Šta je novo?

Xiaomi Mi 10T / Mi 10T Pro

20201108-134710.jpg

20201108-134713.jpg


 
Poslednja izmena:
Telefon je bombona, metak. Ali sam imao par bagova sa MIUI tipa da mi je wifi usage bio nenormalan, što je prepolovilo bateriju bukvalno. Nakon restarta telefona problem je nestao.

Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
 
Da li su nekog zvali za telefon?Mislim na vas koji ste rezervisali kod operatera?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ko je porucio u Vipu u sekciji "Status porudzbine" moze da prati dokle je stiglo.

Meni pise da je poslata posiljka jutros u 6:53, ocekujem sutra da ce stici.
 
Koliko je meni receno treba da zovu da se potvrdi, nemam tolike pare mislio sam karticom da platim u poslovnici :/

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Mene su zvali da potvrdim pre 3-4 dana i kad sam pitao da li mogu da preuzmem u poslovnici da bih platio karticom kaze da ne moze jer pokloni idu samo uz online porudzbinu.
 
Mene su zvali da potvrdim pre 3-4 dana i kad sam pitao da li mogu da preuzmem u poslovnici da bih platio karticom kaze da ne moze jer pokloni idu samo uz online porudzbinu.

U Gigatronu je drugacije. Ja sam rezervisao preko korisnickog servisa, dok sam se raspitivao oko placanja. Kaze decko da mogu i kod njega da narucim, ostavim podatke i kazem u koju radnju da ga posalju. Kad stigne, pozvace me i onda platim karticom. Dodjem kuci, slikam fiskalni racun, posaljem kao dokaz na stranici "Gigatron-registracija poklona" i poklon stize u roku od mesec dana na adresu. Danas sam proverio i jos nije stiglo. Kazu sutra-prekosutra. Ako nesto ne zeznu, jer vidim da na sajtu vise i nemaju Aurora Blue, koji sam ja narucio, ali ni Lunar Silver.
 
Meni su rekli u Vipu da pokloni stizu uz uredjaj.
 
Ko je porucio u Vipu u sekciji "Status porudzbine" moze da prati dokle je stiglo.

Meni pise da je poslata posiljka jutros u 6:53, ocekujem sutra da ce stici.
Hm, meni kaže Nemate otvorene porudžbine... A naručio sam među prvima

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Posle 20 dana korišćenja, što se tiče baterije na 10T Pro, očekujte u prosjeku 7h SOT-a i otprilike oko dan ipo umjereno do pojačanog korišćenja (igre ne igram)

190070d9c0b41862edc59bb5a183e811.jpg


Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
 
Posle 20 dana korišćenja, što se tiče baterije na 10T Pro, očekujte u prosjeku 7h SOT-a i otprilike oko dan ipo umjereno do pojačanog korišćenja (igre ne igram)

Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk

Imaš li problema sa proximity senzorom?

Hvala unapred na odgovoru

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Nikakvih problema, jednom mi se nije desilo na mute da ode. Kao što rekoh prije, Peci je sigurno "upao" neki felerični primjerak, tj. sa feleričnim proximity-em. Nažalost moguće je iz razloga što sam i ja na Mi Note 10 imao užasnih problema sa tim senzorom dok drug sa istim telefonom nije.
 
Ja imam kako kad. Obično nema kad ja pozovem nekog ili mene neko pozove a ne koristim telefon a ako nešto radim na telefonu i neko onda pozove, onda obično zeza. Kažu da je vjerovatno softverski problem
@BitrAtE
Koja ti je verzija sw?

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 
12.0.10 , radi bez greške, tj. pali i gasi ekran kako treba.
 
Gigatron - još uvek ga nema. Poručen 31.10. Od juče je krenula zvanicna prodaja, ali ga još uvek nemaju. Kazu da treba ovih dana da stigne.

Biće da je krele90 u pravu
 
Pitanje za nekog ko je kupio telefon preko mi-store srbija, da li su ga kontaktirali do sada ili slucajno isporucili? :)
 
Pitanje za nekog ko je kupio telefon preko mi-store srbija, da li su ga kontaktirali do sada ili slucajno isporucili? :)

Mene su upravo zvali iz Mi-Store. Šalju danas. Znači da stiže u četvrtak, pošto je sutra državni praznik.
 
Danas sam zvao MTS call centar i kažu mi da moja porudžbina nije zavedena, a na moj odgovor da imam mail i da su me njihove kolege kontaktirale da potvrde porudžbinu kažu da moram da šaljem mail na web shop da vide šta se desilo. Baš bezobrazno od nih, imam potvrdni mail, broj, sve i idalje moram da se jurcam sa njima. Od poklona najverovatnije neće biti ništa...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Stiglo danas iz VIPa, sa poklonima....

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Sad sam malo radio testove, ima kad se u dialer ukuca *#*#6484#*#* I pod 22 ima proximity test. Izgleda da je senzor ziroskopski (tu piše ultrasonični), tj. kad se telefon podigne, gasi se ekran (u testu daje rezultat 0.0). Nema nikakve reakcije kad se prekriva gornji dio ekrana

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 
Kod mene na Mi10 ne radi ništa :D. Niti reaguje na podizanje sa stola pa stavljanje na uvo, niti prekrivanjem šake a uredno radi senzor kada me neko pozove. Prosto za 21. vek kao da Kinezi nemaju pojma šta i kako po tom pitanju što je pomalo smešno i tužno.
 
Stigao i kod mene iz Vipa sa poklonima. Ima i zalepljenu zastitnu foliju na ekran.

Preliminarni utisak odlican. Izrada vrh, zvuk odlican, vibracija odlicna, brz kao munja.

Glavna stvar naravno ekran. Najbolji IPS koji sam imao priliku da koristim bez dileme, nazalost na 9T mi je ekran crkao pa ne mogu da uporedim direktno sa amoled-om iz njega, imam A3 pa cu u toku dana da poredim, ali A3 ima losiji ekran od 9T. Dosta drugara/familije ima 9T pa cu uporediti prvom prilikom. 144Hz je drugi svet u odnosu na 60Hz, pogotovo za nekog ko vec koristi 144Hz monitor.

Boje su odlicne, crna nije kao na Amoledu ali je daleko bolja od obicnih IPS-ova (tipa Redmi Note serija).

Kamera ispod ocekivanja s obzirom na hardver, moram neki GCam da iskopam definitivno, kaska Xiaomi softver kamere za hardverom definitivno.



Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Stigao i kod mene iz Vipa sa poklonima. Ima i zalepljenu zastitnu foliju na ekran.

Preliminarni utisak odlican. Izrada vrh, zvuk odlican, vibracija odlicna, brz kao munja.

Glavna stvar naravno ekran. Najbolji IPS koji sam imao priliku da koristim bez dileme, nazalost na 9T mi je ekran crkao pa ne mogu da uporedim direktno sa amoled-om iz njega, imam A3 pa cu u toku dana da poredim, ali A3 ima losiji ekran od 9T. Dosta drugara/familije ima 9T pa cu uporediti prvom prilikom. 144Hz je drugi svet u odnosu na 60Hz, pogotovo za nekog ko vec koristi 144Hz monitor.

Boje su odlicne, crna nije kao na Amoledu ali je daleko bolja od obicnih IPS-ova (tipa Redmi Note serija).

Kamera ispod ocekivanja s obzirom na hardver, moram neki GCam da iskopam definitivno, kaska Xiaomi softver kamere za hardverom definitivno.



Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Sa srecom. Da te dobro sluzi! Ajd i ti proveri proximity sensor ;)
 
Hvala. Radi dobro, probao i pre prethodne poruke, zaboravio da napisem.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 
Eto, ja napisah i kad sam gledao testove da mi kamera deluje previse nahvaljeno, a slike ne bas obecavajuce. Postavi par u temi da vidimo kako to izgleda iz prve ruke. Ostalo je sve na mestu verujem

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Meni sad u MTS rekoše da još nisu krenule isporuke ali je odobrena i evidentirana rezervacija.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Kod mene na Mi10 ne radi ništa :D. Niti reaguje na podizanje sa stola pa stavljanje na uvo, niti prekrivanjem šake a uredno radi senzor kada me neko pozove. Prosto za 21. vek kao da Kinezi nemaju pojma šta i kako po tom pitanju što je pomalo smešno i tužno.
Meni sve to radi savršeno, nemam zamerki. Normalno gasi i AOD kad je telefon u mrklom mraku (ima opcija u podešavanjima).
Ivane šta ti fali kameri? Sigurno je bolja od one na 9T.
 
I mene zvali danas iz vipa. Poslat danas ali stize u četvrtak. Burazeru sam dao pre 9t pro tako da ako nekog zanima mogu da uporedim slike pa da okacim sa i bez gcam
 
Nazad
Vrh Dno