Šta je novo?

Xiaomi Mi 10T / Mi 10T Pro

Mi 10t pro 8/256 cena 69.999 rsd u G
 
Toliko para za telefon bez amoled ekrana? Ne, hvala.
 
Meni recimo ne smeta sto ima ips, ali smeta mi polozaj senzora za otisak prsta posto sam levoruk. Steta sto nije iza, kad vec nije mogao da bude u ekranu.
 
Kao neko ko je imao Mi 10 Pro, pre bih uzeo njega nego obicnu 10-ku.
Da li bi mogao/hteo ovo da obrazložiš? Imam Mi10 i sigurno ga ne bih menjao za "T".
Ne kažem da je telefon loš i da ga ne bih preporučio, samo ne bih prelazio sa jačeg na slabiji telefon.
 
Meni recimo ne smeta sto ima ips, ali smeta mi polozaj senzora za otisak prsta posto sam levoruk. Steta sto nije iza, kad vec nije mogao da bude u ekranu.

Stavis palac leve ruke i kaziprst u podesavanjima, i kada dizes sa stola, otkljucavas ga palcem, kada vadis iz dzepa, otkljucavas kaziprstom i resen problem... :D
 
Stigao kod Benchovaca, smeši nam se review uskoro :)

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Stavis palac leve ruke i kaziprst u podesavanjima, i kada dizes sa stola, otkljucavas ga palcem, kada vadis iz dzepa, otkljucavas kaziprstom i resen problem... :D

Nesto sam skeptican po pitanju preciznosti kod kaziprsta iz te pozicije... :) Mada ko zna, mozda ga i probam kad mu padne cena i kad mi dosadi S10lite.
 
Nemoj da te brine položaj senzora. Na Sony Xperia, koji isto ima senzor sa strane, koristim prste obe ruke godinama, bez ikakvog problema. Prijavio sam 3 prsta leve ruke i 2 desne i otključava u letu. Jedino zeza ako su prsti vlažni, no to je generalno problem sa HW senzorima.
Pozdrav
 
Bravo za tebe :D

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
I ja isto. Meni je bitno da je ekran svetao na suncu, nije mi bitno da li je amoled ili ips.
Pa jel svetao? Salim se, ali teško da može da izbaci preko 1000nita kao najbolji Amoled ekrani. No nebitno startna cena kod nas je skroz ok. Na kp kada se pojavi verovatno ce biti još malo niži i to će za nas krajnje kupce kada se malo stabilizuje crve biti skroz ok.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Ima 650 nita...i svi kazu da je skroz okej na suncu...naravno, nije isti kao amoled od 1000 nita, ali jeste bolji od vecine telefona koji u proseku imaju 450-500 nita.. :)
 
Pa , ovo nije flagship model, tako da se ni ne treba ocekivati 1000 nitsa osvetljenje. Kazu da je 650max brightnes. 500 nitsa je deklarisano isto kao i mi10, s tim sto mi10t pro ide na max na 650 a mi10 na oko 1000
ali i tih 650 na mi10t pro je dovoljno za osvetljenje. Ako je kao ili bolje nego na mix 2s onda nije lose uopste

edit, ali zato kad max brightnes ode na 1000 onda brze bolje trazi neku senku, da ne bi bio burn in na ekranu.
 
Poslednja izmena:
Telefon je savršen,kamera, ekran, baterija, procesor i sve za 600 eura.Moj sledeći telefon sigurno.
Ne znam kome sve ovo sta nudi za 600 eura nije dovoljno.
 
Za 600 e je stvarno odličan paket.

Menja mi se S10+, pa bih možda uzeo ovaj, baš zbog cene, jer moram i laptop kupovati, a i xbox stiže, pa ne mogu na ultra, mega, giga.

Jedino me malo koči lcd, ali malo samo, veći problem mi je težina telefona, moram otići prvo da ga probam.

Drago mi što odmah posle objavljivanja stiže kod nas, već cene formirane, što znači da makar ulažu neki napor za Srb.

Luna silver mi najlepša boja.




Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Kakav je Mi 10t Pro u odnosu na obican mi 10? Da li je mi 10 u svemu bolji od mi 10t pro? Jer deluje tako, a sad je jeftiniji i dosta bolja kupovina od mi 10t pro.
 
Pa generalno gledano bolji je mi 10. Zbog cene

Sent from my MI 10 using Tapatalk
 
Mozda jeste Mi 10 bolji ali meni licno se ne svidja zbog zakrivljenih ivica ekrana. A verujem da to nekome vaznije nego da li ima amoled ekran ili ips.
 
Da li bi mogao/hteo ovo da obrazložiš? Imam Mi10 i sigurno ga ne bih menjao za "T".
Ne kažem da je telefon loš i da ga ne bih preporučio, samo ne bih prelazio sa jačeg na slabiji telefon.

Mi 10T Pro je jaci od obicnog Mi 10 a i jeftiniji za skoro 10k. Jedino sto ide na stranu Mi 10 je ekran, AMOLED jeste bolji ali nista preterano. Ono sto je meni bitno je osvezenje, ja sam imao blaka seckanja na Mi 10 Pro na 90hz pa verujem da ce na 144hz da kida!
 
Ali, odgovorio si na komentar o "običnom" 10T, ne i Pro. ili grešim?
Nije u redu to criss cross poređenje, ispravnije je govoriti običnim i pro verzijama oba modela.
Hvala, svakako, razumeo sam tvoje razloge. Ne slažem se, ali ih razumem.

Послато са Mi 10 помоћу Тапатока
 
@kpcom Bio bih oprezan sa takvom tvrdnjom :D Slažem se, 100 ljudi, 100 ćudi i bukvalno je besmisleno da jedni drugima objašnjavamo šta treba onom drugom da se sviđa. Činjenica jeste da svi kažu po recenzijama da je ekran dobar. Pitanje je naravno koliko je sve to realno a koliko marketing. I mene to kopka i trenutno me sprečava da imam jasan stav. Ono u šta sam se lično uverio je da Mi10 ima bolji ekran od 9T Pro i prosto ja lično, nisam spreman da idem na nešto što je lošije od onoga što sada imam. AOD koristim a na IPS toga nema. Kamere još i nekako, glavni senzor je bitan a tu je sve kako treba. Cena(zvanična) je takođe super.

Čekam da se uživo pojavi negde pa da prelomim. Mada, kako god okreneš 300+ eura za prelazak sa 9T Pro, pitanje koliko je razuman potez obzirom na količinu poboljšanja(a i minusa čak u odnosu na isti).

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mislio sam na Mi 10T Pro ali nisam naglasio :D Mi 10T posebno onaj 6/128gb ne bih razmatrao :)
Mi 10 je sada malo snizio cenu ali iskreno treba se zati oko sim-a da bih imao 2 kartice, sto nije previse komplikovano ali se ceka malo vise.
 
Mada, kako god okreneš 300+ eura za prelazak sa 9T Pro, pitanje koliko je razuman potez obzirom na količinu poboljšanja(a i minusa čak u odnosu na isti).

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Samo sto nije 300+ evra prelazak nego racunaj da je vise od 400 evra. Sada treba prelomiti jel stvarno toliko bolji da vredi toliku doplatu?
 
Pa to, svakako na prvu loptu ne deluje kao previše razumna odluka ali... Uvek ono ali :)

10 Ultra je mnogo ozbiljniji upgrade od ovoga ali da se ne ponavljam i sebi sam dosadan.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ovo su cene u MP, bice sigurno uskoro na oglasima a cena ce biti niza, jos ako se pojavi kod operatera cena ce jos brze dole. Evo na oglasima je Mi 10 8/256gb 500e sto je ok, dok je zvanicna do skori bila 90k :)
 
Pa recimo trenutno u maloprodaji, obican mi 10t je 55000din, dok je mi 10 77000din ali dobijes uz njega Redmi Note 9, tako da kad se oduzme cena tog telefona, dodje mu slicna cena za obican mi 10t i mi 10, a mi 10 neuporedivo bolji.
 
Nazad
Vrh Dno