Šta je novo?

Xiaomi Mi 10T / Mi 10T Pro

Probaj dual apps kako ti rade i safetynet da li ti prolazi na xeu.

Xeu je kesa.

Mnogo bolji je cist kineski rom sa pobrisanim kineskim app

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Na ne-rootovanom Xeu rade i dual apps i bankarske aplikacije.
 
Na TrueCaller nema problema sa proxy senzorom. Definitvno je problem google aplikacija.

Truecaller nema opciju za dual sim?

Sad isprobavam i nigde ne mogu da nadjem. Kad nekog pozivam, kod True Phone-a, pa i kod Google phone app mogu u toku pozivanja da promenim karticu sa koje zovem. Ovde toga nema, a htedoh da probam da li se ne pali ekran
 
Ima opciju. Ta opcija se nalazi kada zelis da nekog nazoves, tj da uneses brojeve odmah iznad table sa brojevima donji desni cosak. U kvadraticu oblika sim kartice stoji ?. Kliknes na njega iz promeni znak ? u broj 1, a drugim klikom u 2. Brojevi 1 i 2 oznacavaju sa koje kartice zoves.
 
Sa True caller ste mi otvorili oči.

Sent from my Mi 10T using Tapatalk
 
Isplati li se upgrade sa A71 na Mi 10t pro? Konkretno kamera me zanima, procesor jeste bolji i baterija predpostavljam
 
Truecaller mi se ne svidja, jer ipak ne mozes u trenutku pozivanja da promenis karticu, smara sa svojom sms aplikacijom, ne moze da se podesi da kad otvorim aplikaciju odmah otvori i dialer.
Ono sto je dobro je da se za vreme 3 razgovora nije palio ekran, sto je ranije bila misaona imenica. Tako da izgleda da radi posao sto se tice proximity problema.

E sad, zbog ovih nedostataka koje sam naveo, a koje True Phone nema i u svemu je bolji od Truecallera (osim paljenja ekrana), ipak sam sinoc odradio uninstall Truecallera i vratio se True phone app. I......
Sada se ne pali ekran ni sa True phone app!!!!!! Nesto je softverski povuklo od Truecallera, koliko god nemoguce izgledalo, i sada nema ukljkucivanja ekrana. Od jutros sam imao 3-4 razgovora duzih od 10 min i nije bilo paljenja ekrana cak ni u lezecem polozaju, pomeranju telefona i td.

Ziv bi NakaRe :):):)

Pratim situaciju i dalje.
 
Isplati li se upgrade sa A71 na Mi 10t pro? Konkretno kamera me zanima, procesor jeste bolji i baterija predpostavljam
Pravi upgrade bi bio Mi 10 il Mi 11, smorio bi se kad bi sa amoleda presao na lcd panel

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Mi 10 mi ne odgovara zbog single sima.
Svi hvale taj LCD displej kod Mi 10t
 
Single SIM rešiš za 1$ i pola sata.

Mi10T Pro je bio super opcija sa svim onim poklonima kod operatera, ovako baš i nema smisla sa istom cenom kao Mi10, a nema prednosti sem ravnog ekrana.

Jeste to vrhunski LCD, ali opet..
 
^meni je prednost zakrivljen zbog lakse svajpa sa gestovima

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Single SIM rešiš za 1$ i pola sata.

Mi10T Pro je bio super opcija sa svim onim poklonima kod operatera, ovako baš i nema smisla sa istom cenom kao Mi10, a nema prednosti sem ravnog ekrana.

Jeste to vrhunski LCD, ali opet..

Jel ima kod nas da se kupi onaj adapter? Ili mora sa alija
A jel treba posle nešto da se radi oko softvera?
 
Iskreno ne znam jel ima, ja sam naručio sa alija. Treba da se flešne XEU
 
Nisam to nikad radio, ne znam da li je pametno da se igram oko toga. Razmiljam i od Realme X50 pro 12/256
 
Isplati li se upgrade sa A71 na Mi 10t pro? Konkretno kamera me zanima, procesor jeste bolji i baterija predpostavljam
Isplati se, LCD jeste, cinjenica da je amoled bolji ali i ovaj display je odlican..

Kvalitet izrade, procesor, zvucnici, ravan ekran, kamera na strani mi 10 t pro..

Jedino ako je tu negdje cijena mi 10 i 10 t pro onda je stvar osobnog izbora i preference..
 
@phoboskv
Nema na cemu.

Vecita dilema Amoled vs LCD. Ovaj LCD sto se tice balansa i preciznosti boja bukvalno parira svakom Amoled ekranu. Nece se primetiti nikakva razlika. Medjutim, meni je kod ovog ekrana nedostatak losija rezoluciju za velicinu. Primeti se razlika kada upiredjujes sa telefonima sa vecim dpi.
 
Opet se pali displej :S::smash:

Redje ali opet pocinje da zeza.
 
Zbog ovih peripetija oko flešovanja ne bih Mi 10
 
Meni na XEU ni jednom evo 10 dana koliko ga koristim. Takođe dynamic refresh rate mnooogo bolje radi sada, nema svako malo užasnih dropova koje sam imao na stock romu.
 
Zbog ovih peripetija oko flešovanja ne bih Mi 10
Kakvih peripetija oko flesovanja, za manje od pola sata se zavrsi sve kad se uhodas, sve je servirano na tacnu, a dobija se osetno fluidniji i ispeglaniji ROM nego global stable MiUI. Nakon tih pola sata update se dobija OTA, kao i kod stable ROM-a, nema potrebe da se povezuje na PC vise..

Meni je ovo prvi Xeu koji koristim, sada na 10T Pro, bagovi se peglaju na nedeljnoj bazi kada nastanu, s obzirom da je beta normalno je da ce biti bagova s vremena na vreme, ali baterija i fluidnost ubijaju. Koristio sam ranije custom AOSP romove na prethodnim telefonima (Pixel Experience, HavocOS) i ne bih menjao Xeu za neki od njih :)

Ne praznim ga do 0%, da praznim ne bih bio ispod 10h SoT, sa svim zivim upaljenim. 4g, WiFi, BT, lokacija 24/7 upaljeni..
 
Poslednja izmena:
Ja sa onom drugom aplikacijom nemam problema.

A ste tice kamere i poredjenja A71 i Mi10T Pro, sta reci.
Prvo sam senzor kod A71 je dva puta manji. Drugo, otvor blende veci kod Mi10T Pro. I trece kvalitetnija su sociva na Mi telefonu. E sad razlika je evidentna u svim uslovima, a posebno u nocnim. Tesko je i staviti te dve kamere u isti rang.
 
Kakvih peripetija oko flesovanja, za manje od pola sata se zavrsi sve kad se uhodas, sve je servirano na tacnu, a dobija se osetno fluidniji i ispeglaniji ROM nego global stable MiUI. Nakon tih pola sata update se dobija OTA, kao i kod stable ROM-a, nema potrebe da se povezuje na PC vise..

Meni je ovo prvi Xeu koji koristim, sada na 10T Pro, bagovi se peglaju na nedeljnoj bazi kada nastanu, s obzirom da je beta normalno je da ce biti bagova s vremena na vreme, ali baterija i fluidnost ubijaju. Koristio sam ranije custom AOSP romove na prethodnim telefonima (Pixel Experience, HavocOS) i ne bih menjao Xeu za neki od njih :)

Ne praznim ga do 0%, da praznim ne bih bio ispod 10h SoT, sa svim zivim upaljenim. 4g, WiFi, BT, lokacija 24/7 upaljeni..

Jel si radio sve preko onog MiToola? Nisam flesovao nista od Nexusa 5x :D ovde planiram kad stigne fiokica za dual sim
 
@axel-junior

Preko Mi Flash tool-a flesujes zvanican rom, Xeu se flesuje preko TWRP-a. Flesovanje:

-Dodas Mi Account na telefon

-Ukljucis developer opcije na telefonu

-Dodas Mi Account u developer opcijama kao developer account (ako prvi put ne prodje, obrises Mi Account sa telefona, dodas ga opet, drugi put prolazi 100%)

-Ukljucis OEM Unlocking u developer opcijama

-Bootujes u fastboot i preko Mi Unlock Tool otkljucavas telefon

-U vecini slucajeva kada prvi put pokusas da otkljucas cekaces nedelju-dve, u to vreme ne brises Mi Account sa telefona i ne radis update, moze se desiti da ti odmah otkljuca

-Otkljucavas telefon - brise sve podatke sa telefona, kao factory reset da si uradio

-Prodjes kroz inicijalni setup

-Udjes u fastboot

-Bootujes u TWRP sa komandom "fastboot boot twrp.img" da bi proverio da li je twrp legit pre negos to ga flesujes, da ne bi brikovao fon

-Ako udje normalno u TWRP bootujes u fastboot i komandom "fastboot flash recovery twrp.img" flesujes TWRP

-Uradis Fornat Data prvi put da bi cela interna bila vidljiva kako treba
-Flesujes ROM

-Uradis Wipe Dalvik i Cache particije

Bootujes u Xeu i uzivas :)
 
E hvala ti puno.

Na Mi 10 sam ali verujem da je identično.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Kakvih peripetija oko flesovanja, za manje od pola sata se zavrsi sve kad se uhodas, sve je servirano na tacnu, a dobija se osetno fluidniji i ispeglaniji ROM nego global stable MiUI. Nakon tih pola sata update se dobija OTA, kao i kod stable ROM-a, nema potrebe da se povezuje na PC vise..

Meni je ovo prvi Xeu koji koristim, sada na 10T Pro, bagovi se peglaju na nedeljnoj bazi kada nastanu, s obzirom da je beta normalno je da ce biti bagova s vremena na vreme, ali baterija i fluidnost ubijaju. Koristio sam ranije custom AOSP romove na prethodnim telefonima (Pixel Experience, HavocOS) i ne bih menjao Xeu za neki od njih :)

Ne praznim ga do 0%, da praznim ne bih bio ispod 10h SoT, sa svim zivim upaljenim. 4g, WiFi, BT, lokacija 24/7 upaljeni..
Ja verujem da tebi nije peripetija jer vec znas, ja ne znam zato kazem da jeste :)
 
E hvala ti puno.

Na Mi 10 sam ali verujem da je identično.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
Identicno :)
Ja verujem da tebi nije peripetija jer vec znas, ja ne znam zato kazem da jeste :)
I meni je bilo prvi put cimka, ali tu je forum i Kidence legenda koji gleda iz senke ako negde zagusti :D

Na temu kupovine 10T Pro, po meni je suludo pored ~25% jeftinijeg 10T gde je jedina razlika senzor kamere i OIS. Samsung 108MP senzor u 10T Pro je prehajpovan, tako da bitnih razlika izmedju njega i IMX686+GCam nece biti.

Uz to, 10T Pro na oglasima je u cenovnom rangu sa Mi 10, tu jedino treba izbeci Mi 10 ako neko bas ne voli zakrivljene ekrane, ja bih uzeo Mi 10 da uzimam na oglasima.
 
Meni se vise svidja mi 10, to je sto se izgleda tice. Što se tiče praktičnosti mi je bolji T model.
Nisam znao za to(kamera) mislio sam da je dosta bolja na pro modelu.
 
Ne znam odakle prica da je kamera Mi10T i Mi10T Pro priblizno ista i sa GCam obradom slike?
Razlika u senzoru i razlika u socivima je ogromna. Posebno se vidi u nocnom fotografisanju.
Drugo ovaj senzor ima ogroman potencijal, bas zbog svoje velicine.
 
Ja mogu lagano da tvrdim da nema bitne razlike, sa Mi 9T (IMX582) i GCam sam pravio nista manje detaljne fotke u odnosu na stock/GCam na 10T Pro.

Cak i sa Redmi Note 5 koji ima neki matori Samsung 12-13MP senzor imam slike sa GCam koje pariraju slikama sa daleko boljih uredjaja, cinjenica je da su generalno kamere na telefonima prehajpovane, a ovaj 108MP senzor na 10T Pro pogotoovo.

Evo primera sa RN5 koji je nov mogao da se nadje za 120-130e, kompresovana slika na G Photos:
https://photos.app.goo.gl/2hUC7dAcDU5YUap28

9T GCam:
https://photos.app.goo.gl/RYX6mungEXkfNgKo9

Ne padajte na hajp i marketing :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno