Šta je novo?

IdeaPad 5 vs. Elitebook G6

Morfej

Poštovan
Učlanjen(a)
26.07.2018
Poruke
48
Poena
85
Imam na raspolaganju nekih 600-650e za kupovinu laptopa i trenutno se dvoumim izmedju ova dva modela...

Opcija 1 - Lenovo IdeaPad 5
- Ryzen 5 4500u
- 16GB DDR4-3200 (zalemljeno na plocu, mislim da ne moze da se prosiri)
- 256 GB NVMe
- 15.6" TN (neki govnjivi ekran izgleda)
- metalni poklopac, ostatak sasije je plastikaner

Opcija 2 - HP EliteBook 850 G6
- Core i7 8565u
- 16 GB DDR4-2400
- 512 GB NVMe
- 15.6" IPS
- mnogo bolja i kvalitetnija izrada

Najvise mi treba za web dev i filmove, a ponekad bih odigrao i neke starije strategije na njemu (Company of Heroes, Total War i slicno)...
Sta bi bio bolji izbor od ova dva? Moze i neka treca opcija naravno, otvoren sam za sugestije :)
 
Ideapad je noviji i brzi obzirom na novu platformu, ali nije ista klasa kao elitebook.

U principu elitebook, thinkpad i latitutde su premium i koji god nadjes u boljem stanju taj uzmes..

Razmisli i o 14" sa i5 8th gen, njih ima daleko vise na oglasima a razlika u performansama izmedju i5 i i7 nije nista spec za tvoje potrebe..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ideapad je noviji i brzi obzirom na novu platformu, ali nije ista klasa kao elitebook.

U principu elitebook, thinkpad i latitutde su premium i koji god nadjes u boljem stanju taj uzmes..

Razmisli i o 14" sa i5 8th gen, njih ima daleko vise na oglasima a razlika u performansama izmedju i5 i i7 nije nista spec za tvoje potrebe..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Razmisljam u istom pravcu, kod Elitebooka je mnogo bolja izrada i ekran, samo sto je izgleda Ryzen platforma mnogo brza i isplatljivija na duze staze... a i temperature procesora su mnogo bolje...
Nasao sam sledece rezultate na netu i bukvalno ispada da je Ryzen duplo brzi sto se sirove snage tice:

Screenshot 2020-08-29 at 21.18.20.png
Screenshot 2020-08-29 at 21.18.41.png
 
Što se Ideapad 5 modela tiče, kod nas su u ponudi modeli sa IPS ekranom sa 300 nita osvetljenja i 45% NTSC gamuta.
Pretpostavljam da gledaš polovni Elitebook, tu obrati pažnju na ekran pošto slabo ko navodi tačne specifikacije, može da se desi da ima tamniji ekran od Ideapad 5.
850 G6 sa 1080p ekranom dolazi u 3 opcije: 250 nita i 45% NTSC, touch 250 nita i 45% NTSC i 400 nita i 72% NTSC.
 
Znas kako, ima razlika izmedju 14" i 15.6" za IdeaPad 5...
14-ka ima full-aluminium sasiju, tastaturu sa osvjetljenjem i IPS ekran, dok je 15-ka citava plastikaner osim poklopca, ima TN ekran slabijeg kvaliteta i obicnu tastaturu. Ovaj EliteBook koji razmatram je nov, ispala je neka sema za 620e i to je ovaj model gore... I mislim da ima ovaj prvi displej koji si naveo.

Jedina dilema koju trenutno imam - kvalitet izrade & bolji ekran vs. hardverski mnogo jaca masina :d
 
Evo da ti olaksam, ja ne bi uzeo laptop sa TN ekranom u 2020oj pa da mi plate :D
Osim ako nije neki gejmerski sa 240hz, ali i tada je upitno.

Pogledaj iz ugla svojih potreba, da li ces osetiti te razlike u performansama? I taj elitebook sa tom I7 leti u normalnom koriscenju..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ja bih prije uzeo EliteBook.
Makar se zna šta uzimaš.


Na duže staze premium uređaji će pokazati svoje trajanje. Ako ne planiraš da mijenjaš u iduće 3-4 godine onda EliteBook.

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Što se Ideapad 5 modela tiče, kod nas su u ponudi modeli sa IPS ekranom sa 300 nita osvetljenja i 45% NTSC gamuta.
Pretpostavljam da gledaš polovni Elitebook, tu obrati pažnju na ekran pošto slabo ko navodi tačne specifikacije, može da se desi da ima tamniji ekran od Ideapad 5.
850 G6 sa 1080p ekranom dolazi u 3 opcije: 250 nita i 45% NTSC, touch 250 nita i 45% NTSC i 400 nita i 72% NTSC.

Kakvo je po tom pitanju stanje sa jefitinijim modelima? Gledah baš Ideapad ranga 3200u / 7020u i ne mogu da provalim da li u tom opsegu ima iole normalan ekran?
 
Nazad
Vrh Dno