniji A4tech fg30s mi se najvise svideo. Jeste kratak kao i Rapoo ali je silent,deluje udoban i duplo jeftiniji. Jel neko koristio njega?
 
Ja sam pre par dana uzeo ovo, da ne pisem opet citiram sebe iz druge teme

Tek sad vidim reply
Uzeo sam u medjuvremenu Moye OT-790 - skrol necujan kao i klikovi, isti ili tisi od Hame. Link cisto da se vidi na sta lici: https://gigatron.rs/misevi/moye-bezicni-mis-ergo-ot790-424159
Sto se tice popravke Hame, imam solidnu lemilicu i jos jednu istu takvu Hamu koju sam iskopao sa oglasa kada mi je stradao skrol. Kad me ne bude mrzelo, sastavicu jedan od te 2 Hame kad me ne bude mrzelo.
Iako nemam mnogo veliku saku, ovi manji misevi mi uglavnom ne odgovaraju, pocne da mi trne mali prst zbog lose ergonomije misa, na srecu Moye ima oblik koji mi odgovara iako je manji.
 
Logitech M590, valjda i na sajtu pise "silent clicks".
Cene su napumpane kako vidim, oko 6.000 je podnosljiva..kupljen 2019.? i fino radi. Ipak je to Logitech.
Tasteri su tihi, ergonomija dobra. Baterija,kvalitetnija drzi oko 6-7 meseci svakodnevne upotrebe.

Mana? Sivi model se zaprljao tu kod palca (bocnih tastera) nisam smeo agresivnije da perem jer je gumiran sa bokova.

Edit: vidim naknadno da je pomenut Maraton model.
Skroz korektan mis. Ako me secanje ne vara, klik ma skrol je malo tvrdji.
 
Poslednja izmena:
Ovo je prastara tema. Trenuntno u okruženju imam triathlon m720, m650 (rozi) i m330. Sve odlični miševi, za cene za koje su ovde plaćeni (40e, 25e, 12e).
Imao rapoo ranije, neuporedivo.
 
Lanicor procitao sam to, imacu u vidu.
Tema je mozda prastara no ne vidim problem u tome, ideja je bila da ne dupliram postojece. Za razliku od teme pomenute cene su prastare, trenutno od navedenih Logitech-a najjeftiniji M330 je 40ak e dok cene za ostale idu do 90/100e...Danijele tvrdis da je razlika u kvalitetu srazmerna razlici u ceni?
 
Od kako sam imao prvi miš sa backward/forward bočnim tasterima , bez njih sam "kao šugav". Ne bih nikome iz tog razloga preporučio M330 a čini mi se da je kod njega kruti
scroll točkić bez opcije levo - desno (Tilt Wheel).
M650 već izgleda zanimljivo, naglašeno je na sajtu da je tih , imate model za rad levom /desnom rukom plus i u L veličini.
 
Zamzung nisam favorizovao M330 na bilo koji nacin....M650 nesto skuplji nego sto sam planirao da potrosim ali videcemo, dobro je kad covek ima izbor u okviru istog modela. Hvala na savetu.
 
Nisam ni mislio da jesi.
Odmah mi je bilo jasno da neće biti lako ubediti te ;) Ja samo navodim opcije koje ti možda mogu značiti u radu. A dati 1-2.000 više za miš ako je još ergonomija u pitanju,se uvek isplati.
I sam vidiš koliko ume da zamara i frustrira. Prošao sam tu školu.
 
Moj Zaomi,radi vec sest godina ko doxa wifi/bt
 

Prilozi

  • IMG_20230326_232023.jpg
    IMG_20230326_232023.jpg
    56.1 KB · Pregleda: 25
Nazad
Vrh Dno