Šta je novo?

Dr Techno

miksan

Cenjen
Učlanjen(a)
25.12.2011
Poruke
855
Poena
195
Moja oprema  
Laptop
/
Tablet
/
Iskustva sa prodavnicom?
 
Nikad nikakav problem, sve pohvale za one tamo što rade u Bigu. Stvarno bez premca. Cene generalno okej, akcije sa LG-em su uvek najniže cene jednom mesečno ili jednom u dva meseca. Verovatno neka saradnja. Bosch dani isto budu s vremena na vreme isporuka bude na vreme.

E sad vidim ti si iz Kruševca. Ja sam u NS-u, pa kupujem tamo.
 
Radnja u NS ( TC Big) u roku od pola godine pazario kod njih TV,masinu za sudje,i masinicu za sisanje....sto se mene tice,ja sam nasao sebi idealnu radnju za kupovinu tehnike :) osoblje top ljubazno,znaju posao,i razumeju se u ono sto prodaju. Moja topla preporuka!

Sent from my OnePlus 8 using Tapatalk
 
Radnja koja nema besplatnu isporuku bez obzira na iznos teško će me privući kao kupca. Možda kada otvore u Subotici radnju
 
Što se tiče prodavnice, možda ok, ali što se tiče online kupovine, blago rečeno
U Ž A S.
Poručio sam 2 artikla, nosač za monitor i produžni kabl... Sve uredno piše na sajtu zelenim slovima NA STANJU pored proizvoda. Takodje u napomeni stoji da svi proizvodi naručeni do 12h stižu najdalje u naredna 3 radna dana... Ok, platio online, uplata prošla odmah, usledilo je čekanje. S obzirom da šalju city-expressom, rekao sam da ću čekati 5 radnih dana i tek onda ako ne stigne da ću se žaliti (jednom sam od sitija čekao paket 12 dana i na kraju morao da odem po njega 25km daleko u magacin).
Prošlo 7 dana, paketa nema, nazovem... da bi mi operaterka rekla da su mi odmah dan nakon uplate poslali mejl u kojem stoji da poručenih artikala NEMA NA STANJU i da s obzirom da ja nisam odgovorio oni nisu ništa poduzimali. (???) Mejl mi NIJE STIGAO... naravno provjerio sam sve foldere... nakon čega mi ona kaže: Mejl nekad ume da zaluta. (???).

U životu mi se nije desilo da kada nešto od tehnike poručim da me operater ne pozove da potvrdi porudžbinu a KAMOLI ako postoji neki problem da to pokušamo da riješimo.
Tako da su mi tek posle 7 dana zapravo poslali mejl u kojem su mi ponudili zamjenska rješenja koja su duplo skuplja od onih koja sam već platio, uz naravno moju doplatu i povrh svega, doplatu za usluge kurirske službe koja nije mala s obzirom na težinu paketa.

Jako, jako neprofesionalno. Napisao sam im da mi vrate novac i da mi zamjenska rješenja ne odgovaraju, da sam ogorčen njihovim načinom poslovanja i neprofesionalizmom, na šta mi oni ništa nisu ni odgovorili u znak izvinjenja i poštovanja prema kupcu, samo su mi uplatili novac nazad kroz par dana.

Ako mene pitate, izbjegavajte svaki vid online saradnje sa ovim neprofesionalcima.
 
kod nas je bolje izbegavati svaki vid online placanja unapred.
 
Supruga je kod njih porucila neki stapni usisivač. Bilo mi je malo nerealno zbog cene koja je bila skoro 6 hiljada manja nego bilo gde drugde, medjutim stiglo je brzo i bez problema. Jedini nedostatak je što nema besplatnog kurira ni za veće iznose, za usisivač skoro 700din.
 
Poslednja izmena:
Ja sam imao pozitivna iskustva , dva televizora ali narucujem tako da mi dostave u radnju pa cu platiti i pokupiti. Tako se ne zezam ako nesto sjebu u transportu. Sve stiglo , oni insistirali da se otvori da se proveri panel da nije pukao i to je to. Ja sam na 200 metara od njih ,na Bulevaru u Ns, pa mi lako dostaviti😄
 
Online kupovina jako loša, jer objavljuju proizvode za koje u stvari ne znaju da li ih distributer ima ili ne. I na kraju vas ponize sa nuđenjem proizvoda za koje su se u međuvremenu raspitali da ih imaju, ko da vi ne znate šta u stvari hoćete. Amaterizam.
 
Kupih nekoliko komada bele tehnike, iz mog iskustva ono što im piše 'Na stanju' u određenoj radnji je uvek bilo i dostupno u toj radnji.
Pošto sam pojedine primerke morao da lociram u par radnji u NS pa sam svraćao na 3 lokacije, delovalo mi je dosta precizno to njihovo online stanje.
Moguće da nije baš za sve artikle tako, ali pošto je tema iskustva... moje je pozitivno.
Sad baš merkam da odem da vidim neku LG mikrotalasnu uživo za koju stoji da je dostupna samo u TC Beo u LG store.
 
Od mene velika preporuka.
Kupljen TV Philips OLED, ugasio sam od sebe i ne pali (tačno u 3 god. garancije, bila je produžena garancija od 5 god, uvažili su bez problema), odneo u ranju a ne u servis, reklamirali i završeno za 10 dana.
 
Kupujem stalno kod njih, uvek korketni, sto je napisao mickeyrs, ako stoji da je dostupno u radnji na sajtu, uvek je dostupno, tu ne grese
 
Nazad
Vrh Dno