Šta je novo?

Xiaomi Mi 10T / Mi 10T Pro

Gotovo sam siguran da je gornji amoled..zato što je crna baš crna, ne vuče onako na sivkasto.
Inače mi lepši donji ekran, više mi odgovara prikaz boja, svetlina..
Upravo iz istog razloga ja mislim da je donji ekran AMOLED. I meni se prikaz na njemu više sviđa.
Prešao sam sa IPS LCD na super AMOLED I razlika se baš vidi.

Послато са Mi 10 помоћу Тапатока
 
Ljudi, amoled je svetliji, zato je i gornja fotka svetlija... :)
Kada bi videli ova dva telefona uzivo, gornji ekran ne bi imao delove koji su izgoreli, samo zato sto oko ima veci dinamicki opseg od kamere kojim je snimljeno ovo. :)
 
Ovde nema sta da se zameni i da se misli dal je gore ili dole ovaj ili onaj. Mi 10T ima ravan ekran, Mi 10 curved, tako da je sve jasno. Donji je Mi 10T, gore je Mi 10.
 
Ova slika je cist dokaz da pola ovih sto traze AMOLED ne znaju da ga pronadju na slici :D
 
Ovde nema sta da se zameni i da se misli dal je gore ili dole ovaj ili onaj. Mi 10T ima ravan ekran, Mi 10 curved, tako da je sve jasno. Donji je Mi 10T, gore je Mi 10.
Tacno tako, dole Mi 10T zato sam i iskomentarisao da mi se boje na Mi 10T vise svidjaju iako je IPS.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Gore je Amoled, dole ips.

Послато са SM-A315G уз помоћ Тапатока
 
Ja sam pričao o svom utisku na osnovu fotografije. Kao što kolega reče, uživo bi utisak sigurno bio drugačiji.
Nisam obraćao pažnju na ivice ekrana, dao sam utisak da prikaza na fotografiji.

Послато са Mi 10 помоћу Тапатока
 
Zamislite 2 ista telefona jedan ispod drugog, na donjem je osvetljenje stavljeno na 50%, na gornjem je na 100%..na fotografiji bi bila velika razlika...ako je eksponirano za donji ekran, gornji ce imati pregorele delove...to se isto desava i kod ovog..jednostavno gornji ekran je mnogo svetliji i kamera ne moze da izvuce sve detalje...uzivo je skroz druga prica i to sto je svetliji je uvek plus... :)
 
Ne mogu nikako da nadjem Xiaomi sa IP68 i bezicnim punjenjem, izgleda da imaju problem da spoje te dve stvari zajedno.
 
Nema ni jedan xiaomi ip68, ali imaju drugu zastitu P2i waterproof naprimer na mi10
 
Svakako ni jedna garancija ne pokriva kvar usled ulaska vode u uređaj, nebitno imao on sertifilat ili ne.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Svakako je jedino tačno da xiaomi štedi na ip68 sertifikaciji, sve ostalo su priče za malu decu.
 
Svakako ni jedna garancija ne pokriva kvar usled ulaska vode u uređaj, nebitno imao on sertifilat ili ne.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

Samo Samsung i niko drugi, iako se reklamiraju svi ostali na sva zvona.
 
Stigao konačno, o utiscima nešto kasnije ali ovako "na prvu", odličan haptic feedback i lunar silver boja koja para vrijedi. :)

Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
 
Cestitam. Nek te dobro sluzi. Obavezno napisi utiske

Sent from my MI 10 using Tapatalk
 
@BitrAtE

Ako mogu utisci što pre, baš me zanima ovaj telefon...
 
Pobogu kako je bolji, ajde molim te obrazloži, imao sam prilike da se družim i sa Pocom f2?

- 144Hz ekran je nevjerovatan, naspram standardnih 60Hz. IPS je ekran ali najbolji što sam imao prilike da vidim, boje su fenomenalne, ja garantujem da većina neće ni izvaliti da nije amoled, apsolutno mi amoled nije potreban pored ovakvog ekrana.

- stereo fenomenalni zvučnici naspram mono

- ima li potrebe komentarisati kameru? Najbolje od Šaomija je u ovom modelu, Samsungov 108mpx senzor (vidjeću kakav sa fokusiranjem), onda tu je OIS, kod Poca to nema.

- jača baterija, ljepši za klasu...

Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zavisi kome šta treba, 144 Hz i stereo me ne interesuju, kamera je verovatno bolja ali nema isto telephoto što pravi razliku. Bitan mi je aod, sve zavisi iz kog ugla se gleda i kome je šta bitno. Baterija jeste veća ali kraće traje na 10t. Otpisao sam ga zbog ips-a, ali verovatno je nekome ok ko ne koristi aod
 
Još samo da izađe neki spigen ili ringke...
 
Kada se ubace 2 kartice javi da se telefon može koristiti samo sa jednom u 5G režimu ili sa dve na 4G :)
 
Sad gledam domace sajtove i nigde ne mogu da nadjem preorder niti preporucene cene. Da li ste vi nasli negde?
Samo vidim poklone koje daju uz telefon.
 
Jučerašnje vesti na Benchmarku:


Dugo iščekivani novi modeli Xiaomi mobilnih telefona Mi 10T serije biće zvanično predstavljeni 29. oktobra 2020. godine, u 17 časova, na oficijalnim kanalima kompanije Xiaomi u Srbiji na Facebook i Youtube. Zvanično predstavljanje uređaja označiće i početak pretprodaje u Srbiji.

U periodu pretprodaje, od 29. oktobra do 8. novembra, svi ljubitelji Xiaomi tehnologije i proizvoda, moći će da rezervišu neki od mobilnih telefona iz Mi 10T serije. Sve uređaje iz ove serije, Mi 10T, Mi 10T Pro i Mi 10T Lite, karakterišu vrhunske preformanse, visoko kvalitetna kamera odlične rezolucije, dugotrajna baterija i snažan procesor. Uz svaki telefon u pakovanju se dobija i ultra brzi punjač kao i Anti-bakterijska maska.

Pored sjajne cene novih telefona, u pretprodajnom periodu, sve kupce Mi 10T i Mi 10T Pro, očekuju i brojni pokloni. Rezervacija se može izvršiti u Mi store, poslovnicama mobilnih operatera i svim velikim prodajnim centrima tehnike kao i online na www.mi-srbija.rs. Cena uređaja će biti u rasponu od 56.999 dinara za Mi 10T i od 66.999 dinara za Mi 10T Pro.
 
Posle nedelju dana korišćenja mogu reći da sam jako zadovoljan, definitivno će se zadržati duži naredni period kod mene. IPS ekran je odličan i nije isti kao na Poco X3, svjetliji je znatno na Mi10T PRO. Boje su "žive" i ta famozna crna uopšte nije problem kao što većina potencira kao manu ili još gore deal-break. Najbolji IPS ekran sigurno što se do sada viđao sa preko 500 nita osvjetljenjem, HDR10+... Super zadovoljan ekranom a posebno zbog toga što u dosta aplikacija koristim dark mode pa taj prelaz sa amoleda bar ja uopšte nisam osjetio, (prije ovog modela sa amoledom sam imao Mi Note 10, S10, S9+...) Kao bonus, ustvari glavni razlog što sam uopšte uzeo ovaj model je FLAT ekran, definitivno sam počinuo od slučajnih minimizovanja, pretiskanja i slično. 144Hz možda neko ne vidi kao prednost ali što se mene tiče moj sledeći smartphone će morati biti barem 120Hz. Fantastičan je osjećaj skrolovati fluidno bez bilo kakvog stutteringa, trzanja, onda kretanje kroz foldere, multitasking, milina. Ne mogu da vjerujem da je nekim ljudima visok refresh rate "gimmick", niđe veze, jako dobra stvar.

Za razliku od kriminalne fabričke maske koja dođe uz Poco X3, ovdje je baš slim maskica i skroz fino tel leži u ruci sa njom, nije uopšte nezgrapan a Lunar Silver boja je fenomenalna, jako lijepo izgleda generalno telefon.
Preko ekrana dođe folija koja se ne primjećuje i ne osjeća pod prstom tako da je ne skidam.

Stereo zvučnici odlični, nešto tiši (čini mi se?!) u odnosu na prethodni Poco X3. Sa proximity senzorom nisam imao niti jednom problem, ne znam kakav je to Peci uletio primjerak na testu pa ga je onako ocrnio. :)

Što se kamere tiče, nisam je istestirao još, nisam imao vremena prethodne nedelje ali jesam dovoljno da mogu da iznesem neke zaključke upoređujući sa Mi Note 10 prethodnikom.
- riješen problem sa fokusom, video je fantastičan i fluidan bez mučenja uređaja sa fokusiranjem (konstantno zamućenje i izoštravanje slike, ludio sam zbog toga na Mi Note 10)
- selfie kamera odlična, čak i u uslovima slabijeg osvjetljenja
- generalno se kamera čini znatno unapređenijom u odnosu na Mi Note 10 ali kao što rekoh treba da tek testiram


Što se baterije tiče, računajte na 2 dana puna casual korišćenja ili cijeli dan dušu da mu uzimate bukvalno i da odete u krevet sa 35% baterijom. (been there :D)
U eri kad telefoni dolaze bez punjača, kad se fast charge računa od 18w koji košta papreno, ja sam dobio punjač fabrički i to od 33w.

Ima li potrebe komentarisati Snapdragon 865 još u kombinaciji sa 144Hz ekranom i UFS 3.1 memorijom ?
Sve doslovno leti, ali baš.

Da se vratim opet na ekran, kad bi me pitali da li bi volio amoled umjesto ovog IPS-a, odgovorio bih odrično iz razloga što bih onda vjerovatno u paketu sa amoledom dobio i buđavi fingerprint ispod ekrana, a sada imam hardverski fingerprint u power dugmetu i radi fantastično, pa bio prst vlažan, smežuran, znojav. Em što radi fantastično em je i na najboljoj mogućoj poziciji (subjektivan utisak, kolegi recimo najviše odgovara na leđima što je meni suludo)

Ako ćemo o manama IPS-a i generalno manama cijelog telefona za sada od mene samo jedna - AOD.

Za utjehu, tu je notification lampica. :)


Eto to bi bilo to otprilike, ako neko ima dodatnih pitanja, pucajte! :)
 
Poslednja izmena:
Jaca verzija. Pojavila se cena u GG jos na predstavljanju istog :)
 
Posle nedelju dana korišćenja mogu reći da sam jako zadovoljan, definitivno će se zadržati duži naredni period kod mene. IPS ekran je odličan i nije isti kao na Poco X3, svjetliji je znatno na Mi10T PRO. Boje su "žive" i ta famozna crna uopšte nije problem kao što većina potencira kao manu ili još gore deal-break. Najbolji IPS ekran sigurno što se do sada viđao sa preko 500 nita osvjetljenjem, HDR10+... Super zadovoljan ekranom a posebno zbog toga što u dosta aplikacija koristim dark mode pa taj prelaz sa amoleda bar ja uopšte nisam osjetio, (prije ovog modela sa amoledom sam imao Mi Note 10, S10, S9+...) Kao bonus, ustvari glavni razlog što sam uopšte uzeo ovaj model je FLAT ekran, definitivno sam počinuo od slučajnih minimizovanja, pretiskanja i slično. 144Hz možda neko ne vidi kao prednost ali što se mene tiče moj sledeći smartphone će morati biti barem 120Hz. Fantastičan je osjećaj skrolovati fluidno bez bilo kakvog stutteringa, trzanja, onda kretanje kroz foldere, multitasking, milina. Ne mogu da vjerujem da je nekim ljudima visok refresh rate "gimmick", niđe veze, jako dobra stvar.

Za razliku od kriminalne fabričke maske koja dođe uz Poco X3, ovdje je baš slim maskica i skroz fino tel leži u ruci sa njom, nije uopšte nezgrapan a Lunar Silver boja je fenomenalna, jako lijepo izgleda generalno telefon.
Preko ekrana dođe folija koja se ne primjećuje i ne osjeća pod prstom tako da je ne skidam.

Stereo zvučnici odlični, nešto tiši (čini mi se?!) u odnosu na prethodni Poco X3. Sa proximity senzorom nisam imao niti jednom problem, ne znam kakav je to Peci uletio primjerak na testu pa ga je onako ocrnio. :)

Što se kamere tiče, nisam je istestirao još, nisam imao vremena prethodne nedelje ali jesam dovoljno da mogu da iznesem neke zaključke upoređujući sa Mi Note 10 prethodnikom.
- riješen problem sa fokusom, video je fantastičan i fluidan bez mučenja uređaja sa fokusiranjem (konstantno zamućenje i izoštravanje slike, ludio sam zbog toga na Mi Note 10)
- selfie kamera odlična, čak i u uslovima slabijeg osvjetljenja
- generalno se kamera čini znatno unapređenijom u odnosu na Mi Note 10 ali kao što rekoh treba da tek testiram


Što se baterije tiče, računajte na 2 dana puna casual korišćenja ili cijeli dan dušu da mu uzimate bukvalno i da odete u krevet sa 35% baterijom. (been there :D)
U eri kad telefoni dolaze bez punjača, kad se fast charge računa od 18w koji košta papreno, ja sam dobio punjač fabrički i to od 33w.

Ima li potrebe komentarisati Snapdragon 865 još u kombinaciji sa 144Hz ekranom i UFS 3.1 memorijom ?
Sve doslovno leti, ali baš.

Da se vratim opet na ekran, kad bi me pitali da li bi volio amoled umjesto ovog IPS-a, odgovorio bih odrično iz razloga što bih onda vjerovatno u paketu sa amoledom dobio i buđavi fingerprint ispod ekrana, a sada imam hardverski fingerprint u power dugmetu i radi fantastično, pa bio prst vlažan, smežuran, znojav. Em što radi fantastično em je i na najboljoj mogućoj poziciji (subjektivan utisak, kolegi recimo najviše odgovara na leđima što je meni suludo)

Ako ćemo o manama IPS-a i generalno manama cijelog telefona za sada od mene samo jedna - AOD.

Za utjehu, tu je notification lampica. :)


Eto to bi bilo to otprilike, ako neko ima dodatnih pitanja, pucajte! :)
Ima notification LED? Top!
Mogu li se mijenjati boje u zavisnosti ja li poruka, propušteni poziv, mail...?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno