Šta je novo?

Xiaomi Mi 10T / Mi 10T Pro

Druze.... Ako imas s21 sta ce ti mi 10t pro? Glupo je i porediti ... Ipak je s21 premium uredjaj.
Slike sa 10t pro ne mogu biti kao s21 nikako. Da ne govorim da sa OneUi nemas zajebancija s bugovima itd.
Sta sve napisa... Auuuu.
Fotografije u toku dana gotovo da nemaju razlike. Nocne fotografije se razlikuju u nijansama u korist S21 Ultre (posto S21 obicni nisam imao prilike da koristim).
Ono gde je S21 Ultra bolji, to je video. Mada i tu razlike nisu nesto drasticne (kolika je razlika u ceni dva uredjaja).
Sto se tice brzine rada, SD i Exynos ne mogu u istu recenicu.
E sad onda ide glavno poredjenje, ako je telefon od 1000 eura premium, a telefon koji ne zaostaje gotovo ni par procenata u celokupnom dojmu a pri tome kosta 500 eura, sta je on? Premium premiuma?
OneUI je isto bagovit kao i Miui (uglavnom tu ima i do samog Androida). A tek uredjaj, te pregrijavanje (prijavljene temperature i preko 40 stepeni tokom punjenja ili igranja), te prevelika potrosnja baterije kod upotrebe kamere, desava se da zaglupi uredjaj.
 
nisam imao s21, niti ću... imao sam s20+ nakon mi10t pro... i samo sam bacio pare tako što sam prešao na s20+... katastrofa sa baterijom i kamerom. sada sam na mi 10t obicni 6/128 i verujte mi sa samsungom sam završio. malo me kopka p40 pro ali za sada je mi10t babušan
 
A zasto je tvoje misljenje bitnije i strucnije?
Ja ev imam u kuci s21 pa mogu da uporedim .

Imas li ti priliku koristiti oba ili si citao na netu pa meni ovdje pametujes?
Ne vidim nigde odgovor na moje pitanje, na osnovu cega si zakljucio da je kamera 10T Pro losija od S21, osim po tvojoj "teoriji" o "premium" uredjajima.

Ne vidim gde sam to napisao da je moje misljenje "bitnije i strucnije" :)
 
Ne vidim nigde odgovor na moje pitanje, na osnovu cega si zakljucio da je kamera 10T Pro losija od S21, osim po tvojoj "teoriji" o "premium" uredjajima.

Ne vidim gde sam to napisao da je moje misljenje "bitnije i strucnije" :)
Pa rekao sam.ti,.imam kuci i s21 .... Uslikam sa oba telefona i uporedim.
 
Uporedis tako sto gledas jednu sliku na Samsung Amoled flagship ekranu, a drugu sliku na IPS ekranu, ili prebacis obe slike na isti uredjaj pa uporedjujes?
 
Na PC sam poredio...al kad vec pitas, eto jos jedne prednosti S21...Amoled. (y)



S21 je bolji u fazonu, izvadi telefon i slikaj ...99% pokusaja slika je super. Dok sa xiaomi nije slucaj . Da ne govorim sto zbog senzora jebeno zamagljuje oko objekta... ne samo iza , nego i okolo . Na svim slikama sam kliknuo na isto mjesto da fokusira....
Ne znam o cemu pricati , ovaj s21 nikakav problem nema....ne grije se telefon, ama nijedan bug nema .... bar ne trenutno .
 
Okaci i nama ovde da mozemo da vidimo po cemu je toliko bolja "premium" kamera na S21 i svojim ocima :D
 
okacio sam (y)
Ja imam 10 t pro i nemam problem reci da ima bolje nesto . I nisu slike Xiaomija odron i da ne valjaju , ali meni su jednostavno bolje ove na s21.

A ovdje izgleda Xiaomi kao sveta krava .... postali se kao apple ovce.
 
Poslednja izmena:
okacio sam (y)
Ja imam 10 t pro i nemam problem reci da ima bolje nesto . I nisu slike Xiaomija odron i da ne valjaju , ali meni su jednostavno bolje ove na s21.

A ovdje izgleda Xiaomi kao sveta krava .... postali se kao apple ovce.
Smesno je vredjati ljude koji vole apple. Drugo, one fotografije samo govore da nesto sa tvojim Xiaomi telefonom nije u redu. Prvo na AI modu ima predefinisani mod za slikanje cveca/bilja i nikada, ali nikada, mi se nije desilo da izadje iz fokusa centralni objekat-biljka. Druga slika i veca dubina kod xiaomi objektiva rezultuju veci bokeh efekat. Ali generalno bolja slfotografija kod S21. Treca slika meni bolja kod Mi10T Pro. Vise suma na objektu imas kod S21. Samsung previse izostrava objekte, nekad mu polazi za rukom pa dobija odlicne rezultate, nekada zestoko omane pa napravi dosta suma oko izostrenih stvari (veliki sum na tipkama) ili te izostrene crte izgledaju vestacki.
A sto se tice grejanja, odes na forume pa citas iskustva korisnika. O bateriji koja ne moze da izgura ni dan jos je teze diskutovati.
Ja sam uporedjivao S21 Ultra i fascinantno mi je to, da tel od 500 eura skoro ni malo ne zaostaje za telefonom od 1000 eura.
 
Meni je i treca bolja kod Samsunga... Oko laptopa , displej je crniji i stolnjak je normalan dok je Xiaomi stavio bokeh oko i izblijedio taj dio. Kao sto smo vec pricali, Xiaomi pretjeruje s tim bokeh...zamagljuje sve oko objekta. Na primjeru limenke se vidi fino. Ali eto, izgleda ja ne vidim dobro ili ukusi nisu isti.

Sto se baterije tice, ovaj ima cca 5h SOT svaki dan ...niije ni blizu Xiaomija al izdrzi dan.

Ovaj se ne grije...ne znam za druge.
 
Poslednja izmena:
Jel koristis HDR na 10T Pro?
 
Meni je i treca bolja kod Samsunga... Oko laptopa , displej je crniji i stolnjak je normalan dok je Xiaomi stavio bokeh oko i izblijedio taj dio. Kao sto smo vec pricali, Xiaomi pretjeruje s tim bokeh...zamagljuje sve oko objekta. Na primjeru limenke se vidi fino. Ali eto, izgleda ja ne vidim dobro ili ukusi nisu isti.

Sto se baterije tice, ovaj ima cca 5h SOT svaki dan ...niije ni blizu Xiaomija al izdrzi dan.

Ovaj se ne grije...ne znam za druge.
Ja ovoliki bokeh nemam, osim ako odaberem 108mpx fotografije pa sam odaberem fokalnu duzinu u editovanju. Znaci bukvalno nije mi jasno sta se kod tebe desava. Slike objekta neverovatno kristalno jasne, nikakvog zamagljivanja (osim kada teram makro na 10cm).
Plus pogledaj donju lajsnu displeja na 3 slici. Samsung ima suma, Xiaomi nema.
 
Poslednja izmena:
Ne razumem u čemu je problem? Kudikamo bolja slika sa plićom dubinskom oštrinom, tj. sa većim zamućenjem.
 
I da dodam, namerno su na oba uredjaja modovi za odredjivanje ekspozicije razliciti. Kod samsunga drzis tackasto (Spot) a kod Xiaomia prosecno (Average). Ili je kod Samsunga ukljucen pametni mod, a kod Xiaomia iskljucen. To pravi drasticnu razliku oko samog osvetljenja, ostrine i slicno.

Posto mi ne dozvoljava da editujem post. Moram u dva posta, a nek moderacija spoji. Budi iskren pa reci koji je deo fotografije bolji:
Ovaj

Ili ovaj

Oba su samo skrinshotovana, nisu secena (mada na secenoj originalnoj, razlika bi bila i veca).
 
Naravno da je tu bolja od Xiaomija. Vise mpx ima slika ...kad zumiras, vise detalja. S tim da je boja bolja kod S21.

Ne znam.... Mozda je u mene do roma. Ali nisu slike blizu...ovo zamucivanje svega oko objekta mi strasno ide na zivce.
U mene je ova verzija roma za EU.
 
E sad gornja je Xiaomi, donja je Samsung.l i to nema veze sa mpx. To je ono sto ja pricam odavno, Samsung preterano softwarski izostrava fokus na stetu prevelike zrnavosti i suma okoline.
U globalu na celoj slici, xiaomiju je pobegao fokus, nije mi jasno zasto jer on na AI modu odlicno prepoznaje biljke i odlicno ih fokusira.
 
Doduse, da budem iskren, Xiaomi u poluosvetljenim uslovima ima manjak detalja u odnosu na vodece telefone. I to je definitvno do obrade fotografije, odnosno softwera. Npr na gcam (bez ikakvih konfiguracionih fajlova) daje vise detalja nego stock. Ali ako se vremenom softwerski utegne bice to top 10 kamera, trenutno.
 
Nesto ovde ne stima :D

Nisi mi odgovorio, da li koristis HDR na 10T Pro? Mnogo je muljav tekst, kod mene se sa 4-5 metra bolje vidi tekst nego kod tebe u "point blank".
Pa bez cropa mi je Samsung bolja. Za HDR se ne sjecam... Ukljucen mi je, ali se gasi sam, ne znam zasto....
MIUI?

Edit: gdje se moze naci link za download fw? Ono , lista da vidim koji je zadnji za moj model?
 
Gasi se sam jer po difoltu se te opcije ne vracaju na prethodno izabrane, postoji toggle u podesavanjima za kameru:
 

Prilozi

  • IMG_20210423_112245.jpg
    IMG_20210423_112245.jpg
    84.2 KB · Pregleda: 18
I prosli put kad sam slikao, slike ispale losije jer sam slikao scenu gdje je bio hlad na jednom dijelu, na drugom sunce. Na automatski mi vraca....a zar nije to najbolje? Kad treba da pali...
 
Dnevne HDR slike i dalje GCAM pravi kudikamo bolje, tj. bar se meni lično najviše sviđa u odnosu na većinu aktuelnih telefona, bez obzira na segment.
 
Ne treba ti sajt. Otvoriš Settings-> About phone-> MIUI version-> tri tačke u gornjem desnom uglu-> Download latest package
Kasni tu... Prosli put je ovaj 12.1.2 izasao, a meni OTA nije...pa sam skino s neta 😁


Ova zar ne ? Ima sad evo 12.1.5 ali beta
 
I da dodam, namerno su na oba uredjaja modovi za odredjivanje ekspozicije razliciti. Kod samsunga drzis tackasto (Spot) a kod Xiaomia prosecno (Average). Ili je kod Samsunga ukljucen pametni mod, a kod Xiaomia iskljucen. To pravi drasticnu razliku oko samog osvetljenja, ostrine i slicno.

Posto mi ne dozvoljava da editujem post. Moram u dva posta, a nek moderacija spoji. Budi iskren pa reci koji je deo fotografije bolji:
Ovaj

Ili ovaj

Oba su samo skrinshotovana, nisu secena (mada na secenoj originalnoj, razlika bi bila i veca).

Izvini što tek sad odgovaram, nisam video da pitanje.

Na drugoj si isekao deo koji nije fokusiran, čini mi se da je donji list polako u fokusu koji je isečen. Nije dobro fotografisano, tj. nije do telefona.
 
Nazad
Vrh Dno