Šta je novo?

Astra g zvučnici u vratima

SOCOM

Slavan
Učlanjen(a)
21.10.2004
Poruke
2,485
Poena
445
Pozdrav ljudi.

Još jedna tema, kontam da će biti još nekom korisna, jer Astra g je jedan od popularnijih polovnjaka.

A sad na temu.
Od svih 6 zvučnika ostala su 2 visokotonca i jedan bas u prednjim vratima, pozadi su zvučnici električno ispravni ali su vešanja dezintegrisana.

Pozadi sam mislio da uzmem polovne fabričke zvučnike, ali za prednja vrata ne znam.
Gledao sam ove socijalne varijante Kenwood kfc1756, za koje bih sam napravio adaptere za montiranje.

Da li je neko probao ove Kenwood zvučnike ili nešto iz te klase, jvc, roadstar, da li se isto ili bolje čuju nego fabrički zvučnici?
Druga opcija fabrički zvučnici i to je po ceni slično.
Ali i tu ima kvalitetnijih varijanti koje se ugrađuju u Astre h ili vektre c.
Hvala unapred.
 
Evo, da izvestim o ishodu.

Za zadnja vrata sam našao zvučnike od Zafire A, fizički odgovaraju ali su sa gumenim vešanjem.
Prednja su bila agonija.
Na kraju sam ubacio samo jedan zvučnik od Astre H, uz dodavanje jedne nove rupe na korpi zvučnika.
Patio sam se sa prodavcima, pogotovo za prednje zvučnike.
U dva slučaja, po jedan zvučnik je bio sa odlepljenim magnetom, kontam iz vozačevih vrata.
Imajte to na umu ako kupujete polovne zvučnike.
Novi prednji bi mogli da se ubudže neki JVC zbog nešto manjeg prečnika, ali bi tu bili potrebni distanceri koji su oko 1000 din komad.
Ijoš jedna stvar za polovne zvučnike, postoji više kombinacija zvučnika za svaki model, zavisno od nivoa opreme.
Kod mene su bili zvučnici sa sunđerastim vešanjem, a postoje isti sa gumenim, šraf na šraf pasuju.
Malo su slabiji srednji tonovi, ali je malo bolji bas.
Sve u svemu, ko je srećković, može da ubode set od 4 zvučnika za nekih 25 evra i da reši sve jednim udarcem.
Ko ima živaca, vremena i novca, neka gleda neke dosta skuplje opcije.

Videću da okačim i slike ovih dana.
 
Ma, mogao sam naći u Vrčinu sva 4
 
Stari zvučnici, prednji i zadnji:
IMG_20200830_165840.jpg
IMG_20200910_214417.jpg
"Novi" prednji od Astre H i poređenje sa starim:
IMG-d2d2083f449b692777fdd3dab44691ab-V.jpg
Dubina nije ista ali ima prostora u vratima,broj rupa nije isti ali se probuši jedna i to je ok, prečnik je ok.
IMG-1d17574b10d1b7ee21de450082e6f33d-V.jpg
IMG-9e83034a6ca367199b35c6f6031e0d00-V.jpg
Ako nekom treba pomoć, neka kuka u ovoj temi, probaću da pomognem.
Sve ovo je koštalo 1700 din, kilo živaca, nekoliko pregleda raznih klipova na yt kako skinuti tapacirunge sa vrata, bez da ih uništite.
Treba imati i neki lepak, sintelan ili tigar, i sl. Da se relaksirate u pauzi od svega :d hahahaha.
Ostalo je da nekako sklopim jedan prednji od Astre H, ali to je posebna operacija.
Onda će sve biti gotovo.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno