Šta je novo?

Xiaomi Mi 10T / Mi 10T Pro

Ma ne bih ja raspravljao niti zelim, pogotovo ne sa ljudima kojima sve smeta. A pominjao do sada vise puta, fotografije su uporedive u preko 90/95% i sa S21 Ultra i sa Iphone 11 Pro. To je sve u par sitnica.
Xiaomi mora da napreduje sa svojim algoritmom za obradu onoga sa senzora u fotografiju, u sta ne sumnjam da ce ici u tom smeru.
Ja sam sa svojim fotografijama zadovoljan (pogotovo sto iz ovog senzora za sada znam dobre stvari da izvucem).
Ono sto je mana, onom ko to zeli, je taj rezim automatike i blizih objekata koje fotografises. Dobija se zamucenje slika koji su oko fokusne tacke. Eh da su bar ubacili jos ono jedno socivo, koliko bi se neke stvari ispeglale.
Sve u svemu, ubacicu mozda ovih dana par fotografija sa ovog telefon, pa ce nekima biti jasnije.
 
I dalje se ne razumemo, nikakvo dodatno staklo ne može da pomogne kod zamućenja, može samo svetlosno lošiji objektiv.

Par osnovnih reči o fotografiji: što je objektiv moćniji, to više svetla može da propusti kroz elemente, a kao nuspojavu ima pliće polje oštrine (gde počinje i završava oštro - sve van tog opsega je mutno). Ja, recimo, volim tu karakteristiku objektiva, i Mi10T to pruža, Pro još više jer ima još bolji objektiv - za stvarno smešne pare, pogotovo ovaj prvi. E, sad, što to nekoga žulja, tu ništa ne može da se uradi, jer ovi objektivi nemaju promenljivu blendu, čijim bi se zatvaranjem smanjivala količina svetlosti i produbljivala dubinska oštrina.

Šta može da se uradi je da se odalji objektiv od subjekta, pa da se malo naknadno kropuje, biće sve onda oštro.

Sve nedostatke u obradi dnevne fotografije vrlo dobro hendluje GCAM. Izvolite primer jedan od danas, teški uslovi u kontrasvetlu, puna rezolucija, nisam dirao fotografiju, kakva je izašla iz telefona uploadovana je:

A uzgred sam gledao malo sempl fotografije sa S21 Ultra:

Nisam impresioniran ni najmanje. Sasvim su dostojni poređenja, a ko ume da slika, uz pomoć malo podešavanja i GCAM, nije isključeno da bi bolje primere napravio na istim ovim lokacijama gde su primeri S21U.

Suština je da se troši vreme na nepotrebnu diskusiju. Danas je doslovce svaki telefon jako dobar za slikanje, svi su u 10-20% rezultata. Skuplji jesu bolji, ali ne toliko koliko fotograf može biti bolji ili lošiji, pa da tu razliku ne može da kompenzuje u plus ili minus.

Svi su dovoljno dobri da možete kreativno da se izrazite, jer, ruku na srce, 99,9% fotografija i ne završava na većim rezolucijama sem na ekranima telefona ili kompjutera. Kad se to uzme u obzir, svaki telefon je danas monstrum za naše potrebe.

Šta bih ja lično voleo, je u istom kvalitetu da imam ultraširoki objektiv, a ne ovo đubre, jer je to ugao koji bih mogao da iskoristim. Ovako, skoro pa je tu na telefonu za ukras. Još je i nesrećni makro upotrebljiviji, sa svojih smešnih 5mpix.
 
Nisi ti mene razumeo... Razlika izmedju 7p i 8p sociva nije u ostrini, vec u kvalitetu filtriranlg svetla koji ide na senzor. Ima dosta testova kod mi nota 10 i 10pro gde je primetan bolji dinamicki opseg i znatno manje aberacija na pro verziji (posebno u uslovima manje osvetljenosti). Zato ja kazem, steta sto nisu stavili to osmo socivo, kada su ga vec koristili u mi note 10 pro i mi 10 pro. Nije mi jasno da su tu hteli da ustede (a mislim da to nije neka znatna razlika u ceni).
Za ostali deo se slazem sa tobom.
 
Imam dve nedelje Mi 10T Pro i proximity senzor mi pravi dar mar, pre njega sam koristio Note 8 Pro i problem nije bio tako izrazen. Generalno telefon je zverina ali taj senzor i senzor za automatsko osvetljenje mi zestoko kvare iskustvo koriscenja. Sta mislite da reklamiram tel ili ce neki update doneti resenje?
 
@Oblakoder.
Jedino neki update da donese resenje. Proxy svima pravi dar mar.
A sto se tice senzora svetlosti, bas cudno, posto ih ima dva i zaista je osvetljenost ekrana uvek dobra.
 
Zabagovalo dva puta ali proradi kad iskljucim pa opet ukljucim automatsku svetlinu. Stvarno steta vrhunski uredjaji, a tako naivni problemi.
 
Da li je neko primjetio da baterija brze "pada" kad dodje do 20% nego do tada...?
 
Da. Ali ja sam to primetio na skoro svakom Xiaomi telefonu. Kao da varaju sa procentima. Npr desava se od 100 do 99 da prodje i po pola sata SoTa.
 
Da. Ali ja sam to primetio na skoro svakom Xiaomi telefonu. Kao da varaju sa procentima. Npr desava se od 100 do 99 da prodje i po pola sata SoTa.
U 99% slucajeva ga punim od 20% ... Ali jucer sam bio vani, nisam mogao. Bas sam primjetio, spade sa 20 na 10 bas brzo haha. Mozda zato sto se najbrze puni na pocetku...
 
Najbrže se puni od 0 do 65%, to završi za 30min, a dovoljno realno za ceo dan minimum.
 
Pa kao po nekim teorijama se skracuje vek baterije, zato.
Ne kazem da jeste, ali sam na mnogo mesta bas to procitao i sa objasnjenjima koja bas i nisam zapamtio pa ne bih ulazio u diskusiju jeste ili nije.
Ja je punim kad padne na 20 ili najmanje do 10%.
 
Ne prazni se ona nikad na svoju nulu, neće dozvoliti preveliko pražnjenje skoro nijedan uređaj danas.
 
Baterija ko baterija, cuvaj je pazi je, ona na 2/3 godine skrati sebi vek za 30%, a i telefon ces nakon 2/3 godine verovatno promeniti.
 
Zato je fora uzeti telefon sa 4000-5000mAh tako kad propadne 30% baterija i dalje bude to fino :)

Ja mogu da izvucem po 10h SoT sa svim zivim ukljucenim (Wi-Fi, 4G, BT, lokacija), kad propadne baterija moci ce 7-8h da izvuce. Hvata me manija da menjam, a realno bolji od ovog mi ne treba u narednih nekoliko godina..
 
Sad sam probao da prebacim slike sa telefona na pc i nikako ne mogu da ga povezem, ne pojavljuje mi se ikonica od telefona kao sto je to bio slucaj sa svim predhodnim telefonima. Jel zna neko da li treba nesto da podesim ili je to jos jedan bag?
 
Sad sam probao da prebacim slike sa telefona na pc i nikako ne mogu da ga povezem, ne pojavljuje mi se ikonica od telefona kao sto je to bio slucaj sa svim predhodnim telefonima. Jel zna neko da li treba nesto da podesim ili je to jos jedan bag?
Pa jedino je razlika u odnosu na ostale tel sto sam imao je sto ovdje na 10t pro moras spustiti notifikacijsku i odabrati prenos slika itd jer automatski je stavljeno samo na punjenje. Kad kliknes na prenos, onda se na compu pojavi.
 
Cuje se zvuk kad ubodem usb u komp i tel se puni ali na telefonu mi ne izbaciju nikakvu opciju, a na kompu se ne pojavljuje ikonica od telefona.
 
Nadji ovaj Default USb configuration, pa izaberi File transfer i probaj onda
Screenshot_2021-05-01-22-54-48-981_com.android.settings.jpg
 
Da li imaš instalirane Xiaomi USB driver's ?
 
@Oblakoder.
Idi u Device manager na računaru i pusti da povuče drajvere sa neta.
Mada je to trebalo da radi i bez toga :)
 
Nemam pojma da li imam drajvere i nemam pojma kako da ih instaliram, ma nije ni bitno cisto sam hteo da pogledam kako izgledaju slike na kompu. krastavac izgleda da nemam srece zapao mi bagovit primerak telefona 😐
 
Nemam pojma da li imam drajvere i nemam pojma kako da ih instaliram, ma nije ni bitno cisto sam hteo da pogledam kako izgledaju slike na kompu. krastavac izgleda da nemam srece zapao mi bagovit primerak telefona 😐
Ili bagovit telefon ili neznanje korisnika, treceg nema.
 
Nazad
Vrh Dno