Šta je novo?

Xiaomi Mi 10T / Mi 10T Pro

Ona imitacija blica iznad pravog blica je sekundarni senzor svetla.
 
Jel imate problema sa red tintom npr na beloj pozadini, ili kada se pusti HDR sadrzaj preko netflixa ili YT sa yellow tintom ?
 
Kul, vidim da se zale na xda neki, pa reko da pitam.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Razmišljam se da zamenim vec vremešni s8, iako i dalje radi ekstra za svoje godine, ovim telefonom, pa me prosto zanima ako neko može da mi objasni, u cemu je cela ta fama sa proxy senzorom, mislim, kapiram, pali ekran, ok, čitam o tome u svakoj skoro xiaomi temi, mene zanima, koju to konkretno štetu pričinjava uređaju, kapiram da nekoga takve stvari mogu da nerviraju i to je u redu ali da li to može da na neki način utiče na ispravnost telefona?!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Vip. Medju prvim primercima. Videcu hoce li se to ispraviti, ako ne nekako cu ga reklamirati.
 
da li to može da na neki način utiče na ispravnost telefona?!
Ne.

Krajnje resenje je da pritisnes power dugme na pocetku i na kraju poziva, ali nekim ljudima je to deal-breaker jer opet ovo je tehnicki forum i dobar deo nas ima blagi OCD i gleda svaku sitnicu.

Ja npr. imam debeli OCD i vidim svaki bug/frame drop ali mi opet te neke stvari ne smetaju toliko, prihvatim da mora imati neku menu uz toliko dobar value/$ gde su sve najbitnije stavke odlicne:

-Ekran, chipset, kamera, baterija, zvuk

Pride i neke ne toliko bitne stvari (zavisi kako kome naravno):

-Tip i kolicina interne i ram-a, vibracija, senzor osvetljenja, zvuk pri snimanju, stabilizacija snimka
 
Ima li jos neko ovaj problem?
Videlo se sve normalno ovih 10 dana koliko ga imam i slucajno malopre udjoh u settings, display, refresh rate.... i vidim da je nesto pobrljavilo. Ne vidi se na beloj pozadini koliko hz pise. Ne ispunjava boja u potpunosti ovo polje. Bio je na 12.0.6 stable, i rekoh da ga updateujem na 12.0.7, ali nije pomoglo. Kao ni obican reboot.

viber_image_2020-11-26_02-00-40.jpg
 
Sve ok kod mene, na 12.0.10 softveru.

Sent from my Mi 10T PRO using Tapatalk
 
I kod mene je sve u redu na 12.0.7.0 (Mi 10T).
 
Ne znam šta je u pitanju, a ništa drugo ne zeza, da bih radio hard reset. Neka ga. Možda ga neki update sredi
 
daj neki link sa yt, da i ja provjerim
U principu nemam, video sam samo slike na xda.
Otvori chrome i ako vidis da ti je bela vise crvenkasto bela, nego bela bela imas i ti.

Ako imas netflix otvori neki sadrzaj sa hdr pa vidi dal ce slika dobiti "zutilo" :D

Sinoc hteo da narucim preko Vipa uneo sve podatke, da bi mi rekli nemamo telefon na stanju.. -.-

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Probaj temu da zamenis, pa je vrati, mozda se istripovalo nesto.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
@phoboskv

Probaj dark mode da ukljucis pa vidi jel se vidi u dark mode.
 
Probao sam to odmah. Vidi se, ali i dalje nisu popunjena ova polja sa bojom. Nešto je pobrljavilo odjednom. Pojma nemam. Nista nisam ni instalirao poslednjih par dana osim gsam
 
Probaj da mu povećaš (ili smanjiš) veličinu slova, pa je posle vrati na staro.
 
Pravo da ti kažem, nisam to nikad radio. Ja sam na ios-u 6 godina bio.
Za sad nista drugo ne zeza, a i ne moram da ulazim u taj deo settings-a :):)
Sacekacu novi update, pa ako ni on ne resi ovo, onda cu sa poigrati sa tim.

Hvala svima na savetima. Od danas ne ulazim na display/refresh rate :)
 
Poslednja izmena:
Hmmm. Da. Rešilo je problem, ali je uvećalo bukvalno sve. Ikonice, tekst...sve.

Meni je bilo na 490. Da li je to default za ovaj telefon?
Koliko je ostalima?
 
Poslednja izmena:
Zanima me sto se odlucili za 10T pro pre mi10? Jel zbog kupovine preko operatera ili?

Gledao sam ga u Gigantronu, brutalan fon, veci od mi8 al lepo lezi u ruci.. Ekran je isto brutalan 144hz je sjajno, posle toga sam mislio da mi mi8 laguje... Vip ce tek sledece nedelje navodno imati na stanju, sad sam poceo da se dvoumim izmedju mi10 I njega za kupovinu u kesu..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno