Šta je novo?

Xiaomi Mi 10T / Mi 10T Pro

Zanima me sto se odlucili za 10T pro pre mi10? Jel zbog kupovine preko operatera ili?

Gledao sam ga u Gigantronu, brutalan fon, veci od mi8 al lepo lezi u ruci.. Ekran je isto brutalan 144hz je sjajno, posle toga sam mislio da mi mi8 laguje... Vip ce tek sledece nedelje navodno imati na stanju, sad sam poceo da se dvoumim izmedju mi10 I njega za kupovinu u kesu..

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Ja najpre zbog ravnog ekrana i akcije sa poklonima.


Molim i ostale da napisu da li je i njima 392 default. Da li je moguce da se to promenilo samo, iako sam ulazio u developer opcije, nisam to dirao. Menjao sam velicinu teksta, ikonica u normalnim opcijama.
 
Poslednja izmena:
Po defaultu je svima 392, ali ja sam podesio na 400 posto volim malo sitniji font.
 
Zanima me sto se odlucili za 10T pro pre mi10? Jel zbog kupovine preko operatera ili?

Gledao sam ga u Gigantronu, brutalan fon, veci od mi8 al lepo lezi u ruci.. Ekran je isto brutalan 144hz je sjajno, posle toga sam mislio da mi mi8 laguje... Vip ce tek sledece nedelje navodno imati na stanju, sad sam poceo da se dvoumim izmedju mi10 I njega za kupovinu u kesu..

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Ja zbog ravnog ekrana, jer zakrivljeni ne podnosim, kao i zbog poklona koji su isli uz Mi 10T pro, cime je cena bila jos povoljnija od Mi10.


Vratio sam na 392 i sad je sve ok. Hvala!!!

Jedino sto sam navikao na sitnije ikonice, al ajde :):):)
 
Poslednja izmena:
Zanima me sto se odlucili za 10T pro pre mi10? Jel zbog kupovine preko operatera ili?

Gledao sam ga u Gigantronu, brutalan fon, veci od mi8 al lepo lezi u ruci.. Ekran je isto brutalan 144hz je sjajno, posle toga sam mislio da mi mi8 laguje... Vip ce tek sledece nedelje navodno imati na stanju, sad sam poceo da se dvoumim izmedju mi10 I njega za kupovinu u kesu..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Ja bih radije Mi 10 kupio (što i jesam). Manje ivice oko ekrana (samim tim i nešto je manjih dimenzija i lakši 10gr), Amoled, manja budža pozadi, bolji stereo zvuk.
Isti trip sam imao, držim u jednoj ruci Mi 8 u drugoj Mi 10 i skrolujem i imam osećaj da Mi 8 baguje samo tako. :d jedino se manje primeti na ajfonu, valjda zbog dužine animacija.
 
Pa pazi. Te manje ivice oko ekrana su samo prividno manje. Kad posmatras zakrivljeni deo ekrana, on mu dodje kao bezel. Samo bezel koji lepo izgleda :) Taj zakrivljeni deo reflektuje svetlost, krivi sliku i dovodi do slucajnih dodira, cime aktiviras nesto sto u tom trenutku ne zelis. Mislim da korisna povrsina ekrana nije veca nego kod Mi10T Pro. Mozda je i manja.
 
Zanima me sto se odlucili za 10T pro pre mi10? Jel zbog kupovine preko operatera ili?

Na prvom mestu: odlična cena po kojoj sam uzeo Mi 10T + pokloni + čitač otiska prsta u power tasteru, koji je mnogo bolji od optičkih senzora ispod ekrana.
Na drugom mestu: Skoro godinu dana mlađi uređaj, a ima i bržu UFS 3.1 memoriju

AMOLED mi nije igrao baš nikakvu ulogu, pogotovu pored ovako dobrog IPS ekrana od 144Hz.

Oba modela su odlična, tu nema sumnje. Ali sve zavisi od toga po kojoj ceni koji model nađeš. Ja svakako prednost dajem Mi 10T iz gore navedenih razloga.
 
Nisam video kakav je na mi10 al ovaj ekran na mi 10t pro je stvarno brutalan IPS..Pokusavam da narucim u Vipu al nema ga na stanju izgleda.. Voleo bih i ove poklone da dobijem..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Na prvom mestu: odlična cena po kojoj sam uzeo Mi 10T + pokloni + čitač otiska prsta u power tasteru, koji je mnogo bolji od optičkih senzora ispod ekrana.
Na drugom mestu: Skoro godinu dana mlađi uređaj, a ima i bržu UFS 3.1 memoriju

AMOLED mi nije igrao baš nikakvu ulogu, pogotovu pored ovako dobrog IPS ekrana od 144Hz.

Oba modela su odlična, tu nema sumnje. Ali sve zavisi od toga po kojoj ceni koji model nađeš. Ja svakako prednost dajem Mi 10T iz gore navedenih razloga.


Bravo. Zaboravih na citac otiska prsta koji je bolji, brzi i precizniji od svakog under - display citaca. A iskreno, i meni vise odgovara ovakav IPS LCD od bilo kog amoleda. Poredio sam sa S20+ kod drugara. Ma bezi. One prezasicene, vestacke boje mi ne leze, a plus u mrklom mraku je mnogo bolji ovaj IPS nego amoled.
 
Pa pazi. Te manje ivice oko ekrana su samo prividno manje. Kad posmatras zakrivljeni deo ekrana, on mu dodje kao bezel. Samo bezel koji lepo izgleda :) Taj zakrivljeni deo reflektuje svetlost, krivi sliku i dovodi do slucajnih dodira, cime aktiviras nesto sto u tom trenutku ne zelis. Mislim da korisna povrsina ekrana nije veca nego kod Mi10T Pro. Mozda je i manja.
Gornji i donji bezeli su osetno veći u odnosu na Mi 10. Mene onaj donji bezel baš razočarao jer je mnogo deblji (ne kao Mi 8 ali je deblji nego na Mi 10 duplo). Ekran je rekao bih isto upotrebljiv na oba, kod Mi 10 je zakrivljen pa nema upotrebnu vrednost, dok je kod Mi10T Pro nešto uži, što mu dođe na isto.
Ja ovo prelamanja svetlosti i slučajne dodire stvarno nisam imao. Ali stvarno. Ja sam veliki protivnik zakrivljenih ekrana još od prve generacije ali sad stvarno nemam zamerki na to. Lepše mi klizi prst na swipe back u odnosu na Mi 8 koji je imao ravan ekran. Da imam problema sa slučajnim dodirima i prelamanjem prodao bih ga na keca i kupio Mix 3 ili tako nešto. :d
Daleko od toga da je Mi10T Pro loš telefon, ali ja ga ne bih uzeo jer nema Amoled ekran (da ima led lampicu i ajde, ovako nema ni AOD ni lampicu). Svaka čast onima koji su iskoristili ponudu mts-a stvarno su dobili najpovoljnije uređaj i za te pare realno ništa ne može da mu parira.
 
Dobro je jos kod IPS-a sto u slucaju nedaj Boze zamene usled pada loma jeftiniji je duplo za zemnu od amoleda koji su na novijim trlefonima od 200e pa nagore.
 
Prednosti MI10 u odnosu nas telefon (MI 10T Pro) ogledaju se u Amoled ekranu (ko vise voli njegove prednosti), boljoj kameri (isti je senzor glavne kamere, ali socivo vise, veci opticki zum, kvalitetnija telefoto kamera), manjim dimenzijama.
E sad kom je prioritet baterija i to da nema skup displej (ako se nedaj Boze slomi) onda je MI 10T Pro definitivno bolji izbor, s obzirom da u radu mimo navedenih gotovo i da nema razlika (moguce je primetiti, ali samo kada se uporodjuju jedan pored drugog, da osvezenje cini svoje i stvara prividnu sliku brzeg uredjaja).
 
Meni je npr ta LED lampica za notifikaciju cista glupost. Cemu sluzi?
Pa svakako kada uzmes tel, mozes da vidis da li ti je sta stiglo ili ne.
 
Zato ja na Mi 9 imam i AMOLED i AOD i lampicu :d
 
E da sto se tice crvenila na displeju pri manjoj osvetljenosti, to sam uspeo rucno da popravim. U podesavanjima za displej, odabrao sam napredno podesavanje i tu umanjio uticaj crvene, popravio kontrast i pojacao za nijansu saturaciju. Za sada izgleda odlicno, po bojama skoro da parira Amoled ekranu.
 
pozz drugari, uzeo sam juce mi 10t pro.
odmah sam primetio da kada primim poziv ne radi loudspeaker opcija. stiskam ja taster ali zvuk samo ostaje na slusalici i nece da pusti na zvucnik

a kada ja pozivam onda radi noramalno o_O
 
Ja zbog ravnog ekrana, jer zakrivljeni ne podnosim, kao i zbog poklona koji su isli uz Mi 10T pro, cime je cena bila jos povoljnija od Mi10.

Nije se nesto MI Srbija pretrgla od promocija za crni petak. Cak je na temi MI8 bilo i nekih zalbi da su neke promocije najavljene na Instagramu povucene sa sajta a ovo za VIP mi ne deljuje bas nesto kao dobar dil i sa poklonima. Ne znam kakve su promocije u Nemackoj, Austriji ali u Britaniji na MI sajtu su bile (pocele jos pocetkom nedelje i jos uvek su) dosta izdasne.
MI 10t pro 8/256 je spusten sa 599 na 399 funti + dupli MI poeni.
Mislim da je jos izdasnija bila ponuda MI 10 8/256 + slusalice + sat mi smart band 5 za 359 funti (navodno spusteno sa 879). Doduse na ovu ponudu je bas bila navala pa je vise nema ali velika vecina ponuda i dalje moze da se uzme od Pocoa, redmija 8,9 itd. Mada kako se dan blizi kraju polako nestaju. Da nisam pre par meseci uzeo tel. verovatno bih gledao neki na osnovu iskustava korisnika sa ovog foruma.

Ako se ne varam u Vip-u neki NEO100 paket, izadje 5600 dinara na 24 meseca i MI 10t pro dzabe, ima neogranicene minute i poruke i 100Gb, ja sam na takvom paketu i placam 25 funti + S10 dzabe, mnogo deru u Srbiji.
 
U Vipu su za 400e isli 8/256 10T Pro, Mi Band 5, Mi Wireless Lite slusalice i Mi Security 360 Home kamera (vrednost poklona 100-150e u zavisnosti gde se kupuju). Tarifa je ~13e mesecno.

Slican dil je bio i u MTS-u, samo je tamo bilo moguce placati i telefon na rate pa je sve to izlazilo ~30e mesecno.

Ovo je realno dosta bolji telefon od S10 (pogotovo sakate Exynos verzije), tako da i nije bas toliko strasno :)
 
Kako, ja sam hteo da narucim i nema ga na stanju.
Intarifa: sada placam 1000 dinara a placao bih 2500 plus 33000 odmah. To je dosta vise od 400e. Jedino ako je u pocetku bilo jeftinije u sta cisto sumnjam.
Sada ga nema, a nema ni poklona. Imaju akciju gde dobijes 50% popusta na Mi TV 43", ali oni uopste nemaju telefone na stanju...
Sacekacu sledecu nedelju, ali vrv cu morati da odustanem ili da pazarim preko KP za 470. :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Idi fizički do nekog Mi Shopa i kupi(ako ti je u blizini naravno)... To što na sajtu "nema" je jedno, shop je drugo. Uostalom pozoveš shop i tražiš da ti rezervišu i pokupiš kasnije.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Kako, ja sam hteo da narucim i nema ga na stanju.
Intarifa: sada placam 1000 dinara a placao bih 2500 plus 33000 odmah. To je dosta vise od 400e. Jedino ako je u pocetku bilo jeftinije u sta cisto sumnjam.
Sada ga nema, a nema ni poklona. Imaju akciju gde dobijes 50% popusta na Mi TV 43", ali oni uopste nemaju telefone na stanju...
Sacekacu sledecu nedelju, ali vrv cu morati da odustanem ili da pazarim preko KP za 470. :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk

To je bila cena u preorderu.

Intarifa 1500din mesecno i 48k za kes.
 
Pa znaci i tebe je 500e izasao, razlika je samo sto sad ispadne 9000 skuplji. Sto opet i nije strasno na 2 godine.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pa izasao je 500e sa poklonima da. Covek iznad je naveo uslove za S10 i pricao o Neo 100 tarifi od 50e mesecno jer ona prva izadje kad udjes na sajt, ja sam mu rekao uslove za Intarifu takve kakve jesu (400e za kes + 13e mesecno za tarifu).
 
Pa izasao je 500e sa poklonima da. Covek iznad je naveo uslove za S10 i pricao o Neo 100 tarifi od 50e mesecno jer ona prva izadje kad udjes na sajt, ja sam mu rekao uslove za Intarifu takve kakve jesu (400e za kes + 13e mesecno za tarifu).

Takvi uslovi su onda OK, mada kao sto kazes to je u preorderu, posle toga vise nema, sad izadje bez poklona na toj tarifi 51300+1500*24 i nema poklona. Ono je bilo samo poredjenje black Friday akcija kod istog prodavca (mi shop) u dve razlicite zemlje. Doduse ovde je manje cimanja jer sve ide online, platis i dostave ti na kucnu adresu u roku od jednog dana cak i post pejd ugovor ti nije problem, ne moras da se cimas da bi ga napravio, mada nisam pratio pa ne znam jel to profunkcionisalo i tamo. Ako nije mozda ce ova pandemija ubrzati proces digitalizacije.
 
Poslednja izmena:
nego manite se cena... speaker opcija in call ne radi
pri dolazecem pozivu

na odlaznom radi... wtf!?

Senf frum maj Mi 10t proF
 
Probaj fabrički reset? Ne zvuči mi kao hardverski problem.
 
a joj. tek sam sve podesio na svoje mesto da je. ajd da probam i javljam se

Senf frum maj Mi 10t proF
 
Nazad
Vrh Dno